|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:15:55   
baguSka
Torej, vprasanje sem hotla postavt ze v prejsnji temi, ampak da ne bom mesala dreka, sem se odlocla raje odpret novo temo... Dons mam sama cudna vprasanja - vem, ampak res me spet zanima sledece:

Zakaj recimo, ko se partnerja razideta, se avtomatsko otroke dodeli materam? Zakaj so vedno one tiste, ki dobijo skrbnistvo, ceprav so mogoce na slabsem polozaju kot ocetje in zakaj morajo biti vedno ocetje tisti, ki ostanejo brez?? To me je vedno zanimalo... In vcasih se mi zdi zelo nefer do nekaterih moskih, ki zaradi nestrinjanj s partnerko, ostanejo se brez otrok. Da pride do nestrinjanj sta namrec kriva oba in zakaj hudica potem vedno otroke dobi mati, kljub temu, da v kar pogostih primerih bolj primerno za njih skrbi ocka??

Hvala za vsak odgovor, ki mi bo malo razjasnil pojme...user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:20:11   
Zahi
To pa tudi mene zanima.. vedno mama dobi otroke.. zakaj??

Mogoče je pa oče bolj primeren? zakaj ne?



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:20:14   
tanikaa
V muslimanskih deželah pa je zakon, da otrok avtomatsko pripade moškemu. Sem glih prebrala knjigo Živa zažgana, zdaj pa berem Otroka pa ne dam. Grozljivo.

Zakaj pa je tako, pa res nimam pojma. Vem samo to, da tudi jaz svojega otroka ne bi dala moškemu. Pa ne zato, da ne bi bil dober oče, ampak zato , ker ... ker je moj sin, in enostavno bi se raje odpovedal vsemu na svetu, kot pa njemu.


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:20:41   
lelaval
To se tudi jaz že leta sprašujem (ob primerih na TV in v okolici), pa še vedno ne najdem odgovora.
So včasih tudi matere ful nesramne in se na račun otroka maščujejo partnerju.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:21:17   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Zakaj pa je tako, pa res nimam pojma. Vem samo to, da tudi jaz svojega otroka ne bi dala moškemu. Pa ne zato, da ne bi bil dober oče, ampak zato , ker ... ker je moj sin, in enostavno bi se raje odpovedal vsemu na svetu, kot pa njemu.



saj je tudi njegov sin?!?! kaj pa če on čuti isto do njega kot ti? zakaj nebi bil on bolj primeren za vzgojo?

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:22:35   
baguSka
ampak zato , ker ... ker je moj sin, in enostavno bi se raje odpovedal vsemu na svetu, kot pa njemu


sej glih zato!! sej tudi moski si ne zelijo na noben nacin odpovedat svojim otrokom, ampak jim potem nek zakon porine prst v rito user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:23:01   
Anonimen
Mene tud to zanima, ker poznam par takšnih, ki bi bilo bolje da je otrok pri očetu. Marsikatera je narkomanka, alkoholičarka.....

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:24:29   
tanikaa
Pa saj nisem nikjer napisala, da moški ni primeren kot starš. Niti nisem napisala, da je ženska boljša. Zakaj naj bi to napisala, če pa tako niti ne mislim. Jaz sem samo izrazila svoje občutke. Težko si predstavljam, da ne bi zdaj, dokler je otrok še majhen bila vsak dan z njim in sodelovala v njegovi vzgoji. In vem, da tudi ni pravično, da so mnogi moški za to prikrajšani. Nisem niti na strani žensk, niti na strani moških.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:25:15   
baguSka
Ok jst razumem da je biolosko tko... Pri vseh zivalih obicajno samice skrbijo za svoje mladice. Naj bi blo to v naravi. Ampak user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:29:12   
BLAŽIKA
Tudi meni ni to povsem jasnouser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:33:17   
tanikaa
Biološko mogoče res. Samo itak je oče tudi zelo pomemben faktor v življenju otroka. Zato pa sem zagovornik civiliziranih ločitev, če že pač ni druge rešitve. In najbolj sovražim mamice, ki se preko otroka maščujejo bivšemu. Omejevanje stikov, govorjenje pred otrokom, kako je njihov oče grd, nesramen in podobno, so mi najbolj primitivne izjave in dejanja. In taka mati ziher ne bi smela obdržati otroka. Se pravi so primeri, ko je boljše, da je otrok pri materi, so primeri, ko bi bilo boljše, da bi otroka dobil oče, in so redke svetle izjeme, ki kjub ločitvi enakopravno skrbita za otroka in enakopravno sodelujeta v njegovi vzgoji. Samo na žalost, taki primeri so redki. Ker le malo je civiliziranih ljudi.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:33:49   
darjatimci
Ko gre za majnše otroke je to res praksa,da večinoma ostanejo pri materah.Za večje otroke pa je že tako,da lahko sami izrazijo željo,s kom bi živeli.Na spravnem pogovoru na CSD je to že nekaj letna praksa in tudi sodniki brez dogovora staršev glede otrok,ne izdajo ustrezne sodbe.Skratka delalo naj bi se v prid otrokom.Iz prakse pa vemo,da so stvari čisto drugačne,saj na sodišču je velikokrat vse sporazumno,v vsakdanjiku pa so glede tega velike težave.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:36:52   
Zahi
Mene bolj zanima kdo ima to pravico, da pove kam bo šel otrok.. seveda si ga oba želita.. oba ga imata rada.. oba bi najbolje skrbela zanj.. ampak potem pride nek zakon, ki določa da ga avtomatično dobi mama.. to ne vem kateri idiot si je to spomnil.. 

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:37:34   
srki
Bravo, baguSka, si fajn temo odprla.

To se tudi jaz sprašujem in vedno, ko teme naletijo na to prodročje, se s sodelavkami pogovarjamo, da to res ni pravično, da skoraj v vseh primerih otroka dobi mati, pa čeprav je veliko slabša kot oče.

Saj sem že enkrat pri eni temi napisala, da poznam primer preko moje sodelavke, ko se je mati lajhala vsepovsod, ponočevala, pila, oče pa je bil otroku mati in oče hkrati, pa sta se ločila (hvalabogu) in je otroke dobila mati.

Tle bi morali res temeljito pretehtat, ali so se prav odločili.

In kako bolno mi je to, ko se dva zakonca ločita, potem pa ženska vsa ponosna reče: "ne, otroka pa ne bo dobil, pras.., saj me je varal, naj plača milo za drago" in vse mogoče poskušajo, pa se ne zavedajo, da s tem delajo največ škode otorku. Ej, take bi pa .... ma rajši ne napišem kaj.

Jaz sebe nimam za večvredno, ker sem mati, ker sem ga rodila. Seveda, da sem ponosna na to, samo da bi se pa visoko nosila zaradi tega, to je pa tudi čisto mimo, kar pa nekatere delajo v stilu, saj sem ga jaz rodila, ne ti. Ja mater, a si ga tudi sama spočelauser posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:39:27   
jasnika
poznam primer, ko je bila družina z 2 punčkama, nekje 8 in 11 let in sta oba starša alkoholika, mama se je šla zdravit, oče pa ne in sta hčeri bili dodeljeni očetu, sedaj pa,... mati tako ponovno pije, oče menda tudi hčeri pa trpitauser posted image user posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:41:03   
lelaval
Tanikaa -kaj pa, če bi vedela, da bo sinu pri očetu bolje, lahko bi mu nudil več kot ti , se mu več časa posvetil, pa še sam bi raje bil pri nejm - a bi potem tudi tako vztrajala, da ga hočeš ob sebi? 

Sem tudi sama včasih razmišljala, da otrok pa mu za nobeno ceno ne bi pustila, če bi se razšla. Ampak, če razmišljam sedaj - par let kasneje, pa ne bi bila užaljena, če bi on imel otroke. Bi se jim pa tisti čas, ko bi bili z mano res maksimalno posvetila in jim pokazala, kako jih imam rada.
Pa ne me narobe razumet - svoje otroke imam nadvse rada, a sedaj, ko sem malo starejša, tudi bolj zrelo razmišljam. Sicer pa - tudi otroci, ko odraščajo, vedno bolj iščejo družbo svojih vrstnikov, ne staršev, na koncu pa se poročijo in odselijo. A jih bi takrat tudi rade imele ob sebi in gledale, kako skrbijo za svoje otroke?

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:41:18   
baguSka
saj sem ga jaz rodila, ne ti. Ja mater, a si ga tudi sama spočela


user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:42:53   
baguSka
in sta hčeri bili dodeljeni očetu


zelo redek primer... in kaj je bil razlog???

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:43:49   
niki5
Statistično koliko moških je pripravljeno prevzeti skrb za otroke? Koliko je takih, ki do svojih otrok ne izpopolnjujejo svojih dolžnosti v primerjavi z materami? Koliko je žensk, ki hodi redno v službo, opravlja večina gospodinjskih opravil in obenem samostojno skrbi za otroke in koliko je takih moških?

Kdo hara na vodilnih položajih in kdo piše te zakone?

Kaj pravi psihologija na to.. od nekod je verjetno to prišlo..

Večina živali je, kjer samice poskrbijo za zarod.. imamo tukaj ljudje mogoče kaj skupnega?

Niso odgovori, so le vprašanja.. mogoče iztočnica.. ne poznam vseh odgovorov..

Trdim lahko samo za svoj primer, zakaj je moj fantek pri meni. Enostvano je tako, da sem jaz znala poskrbeti za njegove potrebe in bila pripravljena dati vse to skoz, kar je potreboval. To je samo moj primer. Poznam pare, ki je ona prepustila otroke njemu. Žal mi je samo to, da ljudje tako dejaje obsojajo, zato se lahko spet vrnemo na začetek. Zakaj ga obsojajo, če se govori da sta oče in mati enakovredna. Očitno so stvari veliko globje kako deluje naš um in naše poslanstvo, so zakoreninjenje že od stoletij nazaj..

Jaz pravim, da tako kot je lahko slab oče je tudi lahko slaba mama. Vsako človek ni rojen za starševstvo, zato taka odločitev ne sme biti nepremišljena, ker v sebi čutimo na kaj smo pripravljeni.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:46:16   
baguSka
kaj pa, če bi vedela, da bo sinu pri očetu bolje, lahko bi mu nudil več kot ti , se mu več časa posvetil


To je to. Kaj ce bi to vedele, pa kljub temu nebi hotele otroka dat njemu? Iz cesa sklepamo oz. sklepajo, da naj bi mati boljse poskrbela za otroka? Da naj bi me boljse poskrbele zanj? Kdo ima pravico o tem odlocat, sploh ce ne pozna razmer v druzini?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:47:30   
Magi*
res je, da gre otrok v večini priemrov k mamici, razen, če na sodišču dokažejo, da ne more zanj skrbeti (pa ne toliko v finančnem, ampak bolj v psihičnem smislu). najbrž je vzrok v tradiciji, saj so mamice ostajale doma z otroki (jih hranile, oblečile, vzgajale...), očetje pa so delali in družino finančno preživljali. danes je marsikje tako, da oba služita peneze, za otroka pa v največji meri še vedno skrbi mati.

in večin moških tudi ni pripravljenih prevzeti tako velike odgovornosti nase. nekaj je seveda izjem in takšni so se tudi pripravljeni boriti kot levi za svoje otroke.

tisti očka, ki je letel čez vrata v prejšnji temi sicer ne bi rad izgubil svojih otrok. me pa zanima, če bi bil pripravljen prevzeti skrbništvo nad njimi? po mojem je preveč komot za kaj takega. sigurno bi ga na dolgi rok ovirali pri iskanju njegove manekenke.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:49:09   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Tanikaa -kaj pa, če bi vedela, da bo sinu pri očetu bolje, lahko bi mu nudil več kot ti , se mu več časa posvetil, pa še sam bi raje bil pri nejm - a bi potem tudi tako vztrajala, da ga hočeš ob sebi? 

Sem tudi sama včasih razmišljala, da otrok pa mu za nobeno ceno ne bi pustila, če bi se razšla. Ampak, če razmišljam sedaj - par let kasneje, pa ne bi bila užaljena, če bi on imel otroke. Bi se jim pa tisti čas, ko bi bili z mano res maksimalno posvetila in jim pokazala, kako jih imam rada.
Pa ne me narobe razumet - svoje otroke imam nadvse rada, a sedaj, ko sem malo starejša, tudi bolj zrelo razmišljam. Sicer pa - tudi otroci, ko odraščajo, vedno bolj iščejo družbo svojih vrstnikov, ne staršev, na koncu pa se poročijo in odselijo. A jih bi takrat tudi rade imele ob sebi in gledale, kako skrbijo za svoje otroke?



Če bi se sin odločil za očeta (katerega pa na žalost nima -  biološkega mislim) bi s težkim srcem sprejela njegovo odločitev. Saj drugega mi niti ne bi ostalo ali pač? Prva je sinova sreča. In če je srečen on, sem lahko srečna jaz.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:50:44   
Anonimen
Bagus, ti je spet vse dec doma poštimu, pa maš preveč časa? user posted image

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 12:54:39   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Bagus, ti je spet vse dec doma poštimu, pa maš preveč časa? user posted image


He he... No, tole vprasanje me je ze veckrat dregnilo. Sem pa svoje misli preusmerila spet na to vprasanje tudi zaradi njega... Recimo, ce si oba zeeelooo zeliva otroka. In ga mava. In potem cez kaksno leto ugotoviva, da nisva za skupi, zakaj hudica bi njega prikrajsala za otroka, ki se ga je zelel cisto enako kot jaz?? Spodbudila me je sicer prejsnja tema, ampak bl k sm zacela razmisljat, sem se spomnila tud na mojega dragega, ki je dober in priden, tud ko jaz nisem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj vedno mati?
28.9.2006 13:04:16   
Zahi
Vem da tole ne bo na mestu ampak.. še vedno sem prepričan, da ljudje ki niso za skupaj ne smejo imeti otrok.. to se vidi že na začetku razmerja.. dva ki se imata rada in si želita narediti otroka skupaj.. naj ga tudi imata.. če pa želita samo imeti otroka je pa to sebično dejanje..

ni tako velikega problema, da ga dva nebi mogla rešit (če se ljubita, spoštujeta, razumeta, pogovarjata). Potem ni bojazni komu bo šel otrok ipd..  Če pa tega ni.. potem pa tudi otroka nebi smelo bit..

ampak debata je drugje.. zakon je zakon.. čeprav nepravičen..



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?