|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 9:21:35   
polho3006
Prosim za nasvet...

Moj malček ima hude težave z zaprtjem. težava se je začela pri cca 6 mes. ko je začel uživati gosto hrano, ampak sedaj pa...mislim da je dobil že kar odpor do kakanja. Poskušam da bi jedel čim več zelenjave, ampak...pa smo probali z Donatom, sem mu ga dala v čaj in tudi samega rad pije...nekaj dni je šel vsak dan, sedaj pa, spije cca 1dcl Donata na dan, ampak...danes je že tretji dan ko ni kakal. Ne vem več kaj naj mu še dam da se mu bo uredila prebava.

Prosim za nasvete, ker mi je zelo težko ko se tako muči ko gre končno na WC in reče mamica pomagaj, ne morem kakatiuser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 9:30:55   
Star_a
vsak dan 2-4 porcije sadja, 3-5 porcij zelenjave, 6-11 enot žit
dan začni z obrokom polnozrnatih žit, ki vsebujejo 5g balastnih snovi na obrok
čim več surove, neolupljene zelenjave in sadja
v juhe, enolončnice in solate dodajaj stročnice
za prigrizek sveže in posušeno sadje
na nalepkah, na embalaži preveri balastne snovi v živilih

odsvetuje se bela moka,sladkarije,hitri pripravljeni hrani,mastni hrani,pijače,ki so umetno sladkane,mleko in mlečni izdelki....
http://www.nasa-lekarna.si/clanki/clanek/tezave-z-zaprtostjo-pri-otrocih-mami-ne-morem-kakat-1-del/

http://www.druzina.si/icd/spletnastran.nsf/all/D3C3B6D04928E65EC1257205003BE8DE?OpenDocument

V lekarni kupiš tudi lacteon,ki otroku daješ večkrat dnevno in vsak dan dokler ne odvaja redno blato

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 9:36:26   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

vsak dan 2-4 porcije sadja, 3-5 porcij zelenjave, 6-11 enot žit
dan začni z obrokom polnozrnatih žit, ki vsebujejo 5g balastnih snovi na obrok
čim več surove, neolupljene zelenjave in sadja
v juhe, enolončnice in solate dodajaj stročnice
za prigrizek sveže in posušeno sadje
na nalepkah, na embalaži preveri balastne snovi v živilih

odsvetuje se bela moka,sladkarije,hitri pripravljeni hrani,mastni hrani,pijače,ki so umetno sladkane,mleko in mlečni izdelki....
http://www.nasa-lekarna.si/clanki/clanek/tezave-z-zaprtostjo-pri-otrocih-mami-ne-morem-kakat-1-del/

http://www.druzina.si/icd/spletnastran.nsf/all/D3C3B6D04928E65EC1257205003BE8DE?OpenDocument

V lekarni kupiš tudi lacteon,ki otroku daješ večkrat dnevno in vsak dan dokler ne odvaja redno blato




Se strinjam čisto z vsem, razen z zadnjim stavkom, ker tako še bolj razvadiš črevesje. Ok, ne rečem, da se uporabi kakšen teden ali dva, ampak to je skrajna rešitev.
Dolgotrajna rešitev je v prehrani in psihi. Torej ne otroka še dodatno obremenjevat s kakanjem, vprašanji, odgovori.
Za zajtrk mu ponudi kakšne kosmiče iz več vrst žit.
Pa čim več tekočine.
Ponudi mu skuhan kompot iz suhih sliv, in sok od tega kompota za začetek.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 6.2.2012 9:37:21 >

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 9:41:38   
Star_a
Povej kako s tem razvadiš črevesje?Saj to ni odvajalo!!!!

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4713043

To so laktozni sirupi,ki so mehčalci blata! Upam,da veš kaj je mlečni sladkor ali laktoza user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 9:49:34   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

Povej kako s tem razvadiš črevesje?Saj to ni odvajalo!!!!

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4713043

To so laktozni sirupi,ki so mehčalci blata! Upam,da veš kaj je mlečni sladkor ali laktoza user posted image


Še predobro user posted image
Prebava se ureja s pravilno prehrano.
Razvadiš ga tako, da se črevesje navadi na pomoč raznih "mehčalcev blata" in potem je to to oz. smo potem tam.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 10:03:13   
Star_a
če bi še predobro vedela,potem ne bi govorila neumnosti!!!res,prebava se ureja samo s pravilno prehrano user posted image user posted image

http://med.over.net/forum5/read.php?46,6803850,6805745#msg-6805745

http://med.over.net/forum5/read.php?46,6674006,6674624#msg-6674624

http://med.over.net/forum5/read.php?46,6253733,6254003#msg-6254003
http://med.over.net/forum5/read.php?46,6011953,6012213#msg-6012213

Ok,če ti več znaš od Tanč,od zdravnikov na pediatrični ( dr.roka orla,od matjaža homana, od dietetičarke in od dipl.inž. živilske tehnologije....) user posted image
Včasih tole tvoje da predobro znaš zelo škodi.

Avrotici posta pa,kar pojdi v lekarno lupi tole in se drži kar sem zgoraj dala. Smo bili več let vodeni na pediatrični,tko da ( predobro) vem da brez takšne urejene prehrane in brez pomoči sirupov ne bo šlo.Bo pa to trajalo,tako da ne obupat.In vsak dan dajati sirupe in prav jest.

Lep dan ti želim

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 10:56:14   
Paštetka
stara, ne bodi žaljiva.
rekla sem, da predobro vem kaj je to laktoza. In ja, resnično vem.
drugače pa je meni to, kar sem napisala naša P povedala glede vseh teh "pospeševalcev prebav" preiskusili smo pa tudi doma.
Jaz se ne mislim s tabo tu prerekat, stroka pa ima očitno tudi vsak svoje mnenje. Tako kot glede dojenja, uvajanja, cepljenja in tudi sranja. user posted image
vsak lahko poda svoje mnenje in zato še nimamo pravice biti žaljivi do tistega, ki ima drugačno mnenje.

Zaradi mene, če ga 3 leta šopa z mlečnim sladkorjem....

ne bom ti še jaz lepila raznih linkov, ker ve vsak uporabljati strička guggla. user posted image
napisala sem tudi, da je ok uporaba teden ali dva. To si verjetno preskočila.

poleg tega piše v prvem postu, da so težave od 6 meseca. Torej je lahko marsikaj vzrok, in bi jaz raje obiskala P, kot pa na vrat na nos letela v lekarno po laktozo.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 6.2.2012 11:09:18 >

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 11:07:30   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a


Avrotici posta pa,kar pojdi v lekarno kupi tole in se drži kar sem zgoraj dala. Smo bili več let vodeni na pediatrični,tko da ( predobro) vem da brez takšne urejene prehrane in brez pomoči sirupov ne bo šlo.Bo pa to trajalo,tako da ne obupat.In vsak dan dajati sirupe in prav jest.



Se dobi na recept user posted image

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 11:18:43   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a


Avrotici posta pa,kar pojdi v lekarno kupi tole in se drži kar sem zgoraj dala. Smo bili več let vodeni na pediatrični,tko da ( predobro) vem da brez takšne urejene prehrane in brez pomoči sirupov ne bo šlo.Bo pa to trajalo,tako da ne obupat.In vsak dan dajati sirupe in prav jest.



Se dobi na recept user posted image



Nop,se ne rabi recept,naroči se lahko tudi preko spleta
http://www.lekarna-springer.si/p-691-lactecon-optimalen-za-prebavni-sistem.aspx
http://www.moja-lekarna.com/p-4609-lactecon-peroralna-raztopina-500-ml.aspx


(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 11:34:08   
Luni
Laneno seme (3 čajne žličke) v jogurt, po potrebi...

_____________________________



(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 11:44:06   
polho3006
Joj punce ne se kregati!!!! Prosila sem za nasvet, vsaka pove svoje mnenje, izkušnje...za kar sem ZELO hvaležna. Vse bi bilo vredu če naš princ jedel vse od začetka ampak...on ima takšno kampanjsko prehranjevanje. Pa mu full paše meso čez nekaj dni pa...noče niti grižljaja mesa. Pa mu enkrat full pašejo jabolka, ampak nasleednji dan pa je ne bo hotel niti poskusiti. Nekaterih stvari, kompot siz suhih sliv ni variante da bi ga probal. Saj potem bi mu mogoče bil všeč, ampak...Ah bomo že nekako...Upam da ne bo treba okrog zdravnikov letati zaradi tega.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 11:54:54   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Joj punce ne se kregati!!!! Prosila sem za nasvet, vsaka pove svoje mnenje, izkušnje...za kar sem ZELO hvaležna. Vse bi bilo vredu če naš princ jedel vse od začetka ampak...on ima takšno kampanjsko prehranjevanje. Pa mu full paše meso čez nekaj dni pa...noče niti grižljaja mesa. Pa mu enkrat full pašejo jabolka, ampak nasleednji dan pa je ne bo hotel niti poskusiti. Nekaterih stvari, kompot siz suhih sliv ni variante da bi ga probal. Saj potem bi mu mogoče bil všeč, ampak...Ah bomo že nekako...Upam da ne bo treba okrog zdravnikov letati zaradi tega.


kaj pa če mu narediš sok iz tega? Tudi ne bo popil?
Pa mu jih zakamufliraš v kakšen sok noter. Moja dva najraje pijeta, ko lahko sama delata sokove.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 11:56:58   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a


Avrotici posta pa,kar pojdi v lekarno kupi tole in se drži kar sem zgoraj dala. Smo bili več let vodeni na pediatrični,tko da ( predobro) vem da brez takšne urejene prehrane in brez pomoči sirupov ne bo šlo.Bo pa to trajalo,tako da ne obupat.In vsak dan dajati sirupe in prav jest.



Se dobi na recept user posted image



Nop,se ne rabi recept,naroči se lahko tudi preko spleta
http://www.lekarna-springer.si/p-691-lactecon-optimalen-za-prebavni-sistem.aspx
http://www.moja-lekarna.com/p-4609-lactecon-peroralna-raztopina-500-ml.aspx




Nisem napisala, da izključno na recept user posted image user posted image user posted image Ampak zakaj bi plačala, že itak vse preplačamo, edino če ji ni za it k P.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 12:17:14   
annie
Vem, kako tezko ti je, saj smo mi tudi z nasim imel gromozanske probleme s kakanjem, ki so trajale vec kot leto dni -:(( zadrzevall je tudi po 5 dni ali vec, takrat je zelo malo jedel, ker ko je kaj dal v usta ga je zgleda pritisnilo in je spet zadrzal itn. skratka meni se je ze mesalo. Pri nasem je bilo psihicnega izvora, ker sem pri njegovih 15 mesecih zacela hodit v sluzbo in zgleda je svojo stisko izrazal na taksen nacin. Prvo je kakal na 2-3 dni in seveda je blato bilo trdo in potem se je bal kakati. Smo ful spremenili prehrano, pa se kaj bistvenega ni spremenilo, saj cetudi ga je po 2x na dan pritisnilo je zadrzal, hodil v krogu po prstkih, lezal na kavcu, se z rokico po trebuscku "tapkal", grozno za videt. potem smo sli do P in nam je predpisala Lactecon, kateri nam takoj ni pomagal, sele po 2 tednih, ampak je vseeno zadrzeval. Ko pa se je pokakal, pa je najprej pokakal zelo trd cep, dalje pa samo tekoco vodo in potem ga je seveda ritka pekla in smo spet bili v zacaranem krogu. Na koncu sva se z mozem odlocila za zbiranje sonckov in za vsako kakanje smo na koledarju narisali soncka in po petih zbranih si je lahko v trgovini izbral kaksni majhno igracko in tako je pocasi izginil strah ipred kakanjem. Poskusite, mogoce pa tudi uspe z nagrajevanjem, drzim pesti, da se vam prebava hitro uredi!!


(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 12:35:06   
tulpek
Annie, pri nas je podobno, sedaj ta sirup deluje toliko, da ga ne boli in kaka vsak 2 dan (če tvoj kaka tekoče, imate preveliko mero - me je opozorila, da če bo tako, naj zmanjšam). Ampak pri polho pa ne vem, ali je problem, da noče kakat, ali hoče, pa ne more? Naš noče, ker ga je bolelo, pa smo rešili in potem se mu je spet zaprlo in ga bolelo, pa je samo še bolj zavračal kakanje... no, sedaj smo s sirupom tako daleč, da ko se pokaka reče, da ni bolelo... ampak bo verjetno trajalo, da se navadi in da bo brez strahu šel kakat. In lahko drži v sebi čisto mehko/normalno blato, ne gre za to, da bi bilo blato trdo (razen tistega čepa na začetku), kot se mi zdi da je pri avtorici teme. 
Se je pa pri nas začelo to kakšno leto nazaj, še ko je bil v plenički, ampak takrat še ni bilo tako očitno in hudo kot sedaj.


< Sporočilo je popravil tulpek -- 6.2.2012 12:37:27 >

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 13:09:28   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Prosim za nasvet...

Moj malček ima hude težave z zaprtjem. težava se je začela pri cca 6 mes. ko je začel uživati gosto hrano, ampak sedaj pa...mislim da je dobil že kar odpor do kakanja. Poskušam da bi jedel čim več zelenjave, ampak...pa smo probali z Donatom, sem mu ga dala v čaj in tudi samega rad pije...nekaj dni je šel vsak dan, sedaj pa, spije cca 1dcl Donata na dan, ampak...danes je že tretji dan ko ni kakal. Ne vem več kaj naj mu še dam da se mu bo uredila prebava.

Prosim za nasvete, ker mi je zelo težko ko se tako muči ko gre končno na WC in reče mamica pomagaj, ne morem kakatiuser posted image .

Bom komentirala samo ta post,ker se ob njem spomnim vse naših bojev z kakanjem,ki so prav zaradi P  nasvetov o uravnavanju prebave s prehrano trajali skoraj 2 leti!!user posted image
Naše težave so se začele kmalu po 1 letu,ko sva se nehala dojiti,sin je postajal vedno bolj in bolj zaprt,kar je vodilo seveda k temu,da je bilo blato vedno trše oz.so se naredili čepi in kakanje vedno večja muka...blato je zadrževal tudi po 5,6 dni...kot je opisala annie,hoja po prstih,tiščanje ritke skupaj,jokanje in po par dni skupaj ni pojedel NIČ-živel je izključno od soka in vodeuser posted image
Ko smo kakali (namenoma sem napisala smo,ker je to zgledlo tako,da sem ga po 5 dneh posadila na kahlico in ga tiščala dol,sama pa sedela pred njim in ga držala za roke) smo nemalokrat jokali vsi skupaj,on zaradi bolečin,midva z možem pa zaradi občutka nemoči,ker nikakor nismo uspeli rešiti tega začaranega krogauser posted image .

No,zgodilo se je,da enkrat naše pediatrinje ni bilo in nadomestni zdravnici smo potožili tudi glede kakanja,čeprav smo prišli zaradi druge bolezni...predpisala nam je sirup...ne morem napisati drugega ampak za mene osebno je ta sirup čudežno zdravilo...če bi ga dobili prej namesto vseh dobronamernih ampak povsem zgrešenih nasvetov o pravilni prehrani,bi bila težava rešena precej hitro,tako pa smo se kljub sirupu trudili še pol leta,preden je naš škrat izgubil strah pred bolečim kakanjem.
Aja,pa še to,prehranjuje se več ali manj skozi isto,še prej bi si upala trditi,da sedaj poje več neustrezne hrane,kot pa takrat,ko sva pa res pazila,kaj bo na njegovem krožniku,pa ni več nobenih težav.


(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zaprtost 2 letnika
6.2.2012 14:22:00   
Češnca
Mojemu nečaku je najbolj pomagala leča. user posted image Danes je že šolar, težav nima več, lečo pa obožuje. user posted image

Upam, da uspešno rešite težave!

< Sporočilo je popravil Češnca -- 6.2.2012 14:23:08 >


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zaprtost 2 letnika
7.2.2012 10:43:56   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Prosim za nasvet...

Moj malček ima hude težave z zaprtjem. težava se je začela pri cca 6 mes. ko je začel uživati gosto hrano, ampak sedaj pa...mislim da je dobil že kar odpor do kakanja. Poskušam da bi jedel čim več zelenjave, ampak...pa smo probali z Donatom, sem mu ga dala v čaj in tudi samega rad pije...nekaj dni je šel vsak dan, sedaj pa, spije cca 1dcl Donata na dan, ampak...danes je že tretji dan ko ni kakal. Ne vem več kaj naj mu še dam da se mu bo uredila prebava.

Prosim za nasvete, ker mi je zelo težko ko se tako muči ko gre končno na WC in reče mamica pomagaj, ne morem kakatiuser posted image .


Svetujem ti, da vprašaš pediatrinjo Tino Božičnik. Ti bo hitro odgovorila in dala kak uporaben nasvet. Najdeš jo tukaj:
http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zaprtost 2 letnika
7.2.2012 10:50:53   
m_o_i
sirup Lactecon(oglasevan tudi na RRuuser posted image ). pravzaprav je to zmes nekih sladkorjev in ne zdravilo...
mehca blato user posted image  pri nas pomaga ze 5 ml/dan


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zaprtost 2 letnika
7.2.2012 11:02:26   
tulpek
No, naš je včeraj kakal v vrtcu user posted image user posted image user posted image user posted image in potem še doma (pa ne driska, ampak lepo bolj mehko klobaso). Tak da bom verjetno tudi zmanjšala na 5 ml. Mi je pa doma rekel: mami daj sirupa, da bom klobaso delal in 10 min kasneje sva šla na wc in je šlo lepo ven user posted image user posted image user posted image . Je pa zdaj cca. 17 dni od začetka jemanja sirupa.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zaprtost 2 letnika
7.2.2012 11:07:44   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

No, naš je včeraj kakal v vrtcu user posted image user posted image user posted image user posted image in potem še doma (pa ne driska, ampak lepo bolj mehko klobaso). Tak da bom verjetno tudi zmanjšala na 5 ml. Mi je pa doma rekel: mami daj sirupa, da bom klobaso delal in 10 min kasneje sva šla na wc in je šlo lepo ven user posted image user posted image user posted image . Je pa zdaj cca. 17 dni od začetka jemanja sirupa.




A pa je tale sirup okej? Mislim, se črevesje nič ne navadi nanj?
Ne poznam ga, zato sprašujem.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zaprtost 2 letnika
7.2.2012 11:26:04   
tulpek
Meni je P rekla (in tudi moj, ki sem ga pooblastila za branje navodil) da mehča blato, torej kot bi pila slivov sok ali kaj drugega, kar so prej omenjale. niti naj ne bi povzročalo bolečin/krčev pri kakanju, kot odvajala (in donat, če ga piješ preveč). Gre pa pri nas za to (saj sem že pisala), da ima v glavi blokado, tudi brez sirupa nima tako zelo trdega blata, da ne bi mogel kakat, če bi hotel (razen čepa, potem ko 5 dni drži in potem seveda boli - klobasa je pa bolj debela kot od odraslega ), ampak se boji kakat, ker ga je nekajkrat bolelo. In sedaj se mora navadit, da to ne boli in sprejet kakanje. Je pa s sirupom blato seveda bolj mehko kot sicer in lažje ga pokaka, je pa na začetku ga še vseeno 3 dni držal, potem 2... bomo videli, kako bo sedaj. ma dvomim, da bo danes sploh imel kaj materiala user posted image

< Sporočilo je popravil tulpek -- 7.2.2012 11:39:25 >

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zaprtost 2 letnika
7.2.2012 11:44:24   
polho3006
No sem šla včeraj po tale sirup v lekarno. Popoldan je dobil eno žličko sirupa, pil je Donat (ki ga full rad pije), pa še ritko sem mu namazala skremico in rezultat je bil zvečer v straniščni školjki. Je bil tako zelo ponosem da se je naredil tako zelo velik kupček kakeca. Mi je prav odleglo, ko je šlo končno naprej in nič ga ni bolelo, tako da...vsak popoldan bo dobil žličko sirupa in še bolj bomo pazili pri prehrani.

Punce hvala za nasvete, upam da bomo kakali v prihodnje brez večjih težav.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zaprtost 2 letnika
7.2.2012 11:48:17   
tulpek
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
No, naš donata noče, čeprav sicer spije vse možno, tudi samo limono in vodo.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zaprtost 2 letnika
11.2.2012 21:38:13   
lija30
tud mi smo imeli težave s kakanjam.Se je revček grozno matral,pa po več dni ni šel.Ko pa mu je le uspelo, je bila pa kar kri na blatu.Ker se je toliko matral,pa tako je bilo trdo blata da mu je vedno počila žilca.Pa nam je pediatrinja predlagala pitje sirupa PORTALAK.Je rekla,da se črevo ne navadi na ta sirup.Pač pa mehča blato.tako,da smo ga pri 7 mesecih skoraj en mesec jemali vsak dan.Nato se mu je prebava uredila.Sedaj pa ga dobi le, če ne gre en dan kakat.In ponavadi ko ga popije se potem v roku 1 urce pokaka.:)Tko,da jaz priporočam PORTALAK.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?