|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsiljuje!
5.10.2007 20:41:38   
tajtaja
Moja dvojčka bi naj začela z 2o.okt.. obiskovat vrtec, ker pa so mi podaljšali porodniško, bi rabila varstvo od 1.marca naprej.
Ko sem o tem obvestila pristojne v vrtcu, v katerega sta bila sprejeta, je nastala cela štala. Tako sem šla danes do socialne, da se nekak probamo dogovoriti, pa mi je prišla na dan z gotovim dejtvom, da naj otroka izpišem.
OK, kaj pa ko bom šla v službo. Ju bodo sprejeli? Je rekla, da ni šans, ker je vrtec popolnoma poln, da sta že "na njunem mestu" dva druga....hallo. Tile so zgleda res računali, da ju bom izpisala.
Ker pa nimam nobene druge variante varstva, sem se proti temu odločno postavila, tako da se je potem šla še enkrat posvetovat z ravnateljem.
In ta je bil zelo odločen in da oni od tega ne odstopajo.
Sem rekla, da v najslabšem primeru gresta pač na ta datum v vrtec, tako da mi lahko izstavijo položnice, obiskovala pa ga valjda v resnici ne bosta dokler bom jaz doma.
Sedaj se mora ravnatelj še nekaj posvetovati z pravno službo  in me potem obvestijo oodločitvi.
Zgleda da niso računali na takšen  odziv in  nekomu že ponudili mesto mojih dveh.

Kaj sploh lahko naredijo, saj me ne morejo prisilit, da ju izpišem.

Ja, potem mi je že nekaj nakladala, da kao nimata pogojev za sprejem, ker še nista eno leto stara (sta pa že 18 mesecev), pa ker imam podaljšano, ne bom dobila zdravniškega potrdila.
Sem ji komaj razložila, da če ne bi želela, ne bi imela podaljšanja in bi že bila v vrtcu, in da to ne pomeni, da bi bila tako hendikepirana da ne bi smela v vrtec...
Zgl


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 20:58:50   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja




Ja, potem mi je že nekaj nakladala, da kao nimata pogojev za sprejem, ker še nista eno leto stara (sta pa že 18 mesecev)




V jasli grejo otroci z 11 mesecem. Zato si lahko brez skrbi.
Drugače je pa zoprno - zate in za vrtec. Če ju boš imela vpisana, je fajn, da vrtec vseeno obiskujeta - mogoče vsaj do kosila. Tako se bosta počasi navajala in marca, ko boš šla v službo, bosta že orng vpeljana notri. Jaz ju ne bi imela doma, pa položnice plačevala.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:05:32   
Anonimen
Jaz tudi ne razumem zakaj ne izkoristiš v bistvu idealno situacijo. Daj jih v vrtec, uvajanje daj lepo skozi, kakšno prvo bolezen in ko boš šla delat bota lepo uigrana in ti brez ekstra skrbi.

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:08:57   
Anonimen
Zakaj pa nista dopoldan tam? Meni se to zdi idealna situacija-imaš več kot dovolj časa za uvajanje in dovolj za kakšne svoje gušte. Čist po nepotrebnem kompliciraš.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:11:08   
ZARA
Uh, zoprna situacija. Jst bi ju vseeno dala v vrtec, vsaj za 4 ure. Pa itak boš plačevala položnice (rezervacija pravijo temu), če boš hotela imet otročka v vrtcu. Izkoristi, tajtaja. A tebi ni, da bi ju že zdaj dala?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:17:04   
tajtaja
1.Nisem glih prepičana, če gre skupaj porodniška in otrok v vrtcu.
2.Da sem jaz doma in dam otroka v vrtec, ni šans. Saj ravno zato sem prosila podaljšanje, da bom čim dlje z njima. Ker namreč jaz sem rada z svojimi otroki in skoristim vsako priložnost, da lahko užijem te dragocene trenutke. user posted image
Če bi mi finančno zneslo, bi ostala sploh doma, ampak ne tako, da bi bila odvisna od države in socialne pomoči. Ker pa si to ne morem privoščit (ker ne želim da se nam standard zniža tako zelo, da bodo zaradi tega prizadeti otroci), se moram vrnti v službo.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:19:17   
Anonimen
1.Nisem glih prepičana, če gre skupaj porodniška in otrok v vrtcu.


Zakaj pa ne? Veš koliko mamic je na porodniški z enim otrokom, drug je pa v vrtcu. Pa če sta že bila sprejeta, a te je kdo o tem kaj vprašal?

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:21:57   
tajtaja
Pa dajte no,  jaz sem na porodniški za njiju, pa ju naj dam v vrtec?
Ne zamerite, ampak meni se to ne zdi normalno.

Jaz ju nikakor ne bi dala prej, kot je nujno potrebno.




_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:23:18   
Anonimen
Jaz ju nikakor ne bi dala prej, kot je nujno potrebno.


Potem ju pa ne dajaj user posted image .

Se bo že našel kdo, ki bo z veseljem (in morda nujno) rabil prosto mesto user posted image .

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:26:49   
oka
Podobna situacija je bila pri nas. Madam so zavrnili z dopisom, da na datum, ko naj bi začela obiskovati vrtec, še ne bo dopolnila enega leta. Ker je rojena julija, v vrtec pa bi šla v septembru, sem šla na razgovor, kjer so mi povedali, da zaradi moje podaljšane porodniške ni mogoče, da bi začela s predvidenim datumom (1.9.). Da bi bila vpisana, jaz pa uradno še na porodniški in bi samo plačevala položnice tudi ni bilo mogoče, ker naj to ne bi bilo sprejemljivo, sploh s strani CSD-ja, pa čeprav je šlo za samo za 15 dni. Po logiki CSD-ja to da je  mama na porodniški in otrok v vrtcu (pa čeprav bi bila odsotna do konca moje porodniške) ni po njihovih pravilih.  V našem vrtcu so že imeli težave, ko so sprejeli otroka, mama pa je bila uradno še na porodniški. 

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:30:05   
tajtaja
Pa Mič, saj ju ne bom dala, pa tudi noben drug ne bo z veseljem na njunem mestu. Bom pač plačevala položnice, čeprav ne bosta tam(nonsenz) bom pa vsaj imela varstvo, ko bom šla v službo.  Ker v nasprotnem primeru ju lahko edino vzamem s sabo na šiht.user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:31:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Ker v nasprotnem primeru ju lahko edino vzamem s sabo na šiht.user posted image


Mogoče so v enaki situaciji tudi drugi starši.....pri dveh praznih mestih v vrtcu do marca...vrtec nič ne izsiljuje....

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:34:30   
tajtaja
Saj ne bodo prazna, ker bodo dobili plačilo. In edino za to se tudi gre.
Problem je samo PLAČILO IN DENAR.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:34:32   
sayuri
KAj pa mogoče kako privat varstvo od marca do avgusta? Pa ju potem za naslednje leto s septembrom v vrtec daš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:35:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Saj ne bodo prazna, ker bodo dobili plačilo. In edino za to se tudi gre.
Problem je samo PLAČILO IN DENAR.


Mesti bosta prazni, ker na njih ne bo otrok. Blagajna bo pa polna. In smisel vrtca ni polna blagajna, ampak zagotavljanje varstva predšolskih otrok.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:36:10   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
Pa dajte no,  jaz sem na porodniški za njiju, pa ju naj dam v vrtec?
Ne zamerite, ampak meni se to ne zdi normalno.

Aja, nisem vedela. V tem primeru ju jst ravno tako ne bi dala. user posted image


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:39:43   
tajtaja
Za privat varstvo pa se ne morem odločit. Nekako bolj zaupam vrtcu.

Zelo slabe izkušnje je z privatnim varstvom imela že moja mama pred skoraj štirimi desetletji pri meni in pri bratu. Saj vem, da je že dolgo tega ampak ene stvari se ne pozabljajo.
Je čisto slučajno prišlo na dan, ko je en znanec prišel čez vikend na obisk in sva se skoz drla in drla, ne spala...., pa mu je bilo čudno, ker je bil večkrat med tednom na obisku pri najini varuški, pa sva skoz na skoz spala.
Alarmuser posted image .
Je na koncu ženska priznala, da nama je mešala v hrano nekaj v zvezi z makov, zdaj pa ne vem točno, bi morala mamo vprašat.



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:40:12   
Anonimen
,  jaz sem na porodniški za njiju, pa ju naj dam v vrtec?
Ne zamerite, ampak meni se to ne zdi normalno.





ja zakaj pa si si podaljšala porodniško če si imela varstvo porihtano?

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:41:55   
Anonimen
Zelo slabe izkušnje je z privatnim varstvom imela že moja mama pred skoraj štirimi desetletji pri meni in pri bratu. Saj vem, da je že dolgo tega ampak ene stvari se ne pozabljajo.


Ti pa znaš zakomplicirat user posted image  user posted image

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:43:45   
tajtaja
Daj MIč, prosim te, ne mlati prazne slame.
Seveda je glavna dejavnost vrtca varstvo otrok, ampak še zmeraj se vse začne in konča pri denarju.
In tako glede na to, da skupina ni polna, vzgojiteljica ni polno zasedena, ni "ekonomske računice".
Tako mi je tudi socialna dala vedeti.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:45:53   
Anonimen
Če bi mi finančno zneslo, bi ostala sploh doma,


Sicer mi je od vsega to najbolj padlo v oči.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:45:57   
Anonimen
.Seveda je glavna dejavnost vrtca varstvo otrok, ampak še zmeraj se vse začne in konča pri denarju.


Čisto vse pa ne user posted image .

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:46:58   
sayuri
KAj pa mama, tašča, kakšna oseba, ki jo poznaš, zaupaš??
Ne vem...razmišljam o različnih variantah. Sicer pa...itak še ni odločeno,a ne? Te še pokličejo iz vrtca. No ja...uredi tako, da bo zate in tvoja otroka prav.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:51:13   
tajtaja
Kaj je z vami, zakaj sem si dala podaljšat porodniško. Pa saj ni poanta otroka v tem, da ga čimprej daš v varstvo ampak da probaš biti z njim čimveč. In ravno zato sem prosila za podaljšanje in ker sta nedonošena, sem tudi dobila. Sedaj bi si pa res moral zabiti žebelj v glavo, če tega privilegija ne bi izkoristila.

Glejte, mogoče me marsikdo ne razume, jaz pa ne razumem tistih mamic, ki so brez službe (ne niste, ki so ostale brez službe in so aktivne iskalke nove) ker tako želijo in jim je prav fino, imajo več otrok in vsakega takoj ko dopolni magično starost 11 m, dajo v vrtec. In potem so cele dopoldneve po kofetkih in ne vem kje še. Jih pa peljejo običajno zelo zgodaj in zadnje prihajajo po njih.
In ravno take jemljejo dragoceni prostor otrokom, ki nujno rabijo varstvo za to, da jim njihovi starši lahko zaslužijo za preživetje in ne čakajo na mloščino države.

Ker take stvari me tako razp...user posted image in sem tako tudi danes povedala socialni, da zdaj pa bolj razumem župana in starše iz Lenarta.
In mi je dala vedeti, da se povsem strinja z mano, samo ona to ne sme naglas govorit.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zaradi podalšanja porodniške-vrtec izsilj...
5.10.2007 21:53:47   
piščanc
jaz se strinjam z Mič.

in v veliko vrtcih ne obstajajo rezervacije in če otroka ni, vseeno plačaš polno. še posebej v občinah, kjer je preveč otrok. pa vpisi so samo septembra in konec.

in to, da ne zaupaš privat varstvu, ker je imela tvoja mama slabe izkušnje... bla bla bla. raje daj prošnjo za še eno podaljšanje porodniške do septembra, ker nimaš varstva prej. pa csd naj da zraven mnenje, da je to nujno potrebno. ravnatelj pa obljubo, da jih naslednjega septembra vzamejo.

in je stvar rešena.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?