|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 11:25:29   
malaMravljica
Mali gre jeseni v vrtec in mu bom malico morala dajat s sabo. Mora biti zdrava, nic sladkarij, rogljickov, tudi kruh vsak dan ni ravno zazeljen .. Naredim zjutraj in jedel bo enkrat dopoldne. Kaj?? Pojma nimam. Zdravo ze znam naredit ampak doma vzamem dober polnozrnat kruh in mu recimo dam gor svez sir z drobnjakom, sam to ne more stat nekaj ur in tako mi odpade precej reci. Kaksna ideja? Pa nekaj kar zjutraj scopras skupj z napol zaprtimi ockami in kar se da hitro. Kaksna ideja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 11:31:27   
malaMravljica
Ce mu dam pest lesnikov in malo malin bo recimo ok a ne?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 11:38:49   
LuLu
eni si doma delajo polnozrnate ploščice, tudi s sadjem. Kot frutabela varianta... se da vnaprej pripraviti, pa tudi po moje kak dan vzdržijo. Sama jih nisem delala, Tippi jih je, enkrat je pisala o tem.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 11:47:14   
mateyka
a sadje, pa kak mladi korenček, muffin, to pa ni ok za malico? a je nujno sendvič?

kaj pa normalni sir al salamca (a la ementalc) in kako papriko not?

check this out, mal za inspiracijo user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 11:49:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

eni si doma delajo polnozrnate ploščice, tudi s sadjem. Kot frutabela varianta... se da vnaprej pripraviti, pa tudi po moje kak dan vzdržijo. Sama jih nisem delala, Tippi jih je, enkrat je pisala o tem.


ja to je tud fajn. mislim, da mi je enkrat ena na RR dala recept za datljeve ploščice. bom poiskala če mam user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 11:59:32   
malaMravljica
Muffin ni ok, korencka z vrta mi pa noce jest kar tako in zaradi tega sem itak zalostna. Tudi kaksni slani prigrizki niso ok, ce mu dam pico me bi verjetno lincali. Si delam seznam sedaj, jeseni bo ok tudi grozdje in koscki sira, to ima zelo rad. Salama ni nekje zgoraj na zazeljeni listi se mi zdi, pa tudi itak je ne mara prevec. Paradiznika mu nekako ne bom dajala, da bo majica komplet rdeca, bi pa verjetno lahko dala kuhan fizolcek kdaj a ne? Saj mu dam v posodico ga.
Poleg tega pa imajo enkrat mesecno dan zdrave hrane in takrat vsak nekaj ekstra zdravega prinese in jejo skupno potem. Prava mora zame, saj doma jemo verjetno celo zelo zdravo ampak kaj dat tako vnaprej, to mi mal dela preglavice sedaj.

Sendvic lahko kdaj dam, sam ni pa prevec zazeljen in tudi take kot mu jaz delam je boljse sveze jesti.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 2.8.2013 12:02:14 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 12:06:54   
hrchy
Ok, tele stvari so vecinoma narejene hitro in preprosto, veliko jih pa lahko pripravis tudi ze prejsnji dan (vsaj delno) in lepo pocakajo

- mlecni riz
- pecena polenta z gobicami
- zelenjavne muffine
- kruh/kruhove palcke/grisini in kaksno pomakico (avokadovo, humus, sirno...)
- zelenjavne palacinke
- tortilje z razlicnimi nadevi
- hladne solate - testeninske, rizeve, krompirjeve, lecine, kvinojine, fizolove, koruzne...
- jogurti z orescki in sadjem
- trdo kuhana jajcka in zelenjava
- caprese solata z mozarellicami in paradiznickom
- jajcne pite z zelenjavo
- spanska tortilja
- zelenjavne ''''''''pice'''''''' iz listnatega testa (recimo z buckami, sparglji, spinaco in orehi...)
- popeceni piscancji trakci, strocji fizol in sezam
- rizevi polpetki z zelenjavo
- ce imas pa kaksno fajn steklenico/coffe-to-go kozarec, ki se ga da fino zapreti, pa pridejo na vrsto vse vrste sadnih in zelenjavnih smoothijev s kosmici...






< Sporočilo je popravil hrchy -- 2.8.2013 12:15:49 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 12:14:13   
LuLu
imate pa zafrknjeno. Jaz sem bolj tip za burek, pizza, pomfri in sendvič za malico user posted image  Zame, za otroke pa ja... korenček, oreh ali dva in jogurt user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 12:34:11   
uškinamama
Zakaj muffin ni okej? Saj lahkonarediš zdravo varianto ( seveda če bo mali jedel)

Malo poguglaj bento box-e, mogoče dobiš kakšno idejo user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 15:49:46   
malaMravljica
Muffini niso zazeljeni, ker jih veliko mamic naredi in prinese, ko kateri praznuje roj dan in ob rojstnih dnevih se sladkajo, drugace pa naj bi bila zdrava prehrana, ker dajo velik povdarek na to. Seveda je zdrave varjante, ce je na mizi bela zemljica in pravi crn kruh bo rajsi vzel slednjega.
Saj bom povprasala tudi druge mamice, sam sedaj bi rada mal seznamcek napisala kako bo slo prve dni. Vrtec se zacne 10 dni predej kot sem mislila. Konec najlepsih dni. skoda.
Doma pac jemo vse sveze skuhano, ni pogrevanja in zamrznjene hrane, si sedaj nekako ne predstavljam kaj mu potem lahko vse dam s sabo. Tekom leta se bo zadeva skristalizirala. Tiste slikce gor so mi vsec, bom zihr kaj pobrala ven.

Lulu, jah tko je to ja, malo tezko bom okol tezila kok ima mali slabo hrano v vrtcu, ker mu vse sama pripravljam user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 21:39:16   
aknela123
zakaj? ne živite v Sloveniji?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 22:09:27   
mateyka
http://www.zenska.si/recepti/sladice/recept-jabolcni-kolacki-s-korenckom/

http://www.mojirecepti.com/recept/korenckovi-muffini.html

http://www.gurman.eu/recepti.php?Article=752&S=6

tole zgoraj se men ne zdi ne vem kako nezdravo.. ne zdej vsakl dan to za malico, ampak 1x na teden pa res ne vidim problema (razen če je otrok predebel in na dieti).



no, pa une energetske palčke/kroglice ali kaj so že:

Presne kroglice
(za veliko kroglic)

1/2 kg oreščkov (lešniki, mandlji, orehi, …)
1/2 kg suhega sadja (datlji, fige, marelice, rozine, …)
drugi dodatki (kakav, maca, acai, spirulina, guarana, …)
To je osnovni recept. Oreščke zmeljite v multipraktiku in jim dodajajte suho sadje, da nastane lepljiva zmes. Vrsto oreščkov in suhega sadja izbirajte po želji in navdihu. V maso po želji dodajte še druge okusne dodatke. Nekaj najbolj okusnih kombinacij:

- orehi, datlji in goji jagode
- lešniki, datlji, kakav in kakavova zrna
- mandlji, fige in maca
- lešniki, konopljina semena, guarana, marelice
- mandlji, datlji in spirulina

Kroglice lahko na koncu povaljate v kokosu, kakavu, lešnikih..
user posted image


ali pa:
velika vrečka indijskih oreščkov
paket datljev
vrečka posušenih marelic
pest goji jagod
žlica-dve limoninega soka

Zmiksamo in oblikujemo kroglice.


pa še tele so zanimive - se spečejo:
http://fotoutrip.com/2010/08/14/domace-energijske-ploscice/

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 23:01:53   
malaMravljica
te take in onake krogljice so pa super zadeva. Bom definitivno preizkusala par zadevic. Sam potem morem zvaljcat in z modelcki za piskote ven izrezat in je zagotovo uspesnica.

Ne, na dieti pa moj definitivno ni. Je imel na dopustu se vedno cist normalno gor kopalke za 18 mesecev, pri skoraj 4 letih sedaj. Ni se na 13,5 kg
Preden me kdo prijavi na socialno, da je podhranjen. Danes ga je slucajno patronazna videla spet in je rekla, da ziv kot poper, da niti malo ni cudno, da je suh kot je. Se strinjam s tem.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 2.8.2013 23:03:43 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zdrava malica za v vrtec
2.8.2013 23:25:25   
Cassiopeia
Kakšna kašica s kvinojo in sadjem plus grenki kakav v prahu in mandljevo mleko. Sladkaš lahko z agavinim sirupom ali dateljni. Zelo dobre so tudi kašice s proseno kašo, ki jih tudi lahko delaš na 1000 načinov. Oboje lahko pripravljaš kot sladko ali slano jed. Tudi kvinoja z popraženo zelenjavo je super. :)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zdrava malica za v vrtec
3.8.2013 12:49:07   
respect
Otrok mora jesti raznoliko prehrano.če otrok ne je raznolike prehrane bi bilo dobro tudi preverjati kri.

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zdrava malica za v vrtec
3.8.2013 13:29:43   
malaMravljica
Ja se strinjam, prehrana mora biti raznolika.

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
6.8.2013 15:46:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zdrava malica za v vrtec
6.8.2013 16:39:17   
m_o_i
mene pa tut zanima, kje so taki vrtci, kamor moras malco z otrokom posiljat-v SLO ne, I guess!?

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zdrava malica za v vrtec
6.8.2013 16:52:27   
malaMravljica
aha, slane palacinke z zdravo moko maybe res. Ne bi pa mu dajala neke paste, riza in takih zadev. Itak ima doma najprej zajtrk, potem v vrtcu poje to kar mu dan s sabo in ob 12.15 ga grem iskat in potem enkrat kmalu je ze kosilo. Je pa tako, da v vrtcu ne silijo s hrano ion ni nekega urnika za jest, je vsak takrat ko je lacen.

To je pac vrtec v katerega spadamo.

Metulj, prvo pasto ze susim user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
7.8.2013 7:54:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zdrava malica za v vrtec
7.8.2013 8:33:50   
bskrle
Meni se zdi, da grozno kompliciraš.
ZA MALICO FRUTEK, KORENČEK JABOLKO -SKRAtka sadje, suho sadje.
Potem pa jogurti, skutke, pudingi.
Potem še kruh.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zdrava malica za v vrtec
7.8.2013 19:40:43   
constanca

Glej, jaz te pa razumem. Pri nas je isto in res velik poudarek na zdravih malicah. Jaz sem se tudi precej presekirala na zacetku, preden sem videla kako pa kaj. Zdaj pa vidim, da tudi tam kdaj kake kolacke skupaj specejo:)

Pri nas je zanje dolocen tocen cas, ko se otroci usedejo in pojedo. Je pa bilo najveckrat videti na mizi sadje. Suho sadje. Mogoce kaksen babybell sircek, kiri itd. Ker za vsak dan te pobere, da moras stimat. Se vidi ze po tem, da otroci zacno hitro tudi nezdravo prinasat sabo. Zato verjetno tudi zelo poudarjajo, da je treba zdravo. zate to ne bo problem, ker otroka ze itak zdravo hranis. In itak je to samo dopoldanska malica. Zajtrk mu das dober in kosilo bo potem dobro pojedel.

Pa dober zacetek!


(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zdrava malica za v vrtec
8.8.2013 12:58:33   
bubu_bibi
a potem v vrtcu nič ne jedo vrtčevskega, ali kako? če zajtrk mora doma pojesti, malico mu daš, kosilo pa verjetno tam dobi, ali pač ga prej ven vzameš...? mi pa je zanimiv sistem, s tem, da bi jaz v našem vrtcu ukinila zajtrke, ker je sam cuker (čokolino, mlečni riž s poipom, nutelin namaz) ali pa pašteta. za malico imajo vedno le sadje.

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zdrava malica za v vrtec
8.8.2013 16:54:09   
malaMravljica
ja tako je, v vrtcu ne bo jedel cisto nic, razen kaksen posladek, ko bo kdo imel roj. dan. Takrat pa mamica od doticnega nekaj spece in prinese.

Saj bom verjetno res vecinoma kar sadje in orescke mu dajala, tudi po kaksnem mesecu bo ze bolj jasno, sedaj pa pac se ne vem kaj in kako.

In ja se strinjam, sem kar komplikator kar se tice hrane.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zdrava malica za v vrtec
11.8.2013 12:36:00   
Hope2
malo pozen odgovor, pa vseeno.
nas mali bo imel tak sistem ze tretje leto. vsak dan mu spakiram vec ali manj samo sadje ali zelenjavo. vse mu narezem in dam v male taperware posodice. nas ima sicer doma zajtrk, v vrtecu je ob 8, malica ob 9.30 in kosilo ob 12.
problem se pojavlja, ko otroku spakiras veliko razlicnih jedi in si izbira in pusca. nas so na to opozorili. mame pa skrbi, da revcki ne bodo jedli, potem pa hrana ostaja, se igrajo.....
-torej narezem sadje na kocke ali celo, ali zelnejavo ( papriko narezem na trake, mini paradajzke, mini korencki).
-suho sadje dam v zip vrecko.
-ce se mi zdi, da je malo ( ker ni imel zajtrka lai malo pojedl), mu dam zraven sadno rezino. ne smejo nosit sladkarij, lahko pa te bio sadne rezine- ki so prakticno iz sadja in soka.
- vcasih mu zraven dam kak smoothi
- krekerji, rizevi ali koruzni vaflji, polnozrnat piskot. jaz mu dam le po enega, da se ne naje tega, sadje pa pusti.
- k zelenjavi mu dam sir( zdenka ali palcka- pri nas se dajo kupit take palcke sira za otroke)

kruha mu ne pakiram, niti sendvicev. tudi doma ima za malico sadje. in to mu je dovolj, ce ima doma zajtrk in potem se obislno kosilo. samo ne pretiravaj. pristimas pa tudi zelo hitro. meni je vsec, da se je tako navadil, da je malica sadje, ne fekta nic drugega, niti ne gleda za drugimi kaj imajo ostali. ce kateri dan ne je, pa imajo v vrtcu krekercke in mu dajo, ampak to se je zodilo le 2x v zacetku solskega leta.

pa ce ti kdaj kak muffincek ostane, te tudi ne bo noben grdo gledal.

oreski so pa pri nas prepovedani in na to opozarjajo vsak mesec in otroku odvzamejo, ce vidijo. tudi nutela itd.... vse zaradi alergij.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 11.8.2013 12:40:36 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ljubiteljice banan imajo več možnosti za f...
Obstaja kar nekaj študij, ki iščejo povezave med vplivom prehrane matere in očeta pred spočetjem ter spolom spočetega ot...
Ali so ta živila res nosečnici škodljiva?
Marsikatero živilo naj bi bilo za nosečnico prepovedano oziroma je pri uživanju potrebna previdnost. Pri prehranski stro...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?