|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopalnico...
14.10.2008 10:11:29   
lara žana
spoštovane,

kar nekaj vprašanj se mi poraja- do 2 poroda je še 8 tednov.najbolj me pa skrbi naslednje:
zanima me, če lahko pelješ v porodnišnici celje dojenčeka zraven ko se greš tuširat, strah me je namreč da se ne bi prehladil, sploh če bi dobila kakšno malo sobo kjer bi bla sama(bi bla rada sama), sam bi me blo strah pustiti dojenčeka samega tisti čas v sobi....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 10:19:09   
Anonimen
prvič slišim, da bi ga s sabo vozilauser posted image  

(odgovor članu lara žana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 10:19:43   
janapan
Jaz ti predlagam da se vendarle odločiš za to da si v sobi še s kom. Meni je bilo zelo fajn da nisem bila sama predvsem zato ker smo se (bile smo tri) lahko pogovarjale o vsem (predvsem o naših dojenčkih težavah ipd.) Vse tri smo bile s prvim otročkom in smo se bodrile, si pomagale, zanimivo kako je bila kar naenkrat tista ki je rodila prva ( beri isti dan ampak npr par ur prej kot jaz) najbolj izkušena med nami in smo ostale iskale nasvete pri njej. Počuvale smo si otroke ko smo se šle tuširat....tako da se jaz ne bi odločila za svojo sobo - zamisli si cel dan razen tistih par uric bi bila sama.

(odgovor članu lara žana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
14.10.2008 10:20:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lara žana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 10:29:28   
Volga
Tega vprašanja pa tudi jaz ne razumem najbolje. Zakaj bi ga peljala s sabo na tuširanje, samo zato, da se ne bi prehladil? pa saj ga imaš v posteljici pokritega in oblečenega. kam pa bi ga dala v tuširnici? V lupinico? Daj malo bolje razloži, kako si to mislila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 10:43:23   
Kabija
lp,
tudi jaz sem rodila v ce in povsod piše, da če si sam v sobi ta čas ko se tuširaš pelješ otročka  tja kjer so novorojenčki in ga sestre ta čas popazijo.

(odgovor članu lara žana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 11:02:47   
babylove
To vprašanje sploh ni čudno. Morda le malo zmdeno postavljeno. Jaz razumem, da ga po eni strani ne bi rada pustila samega v sobi, po drugi strani pa se boji, da bi se v kopalnici prehladil.

Sicer pa sem jaz vsakič peljala posteljico v kopalnico, ko sem se šla tuširat. Ali ste že slišali za krajo dojenčkov v porodnišnicah? V moji porodnišnici so bili obiski dovoljeni od 9h do 20h, prav vsak je lahko prišel noter. Morda res pretiravam, ampak vsako minuto sem ga imela na očeh.

_____________________________






(odgovor članu lara žana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 11:27:43   
bodoča
Ali pač se enostavno greš stuširat takrat, ko je naprimer partner na obisku ali starši, tašča, tast,.....

Jaz pri prvem nisem bila sama v sobi in močno upam, da če bom še kdaj šla rodit, da bom sama. Ne vem, no, meni je ful šlo na živce, ker sta imeli preveč obiskov in ni bilo nikol mira.

Pa tudi tega se ne bojim, da bi mi bilo dolgčas, ker pri nas so praktično čez cel dan dovoljeni obiski in bi bil verjetno moj itak skoz pri meni, tako kot je bil prvič.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 11:39:10   
soncek28
Lara žana bodi brez skrbi,takrat preden  se boš hodila tuširat,lepo odpelji svojega otroka k sestram,ki pazijo na dojenčke,one so zato tam,otroka pa niti pod razno ne moreš vozit s seboj v kopalnico,to se mi zdi malo hecno vprašanje.....sestre so zato tam,da tisti čas ko mamice hodijo pod tuš,wc da popazijo otroke.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 11:54:29   
maja&m
V Ce porodnišnici so se pravila spremenila v cca 4 mesecih. Ko sem sama rodila februarja,so bili obiski še dovoljeni izven uradnih ur (so lahko prišli in šli kadarkoli,sploh partner). Ko pa je sestra rodila maja,je že bilo bolj strogo.Smo prišli pol ure po obiskih,pa nas niso več noter spustili. Vse je pod kamerami. Treba se je držati ur,pa tudi partner ne more več kar tako noter in ven. Samo prvi dan je lahko dlje na obisku.
Kar se tiče tuširanja,sem ti že v drugem postu odgovorila.
Glede sobivanja v sobi...jaz sem raje sama.To je tvoj prvi stik z otročkom. Prvič sem bila že od prvega trenutka sama,drugič pa sem bila v treh sobah in od tega v dveh z še po dvema porodnicama. V prvi sobi sva čvekali do onemoglosti in se potem sploh nisem dobro naspala,pa sem rodila ob 1 zjutraj. Potem pripeljejo še otročke in itak da ne boš več spal. Ker je bila soba res majhna,da še s postelje nisem mogla dobro vstati,sem šla v večjo. Tam sta bili že tudi dve notri,tam pa ni bilo miru z obiski. Obe sta imeli na obisku svoje druge otroke,ki so letali po sobi in se zaletavali (pa je bilo takrat prepovedano voziti otroke na obiske). Pa od ene dojenček je ful jokal. Res je bilo neznosno. Jaz zase vem,da sem raje sama v sobi.

(odgovor članu soncek28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 15:24:35   
nizy
a, pri  vas se lahko izbira kolko vas bo v sobi , .... morte pa vedet , da so partnerji tudi moteči za druge porodnice .

Jaz sem v sobi imela cimro , katere mož je bil od 9h zjutraj  pa do 21h zvečer nonstop pri njej, pa verjemite je bilo zelo moteče ,... ko ti še vse teče  ko vstaneš , pa napol razgaljen dojiš pred tujimi ljudmi ,... čisto prov , da so obiski omejeni user posted image

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 16:17:50   
benika
Hvala bogu, da v KR obiske striktno dovolijo le do 17h. Ker meni bi se zmešalo, če bi mi obiski cel dan po sobi letali. Pa ni majhna soba za 2 porodnici.

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 16:53:26   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: nizy

a, pri  vas se lahko izbira kolko vas bo v sobi , .... morte pa vedet , da so partnerji tudi moteči za druge porodnice .

Jaz sem v sobi imela cimro , katere mož je bil od 9h zjutraj  pa do 21h zvečer nonstop pri njej, pa verjemite je bilo zelo moteče ,... ko ti še vse teče  ko vstaneš , pa napol razgaljen dojiš pred tujimi ljudmi ,... čisto prov , da so obiski omejeni user posted image



Se strinjam, meni je tudi to moteče. Bom pa v drugo tudi jaz zaprosila za nadstandard, če bo le mogoče in bo soba prosta. V prvo sva bili v sobi sicer samo dve, vendar me je zelo motilo. Cimra je grozno smrčala, ves čas je en od dojenčkov jokal, če ni moj, je pa njen, pa obiski so bili moteči, itd.

Aja, glede tuširanja in wcja se pa takrat nisem preveč obremenjevala, sem ga pustila v sobi, ker je itak spal. Saj si v par minutah fertik. Doma bo tudi treba kdaj na stranišče, najbrž? 

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 14.10.2008 16:56:28 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
14.10.2008 17:00:28   
Pikapolonica_
Krfjolca, ali si plačuješ nadstandard pri Vzajemni? Jaz si ga namreč in ni bil nikoli problem, da ne bi dobila svoje sobe, tudi v porodnišnici. Je pa res, da so me tudi fenomenalno hitro odpustili iz porodnišnice (HB, ker se mi je mešalo od dolgega časauser posted image ), rodila sem ob 13h popoldne, čez dva dni pa sem šla domovuser posted image  

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
15.10.2008 12:53:25   
Bonnie_RR
O CE porodnišnici je bilo že veliko napisanega. Razumem, da je fajn dobiti čim bolj sveže podatke in da se (če že) odpre nova tema, ni pa potrebno za vsako stvar, ki vas zanima glede ENE porodnišnice, odpreti nove teme. Prosim, da naslednjič vse to združite v eno temo.

Lp, Bonnie

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
22.10.2008 9:53:04   
Anonimen
Otroka v ce porodnišnici ne smeš pustiti samega v sobi(če si sama v sobi),ampak ga pelješ k sestri in ti ga tisti čas,ko se greš tuširat popazijo.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali lahko dojenčeka pelješ zraven v kopal...
23.10.2008 16:07:07   
Toja22
Glede obiskov: sama sem rodila junij in vem da so obiski kratki,ko je pa konec obiskov se pa vrata od bolnice zaklenejo. Zakaj je tako smo vprašali sestro, ki nam je odg., da so dobili inf. o tem, da naj bi se organizirala kraja dojenčkov. Zato so vse skupaj poostrili. Pa tudi v vsaki sobi piše,da otroka ne smeš samega pustiti!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?