|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   angleščina - 4.r/9 letke
3.11.2007 11:42:19   
Jerneja_
Živjo!

Ali ima morda kdo kakšne učne liste za ang (podobne, kot obstajajo za mat, slo itd...).  Kakšno imate sicer prakso z učenjem ang v 4.r? Kako trenirate pisanje, izgovorjavo, da zadeva ni dolgočasna in "brezvezna"?

LP

Jerneja

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
3.11.2007 11:57:58   
lelaval
Meni se tudi zdi učenje AN v 4/9 dolgočasna in brezvezna. Otroci se učijo večina s pesmic. Tiste osnovne besede pa ponavljamo, ali pa jih sprašujem (je pa ful težko spraševat, ker določenih osnovnih besed ne spoznajo v 4.razredu). Pisavo pa vadimo tako, da sama napišem liste in rešujeta - na isti način vadimo tudi MA in SLO.
Uspešno učenje vam želim. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
3.11.2007 12:09:02   
Anuška79
Kateri učbenik pa uporabljajo. Jaz imam nekaj svojih delovnih listov, samo je odvisno od učbenika, če bodo ustrezali.

Drugače pa pisavo lahko trenirate tudi tako, da jim pomešate črke, npr. BLAL in zraven narišete likico ali pa tudi ne in morajo potem sami sestaviti besedo BALL.




(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
3.11.2007 12:16:20   
Anuška79
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Meni se tudi zdi učenje AN v 4/9 dolgočasna in brezvezna. Otroci se učijo večina s pesmic. user posted image


Odvisno od učiteljice. Lahko je tudi zelo zabavno, zanimivo in otroci se lahko veliko naučijo. Čeje seveda pristop pravi. Meni se zdi žalostno, da je še vedno veliko učiteljic,ki menijo, da se tako majhnih otrok ne da veliko naučiuti. Moje mnenje: ravno te se da zelo veliko naučit, ker jim večinoa še ni 'vse brezveze', kot se to dogaja pri nekaterih v višjih razredih.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
5.11.2007 9:26:26   
Jerneja_
Ja naši imajo učbenik in dz Reach for the stars. Učijo se zelo veliko različnih besed in do sedaj 3 pesmice. Na koncu posameznega poglavja je test, kjer lahko otrok preveri svoje znanje. Sedaj sem mu kar po tem principu sestavila vaje, menda bo to ok.

Hvala lepa za idejo o mešanih besedah in slikcah user posted image .

Kje bi lahko prebrala kakšni so cilji učenja ang v 4r/9l? Npr tako, kot dobimo za slo ali mat napisano? Recimo ali mora znat samostojno pravilno napisati besedo napisano v slo v ang ali je dovolj, če ima slikco in pomešane črke v ang in sestavi pravilno besedo, npr. barve ali je dovolj če jih poveže s pravo barvo itd.


Hvala lepa!

Jerneja


(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
5.11.2007 10:24:56   
Anuška79
Učni načrt z grobimi učnimi cilji (za natančnejše vprašaj učiteljico) najdeš tu:
http://www.mss.gov.si/fileadmin/mss.gov.si/pageuploads/podrocje/
razvoj_solstva/evalvacija/pdf/angl_jezik.pdf


Učiteljica ti bo najbolje povedala kaj pričakuje, da otrok zna. Meni je bilo npr. za prvo kontrolko dovolj, da so prepoznavali besede, jih povezali s slikami ter iz danih črk sestavili obravnavano besedo, v drugi kontrolki sem nato že zahtevala, da sam napiše nekatere besede oz. da prepozna napačno napisano besedo in jo popravi. Jaz sem toraj za postopnost, druge pa vem, da niso vse. Nekatere že takoj zahtevajo, da določene besede otroci znajo sami napisati že zelo kmalu.

LP

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 6.11.2007 9:01:40 >

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
6.11.2007 9:06:15   
Jerneja_
Hvala za link!


(malo sem ga prelomila, ker je popačil celo stran user posted image )

LP

Jerneja

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
12.11.2007 9:27:01   
Peteršilj
pri nas se učijo besede, pa pisanje. Sem zadovoljna, učbenike pa smo mogli kupiti, ne vem kateri so, ker jih imav šoli. Pa tudi teste za oceno so že pisali in hvala bogu-obvlada. 

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
22.11.2007 11:33:26   
Blink1
Cilj učenja ang v 4. razredu ni učenje pisanja besed, ker otroci še v slovenščini ne znajo čisto dobro pisati. Gre za prepoznavanje besed, za to, da jim ostanejo v spominu, v podzavesti. Zato tudi toliko pesmic, zgodbic, lutk, sličic, barv itd...

Verjemite, da v razredu ni prav nič dolgočasno. Nasprotno, pri nas se je veliko dogajalo. Zelo veliko smo se igrali, telovadili, tekali... ustvarjali lutke, uprizarjali predstave, odigrali svoje igrice itd... Prav luštno je bilo.

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: angleščina - 4.r/9 letke
22.11.2007 11:38:37   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Cilj učenja ang v 4. razredu ni učenje pisanja besed, ker otroci še v slovenščini ne znajo čisto dobro pisati. Gre za prepoznavanje besed, za to, da jim ostanejo v spominu, v podzavesti. Zato tudi toliko pesmic, zgodbic, lutk, sličic, barv itd...

Verjemite, da v razredu ni prav nič dolgočasno. Nasprotno, pri nas se je veliko dogajalo. Zelo veliko smo se igrali, telovadili, tekali... ustvarjali lutke, uprizarjali predstave, odigrali svoje igrice itd... Prav luštno je bilo.


Naši lanski četrtošolci ( tasrednja hči) so tudi fino delali. In nisem mogla verjet, ker so na koncu imeli celo samostojni pol urni nastop v angleščini... z povezovalko programa, nastopajočimi... pa tablice s sličicami, pesmice, plesi...

predvsem mi je bilo pa všeč, da so VSI iz razreda nastopali.... čisto vsi. Kako je bil ponosen en fantiček, ko je uspel povedat tri besede.. pa pred vsemi. user posted image To je pravi način!!!user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?