|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bi od lakote umrl?
10.3.2009 4:47:11   
grmotast
Jaz imam mogoče neumno vprašanje, ma vseeno bom vprašal...

Recimo, da imaš takega dojenčka, ki je bolj len za sesat in recimo ne posesa dovolj in že zaspi, malo ga spodbujaš, pa še zmeraj ne posesa toliko kot naj bi...pa namesto, da mu daš dodatek, katerega bi pa popil, če bi mu ga dal, ga daš kar spat.
A se nebi tak otrok pa recimo prej zbudil in jokal in bi ga spet podojil in bi blo?
Al bi mogoče kar hujšal in hujšal, da bi stvar postala kritična?

Fora je ta, da mama nima ravno veliko mleka in še tega otrok ne spije in potem ga tudi drugič ni več...no vsaj tako naj bi bilo, kar sem gledal, da bolj kot otrok sesa, več naj bi bilo mleka in če ne, ga je zmeraj manj ...



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 7:53:52   
Naja31
Ja, v končni fazi bi lahko umrl od lakote.
Ampak glede na to, da ima novorojenček preglede pri P in obiske patronažne, bi se to opazilo in bi sigurno že kdo ukrepal.
Očitno je bolj zaspanček in se bo treba bolj potruditi.

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 7:56:38   
gita10
Za kaj takega ni straha, meni je v bolnici sin veliko spal malo se je priklopil kot sem jaz rekla pa je spet spal naprej in ker sem jaz bila odločena da mu dodatkov ne bom devala kljub temu, da so sestre že težila da bi bilo potrebno sem ga pustila da je sam sesal kolikokrat je želel, če se je pa 10x zbudil in malo posesal se je pa 10 x in tako je bilo vsaj 4 mesece. Do 1 rojstnega dne mu nisem dala nobenega dodatka. Prvič vodo pri enem letu in otrok se je fenomenalno razvijal in dandanes je to eden najbolj zdravih otrok. Samo letos je imel en virus, zobje so zdravi...Tako, da potrebno je vstrajat pri dojenju tudi če je manj mleka jaz sem ga potem še pri dveh letih imela, da bi lahko nahranila pol porodnišnice na začetku pa je bila kriza.

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 8:00:17   
Naja31
Gita10 je lepo napisala. Več truda je treba vložiti, ne pa otroka kar pustiti,da spi.

Upam, da vam (ji) uspe!!!!

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 8:39:39   
grmotast
Zakaj ga nebi smel pustiti, da spi? Po tvoje bi potem, tudi če bi bil lačen kar spal in shiral?

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 8:47:37   
Anonimen
Zakaj ga nebi smel pustiti, da spi?


koliko pa je star? ne morš ga pustit da spi, zatko ker je očitno malo len, pa šibak in to je pol en začaran krog...dobi premalo hrane in je nne troši po nepotrebnem z jokanjem, bedenjem, tko kr spi in nilč ne je in to se kr vleče in v končni fazi lahko pride do hujših posledic (verjetnouser posted image )
lepo zbujat in priklapljat pa bo. saj potem ko se bo okrepil in pogruntal zadevo in bo malo bolj pri močeh in posledično več buden, bolj živahen in bo znal in zmogel zahtevati tasvojeuser posted image v

če ne želi dodajat dodatka, ni nič narobe, samo je pa treba vzet v zakup, da bo otrok cele dneve dobesedno visel na joški. tko ena dva, tri mesece, sej pol se pa uredi. če je to pripravljena in ima tvojo podporo (predvidevam da si partneruser posted image ) nima kaj bit. če pa na to niste pripravljeni, pol bi se blo pa mogoč dobro posvetovat s pediatrom, a otrok normalno naprteduje, al bi blo treba dodat kaj.

(odgovor članu grmotast)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 9:00:39   
grmotast
Aha, a tako je to ... hja, ja potem bo potrebno pa res pazit.
En teden je star drgač ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 9:06:30   
Anonimen
oh, to je še tko mičkenuser posted image taki res sam jejo pa spijo...pa kakajouser posted image

a patronažno ste že imeli? zmenta se, da pride tko, enkrat na teden ga stehtat....bolj pogosto je brez veze, k ni realno in nič ne pove, sam panika se ustvarja...

mislim da zaenkrat še ni razloga za strah, to je normalno stanje...mal bolj pozorna pa le bodita...pa res - čim večkrat na joškouser posted image

(odgovor članu grmotast)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 9:10:51   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: grmotast
Al bi mogoče kar hujšal in hujšal, da bi stvar postala kritična?


Ja, tako bi bilo. pri moji sestri, ki tudi ni imela dovolj mleka, je bilo.

Po enem mesecu je imela punčka nižjo težo kot ob porodu. Nakar so (končno) zagnali zdravniki paniko in so šli direkt na flašo. Do takrat je pa kao bilo vseeee v redu, dovooooolj mleka in naj kar şamo doji, ponudba in povpraševanje pa take fore.

No, hvala bogu se je potem našel en pameten, ki je rekel strogo na flašo in gotovo.


< Sporočilo je popravil Splišni -- 10.3.2009 9:11:32 >

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 9:12:02   
gita10
Šele en teden pa iz tega delaš problem nikakor ne, počekaj in vstrajaj prvič ko boste dali dodatek bo takoj se navadil na umetno hrano.

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 9:41:39   
end1
kar zbujat pa dojit, moj je v porodnišnici stalno spal, nekaj pojedel in zaspal, sem tudi misnla, da je očitno dovolj pojedel, pa je zgubljal na teži in sem ga mal silila ter dodatek dala. Pa je spet pridobil, se mu je očitno želodček povečal in se sam zbudil ko je bil lačen.
Ta z dodatkom pa ni lih user posted image , niso vsi dojenčki enaki. Mojmu sem dala dodatek res sam petkrat se pa še doji in ma zdaj šest mesecev.
Tehtajte dojenčka in boste vidli, če teža raste je OK.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 9:58:01   
grmotast
Takih odgovorov res ne rabim ala "Šele en teden je in iz tega že delaš probleme"!
Človek se prej pozanima, preden pride do problema!

Drgač pa nočemo umetne hrane, zato sprašujem, kar sprašujem!

Če pač ne bo šlo drugače jo bo že dobil, ampak če ne pa raje nebi.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 10:00:32   
terc
kot pravi end1   ...zbujat pa dojit.
moja je tudi prvi mesec samo spala pa jedla. Dojili smo se tudi po uro do uro in pol. Ko je zaspala sem jo zbudila po dvakrat na obrok, tudi trikrat  ( previla, podrla kupček, tudi slekla če je bilo potrebno- samo da se je zbudila).  
eni so pač zaspančki
če bo kaj narobe bodo že pediatri opozorili


ne obupat!


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 10:11:19   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: grmotast
Drgač pa nočemo umetne hrane, zato sprašujem, kar sprašujem!


No, tega pa tudi ne smeš rečt. Včasih pač ne gre drugače in hvala bogu za umetno hrano.
Pač nismo vse mlekarice, nimaš kaj. Včasih gre, včasih pa ne. Prav je, da probaš, se potrudiš, ampak vedno pač ne gre in ne delat zdaj kakšnih frustracij iz tega. Ker res ženska potem lahko v pade v hudo depresijo zaradi tega. Pa čisto po nepotrebnem.
Pa še mleka lahko res nima zaradi same sekirancije in fame, ki se ustvarja okoli tega.

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 10:17:13   
dushka
Moja je tudi na začetku samo spala in se dojila tudi več kot eno uro. Na srečo jo je patronžna sestra stehtala in smo ugotovili, da je preveč shujšala. Vzrok je bil tem, da imam premalo mleka in brez dodatka ne bi preživela. Nato sem jo začela dojit in potem dodajala dodatek na vsake 3 ure. Sedaj se pa že sama zbudi ko je lačna, stara je pa že skoraj 4 tedne.
Je moj prvi otrok in nisem vedela, da imam premalo mleka. Na srečo smo kupili brizgavko in sem tako ugotovila, da imam premalo mleka.

(odgovor članu terc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 10:28:20   
Pikica76
Načeloma so res prvi mesec zelo zaspani, vendar jesti je treba in to se vidi le na pridobljeni teži. Torej mamici lepo rečt, da se nej ne sekira, potem pa obvezno izpustit eno do dve dojenji in lepo otroka fajn po flaški nahranit. Najbolje je to narediti popoldan, ko je mama že mal izmozgana (tako in drugače) in enkrat ponoči. Do naslednjega hranjenja se bodo prsi fajn napolnile otrok se bo najedel. Če bo imela mami preveč naj si izbrizga, čeprav moje mnenje je, da s črpalko narediš več škode kot koristi, saj gre bistveno manj ven, kot pri dojenju in pol si čist zapsihiran.

To lahko delata kakšen teden, dva, dokler ne pride na porodno težo, takrat se že malo okrepijo in potem počasi začnita ukinjat dodatek. Mislim, da bo po tem mleka na pretek.

In še nekaj: dodatek ni noben bav bav, pa kaj mislite, da mi ko smo bili majhni nismo dobili kravjega mleka, ko je mami primanjkovalo?



(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 10:45:58   
terc
čakte, čakte
ne mi obupat že v prvem tednu
tudi jaz sem se za mojo bala oz. sem bila prepričana da mi bo shirala... in pol sem ugotovila pri pediatrinji da smo prav lepo šli s težo gor.

provajta ga čimveč zbujat...

kaj pa pravi patronažna?.....

POGLEJ SI STRAN:  WWW.DOJENJE.NET/    -------   VPRAŠANJA-------KAKO VESTE DA ZDRAV IN POLNO DOJEN OTROK DOBIVA DOVOLJ MLEKA?




LP


no in za na konec če se odločita za flaško, bo ravno tako prav!



(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 10:58:11   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: grmotast
Drgač pa nočemo umetne hrane, zato sprašujem, kar sprašujem!


No, tega pa tudi ne smeš rečt. Včasih pač ne gre drugače in hvala bogu za umetno hrano.
Pač nismo vse mlekarice, nimaš kaj. Včasih gre, včasih pa ne. Prav je, da probaš, se potrudiš, ampak vedno pač ne gre in ne delat zdaj kakšnih frustracij iz tega. Ker res ženska potem lahko v pade v hudo depresijo zaradi tega. Pa čisto po nepotrebnem.
Pa še mleka lahko res nima zaradi same sekirancije in fame, ki se ustvarja okoli tega.


točno to. obremenjevati še dodatno mlade mamice je zame nedopusto. vzbujanje slabe vesti zaradi nedojenja ima največkrat glih kontra učinek.

in če pogledamo mater naravo, je že nek razlog, da začnejo zobki poganjati okrog 6 meseca....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 11:00:18   
grmotast
Kdo obupuje?
Jaz samo sprašujem...
Saj pravim, da če drugače ne bo šlo, bo pa dodatek dobival, shirat pa že nebi pustil mojega sinkota! :)
Danes pride šele domov.

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 11:06:15   
Pikica76
Grmotast a je dojenček mogoče zlatenčen? 

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 11:08:34   
grmotast
Je bil ja.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 11:19:04   
koala
Zlatenični so zaspančki, pogosto nemočni, glede na to da je star en teden in pride šele zdaj domov, a je rojen z carskim? Moj je in sem dobila naval mleka šele tisti dan ko sva šla iz porodnišnice. Moj ni bil zaspanček se je zbujal na uro in pol, tako da sem bila že panična da imam premalo mleka, potem pa me je še patronažna prestrašila, no do prve posvetovalnice je pridobil kilogram in pol, tako da v pomanjkanju mleka ni bil problem. Kako pa je z sinkovo porodno težo? In koliko je izgubil? Več kot 10%? Jaz bi še nekaj časa vztarjala z hranjenjem na dojki po potrebi bi črpala in dodajala po brizgi. Če pa nebi šlo pa bi se pač sprijaznila z adaptiranim mlekom, čeprav vem da ni lahko.

Srečno! 

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 11:20:15   
Pikica76
Glej nočem bit pametna vendar vama samo opišem mojo situacijo, ker želim, da bi ljudje vedeli že na začetku kako in kaj ne pa tako, kot jaz, ki nisem imela vseh informacij na začetku.

Tudi moj prvorojenec je bil zlatenčen, ves čas spal, sicer je visel non stop na joški, a kaj ko je bil tolk švohcen zaradi zlatence, da ni veliko spil. In meni nihče v LJ. porodnišnici ni rekel, dajte dodatek, ampak ja sej lepo je, kar dojit. Teža pa ni šla nikamor. Potem so naju po enem tednu odpustili domov, ker naj bi bilorubin padel, vendar naju je patronažna takoj naslednji dan poslala v pediatrično, ker je otrok zgledal preveč rumen in apatičen, pa tudi ni pridobival na teži. Sledilo je še 10 dni zbijanja zlatence v pediatrični, kjer sem potem končno ugotovila kako naj hranim našega zaspankota. Pač vsakič sem ga mogla dat na joško, potem stehtat in potem še dodatek. Z živci sem bila čist na koncu, mleka sem si izčrpala ravno tolk, da bi lahko rekla da je nekaj.

Drugi otrok  - isto zlatenca, vendar sem že vedla v čem je finta in sem takoj zahteala dodatek in se dve noči v porodnišnici zbujala na 3 ure in ga hranila z dodatkom in izčrpanim mlekom (samo takrat, ko ga je bil dovolj), saj dojenje za malega predstavlja tudi velik napor in je po flaški lažje jedeč. Takoj smo zbili zlatenco in šli domov, doma pa kot sem napisala, prvi teden sem dvakrat dodajala kar cel obrok po flaški ostalo dojila, potem je prišel na porodno težo, sem pa počasi ukinjala dodajanje. Od takrat mleka kolikor želiš in nič ne dodajamo več. Aja pa še to, pač takrat ko dojiš, pustiš otroku da je na prsih kadar želi in koliko želi, saj si s tem dojenček sam ustvarja povpraševanje in ponudbo.

(odgovor članu grmotast)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 11:23:02   
grmotast
Ne, ni bil s carskim, imel je 2610g in izgubil je 180g, kar je 8,33%.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: bi od lakote umrl?
10.3.2009 11:25:19   
grmotast
Točno tako kot si napisala Pikica je bilo do sedaj.
Je podojila in še dodala.

< Sporočilo je popravil grmotast -- 10.3.2009 11:36:59 >

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?