|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   božična večerja
24.11.2006 10:40:59   
Laubica
Kaj ste lani pripravile za božično večerjo oz. kaj boste letos?Jaz se niti slučajno ne morem spomnit kaj sem lani in nimam ideje za letos -prosim z predlogi na dan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: božična večerja
24.11.2006 10:43:50   
rija
Jaz tudi rabim idejo: za čimmanj dela, za 20 ljudi user posted image user posted image  da ni gulaž, pa da nisem cel dan za štedilnikom......

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: božična večerja
24.11.2006 11:15:40   
Laubica
Rija dober tek user posted image user posted image ,kaj si si pa zadala takno delo jaz si ne bi nikoliuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: božična večerja
24.11.2006 13:14:07   
srki
Pri nas se bo veretno na krožniku znašel kakšen lepo kos svinjine. Al pa puranji zrezki. Tudi jaz se za lani ne spomnim, letos pa bo  verjeto nekaj od tega-najbolj enostavo.

Rija, svaka ti čast za podviguser posted image .

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: božična večerja
24.11.2006 13:34:57   
Anonimen
Lanski Božični večer:

Predjed:pršut,sir in bakala na ogretem kruhu.(domač kruh)
Glavna jed:Škampi na buzaro,rezanci z škampi,
dateljni na buzaro,frigani kalamari.
Sladko:Jabolčni štrudelj


Letošnji Božični večer:

Predjed bo po želji,najbrž pršut in spet bakalauser posted image gobe na žaru

Glavna jed:
Brodet s polento,frigani kalamari(zaradi mojih otrok,ki brodeta ne jejo)
In za mojo hči,ki jih obožuje ša kakšen škamp na žaru.
Mislim,da bom še kaj dodala tik pred zdajci,trenutno mi še nič ne pade na pamet.
Sladko pa ne vem,ker bo prijateljica spekla,pravi,da presenečenje.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: božična večerja
24.11.2006 21:06:00   
Laubica
NEVAuser posted image user posted image user posted image jaz bom pa kar rajši k tebi prišla in se ne rabim nič mantratuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: božična večerja
24.11.2006 21:15:49   
rija
Ja, jaz tudi mislim, da bo podvig.....ne vem, če ne bom kar neki hladni bife naredila......pa naj si vsak sam postreže.....niti tako velikih piskrov nimam, da bi skuhala tako masouser posted image

in ja, sama sem si kriva....sem rekla, da ko bomo v novi hiši, delam božično večerjo jaz user posted image user posted image user posted image  sicer ta čast pripada sestrični mojega dragegauser posted image

Mogoče pa mi le preveč kompliciramouser posted image

Ko sem bila pri prijateljici v Ameriki povabljena na božično večerjo, so ženske skuhale dale na mizo, jedli pa smo z plastičnim beštekom s plastičnih krožnikov in metali enostavno vse ostanke v smeti user posted image user posted image
Sicer ne vem, ali je pri njih vedno tako, ali je bilo samo tisto leto, ko so se preselili v novo hišo in pred 6 dnevi dobili malčkauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: božična večerja
24.11.2006 21:40:00   
Laubica
Naša daljna sorodnica iz Švice ima tudi ta piknik sistem (vse plastično)samo za božično večerjo pa jaz ravno nebi tak user posted image  jedla -drugač poleti ko zunaj pečemo pa vedno -samo plastik fantastik-RIJA jaz niti nebi znala za toliko ljudi skuhatuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: božična večerja
24.11.2006 23:14:27   
pearl
Predlagam polnjene zrezke. Velike zrezke napolniš za raznimi nadevi:
- MLETO MESO
- KRUHOV NADEV
- ZELENJAVNI NADEV
Jih zaviješ v svinjsko mrežico, zašiješ s sukancem ali s pomočjo zobotrebcev. Daš lepo pečt, ko je pečeno se naj malo ohladi da lahko fajn narežeš.
To je moj predlog. Moji to obožujejo, jaz pa tako ne jem mesa, pojem jim le kakšen brezmesni nadev user posted image .

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: božična večerja
24.11.2006 23:18:50   
pearl
Ampak čez Nevin meni ga pa ni, mnjam, njam, obožujem morske stvari.
Fenomelani predlogi, bom poprosila za kakšne recept brodet, pa rezanci s škampi. MMMnnnnnnnnnnm.

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: božična večerja
24.11.2006 23:43:22   
Jacqueline
Uf, jaz bom leto tud letos božična gostiteljica. Samo jaz bom kuhala z mobitelom!!! Ker res bi rada božič preživela z osebami, ki so mi drage in ne za štedilnikom. Me pa veseli, da ste takšne kuharice in se takšne pojedine lotite same!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lp,
Jackie

The sweetest flowers in all the world - A baby's hands. ~Swinburne

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: božična večerja
25.11.2006 11:34:21   
Anonimen
Recept za brodet:
Količina za 4 osebe
1 kg rib(belih in mehkužcev)
Izmed plavih rib:tunino,skušo,palamido
izmed belih rib:škrpino,ciplja,barbona,pa
še lignje sipe in morsko mačko.
4dag olja,25 dag čebule,
1-2 dag moke,3 stroki česna,
2dl belega vina,sok pol limone ali
nekoliko zeliščnega kisa,
za zalivanje ribji find,nekaj zrn popra,
nekaj brinovih jagod,vejica rožmarina,
nekaj kaper,
4 dag paradižnikove mezge,
rezne limone,sesekljan petršilj.

Ribe očistimo in jih narežemo na koščke,povaljamo v moki ter jih na vročem olju spečemo.Nato olje odcedimo v drugo posodo,mu dodamo sesekljano čebulo in jo popražimo da ovene.Tedaj dodamo še strt česen,prilijemo vino,dodamo olupljene limonine rezine,malo kisa ali limoninega soka.
PO potrebi zalivamo z ribjim fondom.Primešamo še vse začimbe in paradižnikovo mezgo.Vse skupaj zlijemo na ribe.Počasi dušimo pol ure.Ob koncu dušenja dodamo še petršilj.


Škampi na buzaro z rezanci ali špageti:

Količina za pet oseb:
1,75 kg škampov z oklepi vred
5 dag olivnega olja,
15 dag čebule,
2 stroka česna,
2dl belega vina,
5 dag masla,
ena limona in pol,
3 dag paradižnikove mezge,
petršilj,sol poper,malo droptin in ribji fond(jaz kar z vodo)
za zalivanje.

Drobno sesekljano čebulo stresemo na olivno olje,
in jo popražimo le toliko,da ovene.Nato dodamo paradižnikovo mezgo in oprane škampe-cele.Dobro pomešamo,prilijemo vino,dodamo maslo,strt
česen,tanke kolobarje limone.Prilijemo nekoliko vode.Pokrijemo in dušimo pet do deset minut,če so sveži škampi,če so pa bili zamrzneni pa je dovolj
le par minut,drugače razpadejo in so mokasti.Nato solimo poporamo dodamo sesekljan petršilj in droptine,ponovno zavremo.Mdtem so se kuhali špageti ali rezanci,ko so še
al dente jih odcedite in stresite med škampe in omako,pomešajte še minutko
pokuhajte,da se pašta prepoji z omako in nato srviraj.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 25.11.2006 11:35:06 >

(odgovor članu Jacqueline)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: božična večerja
25.11.2006 16:47:14   
anckabancka
Mi bomo tako kot vsako leto jedli mesni fondi. Ni veliko dela s pripravo, je pa veliko dela, da vse pojemo.user posted image

No, mogoče letos ne bom deležna te pojedine, ker znam biti takrat na večerji kar v porodnišnici.user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: božična večerja
25.11.2006 17:18:49   
Anonimen
user posted image user posted image  Mislite malo na nas,ki smo na dieti,ko boste veselo jedle.user posted image user posted image

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: božična večerja
25.11.2006 20:33:58   
smrka
Ko sem se zivela pri starsih je bilo vedno na predbozicni vecer: sarma pa odojek, ki smo ga zunaj spekli mmmmmm........ Letos bom spet doma , in mislim da se bo tradicija ponovila. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: božična večerja
25.11.2006 22:11:42   
Laubica
Meni pa je ena stranka dala idejo za polnjeno mrežno pečenko-narediš z nožem luknjo v njo daš domačo pečenico in vse skupaj pečt in ko je narezano je tak lep krogec na sredini user posted image user posted image user posted image NEVA tvoja recepta pa si že pišemuser posted image user posted image

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: božična večerja
25.11.2006 22:26:42   
kofetek2010
mi se vsako leto povabimo k mojim staršem na večerjo, tako, da ne rabim o tem razmišljat user posted image  to je najboljši recept user posted image

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: božična večerja
25.11.2006 23:12:43   
pearl
Neva Iskrena hvala za recept, bom sprobala zelo kmalu, ko pridem, do škampov. Lahko pridejo v poštev kozice?

Sem pa jedla pred leti pri neki belgijski znanki, ki je sicer po rodu Italjanka polnjene paradižnike z majonezno omako in očiščenimi škampi. Povem vam, da je bilo božansko - še nisem jedla boljše, le pri receptu je bolj skopa in sem le s prostim očesom ugotavljala, kaj je notr.
Če bi vedela recept, bi lahko to bila predjed na kakšni slavnostni večerji, verjamem, da gosti ne bi bili razočarani.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: božična večerja
25.11.2006 23:22:52   
t_t_y
Midva sva lani (za silvestrovo)pri njegovih naredila takole:

predjed - file dimljenega lososa zavit v palačinko in narezano na rezine, rezine domačega pršuta, hobotnica v solati, zeliščna skuta z orehi zavita v tanko rezino sira in narezano na rezine, feta sir v olivnem olju z začimbami, polnjena francoska štruca z zelenjavno paštetnim nadevom - vse pripravljeno doma in seveda vsakega le po rezino ali dve na krožnik
glavna jed - pečenka v testu + različna zelenjava
sladica - skutno-hruškova torta in breskova krema s skuto

Ja, sva pa res rabla cel dan, da sva tole sčarala...sam mamo to kr nekak v navadi in se večkrat lotimo takih podvigov

lp

< Sporočilo je popravil t_t_y -- 25.11.2006 23:23:50 >

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: božična večerja
26.11.2006 9:29:21   
Anonimen
Lahko kozice,če ni drugega,ampak to ni to.user posted image Najokusnejša jed izpade iz svežih škampov,pa ne zmrznjenih.Samo,ker je do le teh težko pridet,se pač teba zadovoljit z nadomestkom.Le pazite,da jih ne prekuhate.
Pa še nekaj idej za tople predjedi:

Sem šla na googel pogledat glede nadevanih paradižnikov(italijanske strani)pa nisem na žalost našla tiste famozne z škampi.

http://www.mojirecepti.com/tople-predjedi/

(odgovor članu t_t_y)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: božična večerja
27.11.2006 16:35:47   
Strawberrie Cherrie
Lani:
predjed: koktajl iz kozic MNJAMi z majonezo in solatko
glavna jed; polnjeni lignji na žaru z ementalerjem & pršutom...
sladko: Ničuser posted image user posted image

Letos: upam, da bom doma in bova z dragim skupaj kuhala, naše ljubo user posted image dete bo pa mirno spavalo tačasuser posted image ; imam pa še drugo možnost - čda še vedno kuham s trebuhomin grem kasneje recimo 26 v porodnišnicouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: božična večerja
27.11.2006 20:51:14   
Laubica
user posted image Ne na idi rajši kuhajuser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: božična večerja
20.12.2006 21:34:10   
Laubica
Jaz sem si pa tako večerjo zamislila-gobova juha(iz pravih gob ne iz vrečke)user posted image
                                                       -kaneloni z mletim mesom
                                                        -škampi na buzaro
                                                        -polnjeni lignji
                                                        -solata hobotnice
                                                         -makovo pecivo z čokolado
in vse razen kanelonov in peciva bom delala prvič tak da mi držite pesti da bo ratalo,jutri grem po svežo hobotnico da jo dam zmrznit in v soboto pripravim da jo v nedeljo maznemo mmmmmmmmm komaj čakamuser posted image

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: božična večerja
20.12.2006 22:16:35   
Gina
Če nimaš piskrov tako velikih, rija, potem vzami 4 piščance (mogoče bi bili trije dovolj), pa jih speci v pečici. Nič dela nimaš s tem. Daš zraven še čebulo in kako drugo zelenjavo, pa skuhaš kako enostavno prilogo, pa imaš dobro večerjo.

Ali pa kupiš mrežno pečenko (za 20 ljudi sicer res rabiš kar nekaj mesa) - pri nas v mercatorju imajo res zelo okusne mrežne, pa v tušu tudi, pa tudi nimaš nič dela, samo v pečico daš, pa se samo peče.  

Drugače je pa meni losos dober. Samo v moki povaljan, soljen in spečen. Zraven pa pire krompir in solata. Tudi nimaš ful dela.

Če imaš za sladico štrudl, vzameš zmrznjeno listnato testo (je res dobr štrudl iz njega) namesto da ti čas jemlje vlečeno domače testo, daš notri jabolka, cimet in cukr, če ti paše še skuto, pa spečeš.

Ali pa narediš mufine, ko je vse samo za skup zmetat, pa dobro je tudi.

Predjedi se pa meni ne da delati. Bodo tudi brez zadovoljni.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: božična večerja
24.12.2006 21:09:01   
Laubica
user posted image user posted image user posted image Moram se obvezno pohvalit ,da je večerja 100o%USPELAuser posted image user posted image user posted image Prvo smo ob 15h jedli pravo gobovo juho z smetano,potem pa ob 18h -kanelone z mletim in politi z smetano(sin je polizal krožnik),polnjeni lignji(sem jih pekla v pečici in pokrila z foljo zalila z vinom in pekla na 200stopinj 40 min .in so bili mehki ,sočni mmmmmmm,nato pa škampi na buzaro z špageti  in hobotnica v solati -sladica pa potratna potica .Vse je super rataloooooo in sem prav ponosna na sebeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Domača ribezova marmelada
Ribez varuje celice pred prostimi radikali, pomirja živčevje in izboljšuje razpoloženje ter spodbuja delovanje srca in m...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?