|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje ob 1. letu
7.6.2011 13:41:23   
ribica84
Glede na to, da ima otrok alergijo na KLM in jajca naš ni bil cepljen ob 1 letu, ker naj bi blo cepivo tudi na teh osnovah. Kakšne imate izkušnje? Kdaj potem cepiti?
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje ob 1. letu
7.6.2011 19:15:37   
nusi
ali ponoviš teste na alergijo, ali pa enostavno ne cepiš

(odgovor članu ribica84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje ob 1. letu
9.6.2011 0:53:09   
ribica.
baje okrog drugega leta. Naša pediatrijnja mi je rekla, da to ni razlog za odklonitev cepljenja. Naš je alergičen na jajce, od tega na beljak ful. Baje da to ni dovolj, da bi ti dovolili, da ne bi cepil.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje ob 1. letu
10.6.2011 11:27:25   
prizma
Mi sicer še čakamo pregled ob 1 letu, mi je pa pediatrinja že zadnjič rekla, da zdaj ne bo cepljena, ampak enkrat kasneje pod kontrolo, na pediatrični. Ima pa alergijo na jajca.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje ob 1. letu
15.6.2011 9:52:28   
Meemee

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

baje okrog drugega leta. Naša pediatrijnja mi je rekla, da to ni razlog za odklonitev cepljenja. Naš je alergičen na jajce, od tega na beljak ful. Baje da to ni dovolj, da bi ti dovolili, da ne bi cepil.


Nihče te ne more prisilit v to, da otroka cepiš user posted image Starši se za ceplenje odločamo sami. Če je otrok alergičen, ga pod nadzorom cepijo na Pediatrični kliniki (tvoja P ti da napotnico). In, če je alergičen na jajca, bo dobil drugo cepivo, ki ni narejeno na osnovi jajčnega beljaka. Ti imaš pravico, da zahtevaš napotnico in logično je, da otroka, ki je alergičen na beljak, NE bodo cepili z navadnim cepivom. Saj lahko dobi res hudo reakcijo in ... No, ne bi nadaljevala.
Torej, lahko ne cepiš, če pa želiš, da ga cepijo, pa le po napotnico in na PK. user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cepljenje ob 1. letu
15.6.2011 10:05:07   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Meemee


IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

baje okrog drugega leta. Naša pediatrijnja mi je rekla, da to ni razlog za odklonitev cepljenja. Naš je alergičen na jajce, od tega na beljak ful. Baje da to ni dovolj, da bi ti dovolili, da ne bi cepil.


Nihče te ne more prisilit v to, da otroka cepiš user posted image Starši se za ceplenje odločamo sami. Če je otrok alergičen, ga pod nadzorom cepijo na Pediatrični kliniki (tvoja P ti da napotnico). In, če je alergičen na jajca, bo dobil drugo cepivo, ki ni narejeno na osnovi jajčnega beljaka. Ti imaš pravico, da zahtevaš napotnico in logično je, da otroka, ki je alergičen na beljak, NE bodo cepili z navadnim cepivom. Saj lahko dobi res hudo reakcijo in ... No, ne bi nadaljevala.
Torej, lahko ne cepiš, če pa želiš, da ga cepijo, pa le po napotnico in na PK. user posted image




Lepo te prosim, pišeš same napačne informacije.

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje ob 1. letu
15.6.2011 11:38:45   
Meemee

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: Meemee


IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

baje okrog drugega leta. Naša pediatrijnja mi je rekla, da to ni razlog za odklonitev cepljenja. Naš je alergičen na jajce, od tega na beljak ful. Baje da to ni dovolj, da bi ti dovolili, da ne bi cepil.


Nihče te ne more prisilit v to, da otroka cepiš user posted image Starši se za ceplenje odločamo sami. Če je otrok alergičen, ga pod nadzorom cepijo na Pediatrični kliniki (tvoja P ti da napotnico). In, če je alergičen na jajca, bo dobil drugo cepivo, ki ni narejeno na osnovi jajčnega beljaka. Ti imaš pravico, da zahtevaš napotnico in logično je, da otroka, ki je alergičen na beljak, NE bodo cepili z navadnim cepivom. Saj lahko dobi res hudo reakcijo in ... No, ne bi nadaljevala.
Torej, lahko ne cepiš, če pa želiš, da ga cepijo, pa le po napotnico in na PK. user posted image




Lepo te prosim, pišeš same napačne informacije.


No, niso ravno same napačne informacije. Če so, so iz ust naše P.
Obstajajo cepiva, ki niso na osnovi jajc (mogoče ne za cepljenje OMR - oz. vsaj ne v Sloveniji). Vem, da za marsikatero cepivo obstaja tudi druga verzija.

To, da cepijo otroka na PK pod nadzorom, pa vem iz lastne prakse.

Vsekakor pa lahko cepljenje (kljub temu, da je obvezno) odkloniš, še posebej, če je tvoj otrok alergičen na sestavino, ki je v cepivu. Poznam pa tudi nekaj mamic, ki svojih otrok sploh niso cepile (ena od teh ima 3 otroke, stare od 6 do 2 let - pa noben od njih NI bolan, ni alergik, ...).

Pa preden "obtožiš" nekoga, da navaja same napačne informacije, se lahko prej malo pozanimaš.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje ob 1. letu
15.6.2011 11:54:06   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Meemee


Vsekakor pa lahko cepljenje (kljub temu, da je obvezno) odkloniš, še posebej, če je tvoj otrok alergičen na sestavino, ki je v cepivu. Poznam pa tudi nekaj mamic, ki svojih otrok sploh niso cepile (ena od teh ima 3 otroke, stare od 6 do 2 let - pa noben od njih NI bolan, ni alergik, ...).

Pa preden "obtožiš" nekoga, da navaja same napačne informacije, se lahko prej malo pozanimaš.




Glej, ne moreš ti odklonit. Oz. ti odkloniš, odloča o tem pa komisija in ne starš. In alergike cepijo pod nadzorom v Lj in ne z drugim cepivom.

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje ob 1. letu
15.6.2011 12:19:14   
cukr07
Naš je imel pri letu prav tako alergijo na jajca in mleko. Cepili so ga normalno po programu, le da smo morali cepljenje opraviti v bolnišnici pod nadzorom. Zjutraj sva šla notr, zvečer pa domov, ker je bilo vse OK.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cepljenje ob 1. letu
15.6.2011 15:18:17   
Meemee

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: Meemee


Vsekakor pa lahko cepljenje (kljub temu, da je obvezno) odkloniš, še posebej, če je tvoj otrok alergičen na sestavino, ki je v cepivu. Poznam pa tudi nekaj mamic, ki svojih otrok sploh niso cepile (ena od teh ima 3 otroke, stare od 6 do 2 let - pa noben od njih NI bolan, ni alergik, ...).

Pa preden "obtožiš" nekoga, da navaja same napačne informacije, se lahko prej malo pozanimaš.




Glej, ne moreš ti odklonit. Oz. ti odkloniš, odloča o tem pa komisija in ne starš. In alergike cepijo pod nadzorom v Lj in ne z drugim cepivom.


Jaz sem napisala samo to, da lahko odkloniš in da mene, če nisem za cepljenje otroka, nihče ne more prisilit, da ga bom cepila.
Cepijo pod nadzorom - to sem tudi jaz povedala.

Saj sem rekla, da mogoče za OMR ne obstaja drugo cepivo, vem pa, da za marsikatero drugo cepljenje obstajata 2 varianti (tudi za tiste, ki so alergični na jajca).

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cepljenje ob 1. letu
22.7.2011 6:53:40   
katym
ravno včeri mi je patronažna sestra rekla, da zdaj že eno leto cepljenja niso obvezna, se sami odločimo, čeprov to mnogi pediatri ne priznajo, ker po njihovem mnenju se bodo določene bolezni nazaj vrnile..


(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cepljenje ob 1. letu
22.7.2011 9:04:10   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: katym

ravno včeri mi je patronažna sestra rekla, da zdaj že eno leto cepljenja niso obvezna, se sami odločimo, čeprov to mnogi pediatri ne priznajo, ker po njihovem mnenju se bodo določene bolezni nazaj vrnile..





Ni res. Se pogajajo o tem, da bi bilo tako. Do takrat je cepljenje zakonsko obvezno.

(odgovor članu katym)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cepljenje ob 1. letu
1.10.2011 18:11:32   
maa2010
Najbolje sploh ne cepiti! Cepljenje koristi samo farmacevtski industriji, nasim otrokom pa najmanj!

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cepljenje ob 1. letu
1.10.2011 19:16:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: maa2010
Najbolje sploh ne cepiti! Cepljenje koristi samo farmacevtski industriji, nasim otrokom pa najmanj!


a se bomo spet šli to zgodbo, da je cepljenje brezvezna stvar? me ma da bi vse te skeptike poslala v države v razvoju za eno leto da pedenajo otroke, ki zbolevajo za tem kar sedaj veselo šimfajo tukaj da ni potrebno, da vidijo kako življenje v resnici zgleda brez cepiv..

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cepljenje ob 1. letu
3.10.2011 13:04:12   
maa2010

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: maa2010
Najbolje sploh ne cepiti! Cepljenje koristi samo farmacevtski industriji, nasim otrokom pa najmanj!


a se bomo spet šli to zgodbo, da je cepljenje brezvezna stvar? me ma da bi vse te skeptike poslala v države v razvoju za eno leto da pedenajo otroke, ki zbolevajo za tem kar sedaj veselo šimfajo tukaj da ni potrebno, da vidijo kako življenje v resnici zgleda brez cepiv..


Ce bi te države v razvoju imele osnovne potrebe zadovoljene, pa ne samo vredu prehrano in bivališča, potem teh bolezni tam tudi ne bi bilo.

Je pa dejstvo, da najvec cepljeni otroci zbolijo za boleznijo za katero so bili cepljeni, pa ne ravno v milejsi obliki kot nas zelijo nasi pediatri prepricati... Cepljenja so dandanes le del farmacevtske medicine, niso izkoreninile nobeno od teh bolezni proti katerim cepijo in jo z ucinkovitostjo 17% do 30% tudi ne bodo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cepljenje ob 1. letu
3.10.2011 13:10:03   
maa2010
pa z veseljem bi sla pomagati kot prostovoljec v te drzave :) verjamem, da je tezko videti kako ti otroci zivijo, ampak za njihovo stanje niso krive "samo" nalezljive bolezni, ampak vec dejavnikov, kot verjetno tudi sama ves. Na zalost pa velja ideologija celjenja kot "najuspesnejsi" nacin preprecevanja teh bolezni, namesto, da bi poskrbeli za osnovne higienske, bivalne in socialne razmere - cista voda, kanalizacija, nevlazna bivalisca, dobra prehrana, dovolj spanja, srecno otrostvo z cimmanj stresa... Ravno ti dejavniki so privedli do upada obolenj in ne cepljenja, kot nas zeli nasa farmacija prepricati ;)

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cepljenje ob 1. letu
1.12.2011 12:29:52   
MK2012
Kaj zdaj, je cepljenje obvezno ali ne?
Kak link na uradno stališče, bo dobrodošel

(odgovor članu maa2010)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?