|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dajete kapljice d3?
7.7.2010 14:49:50   
palas
Mene pa zanima, če je kaka mamica, ki svojim user posted image ni dajala kapljic D3? Jaz jih svoji ne dajem, pa imam malo slab občutek. Tudi prvemu nisem  dajala pa je bilo vse ok. Se mi zdi, da ni potrebno user posted image vsiljevat tega, sej dobi dosti vitamina d......

_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 14:52:26   
kristinaj
prvi sem dajala, drugemu kadar sem se spomnila..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 14:57:38   
novakatja
palas
Kako pa veš, da dobi dovolj vitamina D? Dojenčkov ne smeš sončit, ker je koža bolj prepustna za vse škodljive žarke. Zato dobivajo kapljice. Preprečuješ pa rahitis. A ni tako?
Mislim pa, da je v umetnem mleku že dodan. Mi ga nismo/ga ne uporabljamo.

Jaz sem prvemu dajala, drugi bom pa tudi.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 14:59:23   
katy83
Prva dva meseca sem mu dajala, potem pa sem 2x zaporedoma pozabila in ugotovila, da ima full manj krčkov, zato mu zdaj ne dajem. Itak sva dosti zunaj in dobi d-vitamin od sončka. Septembra pa mu bo spet začela dajat.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 15:08:42   
Petka09
Dajala sem PlivitD3 do enega leta. Nobenih težav ni imela in zato mi ni bil problem dajati vsak dan.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 15:17:52   
petea
Nobenemu, nikoli. In nimam slabe vesti glede tega.

Moji otroci dobijo dovolj naravnega vitamina D preko sončnih žarkov in s hrano in z mlekom (najprej mojim, nato s kravjim - imamo pravo domače mleko).

Rahitični so bili otroci v Angliji in v severnih državah, kjer je dosti deževnih in oblačnih dni.

Farmacija s tem služi, okus kapljic pa je tako user posted image , da ko sem jih sama enkrat poskusila, cel dan nisem mogla popraviti okusa po njih in čudnega občutka v trebuhu, četudi sem spila samo nekaj kapljic.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 16:27:27   
ledenaa
Kako pa veš da je pri prvemu ok in da bo ok? A mogoče katera od vas ne ve,da je vse to tudi za naprej,ko bo odrasel?

Po novejših navodilih naj bi otrok 400 enot vitamina D3 (2 kapljici Plivit D3) prejemal do konca rasti (pubertete).
Vitamin D je pomemben ne le za metabolizem kosti, pač pa je tudi zelo pomemben imunomodulator in psrednik številnih reakcij v telesu.
Moja oba ga jesta,pa je prvi že starejši od 5 let in jih bodo še naprej jemali. Me ne stane nič

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 16:42:48   
ljupka
Moja svakinja tudi ni dajala pa ma fant zdaj nogice na O,ki jih prej ni imel,sam je rekel zdravnik ,da se lahko še poprav,pa mu jih je zdaj začela dajat pri enem letu,če bi že prej ,to tega nebi prišlo!
Jaz dajem ,AD3 in D3 ,ker sta nedonošenčka,Evi 7 + 2,Lukatu 7+ 3 in starejšima dvema sem tudi dajala,saj me nič ne stane in če bi bilo kaj narobe bi vsaj vedela da nisem sama kriva!
A soncu se preveč ne ispostavljamo,ker tudi sonce ni več kaj je bilo!

< Sporočilo je popravil ljupka -- 7.7.2010 16:43:49 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 16:51:52   
Nončika
Ljupka, nogice na O zaradi pomanjkanja D vitamina? nočem kritizirat, samo ni to malo čudno? svakinja je dajala D vitamin sinu, pa ma vseeno malo nogice na O. hčerki pa ni dajala, ker je full slabo prenašala in nima nogic na O.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 17:00:01   
smokyhawk
Moja svakinja tudi ni dajala pa ma fant zdaj nogice na O,ki jih prej ni imel,sam je rekel zdravnik ,da se lahko še poprav,pa mu jih je zdaj začela dajat pri enem letu,če bi že prej ,to tega nebi prišlo!
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

user posted image user posted image ki si pa zdej TO čula....user posted image user posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 17:17:42   
petea
Za špinačo so tudi rekli, da je zelo zdrava ...

... samo potem so ugotovili, da so decimalno mesto narobe postavili ...


(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 18:28:39   
Katy78
Jaz sem mu dajala AD3 do prvega leta in potem še par mesecev, dokler se ni začelo bolj sončno vreme - to je bilo po nasvetu pediatrinje.

Učinki pomanjkanja vitamina A in D se ne bodo pokazalio takoj ampak lahko šele čez leta, tako da le dajajte otrokom kapljice vsaj do 1. leta. Povezava s krči pa ni dokazana, mogoče katerega res zvija po kapljicah, ampak kriv je vitamin A, tako da vam P lahko napiše recept za D3 kapljice.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 19:12:33   
smokyhawk
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Učinki pomanjkanja vitamina A in D se ne bodo pokazalio takoj ampak lahko šele čez leta, tako da le dajajte otrokom kapljice vsaj do 1. leta.


lej,js mu jih devam, pač kokr se spomnem sn bol pozabljive sorte,čeprav dobi dosti vitamina tudi z AM.ampak kot pravim,včasih tega sploh ni blo,pa ne poznam nobenga v naši familiji ki bi mel na O noge zaradi tega....mislim da so to bol kolki krivi ko se v redu ne razvijajo ne pa kaplice....drgače pa itak da je v redu če jih devaš,če pa jih ne pa tud neč zato...otrok nebo nič prikrajšan bil pa tudi razvijal se bo povsem lepo brez njih,če se le dobro ravna  z njim(prehrana.negovanje,handling....)user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 19:13:54   
mojamura
nisem dajala ne starejšemu, ne mlajšemu sinu....pa sta (HB) oba ok.user posted image

it's your call

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 19:17:36   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Farmacija s tem služi, okus kapljic pa je tako user posted image , da ko sem jih sama enkrat poskusila, cel dan nisem mogla popraviti okusa po njih in čudnega občutka v trebuhu, četudi sem spila samo nekaj kapljic.



se popolnoma strinjam....veliko reklame, pa da to predpisujejo pediatri in uspeh za dober proračun je zagotovljen

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 20:08:28   
petea
Vem, da je vitamin D važen za razvoj kosti, samo vem tudi, da ga lahko človek dobi tudi drugače, ne samo s kapljicami.

Seveda pa je dandanes problem, ker smo ljudje že od malega preveč časa v zaprtih prostorih, premalo pa na svežem zraku. Ni potrebno, da se izpostavljamo direktnemu soncu, po možnosti v največji vročini. Samo postali smo pravi računalniški molji - neprestano pred zasloni, pa spremljamo dogajanje na RR ... user posted image

Že otroci pa namesto igre v naravi raje igrajo računalniške igrice, pa razne Wiii-je

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 20:35:18   
somic
precej časa, sem to redno delala- 4 mesece sigurno

zdaj pa se mi dogaja da pozabljam user posted image

slaba vest?


ne vem, vem samo to, da me je zadjič ko sva bila pri p malo postrani pogledala, ko mu je preverila mečavo. in nalin kako je vprašala "a mu dajete kapljice" je bil malo čuden.

tako da mu dajem, ko se spomnim

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 21:50:04   
power girl
Jaz kapljic ne dajem,jih niti pri prvih dveh nisem.Me pa nekaj zanima.Nekdo je napisal da otroku sedaj ne daje kapljic in da mu bo začela dajati spet septembra.A to ni nič narobe,če najprej daješ,potem prenehaš in čez čas spet daješ?Je učinek isti kot če  bi skoz dajal?

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 22:09:55   
alejna
Ne morem verjeti da danes obstajajo matere ki imajo moznost svojim otrokom dati vse potrebne vitamine (ki jih v materinem in umetnem mleku NI DOVOLJ),pa to vseeno ne delajo.Jaz bi na vasem mestu imela slabo vest.A veste sploh kaj za otroka pomeni vitramin D3?????A je res tako tezko dati tisti dve kapljici na dan user posted image
Ne iscite izgovorov (krci,pri prvem ni bilo nic narobe...),kasneje je lahko narobe ko bo ta otrok odrasel clovek!!!In tudi brez kapljic bi imeli vasi otroci krce,pa tudi za to obstaja moznost (oleovit D3)...tako da,izgovorov ni,vsak pameten pedijater vam bo razlozil da to otrok potrebuje,da je obvezno.Mene je moja ped. vedno na kontrolah sprasevala ce uporabljamo redno kapljice.le zakaj???

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 22:15:16   
smokyhawk
IZVIRNO SPOROČILO: alejna

Ne morem verjeti da danes obstajajo matere ki imajo moznost svojim otrokom dati vse potrebne vitamine (ki jih v materinem in umetnem mleku NI DOVOLJ),pa to vseeno ne delajo.Jaz bi na vasem mestu imela slabo vest.A veste sploh kaj za otroka pomeni vitramin D3?????A je res tako tezko dati tisti dve kapljici na dan user posted image
Ne iscite izgovorov (krci,pri prvem ni bilo nic narobe...),kasneje je lahko narobe ko bo ta otrok odrasel clovek!!!In tudi brez kapljic bi imeli vasi otroci krce,pa tudi za to obstaja moznost (oleovit D3)...tako da,izgovorov ni,vsak pameten pedijater vam bo razlozil da to otrok potrebuje,da je obvezno.Mene je moja ped. vedno na kontrolah sprasevala ce uporabljamo redno kapljice.le zakaj???


daj nehi,vsak ima svoje mnenje in vsak bo počel kar bo pač počel s svojim otrokom....user posted image tko da prosim odnehaj s kakim kritiziranjem in metanjem slabe luči na mamice ki tega pač ne počno!!!svoje mnenje izraži,kot ga vsakdo tle,ostalo mnenje pa za sebe zadrž.....user posted image

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 22:29:50   
alejna
Sorry jaz sem na strani otrok in zelim otrokom najboljse,nisem rekla da so mamice "slabe mamice",ampak da naj ne bodo "lene"za taksne stvari.Kaj mislis da bi bilo bolj pametno,odg. mamici ki je odprla temo,da naj ne daje otroku kapljic itd..???Ce si sama mamica bos vedela o cem govorim,otrokom zelimo samo najboljse,in ker je tako,priporocam vsem mamicam da dajejo otrokom D3.

In ker je to forum,imam tudi jaz pravico povedati svoje mnjenje!!!

< Sporočilo je popravil alejna -- 7.7.2010 22:30:21 >

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 22:46:00   
smokyhawk
az bi na vasem mestu imela slabo vest.A veste sploh kaj za otroka pomeni vitramin D3?????A je res tako tezko dati tisti dve kapljici na dan user posted image


ok,če pa s tem nisi mislila kej slabšalno pol pa res nevem....

sej provm vsaka mamica ve kaj je bolje,in če nekatere presodijo brez kapljic,zakaj pa ne....in s tem niso nič slabše mame!!!

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 22:57:07   
alejna
Meni je pomenbno to da jaz svoji user posted image redno dajem kapljice,bi pa bila vesela ce bi vse mamice to delale,ker jih veliko ne ve kaj sploh pomeni ne dajati kapljic,zato pa je forum da tiste ki vedo vec o tem svetujejo drugim mamicam...
In ne vem v cem je problem,in ali ti res mislis da bi bilo pametno ce bi rekla da je D3 brezveze in da jih otroci ne potrebujejouser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil alejna -- 7.7.2010 22:58:22 >

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dajete kapljice d3?
7.7.2010 23:30:53   
eva1
Jaz sem vsem trem dajala, ker menim,da so to za moje otroke pomembni vitamini ki jih potrebujejo(in baje večurno izpostavljanje sončnim žarkom ne zadostuje dnevni potrebi po vei. D)
pa še strokovno mnenje :
Citiram:
Glede na opravljene študije, ki govorijo o pomenu vitamina D ne le za gradnjo kosti, temveč tud kot pomembnega imunomodulatorja, o njegovi vlogi pri res številnih telesnih procesih, je zgodnja profilaksa zelo pomembna. Čakati skoraj 6 mesecev in tvegati mehko glavo (kraniotabes) in začetek rahitisa (ki ni tako redek, kot se misli), bi bilo neprimerno.
Koliko časa se daje AD3 kapljice?
Toliko časa, kot velja za vse dojenčke oz. male otroke, do zaprtja velike mečave (povprečno okoli 18. meseca), zaradi ozjemno pomembne vloge pri prevenci osteoporoze in vlogi pri pravilnem delovanju imunskega sistema (in številnih drugih procesih v telesu) pa je Ameriška pediatrična organizacija svetovala dodatek vitamina D3 (400 enot) do konca pubertete. Tudi v Soveniji je uradno priporočilo enako (po mednarodnem kongresu pediatrične gastroenterologije sept. 2009).


< Sporočilo je popravil eva1 -- 7.7.2010 23:31:56 >

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 6:51:20   
Anonimen
Jaz svoji hčerkici tudi dajem kaplice. Sej res ni tolk težko.. No pride tudi kak dan, da pozabim, drugač pa res gledam da jih redno dobi. Sej nikoli ne veš, zakaj bi pa hotla neke posledice riskirati? Vsaka mamica sama ve, sam jaz mislim da res ni velik dela. Če ima krče, pa obstaja še kakšna druga varianta. Najboljš da se pogovarjaš s pediatrom..

< Sporočilo je popravil nikica85 -- 8.7.2010 6:54:41 >

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?