|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   diseca voda za likanje...
6.11.2005 19:43:42   
nizozemka




pozdravljene!!!

cez kaksen teden pricakujemo dojencka in me zanima, ce ima katera kaksen nasvet, kako odisaviti vodo za likanje. Vem, da se lahko  kupi, ampak v revijah sem prebrala domace nasvete za odisavljenje, pa sem jih pozabila... Sicer imam ze vse zlikano, pa vendar... user posted image

lp


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 19:47:14   
Marogica
Težko ti dam kakšen nasvet, ker meni najbolj diši perilo, ki je "odišavljeno" z mehčalcem mojega vonja. Upam, da ti bodo druge kaj več pomagale.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 19:50:22   
nizozemka



hvala za odgovor, saj uporabljam mehcalec, ampak ko likam bi rada se dodatno odisavila perilo... Vcasih se mi zdi, da po likanju ne disi vec tako lepo....



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 19:53:11   
Anonimen
Kaj pa vem, če se lahko kaj dodaja, mi hodi po glavi, da si ne boš likalnik "zapacala". Drugače pa mogoče še kar kakšno kapljico mehčalca med vodo user posted image

(odgovor članu nizozemka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 19:59:37   
Marogica
Jaz sem enkrat kupila to odišaljevno vodo za parni likalnik, pa me je potem motilo, ker sta se vonj po mehčalcu in tej odišavljeni vodi mešala, pa mi je na koncu skoraj zasmrdelo. Sem zelo občutljiva na vonjave in mi kar hitro začne kaj smrdeti.
Predlog od al bine pa ni slab, če bi rada dodatno odišavila perilo.
p.s. Najbolj pa mi diši vonj po perilu, ki je sušen na zraku, le-tega bom sedaj kar nekaj mesecev pogrešala. Škoda.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 20:01:31   
nizozemka




hm, zanimiva ideja, ampak se mi zdi, da je mehcalec prevec "kemicen" in bi iritiral otrosko kozo... Kupi se lahko z vonjem vrtnic, sivke, citronke,... ampak nekje sem res brala, da das noter kapljice tekocine, kio so v vsakem gospodinjstvu in potem omamno disi...
se opravicujem, ker ni sumnikov, tu imajo drugo tipkovnico... zelo pogresam Slovenijo, se posebej MB... a ste vedele, da tu na nizozemskem, ko rodis, gres lahko domov ze po 3 urah, ce zelis??? pa notri si max. 2 dni (ce je vse ok)!!!!!!!!!!! mi gre kar na jok, ne pomaga niti zasebna soba s sampanjcem in cd playerjem....



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 20:06:21   
ZARA
Jst sem včasih v likalnik kapnila Olje31 od Justa, ker mi je noro dobro dišalo, ampak res samo 1 kapljico...ne vem pa kako bi to vplivalo na novorojenčkovo kožo...je pa to eterično olje...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 20:06:51   
Marogica
Se mi zdi super, da je tako. Mislim, da je tudi v Nemčiji podobno, greš domov po nekaj urah, če je z mamicjo in otrokom vse v redu. SAj zakja bi v bistvu ostajal, to vse stane naše zdravstvo, ti se pa v porodnišnici dogločasiš (vsaj jaz sem se).
Ker sem tudi jaz im MB, lahko kašno po štajersko rečeva, pa ti bo mogoče lažje. Če človek ni sam v tujini (predvidevam, da imaš moža), je dosti lažje. Sama sem odšla v Švico čisto sama, pri 23, s kovčkom in prišla po 12 letih domov. Te pa seveda na nek način razumem.
Ti sedaj lepo misli na tvojega dojenčka in odženi vse negativne misli

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 20:12:42   
nizozemka




hoj, marogica...

nisem original iz MB, gor dostudirala, se  porocila in konec avgusta s trebusckom prisla sem... moz je od tu, mednarodno pa je studiral v MB, zato oba takooooooooo pogresava mb.. tudi midva se bova verjetno vrnila v SLO.. no, to pa ni vec o likanju, a?user posted image  kaksno je pa tisto olje in ali se lahko kupi tu, pa tudi ne vem...



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: diseca voda za likanje...
6.11.2005 20:14:53   
india
Ja, odgovor na tvoje vprašanje: slišala sem že, da dajo nekatere eterična olja,res samo kapljico v vodo, a ne vem, kot pravi Zara, kako bi to vplivalo na bebico.
No, te razumem,kar se tiče pogrešanja MB, sem tudi jaz mariborčanka, pa bi pogrešala to sivo mesto če bi šla kam proč.
Kar se tiče ostajanja v bolnici, pa je bolje,d a greš prej domov, če je vse v redu,kot pa da imaš slabo cimro ali še kaj hujšega!


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: diseca voda za likanje...
7.11.2005 0:26:42   
mamči
Draga Štajerka!
Meni osebno najbolj odgovarja perili oprano z Avstrijskimi praški in mehčalci. Pa saj pri vas je tud najverjetneje taka kvaliteta, pri nas pač na žalost še zmeraj  v glavnem delajo za vzhod in so lahko malo slabši- moje izkušnje.
Najlepši vonj mi ma pa definitivno perilo iz sušilnega stroja, pa še toplega krasno zložiš in ti kar iz omar zadiši. Dišava za v destilirano vodo meni ni ustrezala, prej smrdelauser posted image
Sem pa ravno zadnjič v Avstriji kupila prečudovite dišeče blazinice, ki se dajo v omaro- vonj je krasen tak kot po mehčalcu in iz omara krasno pridiši user posted image , res za probat! Pri nas še nisem iskala te blazinice, pri vas se pa ziher dobi.

Ti pa pošiljam en topel Mariborski pozdravček!

(odgovor članu nizozemka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: diseca voda za likanje...
7.11.2005 11:07:09   
brbra
V vodo kapni kapljico ali dve sivkinega eteričnega olja ampak mora bit res kvalitetno se pravi ali od Berghlama ali pa od Justa.Otroku ne škodi ampak ga pomirja. Sivka tudi uničuje bakterije in klice tako da je neke vrste razkužilo.Jaz ga dam vsak dan tudi v gorilnik v stanovanju, da nam bacilčke pobija in še ful lepo vse dišiuser posted image
Ti bom kar prekopirala za kaj vse pomagauser posted image :
SIVKINO OLJE
Izvleček uničuje bakterije in zdravi vnetja. Zelo primeren pri zdravljenju infekcijskih bolezni dihalnih organov, prebavil, sečil, ustne votline, kože in spolnih organov.
UPORABA: vse vrste zunanje uporabe in vnašanje v telo prek dihal.Proti glistam – grgranje v ustih in žrelu. Pri ženskih težavah – sedeče kopeli. Pri bolečinah v ušesu damo 1 kapljico na vato in zamašimo ušesa (ZA OTROKE – se umirijo in bolečina popusti).Znižuje visok pritisk (2-3 kapljice na dan v čaj 14 dni), za pomirjevalne kopeli,.. .

_____________________________

Je ni stvari, ki me ne gane, sploh pa ne hrane

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?