|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenje, menstruacija spet
15.4.2006 14:47:05   
tina104
Nekatere pišete, da ste zelo hitro dobile M po porodu kljub polnemu dojenju. Pa me zanima, kaj je za vas polno dojenje? Torej tiste, ki ste kljub dojenju hitro dobile M, kako pogosto ste se dojili?


Moja sestra je tudi dobila M 1 mesec po porodu kljub "polnemu dojenju", ampak zanjo je bilo polno dojenje najbolj pogosto na 3 ure, včasih je noč skoraj prespal.
Jaz je še 8 mesecev po porodu nimam. Do 5.5 mesecev sem samo dojila, včasih vsako uro, včasih na 2 ali 3, zelo redko na 4 ali 5 ur. Še zdaj se dojiva nekje na 4 ure, včasih še bolj pogosto.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenje, menstruacija spet
15.4.2006 14:48:46   
tina104
Aja, to vprašanje sem postavila, ker sem nekje prebrala, da ob polnem dojenju, kar pomeni na 3 ure ali pogosteje ne dobiš M. Nisem si sama tega izmislila.Zanima me torej, če trditev vsaj približno drži.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenje, menstruacija spet
15.4.2006 15:20:53   
Anonimen
tole na kok ur ne vem kok ma kej veze..js sem sicer polno dojila 4 mesce, kar je pr men pomenilo da sem dojila, sem pa ke dala mal čaja, pa tut kako flašo mleka na kakih obiskih ker nisem javna dojilja :) kar pomen da sem včasih dojila tut na manj kot 4 ure. in pol sem dojila še en mesec ko sem že uvajala gosto hrano tko da sem tut kak obrok dojenja preskočila. menstruacijo sem pa dobila slab mesec po tistem ko sem popolnoma nehala dojit.
kolegica je pa dobila M 2 mesca po porodu čeprov je dojila pomoje bl pogost k pa na 3 ure

(odgovor članu tina104)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenje, menstruacija spet
15.4.2006 20:37:57   
mml
Nekje sem prebrala, da je za "preprečitev" menstraucije med dojenjem potrebno, da otrok dnevno sesa vsaj 140-160 minut. Pomembno je tudi nočno dojenje, ker se takrat izloča največ prolaktina. Kakšnih posebnih izkušenj pa s tem še nimam. Naša user posted image  je star 4M in se polno dojiva, čec dan na 4 do 5 ur, ponoči se pa tudi še enkrat (ob slabih nočeh dvakrat) za dojenje. Do sedaj še nisem dočakala menstruacije in upam, da ostane še kakšen mesec tako

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenje, menstruacija spet
15.4.2006 22:51:06   
ona
Jaz ti bom tako povedala!
M sem dobila 7 tednov po porodu,takoj,ko je nehala čišča.Hčerko sem polno dojila 6 mesecev,se pravi na 3 ure,ponoči,v bistvu nonstop!Po 6 mesecih sem ji začela dodajat pravo hrano in jo še vedno normalno dojila na 4 ure.Zdaj ima hčerka 15 mesecev in jo dojim 3x na dan,oz. zjutraj opoldne in zvečer.
M imam pa od prvega dneva redno na 25-28 dni.
Starejšega sina sem pa polno dojila 2 meseca in potem začela dodajat in sem M dobila šele po 5 mesecih.Takrat pa niti nisem več dojila sina!
Taka je moja izkušnja in upam,da sem ti dosti odgovorila!

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenje, menstruacija spet
15.4.2006 22:51:23   
sjug
Punce to je biologija. Popolnoma brez pomena je tole štetje ur za popolno dojenje. Izostanek m malo bolj kompleksna zadeva, kot samo laktacija. Vpliva telesna masa, pa geni, pa kaj vem kaj še vse. PRIMER: S sestro imava približno glih stare mulce. Sama še vedno nimam m, ona pa že pričakuje drugega user posted image . Noben izmed najinih najmlajših še ni dopolnil leto. Torej ...

_____________________________

Never Ever Give Up!

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenje, menstruacija spet
15.4.2006 23:21:36   
Aleksandrin
Na začetku smo se dojili na 1 uro, na 2 uri, na 3 ure, na 4 ure, ko se je uredilo povpraševanje ( drugi mesec ) na 3 ure. Sedaj imamo pol leta, dojenje na 3-4 ure, men. pa sem dobila 5 dni preden je praznovala pol leta.

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenje, menstruacija spet
16.4.2006 6:49:54   
SaaS
Jaz sem dojila čez dan na tri ure ponoči pa nič (od 3 mesecev naprej). Pri 6 mesecih sem zalčela z uvajanjem in malo za tem dobila m.

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenje, menstruacija spet
17.4.2006 18:17:07   
Anhelo2
Tina, ta trditev ne drži!

Jaz sem od začetka morala dodajati dojila pa sem cca na 5 ur, od 3 meseca pa niti ponoči več nisem ker je mali začel spati.
Pri 6 mesecih sem začela uvajati gosto hrano dojila sem še 3 krat do 4 krat na dan, nekje od 8,5  meseca pa še samo 2 krat na dan.

No sedaj smo stari 9 mesecev se še dojimo 2 krat na dan in menstruacije še vedno nimam user posted image .

Sicer je za moje sposobnosti proizvajanja mleka to bilo polno dojenje - no vsaka ženska je poglavje za sebe.

LP

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenje, menstruacija spet
17.4.2006 20:32:04   
Anonimen
Jaz ga skoraj nikoli nisem polno dojila. Ali je dobival dodatek že v 1 tednu ali pa že kašice. Zdaj je star 5 mesecev in ima že en mlečen obrok in in sadno zelenjaavni obrok. Pa še vedno nimam user posted image .

(odgovor članu Anhelo2)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenje, menstruacija spet
18.4.2006 23:20:11   
sarazan
Jaz polno dojim. To pomeni, da Sara ne dobi drugega, kot joško user posted image . Tudi čaja ji ne dam.
Čez 10 dni bo stara 3 mesece, jaz sem pa pred štirimi dnevi dobila prvo menstruacijo.

Kdaj po porodu dobi ženska M, ni odvisno samo od dojenja, ampak še od mnogih drugih procesov, ki se dogajajo v ženskem telesu.
Blagor tistim, ki so vložkov ali tamponov rešene več mesecev po porodu...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenje, menstruacija spet
19.4.2006 11:10:26   
bebe&jaz
Moj sinko je bil polno (izključno) dojen kakih 5 mesecev, potem pa je počasi začel dobivati tudi drugo hrano in izpuščati sva začela podoje. Zdaj je star 7 M 3 T in se že kak mesec  in pol dojiva le 2 X dnevno, jaz pa sem včeraj dobila prvo M.
Sem zelo vesela, da sem bila tako dolgo brez, pa tudi zelo vesela, da sem jo končno dobila, saj sem začela že razmisšljati, da nisem mgče ponovno nosečka...

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenje, menstruacija spet
20.4.2006 18:34:41   
tincci
Jaz sem izključno dojila do 3m, zdaj že skoraj dva meseca uvajava gosto hrano, obroka še nimava zamenjanega, user posted image pa tudi še nimam user posted image

(odgovor članu bebe&jaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenje, menstruacija spet
20.4.2006 20:52:53   
marjanaR
Po 8 tednih po porodu sem dobila menzes, dojila sem pa vsako uro, no, ponoči malo manj.

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenje, menstruacija spet
9.5.2006 11:44:06   
kosib
Lep pozdrav vsem!

Jaz sem rodila 28.2.2006, na Ptuju...rodila sem punčko NIko...am..dojila sem še potem doma ravno 3 tedne, na kar sem mleko izgubila...in tako sem menstruacijo dobila ravno pred enim tednom..in traja mi je točno 7 dni!

Ja baje da če se še doji, da m pride kasneje.

Barbara

(odgovor članu marjanaR)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojenje, menstruacija spet
9.5.2006 12:32:47   
renan
Polno dojenje bi zame pomenilo, da otrok ne uziva nic drugega kot materino mleko. jaz sem kljub temu dobila menstruacijo po 4 mesecih, moja prijateljica pa sele po 9, ceprav je njen mali takrat ze nekaj mesecev uzival gosto hrano. verjetno ima na to kaj vpliva dajse spanje in s tem vecji presledek med dojenjem..

lp, Renan



(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenje, menstruacija spet
9.5.2006 12:40:22   
malika
Polno dojenje pomeni, da se otrok SAMO doji, ne glede na to, koliko časa preteče med posameznimi obroki.

pri prvem sem dojila do 10 meseca starosti in takrat zanosila(torej bi takrat dobila M), drugi je bil star 9 mesecev, pa M še nimam, dojim pa ga samo še ponoči.

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?