|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 13:06:09   
monty
lep pozdrav!
kot pri vseh drugih stvareh se tudi tukaj mnenja delijo. ali je v teh kombiniranih tabletah kot so elevit, centramed mami, neovin od milupe in podobnih dovolj folne kisline ali ne? v eni lekarni so mi rekli da je dovolj, drugje pa da ne. Ali je bolje jemati čisti folacin in nič tega ostalega sranja. moj G pa je najprej rekel, da je dovolj če jemljem samo neovin ko sem ga pa drugič vprašala, pa tako malo dvomljivo:ja sej menda bo????!
moje mnenje do sedaj je bilo, da je v vseh teh tabletah, ki so pripravljene za nosečnice jasno dovolj tudi folne kisline, so pač še vitamini kar je toliko bolje, sedaj pa sem malo v dilemi. v folacinu je mislim da 500 mikrogramov FK v neovinu pa 400?
kaj pa ve jemljete, zraven kombiniranih tabletk še folacin ali ste pač zamenjale folcin za bolj kompleksne tabletke????

pa objemčke!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 13:30:21   
pob@linček
Jaz sem najprej jemala Tifol in je notri baje dovolj folne nato sem pa cez zimo jedla Elevit ker je notri vec vitaminov.Po nasvetu ginekologinje.LP 

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 13:39:46   
katra55
V Elevitu je več kot dovolj folne kisline (0,8mg), priporočljivo pa je 0,4mg, je pa fajn ker ima tudi železo in druge vitamine.

(odgovor članu pob@linček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 14:08:13   
misa4
Jaz sem jemala elevit

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 14:09:59   
valentina2006
IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Jaz sem jemala elevit


Podpišem.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 14:37:27   
Goldy
Najprej jedla Tifon, zdaj pa Elevit. Po nasvetu G. So mi pa v lekarni rekli, da je elevit boljši kot Centramed mami. Ena kolegica, da njej pa strinktno Centramed mami. Pol pa vedi. user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 16:35:24   
titi3
Jaz sem preverila kaj vsebujeno in primerjala s tem kar naj bi potrebovala mamica v nosečnosti in je Elevit še najbolj blizu.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 16:45:15   
drevozivljenja
elevituser posted image

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
21.11.2008 17:36:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu drevozivljenja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 17:56:01   
Blueeyes
najprej Elevit user posted image  , kasneje Tifol, Centramed mami ali Centrum materna  user posted image  (odvisno kaj imajo v lekarni)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 21:45:23   
dejzi
Tifoluser posted image ...Elevit mi je povzročil takšne krče, da je blo groza...user posted image

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
21.11.2008 23:06:53   
Dali*
Elevit in v zadnjem tromesečju še Omega 3 natal!!!

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
22.11.2008 7:30:33   
acitak
elevit pred user posted image , zdaj med user posted image , pa se med dojenjem ga bom jemala...

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
22.11.2008 9:45:10   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

V Elevitu je več kot dovolj folne kisline (0,8mg), priporočljivo pa je 0,4mg, je pa fajn ker ima tudi železo in druge vitamine.


Vsi ostali (Tifol, CentramedMami,...) imajo samo 0,4 mg. Je pa res, da zaradi železa nekaterim Elevit povzroča zaprtje.
Jaz sem ga super prenašala!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
22.11.2008 12:00:01   
julika
neovin

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
24.11.2008 9:02:56   
monty
hvala punce!
jaz sem preden sem zanosila jemala elevit potem pa sem nekako preklopila na neovin ker ima še omega 3 v kapsulah. Nisem pa bila pozorna da je v elevitu 1x več folne. sedaj sem v osmem tednu in bom šla po vaših nasvetih nazaj na elevit. Pa upam,da je bilo tudi tistih 400 v neovinu dovolj? kaj menite? pa saj včasih niso pa nič jemali pa so blo skoraj vsi otročki okej. se mi zdi, da je to še ena norost novega časa. sa kr naenkrat mora pa nosečnica to in ono.... je pa preventiva in mirna vest tudi vredna tistih evrov.
vidim, da je elevit kr priljubljen!

tudi jaz bom mamica julija 2009!!!!!user posted image

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
24.11.2008 12:23:17   
Najaa
400 je priporočena dnevna količina.
Jaz sem najprej jemala centramed mami, zdaj sem na elevitu in sem zelo zaprta zarad njega. Pa tudi kri imam še ok, tako da bom šla verjetno nazaj na centramed in na koncu na elevit. Ker v elevitu je res veliko železa in če ti ga primanjkuje, ga je super jemat.

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
24.11.2008 15:03:08   
titi3
Jaz sem dobila pa eno pametno rešitev za to zapiranje pri jemanju Elevita. Sok iz suhih sliv. Je res ogabno sladek, ampak deluje. Dobi se ga v bio trgovinah.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
26.11.2008 17:42:11   
lino
pozdravljene,

jaz pa sem poskusila jemati elevit, ker so mi tako svetovali v lekarni (sedaj, ko sem že noseča, prej itak nisem vedela, da me bo doletela ta sreča...user posted image )
no in po prvi tabletki je bilo o.k., po drugi sem dobila pa koprivnico. (malo po nogah) Sedaj pa ne upam več jesti tabletk, da ne bi bilo kaj narobe...

pomagajte PROSIM.user posted image


(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
27.11.2008 15:02:04   
monty
lino, morda ti prav te ne odgovarjajo. poskusi kupit tifol ali pa naj ti da G recept za folacin. Najbolj bistvena je itak folna kislina, ostalo lahko dobiš iz hrane.  sej tudi folno, samo za preventivo se jemlje še dodatno, ker je naša prehrana včasih z njo premalo bogata.

pa vso srečo in seveda čestitke!!!

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
27.11.2008 15:27:40   
lino
Hja, pa kaj bi jaz brez Monty.

Hvala, bom upoštevala nasvet.

Čestitke user posted image seveda pošiljam kontra.

Uživaj!user posted image


(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
14.7.2009 7:47:07   
medvedekpu
Majčkeno bom zopet obudila tole temo.
Sem v 6.tednu nosečnosti, šteto od ZM, dejansko pa verjetno v četrtem, če štejem prvi nezaščiten odnos.
Danes sem se naročila pri G za prvi pregled in me je vprašala, če že jem kakšne tablete ter sem ji povedala, da neovin + (te sedaj jem teden dni, kupila sem jih po prebiranju na forumu, ker so jih dekleta kar pohvalila). Sestra mi je rekla, da če vsebujejo jod (kar ga), jih ne smem jemati in naj kupim elevit. Ko sem ji omenila, da sem pred leti imela težave s premajhnim delovanjem ščitnice, je rekla, da potem pa sploh ne neovin. Na navodilih neovina pa piše, da je jod nujno potreben za razvoj otroka.
Zdaj sploh ne vem pri čem sem in kako hudo sem ga polomila v tem tednu dni? Mi ve katera razložiti, zakaj naj bi bil jod škodljiv, ker po drugi strani pa berem, da je nekaterim neovin priporočal tudi G?
Tole je moja prva nosečnost in seveda me že zvija z raznimi vprašanji.


(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
14.7.2009 21:36:10   
Mateja4
jaz sem po elevitu imela take krče da me je še sedaj groza ko se spomnim... potem sem pa tifol začela jemat je bilo pa vse ok

(odgovor članu medvedekpu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
15.7.2009 7:48:23   
medvedekpu
Sem šla včeraj potem kupit elevit, samo se ga nisem upala zjutraj pred službo vzet, da me ne bi zvilo, ker kakor vidim tudi po drugih dekletih, se niso ravno najbolje počutile. Neovin sem odlično prenašala, torej nobenih stranskih zadev. Tako da ga bom popoldne prvič vzela, pa bom videla kaj bo. Bom pa potem na pregledu vprašala, kako je s tem jodom. Prebrskala vse, kar mi je na misel prišlo in nikjer nisem zasledila kakšnih opozoril.

LP

(odgovor članu Mateja4)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: elevit, neovin ali raje folacin
28.7.2009 17:06:41   
P1ka23
Še moje izkušnje...

Moj mi je v lekarni kupil Elevit (mu je farmacevtka pač priporočala te)... po dveh, treh dneh mi je bilo tako slabo! In da ne govorimo o zaprtju... grozno... in pol sem slučajo eno pozabila vzet in je bilo drugi dan mal boljše. In sem rekla, da še ene ne bom vzele in lej ga zlomka... tretji dan, kot da bi se na novo rodila :) tako, da od takrat naprej jem samo še Tifol. Sedaj sem v 11t in trenutno mi še ne pade na pamet, da bi jih zamenjala! he-he

Imam pa še Elevit, ki so konjsko velike in jih bom proti koncu nosečnosti pojedla do konca in pol med dojenjem. Upam, da mi takrat ne bo več slabo po njih! Veliko punc pravi, da jim Elevit ni odgovarjal samo prve 3 mesece nosečnosti.

(odgovor članu medvedekpu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?