|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   novo mesto- porodnišnica
17.12.2006 19:25:59   
2.2.
prosila bi mlade mamice katere so rodile v NM porodnišnici kakšni so odnosi do porodnic ali pomagajo prvič pri dojenju, kaj moram vzeti z sabo oz. kaj dobimo tam....ali novorojenčka odnesejo ko ga previjajo ali ne...in še kaj kar bi mogla vedet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: novo mesto- porodnišnica
17.12.2006 20:17:00   
Alessia
Men osebo je bilo v NM grozno, grozno. Kar se tiče porodne sobe in porodnega osebja same hvale. Bili so zelo prijazni, profesionalni... čista desetka. Ko pa sva s punčko prišle na oddelek pa živa groza. Za vsako malenkost, ki jim jo rečeš te nahruljo. Svoje dete sem imela drugi večer sedem ur skup na joških (pol ure je jedla, pol ure od utrujenosti spala), nisem še imela pravega mleka ampak mlezivo in moj otrok je bol grozljivo lačen, pa ne da bi mu katera dala adaptirano mleko!!! In ko je ena od sester (btw. dve sestri sta zelo uredu) pogruntala, da moj otrok non - stop joče zato ker je lačen in ga je odnesla stran za jest, je pojedel 60ml!!! Kar se pa menjave pleničk tiče je pa tako, prvič ti jo sami zamenjajo in ti pokažejo kako se to dela, potem je pa otrok v tvoji oskrbi. V sobi imaš plenice in oblačila, tako da si ga sam rihtaš.

Ma, ne vem, jaz sem bila zelo razočarana, v porodnišnici sem jokala tri dni skup. Hormoni so mi svoje nardil, osebje pa ostalo. Jas sem bla najsrečnejši človek ko sem prišla domov. Dojenje je krasno steklo, in vse je bilo OK.
Se mi zdi, da bi lahko še marsikaj napisala, pa že tko sem verjetno preveč.

Me pa zelo zanima, če bo katera pohvalila NM porodnišnico, ker jaz sem do sedaj slišala same slabe kritike in tudi moja izkušnja je slaba.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: novo mesto- porodnišnica
17.12.2006 21:47:31   
frufru
Porodni oddelek je po moje čista desetka z izjemo dr.Š. Na v drugem nadstorpju pa ne štima čisto vse. Otročka maš skoz pri sebi, kar mene ni motilo, ker je naše dete pridno spalo. Tudi dnevno osebje je bilo OK, nočne so bile pa prave zmajilde. So mi skoz dajale občutek, da sem jaz kriva, da ta malo tako rapidno hujša. Sem ga dojila na 2 ure, pa je jokal, pol sem pa šla prosit za vložke, sem jih pa slišala, kako sta se pogovarjali, če sem ga sploh podojila. Pa čim več sprašuj, ker ti drugače sploh ne bodo nič povedale, kaj šele v sobo prišle (Irazen za obroke in ob vizitah). Sicer pa, če je vse v redu si tam itak samo 3 dni.
Kaj rabiš s seboj: copate, kozmetiko (kremo, zobno ščetko, zobno pasto, glavnik), donat, če te daje zaprtost, nogavice in oblačila za domov. Ostalo dobiš tam, samo jih takoj vprašaj kje je na hodniku kaj, ker ti ne povejo, vsaj meni niso.

(odgovor članu Alessia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: novo mesto- porodnišnica
17.12.2006 21:50:50   
total
Jaz sm mela dobre izkušnje,če sm pa kaj hotla sm pa rekla in tut dobila.Sej so res nekatere sestre na odelku čudne,ampak jaz sm povedala svoje in ni blo panike.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Novo mesto- porodnišnica
17.12.2006 21:56:23   
Anonimen
Sicer nisem mlada mamica, ampak vseeno...

Babice prva liga, porodničarji ok, osebje na oddelku kakor kdo, od user posted image  do user posted image , hrana odlična. Pomagajo pa odvisno od tega, na koga naletiš.

Obiske (bližnje) imaš lahko cel dan, tako da se ne rabiš sekirat, če boš kaj pozabila.

(odgovor članu 2.2.)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Novo mesto- porodnišnica
25.4.2007 12:13:26   
Jenny Anny
No jaz še nisem bila tam, ampak moja sestra pa. Totalen polom!!!!
Bila je 19h v porodni sobi (no to je bilo leta 2000, ampak vseeno).
Pač doktorja P, ki je bil tisto noč dežuren se pač ni dalo priklicati na 4 tel. št.
No šla je še leta 2004 je bilo pa vse OK.
Ni nobenega pravila, kakor pač naletiš.

LP
Jenny

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Novo mesto- porodnišnica
25.4.2007 12:23:28   
Anonimen
No šla je še leta 2004 je bilo pa vse OK.


No, potem bo šla lahko tudi 2008 user posted image

(odgovor članu Jenny Anny)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: novo mesto- porodnišnica
25.4.2007 12:29:37   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: Alessia

Men osebo je bilo v NM grozno, grozno. Kar se tiče porodne sobe in porodnega osebja same hvale. Bili so zelo prijazni, profesionalni... čista desetka. Ko pa sva s punčko prišle na oddelek pa živa groza. Za vsako malenkost, ki jim jo rečeš te nahruljo. Svoje dete sem imela drugi večer sedem ur skup na joških (pol ure je jedla, pol ure od utrujenosti spala), nisem še imela pravega mleka ampak mlezivo in moj otrok je bol grozljivo lačen, pa ne da bi mu katera dala adaptirano mleko!!! In ko je ena od sester (btw. dve sestri sta zelo uredu) pogruntala, da moj otrok non - stop joče zato ker je lačen in ga je odnesla stran za jest, je pojedel 60ml!!! Kar se pa menjave pleničk tiče je pa tako, prvič ti jo sami zamenjajo in ti pokažejo kako se to dela, potem je pa otrok v tvoji oskrbi. V sobi imaš plenice in oblačila, tako da si ga sam rihtaš.

Ma, ne vem, jaz sem bila zelo razočarana, v porodnišnici sem jokala tri dni skup. Hormoni so mi svoje nardil, osebje pa ostalo. Jas sem bla najsrečnejši človek ko sem prišla domov. Dojenje je krasno steklo, in vse je bilo OK.
Se mi zdi, da bi lahko še marsikaj napisala, pa že tko sem verjetno preveč.

Me pa zelo zanima, če bo katera pohvalila NM porodnišnico, ker jaz sem do sedaj slišala same slabe kritike in tudi moja izkušnja je slaba.
Alessia, kot bi sama napisala! user posted image user posted image Men je bilo tut GROZNO! Je pa res, da bom naslednjič tudi sama veliko bolj zoprna in jim bom težila nazaj. Ko si prvič tam, potem nič ne veš, pa strah te je še dojenčka prijet kaj šele kaj drugega. Ja, jaz če ne bi smela iti 4.dan domov bi se mi zmešalo! 100%!! user posted image

(odgovor članu Alessia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: novo mesto- porodnišnica
10.5.2007 18:29:40   
Sunny Morning
Sem prvič noseča in sem resno sprašujem, če mogoče le ne bi šla kam drugam. Poznam nekaj nosečnic, ki so rodile v novomeški porodnišnici in skoraj vse imajo enako mnenje. Porodnišnica full prijazna do user posted image  in totalno neprijazna do mamic. Večina mamic je full razočaranih nad odnosom osebja. Večinoma so vedno slabe volje, nič ne pomagajo, skoraj za vse si sam, če ti pa ne gre od prve si pa itak nesposoben za starša. Uglavnem groza.user posted image

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: novo mesto- porodnišnica
10.5.2007 18:58:10   
mišk
Razmisli malo o Brežicah. Sicer ni neka fancy porodnišnica, a bale je zelo prijazna tudi do mamic. Jst bom prvič rodila avgusta in sem se odločila, da bom rodila tam. Sploh ker je tam dostopna 24 urna epiduralna, seveda za plačat.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: novo mesto- porodnišnica
10.5.2007 19:00:33   
mišk
Ups, kaj mi pa je?user posted image  Rodila bom oktobra!!!user posted image  

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: novo mesto- porodnišnica
11.5.2007 14:45:30   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: mišk
Ups, kaj mi pa je?user posted image  Rodila bom oktobra!!!user posted image   

Zgleda, da komaj čakaš in ne boš mogla dočakat oktober. Je pa čisto možno, da te user posted image  prehiti.
Glede Brežic boš pa lahko poročala po tvojem obisku tam. Meni niti ni pomembno, da mora biti vse novo. Bolj važno je, da se jaz in user posted image  dobro počutiva tam in, da je osebje v pomoč.
A boš rodila z epiduralno? Vidim, da je to pravi hit in, da so ženske prišle do spoznanja, da ne rabi bolet, če lahko to olajšaš. Komaj čakam, da opraviš, da boš poročala. Sem že čisto nestrpna.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: novo mesto- porodnišnica
11.5.2007 23:10:36   
mišk
Ja, trenutno imam namen rodit z epiduralno, čeprav o tem ponavad raj ne razpravljam, ker te majo ženske stare šole ponavad za pomehkuženo!user posted image
Sej veš: "Če so vse prežvele boš tud ti! In normalno da mora bolet!" Eh...
Veš da bom vse poročala in upa, da ti bom lahko same pohvale natresla o Brežiški porodnišnici.user posted image  No, želim ti lepo nosečnost še naprej in da kjerkoli že boš rodila, da boš porod in porodnišnico ohranila v lepem spominu!user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: novo mesto- porodnišnica
19.6.2007 22:26:40   
2.2.
no da še jaz malo povem iz izkušenj- namreč sem že rodila. punce, deklete (bodoče mamice)ne se sekirat glede poroda: kolk časa bom rojevala, bolečina, osebje,.....jaz sem en mesec prej rodila in se sploh nisem zavedala da bom oz. sem rodila, ker je šlo tako hitro, da sem dojela šele naslednji dan da je res kar je.... bilo je na nedeljo ob 17h sem pojedla jogurt in vse ok, nato pa ob 18h samo na wc kakat, bruhat, to se je ponavljalo pol ure, mislila sem da sem pojedla pokvarjen jogurt. za ziher sem klicala v poro. pa mi je rekla da ni nič naj grem v pon. do moje gine. ampak jaz nisem zdržala, zato me je mož peljal do poro. sem imala 50km, med potjo me je začelo špikat v spod. delu trebuha na pol minute, ko sem prišla v porod. pa takoj v porodno, ker sem bila že 3cm odprta in rodila v 10min. vse skupaj je trajala 1h pa pol z vožjo to porodnišnice.
osebje se pa tako obnaša do tebe kakor se ti do njega...
lepo nosečnost!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: novo mesto- porodnišnica
19.6.2007 22:38:20   
mišk
Oooo, kak fajn! Tud jst si želim takega poroda, pa povrhu s čim manj raztrganin in šivanin!user posted image
Aja, po novem je tudi v Brežicah brezplačna 24-urna epiduralna!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?