|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 10:13:45   
crci06
Mi pomgate pripraviti današnje kosilo?

Puranov zrezek v smetanovi omaki ter riž sem jedla v restavraciji v nedeljo in bi danes rada doma skuhala enako.Ampak punce, tista sirova omaka je bila božaaanska.
Ko jo midva narediva, je to bolj župca, ta v restavraciji je pa bila gosta kot majoneza...
Pa tudi riž ni bil samo navaden bel riž, mpak očitno z nečim zalit med kuhanjem...

Kako to ve naredite?
Tudi osnovne podatke, prosim....

časa imam do 15:30 h  user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 10:19:16   
Anonimen
jaz naredim tkole: purana popečem, dodam gobe.. vse to dušim.. v drugi posodi pa zmešam gobjo juho, le da dam namesto 1L vode, 0,5 L mleka.. V mrzlo mleko zmešam juho (po navodilih na vrečki), skuham.. pol pa dam v juho čim več kisle smetane.. to jo ful zgosti.. nazadnje dam zrezke ven iz posode, dodam mal sira in zalijem z omako...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ti povem, še anglečki bi jedli, če bi meli ritke.. (tko prav moja mami)  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 10:22:56   
Anonimen
Najlažje je če kupiš smetano za kuhanje. Tisto sam poliješ pol in prevreš. Je taka gosta.

Riž za boljši okus na hitro vrži v ponev z vročim maslom premešaj in postrezi, je ful dober.

Drugače pa jaz popečem zrezke na obeh straneh zalijem z pol sladke, pol kisle smetane, dodam zdenka sirček al pa dva in en čas kuham da se zgosti. Začiniš po okusu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 10:24:01   
baja*
Dobro pride tudi, če zrezke in gobe zaliješ s smetano za kuhanje, ki ji tudi lahko dodaš kako žlico kisle smetane. Riž pa lahko zaliješ z govejo ali kurjo juho, če jo imaš, al pa enostavno dodaš jušno govejo ali (meni še boljše) zelenjavno kocko.
Pa dober tekuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 10:30:03   
asso
Jaz naredim čisto preprosto:

najprej dobro popečem purana z obeh strani (tako na rjavo), nato zalijem s sladko smetano, dodam še sotilette, tamar sirni namaz, gorgonzolo, edamec... različne sire, če je pregosto dodam še malo mleka (ne preveč) in delam samo še toliko dokler se vse ne raztopi...

Riž pa je bil delan verjetno s kakšno jušno osnovo ali kaj takega... Jaz ponavadi purada skuham testenine in je...

Zelo enostavno in hitro...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 12:14:57   
srki
Biba, a tisto, ko zavre, nič ne skipi, ker je z mlekom zmešano?

Drugače pa si moram tole sprintat, ker se mi sline cedijo in ni vrag, da v nedeljo ne bomo tega jedliuser posted image .

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 13:26:42   
borovnička
Jaz pa takole naredim:

V globoko ponev dam malo olja in popečem zrezke. Ko so pečeni jih vzamem ven in v tej ponvi dodam eno malo žličko moke, eno jušno kocko in sladko smetano (malo alpsko, za stepanje). Vse skupaj premešam, dodam še kapljico vina, malo začimb, par lističev sira, malo mozzarele, žličko kisle smetane in malo petršilja. Če je pregosto, dolijem še malo mleka. V to gotovo omako dodam pečene zrezke in to je to.

Riž:

V lonec nalijem malo olja in popražim riž, da zakrkne (da postane rumen). Dolijem vodo toliko, da je riž pokrit, solim, premešam in kuham. Koliko časa se kuha, ti ne znam povedat, ker jaz vedno probam, če je že dovolj, da ga ne razkuham. Ko je kuhan, ga odcedim in polijem z hladno vodo. Tak rižek je ful dober, pa še vsako zrnce posebej stoji (ni pocasto).

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 13:32:30   
crci06
sem šla v hladilnik pogledat kaj je to za ena smetana za kuhanjeuser posted image , če sploh imam pravo in sem videla, da je sploh nimamuser posted image  , da pa ima moj za danes kuhano še od včeraj in da bom tele zrezke naštudirala do jutri.
Jutri pa bodo, pa če jih samo zase skuham (no, tega še nikol nisem naredila user posted image )...
Tako da zna biti, da bom imela še jutri kakšno vprašanje, čeprav sliši se enostavno.

Asso, vem, da si primorka: kaj je to SOTILETTE?? Ene vrste sir?

Sem pa malo razmišljala in je res možno, da so v tisti restavraciji riž zalili z gobovo juho. Po barvi sodeč, pa tak kremast riž je bil. Jaz je že od malega ne maram, riž mi je bil pa všeč. Mogoče je pa čas, da jo poskusim, kakšna sploh je, predem bo moj otrok začel s forami "tega ne maram" še preden poskusi user posted image

Preizkusila bom vse recepte, ali pa naredila svoj miksuser posted image
ste mi pa tolk pocedile sline, da sem morala it vmes po roladico, da sploh lahk do konca naštrikam tale post.user posted image

Hvala!!! user posted image

Pa če ima še katera kakšno skrivnost, kar na plan z njo!!!


P.S: pa ful ste face: malo začimb. Začimbe po po okusu...  In to govorite kuharskemu neznalčku user posted image  
najbolj pa so mi všeč stavki: "če je pregosto...". .. to pomeni, da sem na dobri poti, da naredim tako omakico, kot sem jo jedla. Mogoče bo pa še moj vzljubil riž, ker do zdaj nikoli nism vedela, kakšno omakico naj nareim zraven, da ni prepusto. user posted image


< Sporočilo je popravil moj_moj -- 25.4.2007 13:35:54 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 13:55:47   
asso
IZVIRNO SPOROČILO: moj_moj


Asso, vem, da si primorka: kaj je to SOTILETTE?? Ene vrste sir?

user posted image  Pa sej niti ne vem kako se temu po slovensko reče user posted image  No uni sir tanek, ki je zavit vsak posebej v lističe user posted image user posted image  Upam, da si razumelauser posted image

P.S: pa ful ste face: malo začimb. Začimbe po po okusu...  In to govorite kuharskemu neznalčku user posted image   

Jaz jih samo nasolim, popopram in malo česna dodam in to je to...



_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 14:09:16   
crci06
aha, vem, kaj misliš. Te sirčke sem tudi jaz v italiji kupovala za v toast,pa v zelenjavno juho sem jih tudi dajala za zgoščevanje!!!  user posted image

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
25.4.2007 14:50:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Biba, a tisto, ko zavre, nič ne skipi, ker je z mlekom zmešano?



Ja, itak zavre.. ampak pač daš prej dol iz plina.. Tko kot če bi kuhala mleko.. Pol daš pa na malo, počakaš še cca. 10 min in to je to..

Pa dober tek!!! Ker je tole res dobr!! user posted image

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
26.4.2007 8:54:38   
crci06
Zdaj pa gre zares user posted image

Zanima me še, katero smetano za kuhanje običajno uporabljate in kateri riž vam je najboljši za take reči...

Aha, pa še to: če naredim preveč (kar imam itak rada, da je še za večerjo ali za naslednji danuser posted image ) in če uporabim gobovo juho iz vrečke (pa gobe ven preberem) - ali lahko to pogrejemo?

Ima, da moj "dol pade", ko bo prišel na kosilo (upam, da ga ne bom zastrupila user posted image )

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
27.4.2007 17:09:15   
crci06
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
27.4.2007 23:02:29   
baja*
Po aplavzu sklepam, da je ratalo. user posted image  Super!

Smetana za kuhanje pa je v tetrapaku (sta dve velikosti), ampak žal ne vem na pamet od katere firme je. Ko jo vidim na polici vem, da je to touser posted image user posted image . Sicer pa piše gor SMETANA ZA KUHANJE, tak da ne moreš zgrešituser posted image .
Glede začimb: jaz največ uporabljam: morsko sol, poper, česen, vegeto, lovorov list, peteršilj, curry za kuro, rožmarin, jušne kocke... Kar namečem not kar pač imam pri roki. S časoma se navadiš in skapiraš kaj kam paše.

Pa dosti kulinaričnih mojstrovin in užitkov ti želim!user posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
27.4.2007 23:32:26   
Marogica
Očitno si že skuhala...TOrej za riž, da dobi barvo, uporabiš lahko žafran(žafraniko) in postane lepo rumen, pa še posebnega okusa je. Da pa bo "kremast" riž, pa uporabiš kakšno žlico masla/margarine in proti koncu žlico ali dve sveže ribanega parmezana.
Samo ne z gobovo juho riža zalivat in to iz vrečke!!!! Raje pustega, kot pa to sranje.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
1.5.2007 23:25:39   
Anonimen
Tole z gobovo juho nekak ni smetanova omaka, ampak gobova user posted image  No, jst tut tega ne bi delala, ker ne jem gob user posted image  

Jst naredim purana/piscanca v smetaovi omaki tako, da najprej posolim zrezke, jih popecem (do konca), posujem po zrezkih poper in zacinko oz. vegeto (ce tega ne uporabljas, potem pac nek naravni skupek vsega, kar je notri) in zalijem s pol kozarca vode, v katero sem zmesala zvrhano zlicko moke. To potem pokuham, ce je omaka preredka (kot ena juha), se zgostim z vodo + moko (bolj gosto pac) in na koncu, ko je to ze zavrelo in je omaka ready, dolijem se sladko smetano (kar za stepanje, alpsko, v modro-belem tetrapaku), tolk, da zavre in je kuhano. Ful hitro in ful dobro user posted image  Zraven pa tudi mi ponavadi jemo testenine (ta ozki rezanci od Barille) ali pa pire krompir.

LP, Ribica

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
7.5.2007 10:09:56   
N _ B
Malo pozno, ampak bo za drugič.

Sirova omaka:
sladka smetana - količina je odvisna od gostote omake, ki jo želiš
topljen sir (ponavadi uporabljam zdenka sir ali slovenka - tisti v črevu)
žlička senfa
po okusu: poper, muškatni orešček
Omako skuham posebej in prelijem zrezke, ko so na krožniku.

Dušen riž:
Jaz riž stekleno prepražim na malo olja in sesekljani čebuli in nato prilijem vodo. Na eno skodelico riža, dve skodelici vode in dam malo jušne kocke ali začinke.
Varianta je, da dodaš tudi zmiksano svežo papriko in peteršilj.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: puranov zrezek v smetanovi omaki
8.5.2007 15:43:45   
crci06
o, ja, še bomo to kuhali, imate dobre nasvete! user posted image

Pa še za kakšen nasvet vas bom povprašala, zlate ste!!!
Zdaj moram par dni počakat, da se moj ne navadi user posted image

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je hrana na piknikih varna za nosečnice?
Sezona piknikov je že v polnem razcvetu in vsi komaj čakamo dobrote z žara. Kaj pa nosečke? Si lahko privoščite jedi z ž...
4 preprosti recepti za zdrav domač sladoled
video
Sladoled obožujemo odrasli, nad njim pa so še posebej navdušeni naši malčki. Poiskali smo nekaj zdravih različic prepros...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?