|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako naredite segedin
2.10.2008 8:49:33   
PAJO
danes bi za kosilo naredila segedin,pa me zanima
kako se najhitreje naredi.

kaj date noter vse???

hvala,lp ana
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako naredite segedin
2.10.2008 8:58:35   
Mišni
Jaz na olju prepražim veliiiko čebule, da se malo zmehča (najbolje, da jo kar soliš, je prej), potem dodam na kose narezano meso in potem to ful dolgo tenstam, da se čebula razpusti, meso pa zmehča.
Posebej skuham kislo zelje: najprej ga stresem na cedilo, oblijem z vodo in nato ožamem ter dam v posodo, dolijem toliko vode, da je zelje pokrito. Nato kuham kakšnih 20 minut do pol ure.
Ko je oboje kuhano, stresem zelje k mesu, začinim (čahko pa že prej) s sladko mleto papriko, poprom, česnom, kakšen lovor lahko še daš notri, in še malo pokuhaš.

Če imate radi bolj gostlato, lahko v skodelici zmešaš malo moke in vode in to zliješ v vrel segedin ter še malo pokuhaš, da se zgosti.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu PAJO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako naredite segedin
2.10.2008 19:35:03   
Alfabeta
Pajo, tebi tole ne bo za danes več koristilo, morda pa bo komu drugemu.

No, jaz ga naredim tako kot Mišni, samo da nikoli zelja ne skuham posebej ampak vedno ko dodam začimbe na meso, dodam še zelje, pomokam in zalijem. Ostalo pa po enakem postopku kot Mišni.

Ga pa vsi zelo hvalijo in ni prekisel, ker ga sicer moj mož in sin ne bi jedla.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako naredite segedin
7.10.2008 13:57:09   
Nanni
Tudi jaz ga delam enako kot Alfabeta, torej zelja ne kuham posebej, ampak skupaj z mesom. Na kocu pa dodam začimbo Fant, da je fajni okus in po potrebi še zgostim z moko...in to je to.... pa ravno danes bo za kosilo...njamiiiiiiiiuser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako naredite segedin
7.10.2008 14:33:18   
MTFP
A je pomembno katero meso je notri?

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako naredite segedin
7.10.2008 14:36:21   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

A je pomembno katero meso je notri?


Po moje je najboljše, da je svinjsko. Kako je s kakšnim drugim, pa ne vem.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako naredite segedin
7.10.2008 19:53:52   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: MTFP

A je pomembno katero meso je notri?


Jaz delam s svinino, moja mami pa z govedino, ker ne mara vonja kuhane svinine. Meni osebno je moj boljši, jasno!

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako naredite segedin
8.10.2008 6:56:08   
Nanni
Naj bi bilo svinjsko. Saj potem z začimbami narediš tako, da se nič ne vonja, ker osebno tudi jaz ne prenesem vonja svinjskega mesa ko se kuha. Fuj. Ampak segedin s svinjskim mesom je pa zakon.

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako naredite segedin
8.10.2008 13:47:34   
MTFP
Joj zdaj mi je pa zadišal tale segedin, ga pa sicer še nikoli nisem delala, ker ga moj videti ne more. A mi lahko katera pove koliko česa naj dam notri..., pa ker ga bom verjetno lahko sama pojedla, ali gre lahko preostanek v skrinjo?user posted image

(odgovor članu Nanni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako naredite segedin
11.10.2008 21:34:36   
M_mojca
Ja, segedin daš lahko v skrinjo, ampak samo če meso ni bilo prej zmrzjeno. Če kupiš svežega, pa ga brez težav zamrzneš!
Žal ti pa s količinami ne znam pomagat, saj jaz delam vse "od oka" oz. nikoli ne delam po receptu, ampak po občutku in do zdaj smo vedno vse pomazaliuser posted image

Poskusi na www.kulinarika.net Sigurno boš našla recept za segedin, ki ti bo všeč!



_____________________________

23.10.2008 je na svet pokukal najin pikec po imenu Nik

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Kdaj lahko dojenčku ponudimo marelice? (+ ...
Sezona marelic se začenja in će imate doma dojenčka, ki ste mu začeli uvajati gosto hrano, je to sadež, ki ga lahko posk...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?