|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Centralni sesalni sistem
25.11.2008 14:26:55   
ksenija.
Spomladi bomo začeli z gradnjo našega doma. Zanimajo me vaša mnenja o centralnem sesalnem sistemu.

_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Centralni sesalni sistem
25.11.2008 15:31:42   
Tanik
poznam ljudi k ga imajo in ne uporabljajo, ker imajo preslab sistem, ne pobere praha. kot rečmo če imaš slab (ne dovolj močen sesalec).
jaz se pri sebi nisem odločila za to. imam raje sesalec za hitro sesat (vsak dan namesto pometanja) pa še enega vodnega.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Centralni sesalni sistem
25.11.2008 15:35:36   
rija
ksenija, ob novogradnji obvezno!

mi ga imamo že 3 leta in ga ne menjam za noben drugi sesalec.

tisti, ki pa ga imajo in ga kao ne uporabljajo, kar sicer težko verjamem, pa so očitno šparali pri najpomembnejšem in kar stane potem 100 eur več...

to je potem itak isto, kot če si kupiš Q7 in zahtevaš mašino 1,1......user posted image  saj, HB, da takih ne delajo....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Centralni sesalni sistem
25.11.2008 15:41:30   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ksenija, ob novogradnji obvezno!

mi ga imamo že 3 leta in ga ne menjam za noben drugi sesalec.

tisti, ki pa ga imajo in ga kao ne uporabljajo, kar sicer težko verjamem, pa so očitno šparali pri najpomembnejšem in kar stane potem 100 eur več...

to je potem itak isto, kot če si kupiš Q7 in zahtevaš mašino 1,1......user posted image  saj, HB, da takih ne delajo....


mislim da je nekaj takega. dvomim da ga ne bi uporabljali če bi bil OK, sesajo z navadnim sesalcem.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Centralni sesalni sistem
25.11.2008 19:30:03   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija.

Zanimajo me vaša mnenja o centralnem sesalnem sistemu.

user posted image Kaj pa je to?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Centralni sesalni sistem
25.11.2008 19:32:55   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija.

Zanimajo me vaša mnenja o centralnem sesalnem sistemu.

user posted image Kaj pa je to?



to je sesalni sistem, napeljan po celi hiši. v prostoru imaš potem vtičnice, kamor vtakneš cev sesalca in sesalec se samodejno vklopi. poleg tega je narejen odvod slabega zraka iz hiše, imaš sesalno smetišnico pod kuhinjskim pultom, sesalec prazniš ena do dvakrat letno, ni hrupa, ker ga imamo v kleti, ne vlačim težkega sesalca po stopnicah....to je na hitrouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Centralni sesalni sistem
25.11.2008 19:41:07   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija.

Zanimajo me vaša mnenja o centralnem sesalnem sistemu.

user posted image Kaj pa je to?



to je sesalni sistem, napeljan po celi hiši. v prostoru imaš potem vtičnice, kamor vtakneš cev sesalca in sesalec se samodejno vklopi. poleg tega je narejen odvod slabega zraka iz hiše, imaš sesalno smetišnico pod kuhinjskim pultom, sesalec prazniš ena do dvakrat letno, ni hrupa, ker ga imamo v kleti, ne vlačim težkega sesalca po stopnicah....to je na hitrouser posted image

A to samo sesa, al moraš še vseen sem pa tja lavfat? Ma neč mi ni jasno...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 12:37:25   
ksenija.
Kati ne ne sesa samo, samo ne rabiš vlačit sesalca za sbo, predvsem po stopnicah je meni to ful mučno. Imaš sesalec namontiran v kleti in otem v pritličje in mansardo cevi in vtičnice v sobah ali hodniku, zgoraj imaš samo cev za sesanje, v trenutko, ko ti potisneš cev v vtičnico, se ti v kleti vklopi sesalec in lahko sesaš. Zraven tega imaš še v kuhinji pod pultom kuhinjsko smetišnico ki ti posesa drobtine.

Tukaj si lahko pogledaš malo več:
http://www.korak.si/stran/vgradnja.htm

Rija, hvala za tvoje pozitivno mnenje, jaz sem nad tem postala ful navdušena, ko sem videla na sejmu in si zapičla v glavo, da hočem to imet. Me pa zanima kdo ti je to montiral in od katere firme imaš sesalec. Imaš vodnega?

Je pa res tako, kot si napisala, da pač ne smeš kupit preslabega sesalca, ker potem res verjetno ne posesa vsega. Cenovno, pa se mi tudi ne zdi taki strošek, ker te že vsak malo bolši sesalec tudi kar dosti pride.


_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 14:18:36   
sandra74
Evo to ti je naslov www.vacss.si 
in še št. enega od monterje ki ti bi prijazno svetoval
Tomaž 041861126


Midva imama v kletnih prostori  že pripravljeno čakama še za zgornji štuk da nama pride zmontirat,potem pa še samo gasa po stanovanjuuser posted image

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 14:19:45   
sandra74
Ups  napaka   www.vacs.si

(odgovor članu sandra74)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 16:55:37   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija.

Kati ne ne sesa samo, samo ne rabiš vlačit sesalca za sbo, predvsem po stopnicah je meni to ful mučno. Imaš sesalec namontiran v kleti in otem v pritličje in mansardo cevi in vtičnice v sobah ali hodniku, zgoraj imaš samo cev za sesanje, v trenutko, ko ti potisneš cev v vtičnico, se ti v kleti vklopi sesalec in lahko sesaš. Zraven tega imaš še v kuhinji pod pultom kuhinjsko smetišnico ki ti posesa drobtine.

Tukaj si lahko pogledaš malo več:
http://www.korak.si/stran/vgradnja.htm

Rija, hvala za tvoje pozitivno mnenje, jaz sem nad tem postala ful navdušena, ko sem videla na sejmu in si zapičla v glavo, da hočem to imet. Me pa zanima kdo ti je to montiral in od katere firme imaš sesalec. Imaš vodnega?

Je pa res tako, kot si napisala, da pač ne smeš kupit preslabega sesalca, ker potem res verjetno ne posesa vsega. Cenovno, pa se mi tudi ne zdi taki strošek, ker te že vsak malo bolši sesalec tudi kar dosti pride.



ksenija, meni je delal ravno korak, nadvse strokovno in profesionalno, dobra cena in predvsem se je gospod držal vseh rokov.

moč sesalca je odvisna od dolžine speljanih cevi in števila vtičnic, pa itak ti bo to g. Rajko dobro povedal. kero firmo mam nimam pojmauser posted image

nimam vodnega, ker mi je sama misel mimo. pomisli, da najprej sesaš suho, potem mokro in se ti inštalacijske cevi namočijo, potem zopet sesaš suho in se ves ta prah kopiči v inštalacijiuser posted image  pomsli, kaj imaš potem čez leta v stenahuser posted image

jaz vode strogo ne posesam, nikoli.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 16:58:19   
rija
uh, vidim, da ima po novem tudi jaškeuser posted image

mi smo našega sicer naredili sami, pa je tudi to super zadeva.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 17:18:14   
BarbaraE
rija - v kateri fazi pa lahko vgradiš centralni sistem? Da še ta pravi čas opozorim  mojstre? Pa ta jašek za perilo? Mi smo tudi o tem razmišljali. Aja pri zidanju smo pa šele na začetku. user posted image  

Thx

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 17:26:03   
rija
jašek pri izdelavi plošč skozi katere gre....centralnega pa takrat, ko imaš grobo zazidano. pri nas je bila hiša pod streho, brez oken in podobnega...itak so to samo plastične cevi v stenah. vtičnice pridejo pri fini montaži, sesalec pa čisto na koncu.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 17:36:39   
BarbaraE
rija  - a se jašek potem vidi, al se ga da kako skrit? A imaš ti slučajno kakšne fotke od vašega jaška, če sem prav razumela, ste vi to sami naredili.

Thx

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 17:44:07   
rija
naš se vidi.....slik pa nimam....naš je postavljem v kot kopalnice, tak višji, da mi mali slučajno ne more splezat vanj, na vrhu pa so kovinska vratca....obdelan pa je z gips ploščami in prepleskan....mi ga uporabljamo med drugim tudi kot odlagalno površino user posted image  včasih sploh ne vidiš, da je to jašek user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Centralni sesalni sistem
26.11.2008 17:48:38   
BarbaraE
rija - hvala še enkrat.

Glede na to, kako sem pozabljiva, naši zidarji pa hitri, jim bom zihr pozabila to omenit. Moram moža spomnit na ta jašek. Sem si prej kar z linka od koraka sprintala.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Centralni sesalni sistem
27.11.2008 7:31:57   
ksenija.
Jašekza perilo imamo tudi mi v planu. Sem si par predračunov nabavla, pa so ti od Koraka kar med ugodnejšimi, pa če oboje skup nabaviš pri njih (jašek in CSS) dobiš še malo popusta.



_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Centralni sesalni sistem
1.12.2008 15:23:43   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija.
o centralnem sesalnem sistemu.

Meni je Rija dal naslov. user posted image

Za cent.ses.sis. ti pride položit cevi pred ometi, pred instalacijami in tlaki. Dobro je da imaš položeno hidroizolacijo, drugače jo pa tudi za tisti del, kjer gre cev po talni plošči, položi mojster sam (vseeno je bolje, da jo položiš prej sam).
V glavnem, polaganje teh plastičnih cevi ni tako drago, da jih ne bi vgradili pri gradnji.

Kasneje ti je lahko samo žal, zato jih le položi pa čeprav se modra kasneje ne odločiš za ta sistem.

Lahko pa se potem za dejansko MONTIRAT cent.ses.sist. odločiš kasneje, tudi ko si že vseljen par let (če je problem z denarjem), saj cevi že imaš položene.

Ob tem pa še to - pri novogradnji se splača vgraditi tudi cevi za prezračevanje (in rekuperacijo zraka), kasneje pa se lahko kadarkoli odločiš za izvedbo do konca. Po novem pravilniku je to skoraj obvezno še posebej če želiš pridobiti kakšno finančno vzpodbudo - bolj kot je varčna hiša-novogradnja, večja je vzpodbuda.

Ene stvari so ob novogradnji precej enostavne za izvest in poceni, kasneje pa so praktično skoraj nemogoče - kot tudi npr. talno gretej. Če ga položiš ti zares nikoli ne bo žal, tudi če ga ne bi uporabljal. Če pa ga ne položiš je kasneje user posted image ....


(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?