|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 16:01:46   
suzanica
Živjo, prosim nujno pomoč. Najinega otroka želiva dati krstiti v drugi župniji. Zato  baje potrebujem neko dovoljenje, ki mi ga izda župnik iz domače fare. Za to pa rabiš tudi tehten razlog. Kaj ste ve navedle za razlog??? Midva ga želiva dati krstiti drugje ker domače cerkve ne obiskujeva. Prosim za kakršenkoli nasvet ali vašo izkušnjo. Najlepša hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 16:43:16   
Anonimen
20€ v kuverto in bo brez problema dal potrdilo. Žalostno a resnično. Pri nas je dala sestra krstit iz Postojne in svakinja iz Kopra, pa so bili problemi, ko so dal pa v kuverto takratnih 10 tisoč sit, ni blo pa nobenga problema. 

(odgovor članu suzanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 17:04:31   
kajajaka
mislim, da potrebuješ le potrdilo o botrovem in vajinem krstu, zakramentih, poroki...
sicer to ne bi smel biti problem. če ti domači župnik ne bo hotel dati potrdila, pa prosi tistega, ki bo krstila, da po pošti zaprosi za dokumente, ki jih rabi iz vaše župnije.
Ne pusti se zezat- ponavadi hočejo izsiliti crkveno poroko, pa prisotnost pri mašah... pa seveda krst v njihovi fari- da sami pokasirajo- reci, da si se odločila, da boste zadevo opravili drugje in da mu nisi dolžna računov polagat... vera naj bi bila svobodna izbira, ravno tako kraj -župnija, kjer želiš sprejeti zakramente....

Če ne bo uspelo, ti še vedno ostane frančiškanska cerkev v LJ (pri tromostovju) kjer nič ne komplicirajo.

pa srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 18:31:08   
bskrle
Za krst v drugi župniji se potrebujejo dokumenti, ki izpričujejo vajino veroizpoved, prejem zakramentov. Župnike zavezuje kanonsko pravo, tako da se oni nič ne izmišljujejo, ljudje pa se user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 18:44:55   
čipka
v župniji sv. Jakoba na Dolu pri Hrastniku ne potrebuješ nič-dobesedni...mi2 sva kar obnemela-pa tist župnik je res fant od fare. Mi2 sva 3 tedne prej prišla tja, rekel nama je za datum-tudi vprašal ni po nobenem dokumentu-pa sem imela vse s sabo. Potem pa še kakšno bo krstno ime in ime botra. Finito!user posted image Res. To je ena redkih župnij, kjer ne potrebuješ nič. Na koncu sem ga vprašala, če morava hodit na neka predavanja-pa naju je pogledal in rekel-zakaj pa...mi2 pa sam v smehuser posted image Res župnik-je car. Sva tuhtala če se bova tudi tam poročila, ker res ne rabiš nobene ceremonije, pa papirjev.  Priporočam to župnijouser posted image

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 18:46:22   
čipka
Za krst v drugi župniji se potrebujejo dokumenti, ki izpričujejo vajino veroizpoved,


potewmže ne v vsaki župniji


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 19:52:33   
memole
Mi smo rabili samo potrdilo oz dovoljenje da je moja sestra lahko botra in nismo nič spraševali če lahko v drugi župniji krstimo!

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 19:53:46   
Janeja
Ne rabiš nobenega tehtnega razloga - če se odločiš za drugo župnijo je to čisto tvoja stvar.
Tudi midva sva oba krstila v drugi župniji, pa je kar župnik sam poklical tja in po pošti dobil potrebne dokumente.

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 19:59:28   
CLAUDY11
Hojla sem dala oba otroka krstit v drugo župnijo pa sploh nisem vprašala za dovoljenje saj je konmc konca tvoja odločitev kam daš otroka krstit , res pa je da ponekod komplicirajo!!! potem pa rabiš iz svoje župnije dovoljenje .( no ponekod je dovol tud sam kak eu)

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 20:22:24   
Suza
Midva sva pred kratkim imela krst in poroko v drugi župniji in sem potrebovala dovoljenje domačega farnega župnika za krst hčerke, za naju pa krstne liste. Pa mi je kompliciral vse do kuverte, potem pa ni bilo nobenega problema več. Še priprave za gostijo sem lahko imela v drugi župniji.
Ko sem pred leti krstila sina sem tudi rabla dovoljenje župnika. Takrat je sicer bil še drugi župnik, pa mi ga je v tretjem poiskusu le dal.


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 21:08:40   
suzanica
oj, meni komplicira župnik iz župnije kjer bi naj bil krščen. zato m in ilogike. saj bo itak pokasiral. kako bp z domačim župnikom p še ne vem??? mi je pa brez veze da me silijo da dam otroka krstit kamor ga nočem dat.

(odgovor članu Suza)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 21:09:43   
suzanica
oj čipka, sva rodili na isti dan.  24.8. je zakonuser posted image

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
5.1.2009 21:23:02   
ajataja
tudi pri nas ne potrebuješ nič.Vse tri user posted image smo krstili pa vsakokrat smo samo imena in naslove mogli dat od vseh in nobenih potrdil.Vsi smo samo krščeni in starši in botri nimamo nobene birme in tega pa sploh vprašal ni za to.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
10.1.2009 16:58:57   
botrca
Prvič slišim za to, moja sestra je prvega sina krstila v cerkvi ki sta si jo z možem sama zbrala (tudi poročila sta se tam), drugega bo kljub temu da sta se preselila krstila v isti cerkvi. Bomo videli ali bo kak problem.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
10.1.2009 21:22:56   
tweed
Pri nas smo potrebovali dovoljenje od župnika (takrat smo bili še v Lj), je hotel nekaj komplicirat, pa je videl, da ne bo daleč prišel...
Pa je Neli krstil isti župnik, ki je krstil mojo ženo in naju poročil... Sicer je že malo dementen, pa je vseeno faca... Je on rekel, da naj greva po dovoljenje...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
10.1.2009 21:25:00   
gajka
Nismo potrebovali nobenega dovoljenja in nobenega potrdila od ''domačega'' župnika. Prvič slišim sploh za kaj takega. user posted image
Krst smo imeli pa v Dravljah (stanujemo pa v eni vasi pri Velenju), cerkev Sv. Roka, župnik nič kompliciral, dan (sobota) in uro sva izbrala midva, krst je bil čisto solo izveden, brez kakršnekoli redne maše... user posted image


< Sporočilo je popravil gajka -- 10.1.2009 21:28:19 >

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
10.1.2009 21:37:27   
suzanica
oj, domači župnik mi je dal potrdilo oziroma dovoljenje. zdaj komplicirajo še s tečajem za pripravo za krst. za znoret..... user posted image . namesto da bi bli srečni, da daš otroka krstit. beda.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dovoljenje za krst v drugi župniji???
11.1.2009 10:33:20   
marki31
Pri nas nismo rabli nobenega dovoljenja. Župnik sploh ni vedel, da smo ga krstili drugje.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?