|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje zvečer je postala težava
20.11.2010 19:51:59   
mala
Do sedaj nama je dojenje šlo zelo lepo. Sedaj pri dveh mesecih pa je začel zvečer (pred podojem za spanec) neutolažljivo jokati in se noče pristavit dokler mi ga ne uspe nekako z dudo pomiriti.
To se mi je zgodilo že pri prvih dveh fantih in edina rešitev se mi je zdela, da jima zvečer dam flašo AM, ker sem predvidevala, da imam premalo mleka. Posledično sta se oba že po nekaj tednih prenehala dojiti-jima je bila bolj všeč flaša.
Sedaj bi mogoče probala bolj vztrajati pri dojenju zvečer, ker bi res rada dojila vsaj še nekaj mesecev.
Imate kakšen nasvet? Kako ste se ve spopadle s tem problemom?
Hvaležna vam bom za vsak nasvetuser posted image



_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje zvečer je postala težava
20.11.2010 20:12:23   
nusi
Pri nas se sicer ni nehal dojiti zvečer, je pa spremenil svoj ritem. Do približno 3. meseca je bilo pred spanjem 1 uro dojenja in podiranja kupčka, potem pa naenkrat 4 minutni podoj in konec. Sem mislila, da bo slabše spal, ampak sploh ni bilo razlike. Je pa res, da se drugače doji na cca 1,5 ure oz. kot sam želi in verjetno zato ne pogreša tega večernega dojenja.
A če mu daš dudo potem zaspi brez podoja? Če se doji tudi čez noč bo že ponoči notri prinesel.
Ali je možno, da je zvečer že preveč utrujen (mogoče od večernega umivanja...)?


< Sporočilo je popravil nusi -- 20.11.2010 20:15:43 >

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje zvečer je postala težava
20.11.2010 21:00:10   
izgubljena_ovcka
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4543920

Glej pod št 6. "dojenje v krizi" in boš našla tematiko z imenom "večerni blues". Tam je par idej o tem zakaj so dojenčki zvečer nemirni, jokajo, tečnarijo, se dojijo kar naprej ali pa dojenje zavračajo. Res bi bilo škoda zaradi take prhodne zadeve kar zaključiti z dojenjem! Pogumno!

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje zvečer je postala težava
21.11.2010 10:20:12   
mala
Z dudo mi ga uspe uspavati potem, ko že nekaj časa joka sicer tudi dude noče zgrabit. Tudi večerno kopanje ga do sedaj-to delamo že en mesec, ni utrudilo zato ne vem če je sedaj kar naenkrat to težava..
Bom probala z uspavanjem brez podoja in ga potem med spanjem podojit.

Hvala izgubljena_ ovcka za linkuser posted image

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje zvečer je postala težava
21.11.2010 15:04:54   
deveta
Isto je bilo pri nas (nekje okoli 2 meseca), zvečer neutolažljiv jok. In tako kot skoraj vsaka neizkušena mama sem mislila, da je lačna: HB naša ni marala AM ali pa ni znala pit iz flaške (še zdaj ne zna) in tako smo nadaljevali z dojenjem. Hvala, moji pikici da je bila tako pametna in ni želela flaškeuser posted image . Kmalu so te težave minile. Če se je pa spet pojavilo kako tako obdobje, si nisem delala preglavic, če noče sesat pač noče. Da mlako je v prsih sem previrla in čakala kdaj bo želela jest. Nekje pri treh mesecih je sploh imela neko krizo in je zelo malo jedla čez cel dan, pa je šlo tudi to mimo. AM pa ji nisem več ponudla, saj sem vsako odprto škatlo vrgla čez 4 tedne polno v smeti (dve sem odprla iz njih enkrat ali dvakrat naredila mleko in drugo je šlo v smeti).

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Prvih 60 sekund življenja
video
V prvi minuti po rojstvu se zgodi veliko prelomnih stvari. Katerih? Poglejte si v videu.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?