|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OKULIST
21.6.2006 10:02:15   
Laubica
Zdaj sva s sinom prišla od okulista in mi je rekla da ima sin neko napako ki zamenjuje okrogle številke in črke -ne vem če sem jo prav razumela da ima (stigmentacijo)ali ve kdo kaj o tem drug mesec morava prit na kontrolo prosim za vaša mnenjauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OKULIST
21.6.2006 12:49:29   
Gina
Najbrž ima astigmatizem, po domače rečemo, da ima človek cilindre. Pri tej stvari človek ne vidi dobro v ravnini. Se pravi če imaš samo astigmatizem, vidiš ok na blizu in daleč, pa vendarle je slika popačena. Največkrat se to pokaže da sicer okrogle predmete ne vidiš čisto okrogle, ampak jaz npr. vidim krog kot malo rombu podoben, če nimam očal. Pa v ravnini ne vidiš točno tudi v drugih situacijah - je slika malo čudna. To ni nič strašnega in je v največji meri podedovano. Če ima en od staršev to, je velika verjetnost, da bo otrok to dobil. Celo če nima noben od staršev, pa ima kakšen stric ali sestrična ali je imel dedek...ima otrok še vedno dosti šans, da to podeduje. Se pa astigmatizem ne izrazi vedno takoj, včasih izbruhne šele v puberteti ali kasneje - vsaj tako mi je okulist enkrat razložil.
Če tvoj otrok tega še nima tako zelo izraženega, mogoče očal sploh še rabil ne bo. V vsakem primeru pa to ni stvar, ki bi se z leti popravila. Lahko obstanejo taki kot so, ali se poslabšajo. Aja, z očali vidiš po tem super. Pri mehkih lečah je tudi malo problema, ker jih še ne izdelujejo takih, da bi korigirali večč kot ne vem koliko astigmatizma. Ampak preden bo tvoj mali zrasel, da bi si to zaželel, bodo tudi to iznašli. NIč sekirat, to je zelo pogosta stvar, ki človeka ne moti v življenju. Edino očala pa rabiš. NO, seveda govorim v primeru, da gre za astigmatizem. Saj imaš na izvidu napisano najbrž?

< Sporočilo je popravil Gina -- 21.6.2006 12:50:29 >

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OKULIST
21.6.2006 21:10:55   
Laubica
Hvala za podrobno razlago na ambulantnem kartonu so samo številke z besedo ni nič napisano in mož ne nosi očal in nihče pri njegovi družini pri nas pa samo jaz pa nimam cilindrov ima pa sestrična zelo visoko dioptrijo če ima celindre pa ne vem si me malo potolažla malo pa ne hvala

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OKULIST
22.6.2006 10:19:48   
kalbo
Cilinder ni panike. jest ga mam kar visokega. kako zgleda...ne vem, vidm brez očal tko razpršeno vse, očala mi pa pomanjšajo zadevo in zostrijo.

Edino, kar je pr cilindru najbrš bolj nerodno, kot pri navadni kratkovidnosti je to, da se oči težje navadijo. Ko sem dal svoja prva cilinder očala gor, sem veselo rekel u madona vidim, kot Mojčeca, pol se pa obrnem, je šel pa cel svet za mano. še dobro, da je bla tam moja draga, ki me je ujela.

No tist dan sem še avto porinu v kanto za smeti, ker nisem mel občutka za globino, naslednji dan je malo bolela glava, pol sem se pa navadil.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.6.2006 10:21:05 >

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OKULIST
22.6.2006 17:26:37   
Laubica
OJEJ prvo mi je bilo smešno pol sem se pa v tvoj položaj postavila in je samo še ojojuser posted image ne vem kaj naj rečem žal mi je da ima tudi moj sin ta cilinder

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OKULIST
23.6.2006 12:06:40   
kalbo
Sej je blo meni tud smešno. user posted image  Svet ti gre pa okoli samo prvič, zdaj vidim k sokol. To, da nosiš očala je še najmanj, kar te lahko doleti v življenju. Očala so zame čist OK sem jih tko navajen, da sploh več ne vem, da jih imam. Huje kot cilinder je dipotrija nat -5, ker takrat pa tud scat ne moreš it brez očal.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OKULIST
24.6.2006 21:38:17   
Gina
Ha, ha, kalbo, to se pa motiš. Če imaš dioptrijo npr. -6,5 in še fejst cilindrov, potem enostavno preklopiš na druga čutila (jaz sem čisto slušno kinestetični tip človeka, vizuelnih reči si ne zapomnim, niti to, kaj je imel nekdo, s katerim sem bila celo popoldne oblečeno neuser posted image user posted image ). Meni je dovolj, če vidim okolico brez detajlov. Mi je vseeno ali vidim natančno na daleč neko tablico na avtu prebrat ali ne. Glavno da vidim celoto. ponoči hodim po stanovanju vedno brez očal - v temi - pa najdem tako wc kot si natočim sok za razredčit, prekontroliram otroke na treh koncih, odprem npr. balkonska vrata in če npr. pozabim vklopit mobi, še to ponoči, v temi urejam....user posted image user posted image ...brez očal in z visoko dioptrijo - saj je orientacija v prostoru in čutenje dovolj za vse to - oči ne rabiš kaj prida. No, razen če si vizuelni tip. MOjemu bi se zmešalo, če bi moral ponoči vse to brez luči početi, vedno prižge vsaj ta malo luč za vsako malenkost. Aja, še to je res, da ne glede na to, da ima človek dioptrijo, da zaznava svetlobo z očali enako dobro, kot nekdo brez očal. To pomeni, da enako dobro vidiš vse, kar ti prileti od nekod npr. na cesto ko voziš, gibanje opaziš ali pač vse svetlobne znake - edino nepomembne malenkosti niso čisto kristalno jasne. Skratka, dioptrija načeloma ni nobena katastrofa, tako kot si rekel. user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OKULIST
24.6.2006 23:09:33   
Laubica
Ja no Gina zdaj si me pa tudi ti potolažlauser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...
BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?