|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko obrokov
30.8.2006 13:17:56   
irena71
Začeli so se hudi problemi z našima otrokoma (dvojčka - 3 mesece). Ob obrokih sta začela hudo jokati, iz česar sem sklepala, da še nista lačna in sem tako povečala interval (iz 3 ur na kolikor sta pač spala) na cca 4 do 5 ur. Zaradi tega je iz 5 nastalo samo 4 dnevni obroki (jemo še enkrat ponoči). Pediater pravi, da je to premalo. Jaz pa bi rada zvečer imela fiksno uro za spanje.

Ali je katera imela pri 3 mesecih samo 4 obroke čez dan, ob katerih urah ste jedli in kdaj ste potem šli spat?

Hvala za izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko obrokov
30.8.2006 14:31:20   
fici
mi smo imeli od 3 meseca in pol po 4 obroke čez dan (vendar se nismo dojili).
zjutraj smo jedli okrog 8:30, potem ob 12:30, pa ob 16:30 in ob 20:30 (pol urce gor/dol).
spat smo hodili med 21:00 in 22:30user posted image , kar pa se je v 8 mesecu ustalilo na 21:30.
od 5 meseca dalje nismo jedli več ponoči. Pediatrinja ni nikoli rekla, da bi bilo premalo.

(odgovor članu irena71)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko obrokov
30.8.2006 16:36:46   
vanč
Mi tudi zelo podobno kot fici. Samo naš je bil na umetnem mleku, tako da sem točno vedela,da v tistih redkih obrokih veliko poje. Če dojiš je verjetno res bolj malo. Sicer pa, če raste teža naj bi bilo vse o.k. (Baje je idealen porast teže v 1 mesecu med 600-800 g.)

_____________________________

vanč

(odgovor članu fici)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko obrokov
30.8.2006 17:24:23   
mml
Mi nismo imeli nikoli več kot 5 oborkov čez dan. Je bila pa user posted image  do 6. meseca polno dojena. Mislim, da smo imeli okrog 3. meseca nekako takšen urnik...dojenje okrog 6 -7, potem okrog 10 - 11, okrog 15., potem še ob 19. in pred spanjem...to je ob 21.30, potem pa enkrat ponoči...večinoma okrog 3. Pri 4.5 meseca je pa začela spuščati nočni obrok.

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu vanč)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko obrokov
31.8.2006 7:14:13   
Vesna
koliko časa pa se dojijo otroci da jejo na 4 ure?moj sinko je na dve uri,je točen kot ura,vleče pa 10 minut maksimalno 15,vmes že zaspi in ga moram žgačkat da ja poje malo več.

_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko obrokov
31.8.2006 9:05:08   
mml
Pri nas je dojenje nekje do konca 4. meseca trajalo po 15 minut na vsaki strani, pa rajši še kakšno minuto zraven. Potem se je pa drastično zmanjšalo na dobrih 5 minut na vsako stran...

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko obrokov
31.8.2006 11:08:01   
mucica1
Živjo,

pri tej starosti sva se midva z malčkom še polno dojila. Jedel je zelo veliko in je po vsakem oboroku malo polival. Tudi redil se je od 1-1,5 kg na mesec. Po nasvetu pediatrinje sva zato prešla le še na 4 obroke na dan. Prej pa sva se dojila 5-krat podnevi in enkrat ponoči okrog 3-h. Po mojem ni nič narobe s takšnim načinom hranjenja, če malčka normalno pridobivata in teži in se lepo razvijata. Pač se v tistih štirih podjih najesta dovolj. Jedla pa sva približno takole: ob 8h, potem ob 12h, ob 16h-17h (v tem času je bil zmeraj najmanj lačen, ker se je ravno predramil iz popoldanskega spanca in je očitno potreboval manj hrane= in nato po kopanju okrog 20.15. Potem pa spat. Ko se je ponoči zbudil pa sem mu vedno ponudila dojko, samo po mojem se je takrat le malo potolažil, ker je v 5tih minutah zaspal nazaj.
Lepo papcajte

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko obrokov
31.8.2006 11:09:47   
mucica1
Aja, pa še to,  nekje do tretjega meseca so podoji trajali tudi do 20 minut, potem pa kot da bi odrezal le še dobrih 5 minut na eni dojki. Pa se je vseeno normalno (na zgornji meji) redil. Očitno je postal močnejši in je takrat bolj vlekel.

(odgovor članu mucica1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?