|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj v množini?
25.10.2006 21:56:45   
Anonimen
Zakaj rečete dobili smo zob, mi se pa dojimo, mi pa to in to..., ko govorite o razvoju svojega otroka?

Zakaj ne otrok je dobil zob, dojim ga, naredil je to in to...?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
25.10.2006 21:59:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:00:36   
Anonimen
Jaz že zdaj, ko sem user posted image  rečem, da zdaj smo pa tok in tok veliki in tok težki,...
Ne vem, enostavno zato, ker se tako poistovetiš z otrokom. Težko razložim, vendar kar se dogaja z user posted image  se dogaja tudi s starši, nekako občutimo otroka kot del sebe, kar tudi je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:01:04   
Marogica
Ja, zanimivo........v bistvu ne vem. Mogoče se to tako reče, ker iammo občutek, da smo v tem nežnem obdobju z otrokom dobesedno "zraščeni" in se premalo zavedamo, da je otrok samostojna osebnostuser posted image  
To je to, kar mi je sedaj padlo na pamet.

Me zanima, koliko so ostale "pametne"user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:01:29   
Jančika_
Če mene kdo vpraša, koliko smo stari, povem, da sem jaz 32, tamali pa tri mesece in poluser posted image . Nikakor mi ne gre z jezika, da bi rekla hodimo, govorimo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:01:48   
šnucika
jaz osebno zato,ker vsako stvar v zvezi z user posted image  doživljam zelo intenzivno....saj je praktično del mene in mojega user posted image ....
z njo se smejim,z njo trpim,ko je bolna,z njo odkrivam svet praktično na novo...z njene perspektive.
Zato smo ta mesec dobili zobek.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:02:36   
Anonimen
Jaz nikoli ne govorim v množini, vsaj ne da bi se tega zavedala.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:05:08   
StBarbara
Jaz tudi v ednini govorim, zato nikakor ne razumem tiste:"rodili smo user posted image "

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:07:51   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika

jaz osebno zato,ker vsako stvar v zvezi z user posted image  doživljam zelo intenzivno....saj je praktično del mene in mojega user posted image ....


Saj jaz tudi doživljam otroka zelo intenzivno in zelo moje, pa vendar sva 2 ločeni osebnosti...kaj pa vem?

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:07:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika
Če mene kdo vpraša, koliko smo stari, povem, da sem jaz 32


Rečem 21...da me takoj nehajo jemati resno user posted image .


Meni se tudi zdi, da se tako preveč zlepimo z otrokom. Otrok ni jaz.

Si ne predstavljam svojega otroka, ki bi rekel "mi smo pa prvič seksali"....

Pa verjamem, da bom tudi prvi seks zelo intenzivno doživljala. No, prvi, za katerega bom vedela.... 

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:10:59   
Katrin
Res zanimivo vprašanje. Vendar pa bolj ko razmišljam, bolj se mi dozdeva, da sama uporabljam večkrat ednino kot množino.

Mi gre pa blazno na živce, če me kdo vpraša: "Kako vam je pa ime? Koliko ste pa stari?"...in podobno. Ne sprašuj mene, človek, vprašaj otroka!!! (Ko je tako velik, da zna to sam tudi povedati user posted image )

No, moje skromno mnenje.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:24:04   
maliva
Mene je to tudi skoz motilo in kolikor se le da, odgovarjam v ednini.

Ma me moti tudi, če kdo pokliče po telefonu in vpraša: "In, kaj delate?", ker nikol ne vem, ali ga res zanima, kaj kateri od nas točno takrat počne, ali pa ga bom s podrobnim opisom dolgočasila...

In - konec koncev - otroci zelo hitro začnejo dojemat in razumet, o čem se odrasli pogovarjamo. In če mu jaz recimo doma pravim "Iiii, dobil si tretji zobek", pred babico pa bi rekla "mi smo dobili tretji zobek", bi se tud sama počutila rahlo neumno, mam občutek. Skušam se pač trudit, da se z otrokom pogovarjam isto kot z vsemi, ki naju/nas obkrožajo. Tko je otrok manj zmeden pri srkanju teh informacij.

No, tako si jaz to predstavljam. Mogoce pa tud mal pretiravam s svojimi predstavami? user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:28:41   
nejcko
Joj, meni gre pa ta množina tako na jetrauser posted image in je sama nikoli nisem, niti je ne, niti je ne bom uporabljala.
Oči obrnem že, ko mi kdo reče - mi smo pa noseči/rodili smo.
Res, to mi je zelo mimo.

Sem se spomnila, ko me je enkrat ena znanka, ko sem bila prvič noseča, vprašala: "Kako ste," jaz pa njej nazaj, naj me za božjo voljo ne vika. Pa me čukasto pogleda in reče, da je mislila name, na mojega moža in še nerojeno dete.
No, ja, saj v bistvu je logično, samo meni je zvenelo čudno.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 25.10.2006 22:32:20 >

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj v množini?
25.10.2006 22:48:41   
sato
Aninimna, sama že nekaj časa razmišljam o tem. Pravzaprav si me prehitela z vprašanjem, ki sem ga hotela postaviti tudi sama.
Meni je ful smešno, če katera mamica reče:"Mi pa imamo en zob." V čigavih ustih-maminih, očkovih ali otrokovih?user posted image  Ali pa."Danes smo bili trikrat pokakani."
Tistim, ki uporabljate množino se opravičujem, ampak sliši se pa res smešno.
Priznam pa, da je tudi mene ene dvakrat potegnilo, ko sem se pogovarjala z eno mamico, ki vedno uporablja množino, ko govori o svojem sinku.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 6:18:50   
Anonimen
To pa tudi mene blazno moti. Stara sva šest mesecev, kaj a oba skup al  kako? Jemo že gosto hrano. Ja, itak, da jo, a si še vedno na mleku??? Res, to mi je ful brezveze, sem že parkrat katero popravila, pa sem jih vedno dobila pod nos.

(odgovor članu sato)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 6:51:25   
Anonimen
Jaz se mogoče edino kdaj tule, na RR, zmotim, pa grem v "tok z ostalimi".user posted image

V resničnem življenju pa ne. Se spomnim, kako mi je člo to na živce pri prijateljici, ko sva primerjali, kdaj je od katere  otrok kdaj kaj začel početi. Pri njih so vse skupaj počeli, pri nas pa Tibor. Ampak ji nisem nč rekla, le v vilicah (za čeljustjo) me je skominalo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 7:14:30   
srki
Sploh ne vem, kako se izražam, če kaj tukaj napišem. Verjetno v edniniuser posted image . Pa tudi če kdo govori v množini, me v bistvu to ne moti.

(odgovor članu maliva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 7:18:05   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: sato

Tistim, ki uporabljate množino se opravičujem, ampak sliši se pa res smešno.



Meni pa bedasto.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu sato)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 7:35:03   
Anonimen
Meni pa bedasto


Lahko tudi bebasto.

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 7:40:46   
Anonimen
oh ja s čem se eni ukvarjate, pa kaj pol množina gor ali dol, mate pa res cajt kaj vse vas moti, res bebasto, bedasto, smešnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 7:44:30   
lelaval
Jaz se tudi čudim, ja. Ampak se tako pogovarjam le tukaj na RR - se zlijem z vami.
V vsakdanjem življenju pa nikoli ne uporabim množine. Če jo že kdo uporabi, pa mi gre ful na živce.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 8:10:12   
Anonimen
Nam gre množina tudi ful na jetra.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 8:37:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Jaz nikoli ne govorim v množini, vsaj ne da bi se tega zavedala.


Jaz tud vedno recem.. "rodil sem" in ne "rodili smo" tko da.. delam pravilno a ne? user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 8:38:38   
levinj@
Ne govorim v množini; kar se tiče otrok, se tiče otrok...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj v množini?
26.10.2006 9:18:28   
žužu
ja, včasih matere malo pretiravamo in smo sladko prijazne. kar pa tudi meni osebno ne odgovarja. ko sem prvič slišala: mi smo se pa prvič kopali v čebričku! mi ni šlo v glavo, kako se je komplet družina spravla noter. no, potem sem pa ugotovila, da je to ena nova modna muha, s katero mamica opozarja, kako dobra mati je in dela vse s svojim otrokom. če uporablja množino, potem ga bolj intenzivno doživlja, kot jaz, ki mislim, da je otrok sam svoja osebnost?
no ja, vse lepo in prav. ampak, bo pa nerodno, ko bo ta otrok dejal: Mami, lulat nas! Mami, mi smo lačni! ja, in mogoče začel okrog sebe iskati še druge. ali pa bo mogoče mislil, da je sestavljen iz večih?
ne vem. skratka, tega pri nas ni, pa čeprav nas je veliko, smo vsi svoji in ne prirastek nekoga drugega.
rodila sem pa pri nas samo jaz in ne vsi skupaj.

(odgovor članu levinj@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?