|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako dokazati, da dojim otroka?
13.1.2007 20:06:42   
BAMBOLINO
Pozdravljene!
Zanima me, če ima katera izkušnjo z dokazovanjem dojenja.
Kmalu mi namreč poteče porodniški dopust in po zakonu o delovnih razmerjih mi pripada vsak dan najmanj ena ura plačane odsotnosti zaradi dojenja. Verjetno moram prinesti kakšno potrdilo od zdravnika.
A mogoče katera ve kakšen je postopek?
Kako lahko zdravnik ugotovi, da dojim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
13.1.2007 20:22:44   
lex
mislim, da je dovolj, da dobiš potrdilo od pediatra oz. svojega zdravnika.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu BAMBOLINO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
14.1.2007 13:27:49   
Disney
Jaz sem imela takšen problem,pa sem poklicala pediatrinjo in ta mi je napisala potridilo,da še vedno dojim.Nisem ji pa nič dokazovala,pa tudi zahtevala ni.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 11:13:33   
sarazan
Ne me hecat, a res?

Če dojiš (a je važno kdaj?), potem ti ni treba delat 8 ur/dan, ampak samo 7 ur? A jaz to prav razumem? A to pomeni, da si vmes frej ali greš pač eno uro prej domov?

Jaz dojim samo ponoči, kar ne pomeni, da bi moj otrok kaj "trpel", ker dopoldne ni joške. Ampak, če sem vseeno plačana za 8 ur, delam pa samo 7, bom pa poskusila to izkoristit. In bo moja pikica malo prej iz vrtca.


A obstaja link, da si malo več preberem o tem?

(odgovor članu BAMBOLINO)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 11:36:29   
Anonimen
193. člen ZDR

(1) Delavka, ki doji otroka in dela s polnim delovnim časom, ima pravico do odmora za dojenje med delovnim časom, ki traja najmanj eno uro dnevno.

(2) pravica do nadomestila plače za čas odmora po prejšnem odstavku se uresničuje v skladu s predpisi, ki urejajo starševski dopust.

Zadeva je k nam prišla po evropsih direktivah, kako se izvaja, pa ne vem. Zadostuije potrdilo pediatra, da mati otroka doji, samo kak naj bi to zgledalo v praksi, mi pa ni jasno.

O.K. recimo, otrok je v vrtcu:
- mati se od 11-12 spomni, da gre podojit svojega otroka, se vsede v avto, zmoti vse v vrtcu, pobaše otroka, ga lepo pofotra, pospremi nazaj v učilnico in gre nazaj v službo user posted image  Verjetno bo otrok malo zmeden, kaj se dogaja - mati me je prišla nafotrat, zdaj pa gre. Jaz bi z njo in jok.

Sicer pa je enoleten otrok, roko na srce, zmožen počakati do 15, 16 ure, ko se mati vrne ponj v vrtec, da se podoji.

Pravica pa obstaja, to pa ja.

(odgovor članu sarazan)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 11:54:27   
Seven*
Al bina. Se strinjam s teboj. Sama kot hardcore dojilja nisem pomislila na kaj takega, se mi zdi, da prevec zmotis otrokov ritem.

Mislim, da je to namenjeno predvsem tistim mamicam, ki gredo precasno delat, mogoce ze pri 6 mesecih, pa verjetno obstajajo kaksni izjemni primeri, ko je iz zdravniskih pogledov (razne alergije na mleko in mlecne izdelke), priporocljivo pogosteje dojiti..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 12:00:27   
Disney
al bina se čist strinjam s tem,da je otrok zmožen počakat do 15h-16h z dojenjem..Jaz tudi med službo ne hodim v vrtec dojit,saj bi s tem sam otroka zmedla.Meni je rabilo potrdilo,ker imam takšno službo,da delam vikende 13 ur in s tem potrdilom sem tega oproščena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 12:26:53   
Anonimen
Meni je rabilo potrdilo,ker imam takšno službo,da delam vikende 13 ur in s tem potrdilom sem tega oproščena.


ja, to je pa drugo. Samo debata se je potem ravzila v to smer, zato sem napisala, kar pač sem.

(odgovor članu Disney)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 13:53:51   
karin412
Meni je mama rekla, da me je pred 30 leti hodila dojit domov med malico, samo takrat je bila porodniška 7 mesecev zame (oz. 6 m+dopust). Rekla je, da je bilo kar utrujajoče.
Kako bi danes to izpeljali, ne vem. Samo če bi šla prej iz službe, recimo ob 14h.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 14:55:34   
sarazan
Ja, ja, se je meni zdelo, da ne more biti tako pravljično, kot sem si predstavljala.

Jaz tudi sigurno ne bom sredi dneva skakala v vrtec, motila otroka pri igri ali celo spanju. Pa itak je ne dojim čez dan.

Me je pa vseeno zanimalo, kaj je res na tem.
No, hvala za odgovore.

Bambolino, oprosti, ker sem tako grobo spremenila smer debate.

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 22:00:53   
BAMBOLINO
Me veseli, da sem vsaj nekatere seznali  s tem, da sploh obstaja ta zakon.
Meni pride predvsem v upoštev zjutraj, da pridem v službo eno uro kasneje, ker otročka še dojim samo zjutraj in zvečer. Tako delam samo sedem ur, plačana sem pa osem ur. Meni se to zdi zelo dober del zakona o delovnih razmerjih.
Pa še tisti del mi je zelo všeč, da delavke ne morejo odpustiti, ker doji, je noseča ali pa v porodniškem dopustu. V tem primeru je varovana oseba.
Žal govorim iz lastnih izkušenj in trenutno se oprijemljem vsake bilke, da me ne bi odpustili iz službe zaradi ukinitve mojega delovnega mesta.
Si predstavljate, prideš prvi dan po preteku porodniške v službo in dopiš odpoved?
No, meni se je to zgodilo. Pa ne pri privatniku ampak v javni upravi.
Zaenkrat me zdaj rešuje dojenje.




(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 22:05:33   
Anonimen
Zaenkrat me zdaj rešuje dojenje.


Trhla bilka. Jaz bi jo z olajšanjem spustila z rok. Seveda pa počakaj na potezo z njihove strani.

(odgovor članu BAMBOLINO)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
16.1.2007 22:08:57   
BAMBOLINO
ja, ja....zelo trhlo je vse skupaj......ampak....
zakon je in jaz bom vztrajala pri tem....vsaj za nekaj časa podaljšam vse skupaj.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
16.1.2007 23:35:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BAMBOLINO)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
17.1.2007 13:38:00   
Anonimen
Poznam primer, ko je mamica zaradi spleta okoliščin šla nazaj v službo, ko je bil njen user posted image  star dva meseca. Doma na porodniški je ostal mož. Ona to uro, ki ji jo omogoča zakon, izkoristi za to, da si izčrpa mleko, s katerim potem očka nahrani malčka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
20.1.2007 21:32:18   
HuAnita
Pa še tisti del mi je zelo všeč, da delavke ne morejo odpustiti, ker doji, je noseča ali pa v porodniškem dopustu. V tem primeru je varovana oseba



Ja, papir prenese vse!!!
jaz sem DOJILA hčerko, ko sem bila 2. NOSEČA - pa sem bila lepo ob službo. Je pa res, da sem imela vse pripravljeno za zaposlitev, ko pa sem povedala, da semuser posted image , so pogodbo umaknili...
Zakoni so eno, realnost pa drugo. Žal.

(odgovor članu BAMBOLINO)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
21.1.2007 6:03:21   
Tanyka
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Pa še tisti del mi je zelo všeč, da delavke ne morejo odpustiti, ker doji, je noseča ali pa v porodniškem dopustu. V tem primeru je varovana oseba



Ja, papir prenese vse!!!
jaz sem DOJILA hčerko, ko sem bila 2. NOSEČA - pa sem bila lepo ob službo. Je pa res, da sem imela vse pripravljeno za zaposlitev, ko pa sem povedala, da semuser posted image , so pogodbo umaknili...
Zakoni so eno, realnost pa drugo. Žal.



Se strinjam.

_____________________________

Vse mame so bogate, če imajo rade svoje otroke.
Nobena ni revna, ne grda, ne stara.
Ljubezen je njihova največja radost.
(Maurice Macterlinck)

Moja ljubezen vaju bo spremljala vedno, danes in večno!!






(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
21.1.2007 11:56:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BAMBOLINO)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
24.1.2007 17:34:01   
tejcka
Tele odgovore si moram malo bolj prebrati, ker imam sama tud en problem. Najprej so mi v službi rekli, da si naj po koncu porod. najdem kar drugo službo (zaradi konflikta  z direktorjem.... dolga zgodba). No v tem cajtu je šel direktor drugam, mene naj bi kao!!!!! čakala moja služba, pred 14 dnevi dobim klic, da me služba čaka, če pridem čim prej delat vsaj po 4 ure. Moj tamau bo pa čez 2 dni dopolnil 5 mesecev. Bla sem full v dilemi, odločila sem se, da ne grem delat, ampak še zdaj ne vem, kaj me čaka. Nihče mi noče direktno nč povedat. Pozanimala sem se malo naokoli in po končani porodniški te lahko kadarkoli vržejo na cesto, ne glede na kerem delovnem mestu si, kok dobr si delu in podobno. Skratka pravice mamic so v ....... (ne bom se grdo izražala).

Je bil pa pred koncem leta na Tedniku en prispevek, kako podjetja kratijo pravice mladim mamicam, nosečnicam in podobno. Objavili so tudi brezplačno tel. št., kamor se lahko obrneš. Nudijo brezplačno pravno pomoč. 080 12 13

Kljub vsemu ti želim lep večer in upam, da se ti bo dobro izteklo!!!!!!

LP, T.

(odgovor članu BAMBOLINO)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
24.1.2007 19:10:53   
lenika
Če si zaposlen za nedoločen čas, te ne morejo kar tako odpustit.

(odgovor članu tejcka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
25.1.2007 18:00:48   
tejcka
Tud jest sm misla, da je tko, ampak žal ni!!!!!! Preverjeno!!!!! Še v vsakem zakonu se najde luknja, firme so pa itak medvedje zaščitene.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
27.1.2007 21:42:24   
BAMBOLINO
Če si zaposlen za nedoločen čas te prav ta ko lahko odpustijo.
Primer takšnega dejanja sem jaz!!!!!
Prvi dan, ko sem prišla s porodniške sem dobila namero o odpovedi - ukinitev delovnega mesta. Žal se to tudi pri nas dogaja.
Zdaj sem mamica z malim otročkom in brez dohodkov. Zanimivo a ne?
Pol se pa še sprašujemo zakaj še vedno rodnost pada!!!!
ta naša butasta država rajši da za oklepnike namesto da bi malo spodbujali rodnost. Sej pa kako se bomo vojskovali, če ne bomo imeli ljudi, ki bi odšli v vojsko?
Mi zna to kateri od naših slavnih ministrov to odgovoriti?
Bomo uvažali delovno silo??
Za znoret!

< Sporočilo je popravil BAMBOLINO -- 27.1.2007 21:55:33 >

(odgovor članu tejcka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
27.1.2007 21:47:11   
Anonimen
Bambolino, jaz bi si na tvojem mestu našla dobrega odvetnika. In tožila bi jih - 100%. Pa verjemi, da je zakonodaja na tvoji strani. Lepo piše, da se mama, ki doji ne sme odpustiti, tudi če gre za ukinitev delovnega mesta. Morajo ji zagotoviti drugo delovno mesto z enakimi pogoji. Pa še nekaj... Upam, da dobrodošla informacija - spremljaj, katero delovno mesto se bo odprlo ali pa se pojavil razpis za prosto delovno mesto - če zahtevajo enake pogoje kot si jih izpolnjevala ti, so hladni. Vso srečo!

Enako velja za vse mamice, ki se po porodniški vrnejo v službo - delodajalec ne sme ukiniti delovnega mesta s tistim dnem, ko se delavka vrne oziroma še (ne vem, če je podatek točen) vsaj 2 meseca. In ko ga potem ukine je delavka upravičena do odpravnine in do odškodnine in prejema še 6 mesecev na Zavodu 80 (ali 70%) svoje plače.

< Sporočilo je popravil raho -- 27.1.2007 21:54:16 >

(odgovor članu BAMBOLINO)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako dokazati, da dojim otroka?
27.1.2007 22:08:13   
skokica01
IZVIRNO SPOROČILO: raho

Bambolino, jaz bi si na tvojem mestu našla dobrega odvetnika. In tožila bi jih - 100%.

Absolutno se strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?