|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zobki
22.1.2007 14:20:23   
tinkamiška
Hojla

Mi imamo punčko, ki pri slabih 13m(čez 3 dni) nima še nobenega zobka, sej me nič ne moti, ker lepo je in je vse vredu, me pa zanima koliko vas je bilo, oziroma vas je takih, ki imate otročke pri taki starosti brez zobkov?
Kdaj so potem zrasli, je bilo hudo, so rasli po predvidenem vrstnem redu, ali več naenkrat,...?

Lp,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zobki
22.1.2007 15:49:06   
dskubin
moja nečakinja je dobila 1. pri se mi zdi 14ih ali 15ih mesecih, pa še to zato, ker je kihnila in z glavo tako udarila ob mizo, da si je presekala zgornjo čeljust (no in sta zobka pokukala skozi ranico). Potem so pa kar hitro sledili ostali, se mi zdi, da kar po predvidenem vrstnem redu (kar pri nas ni slučaj - najin sinek ima pri 14ih mesecih zgoraj obe enki in dvojki ter 4ico, spodaj pa desno samo enko, levo pa enko, dvojko in štirico - bošček, mu bo še glavco nagnilo na eno stran, če bojo samo talevi izraščali) user posted image . Aja, pa nečakinja ni imela ne vem kakih problemov, kakšen dan preden je prišel nov zobek ni jedla, drugače pa brez problemov.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zobki
22.1.2007 19:46:47   
bobek05
Takšni primeri so manj pogosti, se pa kljub temu dogajajo. V tolažbo ti lahko povem to, da nam je pedagoginja rekla (pa tudi vse stare mame to trobijo), da bolj so zobki pozni, bolj zdravi in močni bodo.

Bolečina pri izraščanju zob je odvisna od posameznika in od zobka (npr. enke in dvojke, ki so na "špic" manj bolijo kot npr. trojke in štirke, ki prodirajo s celotno ploskvijo, če veš kaj mislim). Pri nas je bilo kar hudo, ampak je hvala bogu za nami.

Dokler lahko zmelje vso hrano in nima problemov s hranjenjem, se ne sekiraj. Vse bo ob svojem času. Otroci si vedno vzamejo svoj čas. Nekateri shodijo že pri 9, 10m, nekateri šele pri 17m ali kasneje...

Glede na to, da nima še nobenega, predvidevam, da ko ji bodo začeli izraščat, da ji bodo kar eden za drugim (vrstni red pa ni pri vseh enak: mi smo začeli z enko in dvojko spodaj, nato enko in dvojko zgoraj, potem spodnje štirke, pa zgornje štirke, nato zgornje trojke in nazadnje še spodnje trojke; petke pa še čakamo).


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zobki
22.1.2007 21:42:42   
til
Moja kolegica ima fantka starega 16m in tudi še nima niti enega zobka. Potem pa ga peljala k zobozdravniku in ji je rekel naj se ne sekira tako ali tako ima dlesni že tako trde da bodo vsak čas zunaj. Če pa slučajno še dva meseca ne bodo pokukali ven pa bo potrebno prerezat dlesen.

_____________________________

NE JE NAJPOGOSTEJŠA BESEDA MOJEGA SINA :-(

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zobki
23.1.2007 12:19:39   
tinkamiška
Hvala lepa za odgovore, saj nestrpna sem bolj jaz, Izi je čisto fino brez zobkovuser posted image

Lep dan vse skupajuser posted image

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu til)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zobki
26.1.2007 11:52:01   
zmajči25
Da te potolažim.... moja ima 11 mesecev pa nič ni videt, da bo kakšen zobek ven pokukal. Pa se ne sekiram preveč, saj pravijo, da bolj pozni so, boljše je. Jaz sem tudi dobila prvi zobek pri 13,5 mesecih in so res zelo zdravi (trkam na les) in razen treh plob nimam nobenih problemov. Upam, da bo tudi pri user posted image  veljalo enako kot pri meni.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zobki
26.1.2007 11:53:10   
zmajči25
Sorry, tikarski škrat - plomb in ne plob!

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zobki
30.1.2007 15:08:02   
tinkamiška
Zmajči hvala tudi tebi za odgovoruser posted image


Jst pa mislim, da se zdej pri nas nekaj dogaja, upam, da so zobki in ne spet kakšna virozauser posted image
Iza ima zgoraj, kjer sta enka in dvojkica dve zatečeni bunki in že cel teden ima redkejši kakec in kaka 2-4x na dan, se mi je pa zdejle zdela malo vroča in sem ji zmerila T in ima 37,6.

Kako pa je bilo pri vas?

Res upam, da so zobki...

Lp,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zobki
30.1.2007 22:37:04   
mml
 











Takole nekako naj bi večinoma rasli zobje, ampak seveda obstajajo zamiki tako v plus kot v minus

user posted image

Pri Manci izraščajo zobje brez večjih težav (vsaj zaenkrat) in še vedno, kadar se je kaj slabo počutila in sva rekla, da je to zaradi zob, se je izkazalo, da je šlo za kaj drugega (6. bolezen, vnetje mehurja, reakcija ma cpeljenje, prehlad,...), zob se je pa potem pojavil kar tako

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zobki
30.1.2007 22:40:48   
kofetek2010
naša tamala je itak izven vseh tabel... pri 13.m ima 16 zob, torej ji manjkajo le še petice user posted image  


so pa čisto vsi, od prvega do zadnjega, prišli brez problemov user posted image


< Sporočilo je popravil jana73 -- 30.1.2007 22:41:23 >

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zobki
1.2.2007 14:47:43   
tinkamiška
Hvala tudi vama mml in janauser posted image

Pri nas se dogajajo čudne stvari n res mi ni jasno ali so zobje, ali virozauser posted image

Poleg pogostega kakanja, ki se je zadnje par dni malo umirilo, je sledila en dan TT najprej 37,5 potem pa je ponoči narasla in mi jo je supelo zbit iz 38,7 zjutraj na 37. In sedaj je že dva dni brez zbijanja okoli 37, največ 37,3. Res ne vem več kaj se dogajauser posted image Ponoči lepo spi, čez dan je pa kriza...

Lepo se imejte

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




IME
Skepsa7

Katero ime bi izbrali za fantka (sestrica je Ema)?

Jan (41%)

Tim (31%)

Nobeno (28%)


Število vseh glasov: 390

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!