|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KRANJ - kako in kaj ...
7.9.2007 21:56:41   
neli99
ojla!

sej vem da sem še ena k teži s tem kranjem... ampak jst vem da bom tam rodila, me pa zanima:

kako je z , a so vsak mesec, kako dolgo trajajo... a se da it samo tako malo prej pogledat...

kako je z obiski: od kdaj do kdaj, a je ker narobe, če kdo pride izven termina ...

in pa: katero babco priporočate, baje se jih da rezervirat.

pa hvala za odgovore, ...sej bom itak poklicala... sam bom verjetno prej zvedela od vas.

čau. neliuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
7.9.2007 22:09:02   
*Uršula*
kar se mš tiče ti ne znam pomagat, drugače so pa obiski od 11-15 in ni nič narobe če hodijo izven termina, babca ja pa dobra anka grmič, pa eva je super , ostalih pa ne poznam.

(odgovor članu neli99)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
7.9.2007 22:18:20   
Anonimen
Najboljša babica na svetu je Marjeta Žlebnik. V porodni sem bila od ponedeljka zjutraj do srede popoldne, tako da se je vsaka izmena babic po parkrat zamenjala, tako da vem. Marjete Žlebinik nikoli v življenju ne bom pozabila. Mi gre vedno kar na jok, ko se nanjo spomnim, pa je 5 let  in pol od poroda.

(odgovor članu *Uršula*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
7.9.2007 22:54:02   
sončnica13
IZVIRNO SPOROČILO: *Uršula*

kar se mš tiče ti ne znam pomagat, drugače so pa obiski od 11-15 in ni nič narobe če hodijo izven termina, babca ja pa dobra anka grmič, pa eva je super , ostalih pa ne poznam.


Kaj niso obiski do 17-ih ali celo 18-ihuser posted image . Najmanj do 17-ih so upam, da se ne motim

(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
7.9.2007 23:26:59   
benika
Obiski na porodnem oddelku so od 15-17h! Če kateri od obiskov želi priti v dop času, ponavadi ne komplicirajo, vendar ne vidijo rade, če potem ti obiski sedijo po eno uro. Dopoldne namreč potekajo razni pregledi novorojenčkov in mamic.

Za MŠ najbolje da pokličeš v zdravstveni dom (ne v porodnišnico, saj tam vpisujejo v MŠ.

Zame je najboljša babica Nada Krajišnik.

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
8.9.2007 10:17:56   
marita
moja babca je bla Eva Jerše, 3 leta nazaj, pa nisem bla zadovoljna. Nič mi ni pomagala, je sam mal na uro gledala, pol ko se je pa zares začelo, je pa letela po glavno babco. Tud enkga napotka o dihanju mi ni dala, ali spodbudne besede. Dobro, da sem rodila v 1,5 h in da ni bilo nobenih komplikacij. Je blo pa to toliko let nazaj, da se je sedaj kaj poboljšala. Drugače mislim, da jo hvalijo, pri meni ni dala nič od sebe. Samo tiho je sedela in gledala na uro.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
8.9.2007 11:07:09   
Anonimen
Eva Jerše user posted image user posted image user posted image
Je pa tko,da so kar vse zelo prijazne v porodni.Druga tema je o sestrah gor,kjer ležijo otročniceuser posted image user posted image

(odgovor članu marita)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
8.9.2007 11:21:57   
Anonimen
Jaz sem tud mela Evo Jerše pred enim tednom in je bla super. Res pa je, da je bil porod zelo kratek.
Pri prejšnjem porodu mi ni bilo všeč, ker si babica ni vzela časa, da bi mi malo pristavila (tudi kasneje se nisva dojili, ker ni znala vlečt), zato sem sedaj enostavno v pismu opisala mojo slabo izkušnjo in povedala, da si želim dojiti takoj po porodu in če mi lahko pri tem pomaga.




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
8.9.2007 11:33:45   
Njuškalo
Jaz se sploh ne spomnem imena babic, ene so bile prijazne ,ene sploh ne.Sta se pa zamenjali dve izmeni pri mojem porodu.Me pa zanima, kako, da se da babico rezervirat?user posted image To mi ni čisto jasno.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu neli99)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
8.9.2007 18:19:38   
barba
Pri meni je bla tud babca Eva.user posted image  Se je zlo trudila in bila v veliko pomoč.

Je pa tud res, da sem bla skor 20 ur v porodni, ker se nisem odpirala in sem bla že 12 dni čez rok. V tem času se je zamenjalu kar nekaj nasramnih in brezobraznih sester. Ena me je kar nadrla češ kaj ležim tuki in če še ne mislim rodit.user posted image
Povsod so dobre in slabe strani, odvisno na kaj naletiš.

_____________________________

LP, barba
9.4.2006 - moja punčka Meta
27.1.2009 - moj fantek Tine

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
8.9.2007 18:39:03   
benika
Me pa zanima, kako, da se da babico rezervirat?


Tako kot ginekologa. Pokličeš v porodnišnico, poveš kaj želiš in na dan poroda bo s tabo v porodni izbrana babica, ki te vodi skozi porod. Je pa svinjsko drago za plačat.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
8.9.2007 18:56:12   
karin412
Obiski so zelo strogo določeni od 15-17 in ob 17h pride varnostnik in je treba iti ven. Sploh so obiski moteči in morda res v skrajnem primeru pustijo dopoldne.

Moja babica je bila Anka Grmek v drugo (19.8. letos) in lani babica Maja Triplat, ki pa je zdaj na porodniški. Z obema sem bila zadovoljna. Letos je bila po izmeni, ko sem bila zadnjo uro v porodni sobi že z novorojenčkom, babica Marjeta Žlebnik in bi se zanjo odločila v naslednje, ker se spozna na naraven porod in porod na pručki... Z njo sem se take stvari pogovarjala. Sicer pa sta me obe babici pustili bolj ali manj samo, samo na koncu, ko že nisem mogla več, mi je Anka svetovala umetne popadke in sem rodila v 20 minutah. Sta pa obe babici upoštevali moje porodne želje. Ker je šlo vse v redu, niti nisem pogrešala babice toliko, samo če te je pa kaj strah ali kaj vem, potem pa verjetno bolj rabiš babico, da te usmerja.

MŠ pa je kar fajn, jaz sem šla tudi v drugo in so neka nova predavanja o partnerskih odnosih.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
9.9.2007 21:23:03   
Anonimen
V KR porodnišnici na veliiiko oglašujejo, da so novopečeni očetje, bratci in sestrice dobrodošli kadarkoli, tudi izven uradnih ur obiska. No, jaz sem si to seveda predstavljala dobesedno. Pa ni res. Ko sta naju moja dva hotela prvi dan priti pogledat ob 17.30, sta imela najprej prepir z varnostnikom, ki ju ni hotel spustiti gor, potem sta pa morala po 10min oditi. Sem bila razočarana do neba!

Bolje bi bilo, da bi MOČNO omejili obiske raznih tet, prijateljev, nečakov ipd. in pustili več svobode tistim, ki so mamici in dojenčku res najbližje, torej očka in bratce/sestrice.

(odgovor članu karin412)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
9.9.2007 21:25:59   
Anonimen
Moj je (leta 2004) hodil k meni po 20:00 in ni noben kompliciraluser posted image
In tudi zjutraj pred službo- torej pred 7:00.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
10.9.2007 7:58:44   
Urša08
Jaz sem imela babico Evo Jerše in bila ful zadovolna.user posted image user posted image user posted image
Glede obiskov niso komplicirali v dopoldanskem času. Že prvi dan takoj po porodu sta moja starša prišla do mene, tud mož je vedno lahko prišel, pa enkrat tašča, ker je delala popoldan. Edino držijo se ure 17, ko je tok ura morjo obiski vn.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
10.9.2007 12:58:16   
benika
Tudi moj oče je lahko vnučka prišel pogledat v dop času, sem pa vprašala sestro za dovoljenje.
Obiski pa itak začnejo hodit že po 14. uri, ko se končajo službe.

Se pa močno in 100% strinjam z Meto, da bi bilo treba omejit obiske. Oči, bratci, sestrice in stari starši, pa fertik.Tako je potem v eni sobi 10 ljudi, novorojenček in mamica pa sta še bolj utrujena.

(odgovor članu Urša08)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KRANJ - kako in kaj ...
11.9.2007 12:19:47   
neli99
ojla punce!

hvala za vse izkušnje, predvsem te z babicam mi bodo prišle prav, čeprav ne vem če bom šla lih tako daleč, da si bom kakšno rezervirala. bom upala na srečo.

sem pa vmes poklicala porodnišnico in so rekli da so obiski od 14h do 17h ... vse ostalo po dogovoru s sestrami. sej mene bolj skrbi, ker moj sine spi do 14h, pol mora pa še jest, pa vožnja do kr ... me skrbi, da ga bom bolj malo videla.

drugače pa so mi za MŠ rekli, da majo tako gužvo, da ni več placa, da nas je fuuuul, ki bomo rodile novembra...user posted image user posted image

čau. neli

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?