|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gorčica
21.6.2007 22:22:20   
solatja
danes sem za na zeleno solato naredla preliv iz gorčice in je bil prav dober... na kake solate pa še paše (verjetno tud bolj?)?

naredla sem ga pa iz "navadnih" sestavin za naredit solato (sol, temen balzamični kis, oljčno olje) in ene žlice gorčice (mi je zmanjkalo za večuser posted image user posted image ). a ga kera kdaj dela? za kaj še v kuhi uporabljate gorčico (pa pustmo ob strani hrenovke ipd.)? dajem ga še na zrezke za omako...


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gorčica
22.6.2007 7:56:34   
Anonimen
Jaz jo uporabim za goveje zrezke ali pa steake. Jih namažem in jih na žaru samo spečem na hitro. Vendar jih v tem primeru nujno pustim v navadnem olju stat vsaj 2-3 dni, že namazane z gorčico, brez soli. Druga varianta je, da naredim goveje zrezke v gorčični omaki, najboljša je s tisto, ko ima semenke not.
Tretji recept. Rabiš listnato testo, razvaljaš, ga narežeš na trikotnike, jih namažem z ene strani z zenfom, gor položim pečeno hrenovko (za otroke) ali (ne)pekočo klobaso, zaviješ. namažeš z jajcem in daš na hitro spečt v pečico. Posuješ lahko še s sirom, sezamom, grobo soljo, lanenim semenom.....
Ravnokar pa sme videla še en recept na TV, ki ga pripravljajo v enem hotelu. File bele ribe, debelejši file, namažeš z gorčico (tisto, ko ima semenke not), povaljaš v drobtinah in na vročem olju na hitro spečeš z obeh strani. Zraven ponudiš pire krompir in omako iz gorčice (mislim, da je dal smetano, in 2 vrsti gorčice). V glavnem hočem povedat, da zgleda, da lahko daš tudi na ribo.
Moj foter pa da malo gorčice vedno tudi v paco za perutničke na žaru.

Upam, da sem ti dala nekaj idej

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gorčica
22.6.2007 8:15:10   
Anonimen
pOzabila povedat, da zaviješ hrenovke tako, da konci hrenovke ali klobase ven štrlijo 2-3 cm, ne jih cele ovijat.  Pr nas se dobijo mini hrenovke ene 6 cm velike, tak pride bolj kjut za froce, ko pa tisti velik kos. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gorčica
22.6.2007 9:51:14   
kofetek2010
za kuhanje uporabljam Dionsko gorčico, ki je bolj polnega in drugačnega okusa od navadne npr. Tomy gorčice user posted image

en recept na brzino...
piščanjčje meso narežeš na majhne kose, posoliš in ga na čebuli prepražiš, nato dodaš 2 veliki žlici Dionske gorčice in vse skupaj premešaš in še mal podušiš; nato dodam kisle kumarce (tiste čist tamičkene zrezane na koleščka), koruzo in rdeč fižol, ter na koncu še 2-3 velike žlice kisle smetane - za zraven skuham testenine (naši imajo najraje čist tamičkene polžke) in jih vsujem k mesu in premešam - lahko se je toplo ali hladno kot testeninska solata user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Domača ribezova marmelada
Ribez varuje celice pred prostimi radikali, pomirja živčevje in izboljšuje razpoloženje ter spodbuja delovanje srca in m...
Uvajanje novih živil: Pravilo štirih dni
S pravilom štirih dni boste otrokove potencialne težave z določeno prehrano ali prehransko sestavino ugotovili že na sam...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?