|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   suha in drobna nosečnica
16.6.2007 18:41:33   
Anonimen
Mamice,
še eno vprašanje imam za vas. Sama sem zelo suha in drobna.. To glede medenice me skrbi. Baje, da se ne raztegne dovolj (še posebno, če je kakšen velik otrok) in lahko pride do zastoja - to nam je povedala babica v materinski šoli. Ko pa sem vprašala mojega ginekologa, če to kaj drži, da imamo drobne nosečnice težji porod, pa mi je rekel, da je to čisto odvisno. No, mene skrbi, da moja medenica ne bo zmogla. Naj bom šivana in rezana, to me sploh ne skrbi. Zanimajo me vaše izkušnje.
Pa hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: suha in drobna nosečnica
16.6.2007 18:48:26   
Erdbeere
Evo poznam žensko miceno 155 cca...drobčkana pa je 3x rodila normalno...med temi porodi je bil tud drugi otrok ogromen pa je blo brez problema...poznam pa tud žensko veliko 175 močnejša pa se ni odprla, tako da ne vem če to ravno drži...sicer pa pri vsaki je lahko drugače...ene se lepo odpremo (do zdaj sem se) druge se pa ne in ne)...upam, da ti bo usojen čimlažji porod user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: suha in drobna nosečnica
16.6.2007 18:51:59   
Strawberrie Cherrie
Mene je zelo malo čez boke, kljub temu, da sem povprečno visoka (171cm) -> pa sem se lepo odpirala. Pa otrok je bil velik in težak, pa sem imela šolski porod...
Nič bat...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: suha in drobna nosečnica
16.6.2007 20:22:34   
karamela
Nič bat. Imela sem 42 kg ko sem zanosila in 158 cm.  Kljub temu, da sem bila suhica kot ti sem 2x rodila in to zelo hitro v treh urah po predrtju mehurja.  Je pa res, da sta bila otročka bolj majhnna, sinko 51 cm, in 3030 kg, hčerkica 48 cm in 2650. Pa mislim, da če si ti bolj drobna pa po možnosti tudi mož je res zelo malo možnosti, da boš rodila zelo velikega in težkega otroka.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: suha in drobna nosečnica
16.6.2007 21:41:21   
Jančika_
Nisem suhica, nekaj srednjega sem, imam pa v višino le 152 cm. V medicinskih buklah omenjajo, da je meja, pri kateri je možno, da je medenica preozka, pri višini 156 cm (to je enkrat napisala ena Ringarajevka, ki je študirala babištvo ali za medicinsko sestro, nisem čisto prepričana). Treba je pa tudi vedeti, da ne gre za širino, kot si jo mi predstavljamo, ampak za razmak med trtico in sprednjim delom (to so rekli moji prijateljici, ki ima 153 cm). No, prvič sem rodila brez problemov in srednje hitro (2 uri v porodni sobi) in me nihče ni spraševal, koliko sem visoka, drugič pa so me kar naprej spraševali, ko sem prišla rodit, in sem jim samo povedala, da je šlo prvič brez problemov. Drugič mi je ratalo biti v porodi sobi samo slabih 20 minut.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: suha in drobna nosečnica
16.6.2007 22:24:54   
sazi
ne vem, kaj pomeni zate suha in drobna
sama imam komaj kaj čez 160 cm in cca 50 kg - rodila brez problemov

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: suha in drobna nosečnica
16.6.2007 22:46:14   
Pi-kica 1
Tudi jaz sem velika le 152 cm, ko sem rodila prvega, sem bila tudi izredno suha. Ob porodu sem imela reci in piši 50 kg. Rodila pa sem v dobrih dveh urah in nihče ni me ni nič vprašal glede majhne medenice. Res pa sta bila oba moja otroka majhna in drobna, ko sta se rodila. Po moje se ne rabiš nič bat, sicer pa kolikor vem, ti lahko to ginekolog med nosečnostjo izmeri in že vnaprej veš, če lahko pričakuješ težave ali morda celo carski rez. 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: suha in drobna nosečnica
18.6.2007 8:48:26   
kaya2007
Jaz sem visoka okoli 160 in pred nosečnostjo sem bila težka 45kg pa je šlo vse brez problemov...

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: suha in drobna nosečnica
18.6.2007 11:27:19   
ElaM
Velika 1,63m, pred nosečnostjo sem imela 49 kg, pa sem rodila brez problemov.user posted image  je imela 3,5 kile in 52 cm. Kar velik novorojenček, pa je šlo vse ok.

_____________________________

:)

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: suha in drobna nosečnica
28.6.2007 11:25:06   
miaxxx
Jaz sem ful ful suha, čez boke me nč ni user posted image , pa sem rodila po naravni poti v cca 4 urah brez problemov user posted image . Sem pa sama isto vprašala babico v porodni in je rekla, da ni pravila. Da dostikrat so ženske bolj močne in široke čez boke, pa imajo težek porod. Je najbrž res odvisno od česa drugega.

lp

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: suha in drobna nosečnica
28.6.2007 11:36:31   
crci06
Na, evo, jaz sem pa povprevčno velika in kar močna, tudi čez boke me je precej, pa se nisem odpirala...
Ko zdaj za nazaj pomislim, ima največjo vlogo psiha - če boš res mislila, da te čaka težak porod, si lahko s tem res zablokiraš odpiranje. Jaz se nisem nič psihirala, prizanm pa, da najbolj sproščena pa tudi nisem bila. Na kakšni kavici sem veliko bolj user posted image

(odgovor članu miaxxx)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: suha in drobna nosečnica
28.6.2007 12:53:54   
Anonimen
Tudi jaz nisem suha in imam 173 cm, pa sem bila odprat več kot teden pred PDP-jem 3cm, rodit sem šla s svojimi popadki 6 dni čez rok... pa je ostalo na 3 cm in nišlo nikamor niti po predrtju mehurja, in sem rodila po urah in urah s pomočjo umetnih popadkov. Pa imam kr konkretne boke.

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: suha in drobna nosečnica
5.7.2007 22:30:56   
Žabika
tianna: tudi jaz sem majhna 1,55m in imam ozke boke, pa tudi kil nisem imela prav veliko. Rodila sem brez težav - v treh urah, povprečno veliko deklico. Pomembno je, da se v glavi ne obremenjuješ s tem kako bo, ampak da bo vse ok in tako kot si želiš, zraven je pa tudi dobro, če si fizično dobro pripravljena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?