|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vožnja v avtu
18.9.2007 9:12:14   
Pinkyca
Ali vozite vaše srčke na sprednjem ali zadnjem sedežu? Ugotovila sem namreč, da imam v svojem avtu na sovoznikovem sedežu airbag, ki se ga ne da deaktivirati, kar pomeni, da bi mogla voziti  user posted image  zadaj, pa še nazaj obrnjenega user posted image . Star je šele 2M.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 9:15:47   
Jančika_
Peljem ju tako, kot je predpisano: dokler sta bila v lupinici - zadaj, obrnjena nazaj, kasneje zadaj, obrnjena naprej. Tudi če bi se pri nas varnostna blazina dala izklopiti, bi ju vozila zadaj.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 9:20:51   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

kasneje zadaj, obrnjena naprej.


kdaj pa lahko lupinico obrneš naprej?user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 9:31:01   
anitaz
Lupinice ne moreš oz. ne smeš, lahko oz. moraš kasneje imeti sedež obrnjen naprej, v smeri vožnje.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 9:36:39   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

Lupinice ne moreš oz. ne smeš, lahko oz. moraš kasneje imeti sedež obrnjen naprej, v smeri vožnje.


sej se mi je zdel user posted image  Ampak je Jančika tko napisala da sem dojela kot da se kasnej loh lupinico obrne naprej...Verjetno je imela v mislih že tavelik avtosedež user posted image

Mene pa zanima do katere starosti je lupinica aktualna?

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 9:54:57   
*lenc@*
Kolkr jaz vem je aktualna do cca 1.leta. Če je pa otrok že večji al težji pa zamenjajo sedež že prej.Glava ne sme čez gledat.

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 10:00:06   
Nika v službi
Jaz sem jo vozila vedno spredaj v lupinici, obrnjeni nazaj. Je tako bolj praktično, ker sem jo lahko vedno dosegla. Je pa res, da se pri nas da izključiti airbag.

Če to ni mogoče, potem jo vsekakor daj na zadnji sedež, seveda obrnjeno nazaj. Zoprno je edino, kadar se sama voziš....

Pri nas je bila lupinica aktualna do cca. 8. meseca, potem jo je prerasla in smo šli na normalen sedež. Je ful uživala, ker je videla ven.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 10:00:55   
Blejka26
jaz če sem se sama peljala sem imela lupinco spredaj ker se moja pikica nič kaj rada ni vozila in sem jo morala imeti vedno na očeh.Itak pa nisem imela airbega tko da me to ni skrbelo.Sedaj ko ga imam bom pa verjetno dala lupinco zadaj itak bosta dva otroka zadaj in bo tud dojenčku bolj zanimivo.

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 12:14:31   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Sisy
Ampak je Jančika tko napisala da sem dojela kot da se kasnej loh lupinico obrne naprej...Verjetno je imela v mislih že tavelik avtosedež user posted image

Ja, trapasto sem napisala - seveda sem mislila večji sedež. Se opravičujemuser posted image .

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 12:18:19   
Strawberrie Cherrie
Pri nas je bila lupinica aktualna do 8meseca. Pa je res velik fant...smo imeli sicer že dosti prej doma avtosedež,pa se mi je kar zgubill not.

Drugače pa - vedno na zadnjih sedeži lupinico obrnjeno nazaj, sedaj vedno zadaj obrnjen naprejuser posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 12:55:01   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: domennatalija

Sedaj ko ga imam bom pa verjetno dala lupinco zadaj itak bosta dva otroka zadaj in bo tud dojenčku bolj zanimivo.


He, he, naša dojenčica se požvižga na svojo sestrico, čeprav sta obe zadaj. Če ji je v redu, ji je v redu, če ji pa ni, se pa dere, ne glede na to, kolk jo tastarejša 'animira' s svojim petjem in prigovarjanjem.user posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 12:59:30   
sazi
lupinico smo uporabljali 10 mesecev in mali je bil vedno zadaj sam. Ponavadi ni bilo težav in se  ni pritoževal, če pa je začel jokat in ga moje prigovarjanje ni pomirilo, sem pa ustavila avto in ga pomirila "iz očiv oči" ali pa v naročju in potem nazaj v lupinico in nadaljevanje vožnje... Tako se je vozil od rojstva.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 13:43:03   
Lenny
Oba vedno zadaj, kljub možnosti izključitve airbag-a. V lupinici sta bila oba do 1. leta, zdaj oba gledata naprej user posted image
Imela sem to srečo, da sta se oba rada vozila z avtom. Če si sam, zna biti zoprno, ko dete joka, ti pa ga niti prav ne vidiš.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 14:49:34   
rose
ta prvo hčerko smo vedno vozili spredaj v lupinici, ker sva večinoma same okoli hodile in mi je bilo tako veliko lažje. sem jo imela pod nadzorom. bila je pa lupinica aktualna do 9.mesca. zdaj se vozi zadaj.
ta malo dojenčico pa že od rojstva vozimo zadaj, ker imamo airbage. pa zaenkrat pri 2m še vso vožnjo prespi user posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 15:31:15   
pikam
Če spredaj ne moreš izključiti airbaga, je varianta, da vzameš ven varovalko za tisti aribag (oz to naredi kak mehanik) in potem ga imaš lahko spredaj. Je pa res, da je potem tisti airbag skoz izklopljen in ko nehaš uporabljat lupinco, daš varovalko nazaj. Tako nekateri prakticirajo. Če grem jaz kam sama s tamalo, najraje vidim, da je spredaj pri meni in jo lahko gledam. 

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 15:51:11   
Inigo
v baby centru se dobijo ena ogledalca, ki se pritrdijo na zadnjo šajbo, tako da v sprednjem ogledalcu vidiš otroka, če joče oziroma spi, ali karkoli že počne. tako da lahko brez skbi otročka voziš zadaj, pa še z air bagi nimaš problemov.

(odgovor članu pikam)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 17:17:41   
Pinkyca
Ja sem ga ravnokar naročila po netu. Pa v akciji naj bi bil, nato pa pravi, da ni na zalogi.user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 17:53:48   
Naja30
Ko smo šli skupaj kam, sva sedeli vzadaj s tamalo, ona v lupinci obrnjeni nazaj. Ko sma šle same kam, sem po pa včasih dala spredaj, deaktivirala airbage. Tudi spredaj je sedela obrnjena nazaj.
Lupinca je bila pri nas aktualna skoraj do 9m, vendar ji je bila že kar premajhna. Glava ji je gledala čez in noge je zabijala v naslonjalo avtomobilskega sedeža.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vožnja v avtu
18.9.2007 20:15:31   
Nikki24
Jaz ga vozim zadaj, ker ne morem izključiti airbaga. Sem pa namontirala ogledalo, da ga lahko med vožnjo vidim.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?