|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Maca-čaj?
28.10.2007 16:35:12   
Anonimen
Prijateljica mi je iz bosne prinesla posušeno rastlino "maca" oz. mačja meta mislim da po slovensko. Naj bi se kao skuhal čaj. Nekaj sem že iskala z iskalnikom sam mi najde sam kapsule. Mene pa zanima če je katera pila čaj iz mace? Koliko ga je pametno popit dnevno? Ga lahko piješ zjutraj na tešče?

Dala mi je tudi še čaj iz rastline Neven(srbski izraz), ki naj bi dobro vplival na ženske(vnetja, menstruacijske bolečine in to...). A je katera to že pila? Pa katera rastlina je to...če mi zna ktera prevest, ne najdem nikjer.user posted image

Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Maca-čaj?
28.10.2007 19:49:01   
silvya
http://www.neplodnost.info/ziva/portal/layout/Yahoo/images/top.jpg

MACA=Lepidium meyenii

http://www.aromatica.hr/include/images/header_template.jpg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Maca-čaj?
28.10.2007 20:01:27   
ledenka
pa se tule:

http://ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1901485

user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Maca-čaj?
28.10.2007 21:37:29   
Andromeda
neven po hrvaško oz. srbsko pomeni ognjič

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Maca-čaj?
29.10.2007 13:17:43   
Anonimen
Maca in macina trava ni eno in isto.
Maca-Lepidium meyenii je korenina iz neke perujske rastline in se na tržišču dobijo samo tablete, za čaj še nisem slišala niti zasledila. Še najmanj, da bi ga v bosni delaliuser posted image . je pa maca tudi dobra pri neplodnosti, tako pri ženksi kot pri moškemuser posted image


delajo pa v bosni macino travo, čaj. to kar imaš ti. Info imaš na zgornjem linku, ki ga je ledenka zalimala

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Maca-čaj?
29.10.2007 13:34:26   
Anonimen
Mišek hvala. Pol ni isto. Ok. No sej čaj je tud dobr a? K mene hormoni hecajo. Pa pravjo da je dobro za to.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Maca-čaj?
29.10.2007 15:36:02   
Anonimen
tole sme ti še našla:

Drugi nazivi: macina trava, jetrena trava, jetrenjača, gorčika, marulja, smrduša. Latinski naziv: marrubium vulgare . Eng : Horehound Opis biljke: očajnica, macina trava ili tetrljan trajna je biljka uspravne i dlakave stabljike visine 30 do 40 cm, što raste iz vretenastog korijena. Listovi su srebrno-bijeli, pokriveni gustim bijelim dlakama. Cvijetovi su bijeli i zbijeni u rnale gomilice bez peteljki. Ima oblik klasa..Uobičajena biljka srednje i sjeverne Europe. Bere se biljka u cvatu, bez korijena. Spada u najstarije ljekovite biljke, koje su u upotrebi još od vremena Egipta. Usprkos tome nije mnogo istraživana, odnosno nema mnogo naučnih dokaza o njenoj djelotvornosti. Očajnica je dugovječna, do 60 cm visoka, vrlo dlakava zeljasta biljka. Ljekoviti dio biljke: za lihek sabire se cijela biljka za vrijeme cvatnje. Suši se u hladu. Ljekovito djelovanje: očajnica ili tetrljan jedna je od prvorazrednih ljekovitih biljaka za lječenje plućnih bolesti, stanja nakon gripe, početnog stadijuma tuberkuloze i grozničavih stanja. Uspješno se koristi u liječenju bolesti živaca, katara disajnih organa, kašlja, katara želuca, žutice i ženskih bolesti. Takodje od davnina koristi za neplodnost kod žena ...kako samo ime kaze Očajnica ..za žene koje žele da postanu majke , ova biljka može pomoći. Oduvijek se koristila za normalizovanje menstruacije i samog ciklusa, odnosno uravnoteženje hormona. Macinom travom - Očajnica - Marrubium vulgare , ljekovitom biljkom kojom se žene tradicionalno liječe od neplodnosti. Od ove trave spravlja se čaj, koji kako "narodni recept" savjetuje, treba piti tri puta dnevno po vinsku čašu u vrijeme kad žena želi zatrudnjeti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So prihodnost »tamagoči« oziroma virtualni...
Bi lahko bila prihodnost starševstva v virtualnih, t.i. »tamagoči« otrocih, ki bi obstajali samo v metaverzumu? Kako odp...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?