|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 19:47:42   
ČebelicaMaja
Včeraj je bila naša punca cepljena in danes ima na nogici-stegnu res hudo reakcijo- to da bo zatečena sem vedela, tudi rdečino sem pričakovala, pa jok in vročino- vendar vročine ni, nogica je ful zatečena na območju moje cele dlani in hkrati se je pojavila rdečica z ispuščaji. Dajem obkladke in pravkar sem jo namazala s Fenistil gelom, zdaj pa ne vem, ali naj bom panična in jo jutri peljem nazaj, ali še malo počakam- je to normalno, ali gre za kakšno alergijo?
Je imela katera podoben primer in kako ste reagirale? Hvala!

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 19:59:06   
tananejka
Čau!

Tudi naša Alina je bila cepljena pred 10. dnevi (stara 19. mes). Bila je brez vročine, je pa imela kar lepo oteklino na ritki. Se mi je prav smilila. Sem se tudi sama spraševala ali jo naj peljem pokazat, pa je naslednji dan občutno splahnela. Jaz bi jo jutri, če ne bo šlo na boljše peljala ali vsaj poklicala pediatrinjo.

Upam, da bo vse OKuser posted image

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 20:06:15   
ČebelicaMaja
Mogoče sem bila malo nejasna- oteklina je res kar precejšna, ampak to se mi zdi normalno, nenormalno se mi zdi, da so se pojavli mehurčkasti izpuščaji, ki jo očitno srbijo...prav grdo je videt...je pa tud naša stara 19m.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 20:07:56   
tananejka
Če te skrbi pokliči dežurstvo (jaz vedno naredim tako, ko sem v dilemi). Boš bolj mirno spalauser posted image
Če rabiš telefonsko pa sporoči!

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 21:20:36   
Anonimen
Če najdem sliko,kakšen stegenček je imela moja Maša boš videla grozno oteklino.Bila je vijolične,modre barve in .....obup.razdražljiva in jokava je bila pa tako,da ni za povedat.

(odgovor članu tananejka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 22:08:17   
Anonimen
jaz bi jo jutri ziher peljala nazaj. ma s tem cepljenjem imam jaz tako slabe izkušnje. moja tavečja je po tem cepljenju ratala čist drug lovek. tamale vrjetno sploh ne bom dala cepit!

(odgovor članu ČebelicaMaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 22:16:54   
Anonimen
Lara ,a veš da tudi jaz premišljujem da Tise ne bi dala....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
15.11.2007 22:24:57   
Anonimen
ha a ti maš tut tiso :) hehe

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
16.11.2007 8:41:36   
ČebelicaMaja
Sem že včeraj klicala dežurno in takoj, ko sem omenila, da ima grozno oteklino velikosti moje dlani- stegenček je skoraj enkrat večji od druge nogice je rekla, naj se gremo pokazat... zdajle čakam, da se zbudi user posted image  potem gremo pa pokazat... mi je pa zanimivo, da razposloženjsko ni nič drugačna, živahna je, apetit ima, vročino ima malenkost višjo kot običajno, nogico pa tako, da ni za pogledat...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
16.11.2007 9:20:30   
binica
Joj, obvezno javi, kaj so ti povedali!
Moja je imela podobno reakcijo, s tem, da so ji še roke otekle in dobila je izpuščaje, tako da smo na koncu pristali v bolnici in tam ostali 4 -5 dni. Ampak če ima tvoja samo na nogici, se ne bi smelo tudi pri tebi isto zgodit. Pri Lani so se bali, da bi ji začel še vrat otekat, glede na to, da so tudi roke reagirale.

Oslej bomo morali vsako cepljenje opravit v bolnici in ostat tam na opazovanju user posted image

Javi! Držim pesti...

Binica

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
16.11.2007 9:33:02   
Barbs
Naš ima tudi reakcijo danes, pa jeprej  nikoli ni imel ( cepljenje pri 18. mesecih) - rdeča rit, pa vročina 38.

Mater, ko to berem, me je zaskrbelo, če ni kaj s cepivom narobe?user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
16.11.2007 10:14:25   
ČebelicaMaja
Ko se je zbudila, sem še enkrat poklicala in dobila našo zdravnico- opisala sem ji vse in je rekla, da zaenkrat, če ni vročine in se otrok sicer dobro počuti ni treba pripeljat male nazaj, je pa dobro oz. NUJNO ...in to povem vsem, ki boste cepili, da smo poklicali- ker naredijo prijavo (zabeležko) reakcije na cepljenje v kartoteko, da bodo pri naslednjem cepljenju bolj pozorni. Tako nam bo napisala recept za Claritine, potem je svetovala oteklino mazat s Fenistil gelom in dajat gor obkladke in  ji po potrebi dat Calpol oz. svečke (v primeru vročine pa takoj k zdravniku). Pa ko bo minilo moram poklicat še enklrat, da bodo čas reakcije zopet vpisal v kartoteko...
Še dobro, da je bil mož z mano na pregledu, ker sem pol stvari preslišala - on me je opozoril, da so rekli naj pokličemo, če bo kakšna reakcija- saj je bila naša lumpa v ordinaciji tako živahna, da sem jo ves čas samo lovila, da ne bi kakšno ušpičila. Se je pa flek danes povečal, vendar je malo splahnel- vseeno skrb vzbujajoče...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: reakcija na cepljenje pri 18m-nujno
16.11.2007 11:30:22   
Lenny
Najin mini je bil tudi cepljen 14. novembra in ima nogico pošteno otečeno, prej pa nikoli ni bilo reakcije. Boli ga ne, hodi normalno, prav tako nima vročine ali izpuščejev. Upam, da bo oteklina kmalu izginila.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?