|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naši triletniki
6.11.2007 11:00:46   
Nikica
Zanima me, kaj vse znajo, počnejo vaši triletniki? user posted image user posted image Imajo kakšne posebne navade, s čim se najraje igrajo, kaj jih najbolj prevzame? Koliko pa so govorno spretni? Naš je velik ljubitelj avtomobilov oz. vseh prevoznih srdstev, tako da ve vse znamke, modele napamet, bolj kot jaz (se učim z njim sproti). user posted image Včasih imam občutek, da govorno malce peša, kljub temu da ure in ure presediva ob pravljicah, leksikonih, zgodbicah,...user posted image Najraje pa teče, ati pravi, da bo pravi maratonec. Zelo je spreten tudi z žogo, plezanje mu gre dobro od nog user posted image (včasih kar previsoko leze, da ga je težko slediti).user posted image user posted image user posted image  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naši triletniki
6.11.2007 11:04:12   
natasaom
naša 3letnica je govorno zeeeeeellooooo naprednauser posted image  igra se s punčam,jih previja,daje spat...rada ima tudi puzle pa seveda risanke..ko smo zunaj na igralih je večino časa v peskovniku

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naši triletniki
6.11.2007 11:29:58   
glen
Naša triletnica je tudi zelo zgovorna samo črke R še nezna izgovoriti.
Na igrišču je njena največja ljubiteljica gugalnica,lahko se guga in guga in guga in se nenaveliča,takoj za gugalnico pa je peskovnik.
Doma najraje sestavlja puzle in dela izdelke(tako pravi ona).
Ima kovček v katerem so kolaž,lepilo,škarje,flomastri,listi,.... in tako se lahko dolgo zamoti,ko reže,lepi,riše,barva,....
Nora je na hello kitty,tako da vse kar vidi od hello kitty bi mela od majčke,špangice,kapa,bonboni,....
Zna veliko pesmic,pozna barve.
V vrtcu imajo vsak teden eno uro angleščine.Jih pride iskat druga vzgijiteljica, katera odpelje pol skupine v knjižnico in imajo uro angleščine.Jim bere pravljice, poje pesmice ,učijo se barve,....
Tako da zna tudi ene par barv v ang.,pa se predstavit,pa pozdravit,no to se mi zdi ful fajn.
Zna vozit kolo(s koleščki),zelo bi rada rolala,pa nima še pojma.
Risanke pridejo v poštev samo nody in franček pa še to za 10 min največ pol pa se naveliča.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naši triletniki
6.11.2007 11:38:59   
asso
Naša triletnica pa je trmasta ko 100user posted image  vendar je mama še bolj, no očka je tisti pri katerem dobi potuho zato je vedno med nama prepir.

Kaj jo veseli? En kup neumnosti... predvsem pa packanje: s plastelinom, flomastri, prstnimi barvami... vsemi ustvarjalnimi zadevami... packanjem s testom ko mama dela pizzo... to kar me zelo veseli, da počne ker potem imam jaz več dela kot drugega...
No, všeč so ji tudi puzzle, televizja več kot toliko jo ne zanima, ene 10 minut, če zdrži pred risanko je že dobro. Sedaj je aktualna Pika Nogavička, drugo ne gleda kaj dosti. No kakšne oddaje o živalih.
Ja, obožuje živali in je najraje venih, na peskovniku... največje veselje pa je igranje z vodo... meni na žalost malo manj...

Zanima jo itak vse živo in včasih iščem gumb OFF.

Govoruser posted image  Ji ne gre kaj dosti. No, začela je malo več govoriti pri 2,5 letih do takrat pa skoraj nič. Dosti govori, ampak razume jo malo kdo. R še zdaleč ne govori, v besedah ga kar izpusti ali pa da j, isto tako L, namesto tega pa je obvezno J, pa vse stvari začnejo na m: npr. palačinke - mčinke, plastelin - mnin... ne vem kje je dobila ta m in jo non stop popravljam. Tudi kakšno drugo črko ne obvlada, pač bo že, se ne obremenjujem s tem. Abecede še zdaleč ne ve, številke šteje 1, 3, 5, 8... barve nekako ve, ampak meša rumeno in rdečo...

Našo tudi veseli plezat, če ni pri roki plezalne stene se zvesi na kakšno drevouser posted image  Teče tudi kot nora, še posebno, ko se hoče pred kakim považit se ji totalno zmeša in je kot navita. Rada tudi poje, ampakuser posted image  moraš prav pozorno poslušat, da ugotoviš kaj poje...

Hrana, ni glih za njo. Tako malo količinsko in (malo) raznoliko je, da je joj.... Spi ne rada, vendar ko zaspi spi ponoči skupaj tudi 12 ur (mogoče se 1x na noč zbudi - sanja)....

Kaj še? Dovolj za zdaj

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 9.11.2007 1:04:45 >


_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naši triletniki
6.11.2007 12:48:30   
srki
Preveč govori in jezika. Res, čisto resno mislim. Ima bogat besedni zaklad (ne glih grdih besed), tako, na duhovit način.

Najbolj ga trenutno zanimajo risanke, branje Cicidoja, risanje. Drugače je bolj zapečkarski tip, ne gre rad z nama kam od doma. Zunaj uživa v igranju na pesku.....

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
6.11.2007 13:23:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naši triletniki
6.11.2007 13:27:45   
puncica
govor:
Naša triletnica govori zelo lepo vse črke in vse besede, povezave so take da včasih sam debel gledam zadnič je rekla kr tako BTW: kdo v naši hiški nekaj naklepa user posted image , pa jo potem vprašam kaj to pomen pa reče da ne ve, potem pa reče: A to pomeni, da stika user posted image sem še bol debelo gledala. Vsi pravijo da ful lepo govori, se je pa že natrenirala glede na to da je govorila že pri 2 letih ful lepo razen r-ja.
NO zadnje cajte pa ona ne bi jedla čokolade, bombonov, keksov,... ampak sladico user posted image

igre: Rada se igra piknik, tako da sred kuhinje pogrne dve krpi in potem da gor lončke in potem smo kao na pikniku, rada mi kaj skuha v svoji kuhinji, pa lovi se z bratcem, vedno nekaj naklepa user posted image user posted image

Ročna dela: Je zelo dobra v ustvarjanju, njena vzgojiteljica je čist paf, ko kakšno stvar naredi, do sedaj je naredila ježka in miško v vrtcu in je vzgojiteljica vse do potankosti poslikala in jo hvalila tako da je blo še men nerodno in rekla da mormo to fuuul vspodbujat, ker je res nadarjena. Itak pa vse papirje ki jih najde poreže in polima s lepilom. user posted image

Risanje:
Riše trenutno glavonožce no atija mene pa bratca pa še koga, včasih kakšno drevo pade in je ful pozorna na podrobnosti, zadnič jo je komar po obrazu popikal in je to narisala v vrtcu, obraz kao ona in potem pikice po obrazu, kako jo je komar napikal. Pa zadnič sem bla čist adijo, ko mi je za god narisala mene in to s poudarjenim čelom, kot da imam gube, valda sem vprašala kaj je to in ona ja tvoje čelo mislim haloooo, sej nisem tako stara user posted image

Druženje še vedno je zelo previdna, če je kje na kupu preveč otrok se raje odstrani in prepusti igrače drugim, ne vem ali je dobro ali ne ampak z bratcem se pa za igrače vedno bol pulita, je bol mala jokica, kot nek borec user posted image

Risanke:
Trenutno je odkrila Avtomobile in zdej mormo nonstop gledat Strelo McQueena in njegove prijatelje, čist je obsedena z njimi, rada ima pa nove risanke, Fifi ji je ful všeč

Glasba ja obvlada zadeve in ima ful posluha, ni čudno če prihaja iz glasbene familije. Pesmice so zakon in jih zna en kup na pamet, še raje pa posluša pravljice, tiste glasbene.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naši triletniki
6.11.2007 13:43:32   
glen
Aja mi tudi štejemo 12345 pol pa kr 8,18,19.
Pa najbolj luštna mi je ko pravilno uporablja dvojino.
Beseda dežuje ji pa nikakor negre. Zmeraj reče deževuje ali pa deževauser posted image ,pa jo zmiraj popravim.
Pa zadnič reče mami a dežuje pa se hitro popravi nene kaj deževa?
Sem mislila da bom dol padla.
Pa sto in en zakaj so vsak dan na vidiku

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naši triletniki
6.11.2007 15:22:25   
puncica
Ja mi se tud ob temu zabavamo najbolje je ko reče da se gre kolojat (beri kolesart) pa da gre s kolojem (beri s kolesom)user posted image user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naši triletniki
15.12.2007 19:12:05   
iva01
naš je biv 18.11. star 3 leta
Zna še ene 10 pesmic zapet: LepA Anka, zeleni jure, hruške jabuke slive, metuljček cekinček, vse najboljše, Pesmice iz Nodija, Pesem od Mojstra Mihata, kuža pazi, Maček Muri, Mačja veselica iz Mačka Murita, murenčki,...
Najrajši se igra z bagerčki in traktorji ampak morjo bit bageri strogo rumeni, kot CAT traktorji pa zeleni kot Deutz.
rad gleda risanke, riše in barva ne kaj velik, razen po tabli z kredami ali flomastri, nariše že lep krog, ravno črto
Pozna skor vse znamke avtomobilov, ful prometnih znamov, kar je posledica da se kr naprej nekam vozimo user posted image
Govori tekoče in jasno izgovarja vse črke, šteje do 10, pozna levo in desno, barve tud vse obvlada
Ene 2 meseca je že brez plenic, ampak smo se skor eno leto mučili da smo do tega prlezli
Je zelo zbirčen pri hrani, najrajši je makarone, riž, in piščanca aja pa tuno ma pše ful rad
Zna povedat od kod je, kdo so njegovi starši, kako mu je ime in kako se piše in koliko je star
Obuvat se še noče sam, pa čeprav ve ampak rajši čaka in se dere dokler ga kdo ne obuje
je zelo trmast, če ni kaj po njegovo kr začne cepetat in jokat, čeprav se da kr lepo z njim dogovorit, tako da v trgovinah sploh ni problemov
zaspi sam, ampak ne v svoji sobici
spi celo noč in podani 2-3 ure
zna vozit kolo z koleščki
v vodi je tud zelo rad, letos na morju je tud še malo sam čofotal, z rokavčki seveda
..sem se razpisalauser posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naši triletniki
15.12.2007 19:15:46   
iva01
puncica sem pr teb vidla da vaša tud obožuje piknik, naš vsake toliko časa kakšn obrok poje na tleh in pravi da je na pikniku, najbolj hecno mi je ko se igra da kuha, ampak čist brez lončkov, pač dela se da ima posodice in kuha in potem to nevidno hrano nosi okol in jo mormo ostali probavat in vedno pogvalit da je dobrauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?