|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Testo za pizzo
4.1.2008 13:30:06   
anabanana
Ej punce, dajte mi povedat kak dober recept za testo za pizzo; zadnjč je delala moja mama in je prišla čisto trdauser posted image

Pa še s čim jo najraje obložite - da dobim kakšno idejo .... user posted image

_____________________________

krepat ma ne molat
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 13:45:28   
Anonimen
Jaz kupim on zmes od Hokus pokus, ko dodaš samo vodo in malo olja pa je super.user posted image  Obložim pa kak mi je in kaj imam doma.

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 13:45:39   
melanija
Jaz ti lahko okvirno povem, ker delam na pamet:
približno 1/2 kg moke, 1 kocka kvasa, mleko, sol, olje.
Najprej kvas raztopim v mleku (več kot 1 dcl) in dodam malo sladkorja. Ko se začne kvas napenjat ga dam v moko in ga z njo pokrijem, da še malo vstane. Nato to zmešam skupaj dodam olje (več kot 1 dcl), sol. To dobro zmešam, da dobim precej mehko maso (ne sme biti pretrdo, ker čene je pole pizza trda).  Pustim še nekaj časa vzhajat in nato dam na pekač.
Zdaj je pa vse odvisno koliko testa imaš rada na pizzi. Jaz za moje dve pupi naredim bolj debelo testo, da lažje jejo, da ni trdo.

Gor pa dam razžvrkljano jajce, šunko, pelate, gobe, sir, mozarelo, začimbe za pizzo ali pa origano.
To je moj recept.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
4.1.2008 13:51:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 14:18:45   
sonjah
"Moje testo" je fulll simpl in božanskega okusauser posted image user posted image !

Za 1 pico premera cca28-32cm rabiš
225g moke
125ml mlačne vode
1 čajna žlička soli
1 jušna žlica olivnega olja
kvas (kocko 42g imam za pribl 3 pice, oz. 1 vrečko suhega za 2 pici)

Pol pa jest ČIST NČ ne kompliciram. Vse skup zmečem v multi, da mi kakih 10min. gnete (nič posebej ne vzhajam kvasa). Razdelim na toliko hlebčkov, za kolikor pic sem zamesila, pokrijem mal s krpo, da vzhaja- kake pol ure do urco. Raztegnem , dam v pekač in premažem s paradajzom: mezga + voda + origano + malo olivnega olja. Obložim po željah "potrošnikov".user posted image user posted image

Pica je fantastična, res!user posted image user posted image

Aja , pa še to- ne sme se predolgo peči, da se ne posuši. Jaz ventilacijko pečico ogrejem do fulla (250) in pečem max. 10min!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 15:02:16   
katra55
Jaz delam tako:
300g moke za vlečeno testo
1/2 vrečke di-go kvasa
2dl vode
1 žlička sladkorja
1žlička soli
1 žlička olivnega olja
Testo zamesim in ga pustim čez noč v hladilniku. Pico pečem pri 275C 7 minut.

(odgovor članu sonjah)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 15:34:03   
Suzi*
Jaz delam podobno kot katra, samo uporabim navadno moko, pol "instant" kvasa, 2 dcl vode, ščepec sladkorja, žličko soli. V testo ne dam olja, ga pa pred vzgajanjem namažem z njim. Vzhajam, razvlečem z "pooljenimi" rokami v velik pekač od pečice, gor pa parad mezgo, origano, malo soli, salamco (navadno, včasih dodam tudi malo suhe za kmečko pizzo) ali tuno, koruzo, na kmečko dam malo čebule, pa nariban sir. Pečem na visoki temp. na ventilaciji kratek čas.
Delam pa tudi pizzo s parad. mezgo, gor dam še malo svežega paradajza, malo posolim in pokapam z olivnim oljem, vržem v pečico, tik pred koncem pečenja dam gor mozzarelo, tolko, da se začne topit, vzamem iz pečice in namečem gor rukolo. Njamsi.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 16:03:17   
Jessy
Vse delam "od oka". V testo dam ostro moko, mlačno vodo, tri četrt kocke kvasa (za 2 veliki okrogli pici), sol in olivno olje. Zamesim v gladko testo in dodam samo toliko moke, da se pri gnetenju preneha prijemati za kuhinjski pult, nato pa dam v posodo, da se 1x dvigne, potem pa samo raztegnem in obložim. Pečem na zgornji in spodnji grelec na 245 °C približno 15 min.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 18:52:25   
Mlada mamica
Maš ta mašin za kruh pečt?
Jaz dal pol kile te moke kaj je za kruh(bele),160 ml vode in malo olja!Dam mešat in je to to....
Pa mamo za družinsko pico,pa še tak dobro je....

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 21:38:39   
malecka
Jaz dal pol kile te moke kaj je za kruh(bele),160 ml vode in malo olja!Dam mešat in je to to....
Pa mamo za družinsko pico,pa še tak dobro je....


A brez kvasa? al si pozabila napisat.user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 21:55:20   
Anonimen
Pica je trda, če je preveč pečena.

Tudi jaz zmečem v kruhomat....naj on stepa.

Za pekač od pečice dam: na dno malo soli, slabe pol kile moke, malo sladkorja suhi kvas in toplo vodo. Ko stepe pustim še nekaj časa vzhajat.
Potem zvrnem na pomokan prt in razvaljam. Nato ga prestavim napeki papir in še malo razvlečem. Če je kaj preveč testa pa zraven spečem še kakšno štručko.

Testo namažem z mešanico: 1/3 pasiranega paradižnika (tega naredim poleti sama, če zmanjka pa z paličnim mešalnikom zmeljem pelate), 1/3 ajvarja in 1/3 kečapa, malo posolim in dodam česen (kar v prahu, ampak boljši je navaden).
Med tem, ko pripravljam pelate testo že malo kipne....ali pa ne....nič hudega.

Na to dam malo ribanega sira....dobro se obnese kar Šparov ribani, drugače kupim gavdo...
na sir položim na tanko narezano prekajeno vratovino (imam kar zamrznjeno in kar tako narežem s strojčkom)...
spet malo sira, origano in timijan in na koncu veliiiiko koruze. Super pride, če daš kar sveže narezane šampinjone (te pa ne smem, ker dojim).

Pečem par minut (ocenim po videzu) na 275 st. C.



(odgovor članu malecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Testo za pizzo
4.1.2008 22:11:16   
BAMBINA_
Čist simpl recept:
  • 500 g moke
  • sol
  • 1 suhi kvasec
  • 2 žlici olja
  • 2 dl vroče vode + 0,5 dl mleka

zmesim, hlebček naoljim in pustim na toplem (posodo dam v posodo z vročo vodo) vzhajati pol ure. Testo se ful lepo razvleče, je fajn elastično, da se ne trga, vendar ga tudi vleče skup. Pečem 15 min na 200° C. user posted image

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Testo za pizzo
5.1.2008 15:12:33   
Mlada mamica
A brez kvasa? al si pozabila napisat.

Brez kvasa ja,ker ta moka za kruh že vsebuje suhi kvas!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Uvajanje novih živil: Pravilo štirih dni
S pravilom štirih dni boste otrokove potencialne težave z določeno prehrano ali prehransko sestavino ugotovili že na sam...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?