|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izplačilo
21.3.2008 7:51:45   
neanja duo
Samo razmišljam,ker opazujem sorodnike,znance,...kako se kregajo glede dediščine.Kako je pa ,če sta 2 otroka.Eden(sam) dobi zazidljivo parcelo,da si zgradi hišo,drugi(z družino) ostane v hiši s starši.In če se naredi pač oporoka ,kako bo po smrti.Npr,da ostane hiša onemu,ki je notri,ali more grugega takoj izplačat.Ali je bolje,da se še on izseli.Ker je kar kriza ,da moraš potem ful denarja dajat in se zapufat,pa še svoje otroke.
Kako ste naredili tisti,ki ste v podobni situaciji ali ste bili?

lp

mateja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izplačilo
21.3.2008 8:10:01   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Eden(sam) dobi zazidljivo parcelo,da si zgradi hišo,drugi(z družino) ostane v hiši s starši.In če se naredi pač oporoka ,kako bo po smrti.Npr,da ostane hiša onemu,ki je notri,ali more grugega takoj izplačat.
lp

mateja


Če je en dobil zazidljivo parcelo in drugi hišo, potem nevem, zakaj bi moral drugi prvega izplačati. Jaz bi to uredila z oporoko in, ko bi prvi otrok dobil parcelo, bi se moral odpovedati svojemu deležu pri hiši - v kolikor bi mu še kaj pripadalo, ker se parcela všteje v dediščino.

Pri nas je tako, da sem jaz dobila parcelo in moja sestra zaenkrat še nič (je mlajša in trenutno v tujini). Nič nimam proti, če ona dobi hišo ali pa kakšno drugo parcelo in se potem tisto kar ostane deli na pol ali pa tudi, če se ne - se bosta že naša dva odločila.

Imamo pa mi velike probleme v ostali družini in tudi v preteklosti so se dobesedno stepli za dediščino- zato bi se temu rada izognila. user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 21.3.2008 8:12:13 >

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izplačilo
21.3.2008 8:36:28   
Pikec
Ne razumem zakaj je treba koga izplačevat.
Ali ni svobodna volja staršev če in komu kaj zapustijo (če se seveda izvzame nujni delež)?

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izplačilo
21.3.2008 8:44:57   
Anonimen
Če starši enemu v oporoki zapustijo hišo, drugemu pa parcelo, potem je to od tistega, ki je dedoval. Ni treba nobenemu nič izplačevat, razen če je še kaj nujnega deleža.

Problem nastane, kjer ni oporoke ali kjer pride do solastništva.

(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izplačilo
21.3.2008 8:49:54   
atanja
Meni bodo starši dali zazidljivo parcelo, pa en del zemlje bomo prodal in na tri dele razdelil.
Brat bo dobil hišo plus kar veliko parcelo ooli hiše.... In jaz se ne bom niti malo pritoževala, tudi če ne bo nič urejeno al pa skupno lastništvo-zaenkrat še vsi živimo pod isto streho.
To je moj brat in vem da bi dal vse za mene tako da mi je čist vseen kok dobi več... Važen da mi bo še vedno brat pa da se bo kdaj oglasu na obisku... No da se bo redno oglasu...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izplačilo
21.3.2008 10:27:21   
lelaval
Ne razumem zakaj je treba koga izplačevat.
Ali ni svobodna volja staršev če in komu kaj zapustijo (če se seveda izvzame nujni delež)?

_____________________________


Točno tako.
Midva nisva nič dobila - no od njegovih parcela dejansko ne gre delit, ker je premajhna, meni pa mama ni nič dala (dočim 2 bratoma pa user posted image ).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izplačilo
21.3.2008 10:34:07   
Anonimen
Mi na konc pameti ne pade da bi rekla bratu naj me izplača, pa vem da bo on dobil hišo.
Sploh pa če bi jaz dobila parcelouser posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izplačilo
21.3.2008 10:37:21   
neanja duo
lelaval in kako si to sprejela?Potem se boste "pobili med sabo".Dobro,da sem sama(edinka).Bom pa sigurno svojima otrokoma prevično razdelila,če bom kaj imela.
Bolj je problem ,če je oni drugi "požrešen "na denar.Ne bi rada,da bi se enkrat morali zapufat.Čeprav se to tiče njega,je to tudi moj problem.Saj šparava skupaj,skupaj dajava na kup in če se bo zadosti nabralo,bi tudi midva mogoče kaj naredila.Ne pa da bi potem ta trud morala enmu dat.Tudi tu,kjer sva zdaj,sva ful vložila ,ker so bile gole stene,brez vode,centralne in elektrike.Sva vse sama naredila,pa ni najino oz moževo.Zaradi tega je vrednost hiše mnogo večja.Potem se pa itak vse šteje,končna vrednost,ne kaj je bila preden sva midva. delala....

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izplačilo
21.3.2008 11:13:53   
VERONICA
Ne vem, meni se vse zdi da je vrednost parcele dosti manjša od vrednosti hiše, in kaj je narobe če se tisti ki je dobil več mora zadolžit da bi izplačal brata/sestro? Saj tisti ki je dobil parcelo bo tudi težko zgradil hišo brez kredita?

Pametni starši naj bi take stvari uredili že v testamentu.

Ah ljudje se sploh ne zavedajo kako pomembno je po smrti vse zadeve pustiti čiste in pregledne.

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izplačilo
21.3.2008 12:12:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: VERONICA

Ne vem, meni se vse zdi da je vrednost parcele dosti manjša od vrednosti hiše, in kaj je narobe če se tisti ki je dobil več mora zadolžit da bi izplačal brata/sestro? Saj tisti ki je dobil parcelo bo tudi težko zgradil hišo brez kredita?



Če nekdo v oporoki določi, kdo bo kaj dobil, potem pač tisti to dobi, neglede na to, da eden dobi večjo vrednost kot drugi. Razen če se ta drugi odloči spodbijat oporoko in mu to celo uspe. Tisti, ki na tak način dobi več, ni dolžen nobenemu nič izplačevat, ker je oporočitelj v oporoki izrazil svoje želje glede dedovanja.
Drugo pa je, če oporoke ni in se zapuščina ureja na sodišču, potem vsak dobi enak delež, razen če en dokaže, da je npr. skrbel za starše in se zaradi tega njegov delež poveča. In če je stvar dedovanja npr. hiša, v kateri že eden živi, potem mora (ali pa tudi ne, če se drugače dogovorijo) drugim dedičem izplačat njihov delež ali pa se hiša proda in vsak dobi svoj delež kupnine.

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izplačilo
21.3.2008 12:17:16   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Mi na konc pameti ne pade da bi rekla bratu naj me izplača, pa vem da bo on dobil hišo.
Sploh pa če bi jaz dobila parcelouser posted image


Se strinjam. Midva sva si kupila hišo, nekaj nama je ati pomagal, sestra je že skoraj 10 let na svojem, ostane še brat in če bo hiša njegova-bog mu jo požegnaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izplačilo
21.3.2008 14:22:48   
gojska
prvo kot prvo s tem imam same slabe izkušnje, čeprav ne hvalabogu z mojim bratom.
Naučila sem se , ko gre za denar se vsa ljubezen neha.
Jaz osebno ne  bi dajala niti eura ali ure dela v nekaj kar ni moje. Če bi živela v hiši svojih ali moževih staršev bi zahtevala prepis lastnine, potem bi pa vlagala in se nekaj šla. Nima tu bog brata. Jest sem tud mislila, da ljubezen svet pokonc drži in taki naivneži dobimo najbolj po buči.

Najhuje pa je, da mnogo staršev ne zna pravično razdeliti dediščino. Al dajo več tistemu, ki jim je prej dal več vnučkov al imajo pa že od nekdaj nekoga rajšiuser posted image user posted image .
.user posted image user posted image  

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izplačilo
21.3.2008 15:31:39   
Pikec
Najhuje pa je, da mnogo staršev ne zna pravično razdeliti dediščino. Al dajo več tistemu, ki jim je prej dal več vnučkov al imajo pa že od nekdaj nekoga rajši .


Ja in?

A ni to njihova pravica? Razpolagati z LASTNIM  premoženjem po SVOJIH željah...
Osebno ne razumem teh problemov ki nastanejo s ''krivičnostjo'' pri delitvi.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izplačilo
21.3.2008 15:47:08   
gojska
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Najhuje pa je, da mnogo staršev ne zna pravično razdeliti dediščino. Al dajo več tistemu, ki jim je prej dal več vnučkov al imajo pa že od nekdaj nekoga rajši .


Ja in?

A ni to njihova pravica? Razpolagati z LASTNIM  premoženjem po SVOJIH željah...
Osebno ne razumem teh problemov ki nastanejo s ''krivičnostjo'' pri delitvi.



bratje in sestre živijo v isti družini  Starši ustvarjajo premoženje in žrtvujejo zato svoj čas z otroci.  Vsi v družini se žrtvujejo. Zato to premoženje vsaj moralno ni čisto njihovo. Pa tudi po zakonu ne. (nujni delež)
Če pa so kaj sami podedovali potem pa naj po svoji lastni presoji dajo naprej. Za dobit in za dat moraš imet obraz. 

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izplačilo
21.3.2008 16:03:04   
Pikec
Če izvzamemo nujni delež (ki pride v poštev po smrti)...

S premoženjem razpolaga vsak sam po svojih željah. Nihče mu nima pravice (niti mu ne sme) diktirat kako in kaj. Konec koncev lahko vse proda in gre na stara leta žvet na Maldive al pa vse skp podari žnj faktorju. Kdo mu lahko prepreči. Razen če je seveda opravilno nesposoben v tem primeru s premoženjem razpolaga zakonit zastopnik.

Vsak ima pač pravico s svojim premoženjem razpolagati po svojih željah (razen davkov državi). Vse ostalo so pričakovanja ostalih.

Če seveda zanemarimo moralo in kaj je pravično ali kaj ne.
Vsak (ki je ''upravičenec'') pač iz svojega žepa ven razume pravičnost. Tko je tko je blo in tko bo.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izplačilo
21.3.2008 18:59:49   
atanja
JA če bi tako gledala bi mogla pol gledat tud ali men bolj pomagajo al njemu... Ne vem no sam lahko tud tako gledaš: brat bo doma ostal in ne bo čisto na svojem....
So dobre pa slabe lastnosti...
Sigurn pa ne bom gledala komu več dajo ker ko sem bla majhna je tudi moj brat meni kaj dal. Valda ne bo zdaj on zahtevu da mu vrnem...

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izplačilo
21.3.2008 21:27:33   
Rožica I
 Meni pa se zdi nepojmljivo debatirat pred človekom, kaj bo kdo dedoval po njegovi smrti user posted image  user posted image  user posted image  user posted image .. Sem pa enkrat slučajno prisostvovala takšnemu pogovoru.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izplačilo
21.3.2008 22:19:03   
Anonimen
Pametni starši naj bi take stvari uredili že v testamentu.


Res je.

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: izplačilo
21.3.2008 22:23:01   
Anonimen
Ne vem, meni se vse zdi da je vrednost parcele dosti manjša od vrednosti hiše, in kaj je narobe če se tisti ki je dobil več mora zadolžit da bi izplačal brata/sestro? Saj tisti ki je dobil parcelo bo tudi težko zgradil hišo brez kredita?


Kaj pa vem, ne v vsakem primeru.

Recimo ogromna, nefunkcionalna hisa s 300 kvadrati lahko zahteva kar precej (vcasih tudi ogromno)vlaganj in adaptacije, pa se tezko je na koncu cisto po nasem okusu. Lahko si za nekaj vec denarja postavimo hiso mojih dimenzij, novo, predvsem pa po mojem okusu in potrebah. Tudi to je ena od moznih kombinacij "pravicnosti" pri razdelitvi.


(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: izplačilo
21.3.2008 22:34:02   
Anonimen
Jaz sem podedovala po očetu nujni delež. Vem, da ga imam, ker vpisujem v vse stvari katastrski dohodek. In to bi morala po logiki moje mame izročiti bratu, ki je ostal na kmetiji s 36 ha in je niti cele ne obdeluje več . Šla sem od doma pa s kovčki cunj, ki sem jih sama kupila. Za dober odnos sem bila pripravljena nekdaj pustiti vse bratu, če pa ne smem prestopiti praga hiše, bivšega doma, pri kateri sem fizično zelo pomagala in bila prikrajšana tudi za osebne potreb pa sorry, jaz tega ne dam.
Najbolj hudo je, ker vsi govorijo tam, da sem požrešna jaz.
Tako bom rekla; prav je, da vsak nekaj dobi, vendar žal se ne da to vedno pravično razdeliti. Je pa pomembno, kaj kdo v tistem času nekdo potrebuje. Če npr. gre nekdo od doma, in ima stanovanjski problem, zakaj mu ne bi tisti, ki ostane doma, pomagal, če lahko. Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: izplačilo
21.3.2008 22:40:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Šla sem od doma pa s kovčki cunj, ki sem jih sama kupila.
Najbolj hudo je, ker vsi govorijo tam, da sem požrešna jaz.


Pa v kaksnem okolju ti zivis...user posted image ? Ves cas neke grozne stvari...v bistvu ne stvari, odnosi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izplačilo
21.3.2008 22:40:57   
Anonimen
Npr,da ostane hiša onemu,ki je notri,ali more grugega takoj izplačat.Ali je bolje,da se še on izseli.Ker je kar kriza ,da moraš potem ful denarja dajat in se zapufat,pa še svoje otroke.
Kako ste naredili tisti,ki ste v podobni situaciji ali ste bili?
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo

Če bova midva z možem mogla hišo, ki je ogromna in tudi fajna za vzdrževat mogla izplačat njegovi sestri vem, da nama drugega ne preostane, kot da gremo. Ker izplačat je ne bi mogla, kolikor sva pa že vanjo vložila, bi imela pa lahko že hišo narejeno, pa še tako, kakršno bi si želela. Tako da...se ne strinjam vedno z izplačilom. Sem pa za, da ne gre nekdo od doma praznih rok. Lp

(odgovor članu neanja duo)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: izplačilo
21.3.2008 22:46:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Šla sem od doma pa s kovčki cunj, ki sem jih sama kupila.
Najbolj hudo je, ker vsi govorijo tam, da sem požrešna jaz.


Pa v kaksnem okolju ti zivis...user posted image ? Ves cas neke grozne stvari...v bistvu ne stvari, odnosi.


Ja, Mič, tudi jaz ne morem verjeti, da se mi to res dogaja. Na srečo sem preživela in odšla od doma k možu, boljše okolje že imam tukaj. Samo zaupanja ni več. Pa bolečina ostaja. Verjetno si mislila tudi za druge teme, ki sem jih odpirala, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: izplačilo
22.3.2008 18:56:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: neanja duo
Eden(sam) dobi zazidljivo parcelo,da si zgradi hišo,drugi(z družino) ostane v hiši s starši.

Prepiše se vse, karor se misli. Onemu parcelu, temu del hiše v kateri živi in okolico. Staršem ostane samo tisti del hiše v katerem živijo in tega pač z oporoko zapustijo kakor želijo. Seveda pa je najbolje, da se onega s parcelo tudi primerno izplača, že prej, in se oni odpove dedovanju, ker je svoj delež dobil že za časa življenja.

Kakorkoli že, tako, v skrajnem primeru onemu pripada samo nujni delež tistega dela hiše, ki je v zapuščini, torej kjer sta starša živela in kar sta zapustila.

Prav je, da to starši uredijo še za časa svojega življenja. Otroci imajo vedno svoje družine in vsak vleče na svoje - zelo redko sami pridejo do sporazuma.

Torej je na starših, da stvari uredijo in zapustijo tako, da dedičem ne dajo povoda za kakršnokoli prerekanje o dediščini. Že tako radi najdejo kaj drugega.

(odgovor članu neanja duo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: izplačilo
25.3.2008 14:50:01   
gojska
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Meni pa se zdi nepojmljivo debatirat pred človekom, kaj bo kdo dedoval po njegovi smrti user posted image  user posted image  user posted image  user posted image .. Sem pa enkrat slučajno prisostvovala takšnemu pogovoru.


ne vem kaj bi bilo to nepojmljivo, če so vsi skulirani je to najboljše. Seveda z dolžnim spoštovanjem. Saj s tem nikogar v grob ne spravljaš.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?