|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sovražim posojanje denarja
16.4.2008 22:11:01   
Spark
Moj mož je enemu "prijatelju" posodil 40€ za nakup enega avtodela. To je bilo novembra ali decembra. Ta "prijatelj"je mož od ene njegove sorodnice, in ta sorodnica živi v BIH, ta "prijatelj" pa je pršel v SLO delati, in hodi enkrat mesečno v BIH.
Ko si je sposodil denar je rekel da bo vrnil pri plači. No januarja sem jaz mojemu nekaj zatežila, da naj išče svoj denar, pa ga je mož zagovarjal, da sej mu bo vrnil, pa da je trenutno brez denarja, skratka blablabla.
No evo, do danes moj še ni dobil denarja. Takrat januarja sta nazadnje govorila o denarju in potem nič več. Aja, pa še to, denar za avto si je sposodil od enih sorodnikov po ženini strani iz Nemčije.user posted image
No, sedaj je še moj mož malo tečen zaradi tega, ampak sploh nevem ali naj mu teživa, ali pač spušiva teh 40€, in če jih bo človek kdaj vrnil, super, če ne pa nikoli nič več ne dobi od naju.
Malo me muči, kaj če človek nima denarja, ker tukaj dobi baje nekje od 600-700€ plače. Ker je podnajemnik plača za stanovanje 150€+stroški bivanja. Potem če izračunam hrana, itd. Pa da še kaj denarja pošlje ženi, in otročka ima ki je star 7 ali 8 let. Se mi zdi da mo zelo malo ostane.
Skratka malo me vest peče če bi mu iskala denar, pa da on res nima. Ampak po drugi strani me podraži, ker on nič ne omeni, a jaz bi lahko teh 40€ kar lepo porabila za karkoli.
Kaj bi ve naredile?
Zatežile za denar, ali se naredile da ste pozabile?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sovražim posojanje denarja
16.4.2008 22:21:28   
MAŠKA
Sigurno bi ga še spomnila brez vsake slabe vesti. Če ga ne more vrnit, bi se vsaj opravičil in prosil, če še lahko malo počakata. Ma sigurno mu ne bi nikoli več posodila. Najbrž mu tudi nista vidva kriva za nastalo situacijo.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sovražim posojanje denarja
16.4.2008 22:46:41   
massylou
Ja, pri denarju se vedno zatakne.
Mene je mama učila modrostiuser posted image : kar posodiš, se delaj, kot da tega več nimaš. Preden posodiš, premisli, če si se stvari pripravljena dokončno odreči, sicer ne posojaj, ker ni nujno, da dobiš nazaj še kdaj. Sploh denar (raje šenkaj). Če se gre pa za žlahto, so pa "pravila" taka, da si morajo vsi med sabo pomagat.

Res pa je, da vama ta denar pripada. Sama bi najbrž naredila tako, da bi vprašala tega človeka, če mi sploh ima za vrnit, in če bi mi pošteno povedal, da je z denarjem na tesnem ... bi mu dolg odpisala, ker ne gre za tako ogromne denarje.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sovražim posojanje denarja
16.4.2008 23:09:17   
mama54
Mene je mama učila modrosti : kar posodiš, se delaj, kot da tega več nimaš.


To je res. In posodi prijatelju denar, izgubiš denar in prijatelja. Lastne izkušnje. Tako sva z mojim izgubila prijatelja in takratnih 10.000 DM.Od takrat ga nisva več videla z denarjem vred. Pa sva preživela in se danes ne sekirama. Življenje gre dalje. Prijatelj je nato izgubil ženo in dva otroka (sta se ločila). In z njegovo bivšo in njunima otrokoma smo še danes v dobrih odnosih.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sovražim posojanje denarja
16.4.2008 23:48:16   
karmy
za 40€? ... bi še nekako rekla da bi mu težil za 400 € ampak bivših 10 tisoč sit? oz. slabih 10 tisoč... 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 0:01:19   
* Mateja *
Moj mož vem tudi da kdaj posodi denar, sam jaz nisem s tem zadovoljna. Ok, svojim sorodnikom je eno, sam prijateljem nebi smel posojat, pa tudi če so najboljši. Ker ko se denarja kaj tiče, se vsak zna drugač obnašat in reagirat!!
POmoje nebota več vidla keša, če nebosta ful zatežila!!

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 2:43:50   
Anonimen
Jaz imam redkokdaj toliko, da komu kaj posodim, če pa že, potem pa samo takim, za katere vem, da mi bodo vrnili, pa naj bo to 40€ ali pa 400€ (no, toliko nisem še nikoli posodila - 200€ je bilo največ). Si pa tudi jaz kdaj pa kdaj izposodim, vendar nikoli velikih zneskov (nikoli čez 100€, zato, da lahko potem kolikor toliko normalno vrnem ob plači). Samo dvakrat v življenju sem si izposodila večje zneske - enkrat bivših 80.000 SIT (in sem vrnila v 4-ih mesečnih obrokih po 20.000 SIT) in enkrat bivših 240.000 SIT (in sem vrnila v 10-ih mesečnih obrokih po 24.000 SIT) - kakor dogovorjeno. Drugače pa nisem proti (iz)posojanju denarja, vendar pa samo tistim, ki ti vrnejo oz. samo, če boš sposoben vrniti. V takem primeru je popolnoma vseeno, ali gre za sorodnika, prijatelja ali neznanca. In zanašanje na šesti čut ne more škodovati. Pa podpis na kakšem papirčku tudi ne.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 7:12:50   
Spark
za 40€? ... bi še nekako rekla da bi mu težil za 400 € ampak bivših 10 tisoč sit? oz. slabih 10 tisoč...


Sej pravim, da niti sama ne vem, kaj bi, težila ali ne!

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 7:22:48   
mika
če vama 40€ ne pomeni ogromnega zneska, ne bi težila. sama si povedala v kakšni situaciji živijo, tako da bi mu ta znesek oprostila. res pa ni lepo od njega, da ni sam povedal, da trenutno ne more vrniti.

jaz gledam tako....če je denar  vzel z namenom da ga ne vrne, ga bo že življenje samo izučilo. če pa resnično ne more vnrnit, pa upam, da mu je denar vsaj malo olajšal finančno stisko.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 7:23:42   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

za 40€? ... bi še nekako rekla da bi mu težil za 400 € ampak bivših 10 tisoč sit? oz. slabih 10 tisoč... 


enako

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 7:30:24   
mika
pa še to...midva sva si sposodila dva krat večjo vsoto denarja, ko sva gradila in to od moje tete. denar sva vračala tako kot smo se dogovorili in ga tudi v celoti vrnila.

je pa mož povedal v nekem razgovoru svoji teti, da sva si nekaj denarja sposodila...ona je pa naredila cel halo, da sva denar vzela od moževe babice in ji ga nisva vrnilauser posted image . to je celo govorila na zapuščinski, ko je babica umrla.
ma kje pa bi nama padlo na pamet hodit prosit k 82 letni ženski za denar.

tudi v tak drek lahko padešuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 7:47:52   
Tanik
moj mož je tudi posodil denar in tip (kolega) mu je samo obljubljal, ja saj bo. pa posodil mu je tolarje (govorimo o 15.000 SIT) in potem smo že prešli v evre pa so meseci tekli. nakar je ta isti tip spet prišel po denar, moj je preveč dober, vsem bi ustregel če bi se dalo. no na srečo mu ni posodil potem sem pa jaz imela dovolj in sem tega tipa poklicala, mu svoje povedala, sploh kako si drzne še upat vprašat če mu posodimo ko je pa itak dolžan. drug dan je v kuverti mojmu prinesel denar in rekel, to je za tvojo ženo user posted image user posted image

torej, vzami stvar v svoje roke. jaz bi težila, ker pač pri denarju se vse neha. čisti računi, dobri prjatli al pa znanci, kokerkoli.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 8:12:43   
mojamura
mislim, da< ne gre tu za to, ali je velika, ali majhna vsota. gre se za princip. če se denar komu posodi - se pričakuje, da se bo denar v določenem/dogovorjenem času vrnil.
Najbolj na organ mi grejo takšne sorte ljudje, ki se nato, ko so denar dobili, delajo kot da je vse ok in nikomur nič niso dolžni. mislim wtfuser posted image user posted image

kar se tiče tvojega primera pa: življenje nikomur ne prizanaša, verjetno tudi temu prijatelju ne, niti vama. ni fer od njega, da dobesedno nima jajc, da bi vama povedal, da je pač v stiski in denarja zaenkrat še ne more vrniti.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 8:51:49   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

mislim, da< ne gre tu za to, ali je velika, ali majhna vsota. gre se za princip. če se denar komu posodi - se pričakuje, da se bo denar v določenem/dogovorjenem času vrnil.
Najbolj na organ mi grejo takšne sorte ljudje, ki se nato, ko so denar dobili, delajo kot da je vse ok in nikomur nič niso dolžni. mislim wtfuser posted image user posted image


se popolnoma strinjam, sem že imela tako izkušnjo, da sem potem jaz morala dobesedno prosit za svoj denar user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 10:03:31   
tehnofil
Skratka malo me vest peče če bi mu iskala denar, pa da on res nima.

Delaj po svoji vesti, ne po ..... svojem egu.


(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 10:32:13   
yaris
Moj  user posted image   je tudi posodil enemu prijatelju 700 eurov aprila lani. Od tega je seveda bilo 400 eurov iz bančnega računa našega otročka. Sedaj po dobrem letu denarja sploh še nisva vidla, ker je težko prit v stik z tem tipom. In še takrat ko prideva muti da bo čim prej dal pa ne da.
Jaz sem se na ta način naučila da ne posodim nobenemu nič,razen svojim najbližjim.
Sedaj čakava drugega user posted image pa ta tip dobro ve, pa vseeno nama ni še nič vrnil.
Danes so taki časi da se pri denarju prijateljstvo konča.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 10:39:50   
nuala
Jaz sem denar nehala posojat, ker so me vsi izkoriščali in sem denar težko dobila nazaj, če sploh.
Tudi dobrodelnosti se ne grem več, tudi tukaj so me nategnili.
Mojemu možu nebi težila, če je komu posodil denar. Mislim pa, da tudi njega srečuje pamet.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu yaris)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 11:55:29   
TRIŠ
Pozabila bi ,kar sem tudi že,in v mislih darovala za dobrodelne nameneuser posted image .Nikoli več pa mu ne bi posodila

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 12:31:30   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

mislim, da< ne gre tu za to, ali je velika, ali majhna vsota. gre se za princip. če se denar komu posodi - se pričakuje, da se bo denar v določenem/dogovorjenem času vrnil.
Najbolj na organ mi grejo takšne sorte ljudje, ki se nato, ko so denar dobili, delajo kot da je vse ok in nikomur nič niso dolžni. mislim wtfuser posted image user posted image

kar se tiče tvojega primera pa: življenje nikomur ne prizanaša, verjetno tudi temu prijatelju ne, niti vama. ni fer od njega, da dobesedno nima jajc, da bi vama povedal, da je pač v stiski in denarja zaenkrat še ne more vrniti.


enako

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 12:53:52   
pin
Pozabi na denar. Škoda se je kregat za 40 eurov. Nikoli več pa temu človeku ne posojajta. Tudi to je lekcija.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 13:11:08   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

za 40€? ... bi še nekako rekla da bi mu težil za 400 € ampak bivših 10 tisoč sit? oz. slabih 10 tisoč... 


Sem isto pomislila. Moj je enemu takrat kolegu posodil bivših 150.000. Še sedaj jih nima, pa je od tega že 5 let minilo. In tudi imel jih ne bo nikoli. Zakaj tako, pa dolga zgodba....

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 13:36:46   
jagoda77
enkrat je ena kolegica prišla z neko idejo, da bi midva jima nek denar posodila, pa že tako vem da ni najbolj kredibilna, pa sem ji kar povedala, da ne bo šlo.
denarja pa nobenmu ne posojam, če bi ga pa že, bi pa papir napisal.

je pa res, da ni tle teh 40€ ampak obnašanje tega modela, ker misli, da dnar kar z lufta leti. Naj reče, da je v stiski, pa če mu lahko podarita, ne pa da se dela nevednega.

jaz se morala svoje cajte tud kdaj fehtat za svoj dnar, k sem delala kot hostesa, pa mi je šlo prav na živce, pa je blo 40€ pa kaj, delala sem zato, zakaj bi jih nekomu kar pustila, pa sem težila, pa na koncu vse dobila user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 14:08:05   
Zanica
Jaz tud to sovražim. Moj mož je pa svojemu stricu enkrat sposodil 1500 evrov. To je bilo novembra, takrat sem bila noseča. Rekla sem možu da bomo taj denar potrebovali za opremo za dojenčka. Pa stric je obljubil da ga bo pravočasno nazaj vrnil, le da ga zdaj nujno rabi. Ok, familija, ni problema. Sicer stric ima skoraj 2000 evrov mesečno prihodka.
Otrok se je rodil, in kupili smo opremo (nič ni sicer manjkalo), samo smo imeli -2000 evrov na bančnem računu. I tko se je vleklo do sredine poletja, ko se je končno spomnil da bi nazaj denar dal in ga tudi je.
Meni je šlo na živce da mu mož to nikoli ni omenjal.... ampak sej je to njegov denar na koncu koncev....
Samo tedaj ko mu je denar sposodil nismo bili ravno finančno brez težav. Vendar moj mož učasih ne zna reči ne, ker se od njega pričakuje da denar vedno ima, in ne vem, kot da bi mel občutek krivde če ga ne bi dal/sposodil.
Dobro, mal se je popravil, ker ga je drugi stric enkrat klical (ravno ko se je naša user posted image  rodila) in citiram : "ej jaz bi te vprašal če bi imel 500 Evrov za sposodit, in, ja, čestitam na rojstvu otroka". Mož ga je seveda skenslal user posted image .

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sovražim posojanje denarja
17.4.2008 15:25:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

za 40€? ... bi še nekako rekla da bi mu težil za 400 € ampak bivših 10 tisoč sit? oz. slabih 10 tisoč...


Sej pravim, da niti sama ne vem, kaj bi, težila ali ne!



Sama ne bi tezila. Bi pa povedala cloveku v obraz, da ne mislim tezit za 40 eur in da zastopim, da mogoce nima, vendar, da bi bilo lepo, ce bi to sam povedal.

Osebno posodim do 50 eur in ih pozabim. Ce ih dobim nazaj super (takemu se kdaj kaj posodim), ce ne - do 50 eur je pimerna vsota placila, da razcistim s kom mam opravka.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: sovražim posojanje denarja
18.4.2008 11:56:35   
Pajaca
Princip je princip. Če si nekaj sposodiš moraš vrnt. Pa če je to 40E al pa 400E al pa 4000E. Vrnt je treba. In če človek ni toliko da bi vrnil sam od sebe ga je treba pač spomnt. Najlažje pa dobiš nazaj če greš tja takoj po plači, pol ni več izgovora da nima.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?