|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izbruhi joka zaradi pravljice...?
24.4.2008 22:04:17   
HuAnita
Ne vem, če spada med vzgojo, me pa zanima vaše mnjenje. Hči (3, 5-let) zelo rada posluša pravljice. Zdaj ima tudi CD, je pravljica o Šivilji in škarjicah, zraven pa opazuje slike v knhjigi, ki jo tudi ima. Danes kuham, pa joče (je doma, preboleva virozo). Tuli. Jo vpraššam, kaj je, pa je rekla, da je grajska gospa tako hudobna, grda do Bogdanke (šivilje), ji razložim, da Bogdanki ni nič hudega, saj pozna pravljico, da ia dobro srce...
Se umiri.Posluša naprej... Pa čez kako minuto spet joooook. Nikakor je nisem mogla umiriti, samo hlipala je: grajska gospa je grda, hudobna, bojim se za Bogdankouser posted image user posted image user posted image  tako da je v joku, po več kot pol ure, v mojem naročju zaspala.
Ok, sme smilisla, saj bo pozabila,, pa ne. Še potem se je popoldne med sprehodom spomnila in tako tulila čez mesto, da mi je bilo res že nerodno. Malo se je zaigrala s prijateljem, zdja pred spanjem pa spet, tulila, še zdja ko spi, hlipauser posted image user posted image user posted image   zen tak tragični obraz dela, malo sem jo sprva sumila, da glumi, ampak potem pa take solze in nikakor umiriti???? Jo cartam, ne pomaga, razložim, nič.... Ne vem, kaj naj, če bo še jutri imela izpade?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
24.4.2008 22:16:23   
Muca Copatarica
Tako zelo doživlja to zgodbico. Očitno je zelo čustvena in se je take stvari precej dotaknejo. 

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
24.4.2008 23:05:19   
pikicatalonica
Ko je bila naša stara 3 leta je imela obdobje, da je pri kakšni risanki (predvsem risanka Grdi raček) ko se je godila kakšna krivica tudi jokala. Sicer jok ni bil histeričen ampak je povedala, da je jokala oziroma bila žalostna ker je žalosten tido raček ker so bile druge živalice grde do njega in ga niso marale.
Ko je prišlo do takega joka sem ji raje ugasnila risanko in jo nekako prepričala, da sem ji dala neko drugo, ki ni tako žalostna.
Tako obdobje je imela ca. 3 mesece potem pa je že bolje razumela pomen risanke. Sedaj prav rada pogleda Grdega račka in brez joka in žalosti.

LP, pikicatalonica

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
25.4.2008 0:16:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikicatalonica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
25.4.2008 7:30:32   
DANVARI
naša je zadnjič pri Angelini balerini jokala, ko je ta sestrico dobila in sta oči in mami samo sestrico gledala in nista šla na njen nastop. Na koncu risanke tak jok, da sem bila totalno presenečena in nisem vedla kaj narest.
Pa sva se pocrkljali pa je bilo, samo tamale sestrice pa ni smela videt tisti večer.

_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
25.4.2008 8:43:59   
frutka_
Ja, začeli so se strahovi.user posted image Saj to ni nobena travma. Lepo ji razloži (tako kot si ji) in ji povej, da če ne želi poslušat ne rabi ampak da je gospa res hudobna in da ni lepo od nje kaj je storila. Pa se malo pomenita kako bi bilo bolje oz. kako bi se morala obnašati. Saj bo!user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
25.4.2008 9:05:48   
nuala
Tudi mmoja sta imela take, verjetno je to normalno ( jaz sem predvidevala, da je ) in tudi nisem prepovedala tistih knjig ( risank, ampak smo jih gledali skupaj. Otrok se mora navadit, da se v življenju ne dogajajo samo lepe stvari in da vsi ljudje niso dobri.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
25.4.2008 9:24:04   
Anonimen
Bo minilo to obdobje.doma imam veliko Disnijevih risank in sem jih tudi dala na ogled Timiju.Pri Ostržku smo prišli do scene,ko ga lutkar zapre v kletko in smo morali ugasnit.Rekel je,ne bom več gledal.Ni jokal,le odklonil je ogled.Nato risanko Bambi,tudi odklonil po desetih minutah.Pa smo jih pospravili,da počakajo na zrelejše čase.Niti brala mu nisem teh pravljic.Vse druge ja,teh pa ne.Piko Nogavičko je poslušal brez stresa.Obutega Mačka in ,da ne naštevam vse ostale.Aja,Toma in Jerija pa ja,pa čeprav se pretepata,ga pa ni ganilouser posted image user posted image
In so prišli sedaj,ko bo skoraj pet let dopolnil,razume,da je to samo finta,risnka pravljica izmišljeno.samo,da ga ne zanimajo Ostržek ali Bambi,temveč Batman in Spaidermen.user posted image Iz ene skrajnosti v drugo.

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
26.5.2008 10:56:13   
caillou
Oh HuAnita nič nenavadnega. Pri nas smo jokali pri Telebajskih (ko so poskakali v luknjice), pri Frančku, ko je izgubil ribico, pri Petru Panu, ker ni hotel odrasti,.....
Tolko se vživijo v te junake, da je noro. Pa še kakšen otrok je bolj občutljiv. Saj veš, tako je tudi pri odraslih ljudeh. Saj mene še vedno stiska, pa lahko gledam samo delček kakšne oddaje na Animal planet.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
26.5.2008 17:10:34   
skuštrana
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2224725&mpage=1

Tule sem pisala ko se je to obdobje začelo pri Liziuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
26.5.2008 20:55:34   
Naja30
Moja sicer (ŠE) ne joka ob risankah, sem pa jaz, ko sem bila stara toliko kot tvoja zdaj, zelo intenzivno doživljala eno češko risanko o medvedku (ko je na koncu rekel "dobra noc" če se spomneteuser posted image ). Se še zdaj spomnem, kako sem vedno jokala in res mi je bilo težko. Ne vem pa točno, zarad česauser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
26.5.2008 22:02:51   
Barči78
Moja punca pa takoj joka, če sliši počasno glasbo, se ji takoj začne nabirati v učkah. Pa mi tudi ni bilo čisto jasno user posted image . Je pa res, da sama tudi hito jokam, ko je kakšen žalosten film,... smo bolj čustveni.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
2.6.2008 17:42:05   
hmm...
Saj mene še vedno stiska, pa lahko gledam samo delček kakšne oddaje na Animal planet.



Enako.

Kako boge živali trpijo.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
8.6.2008 22:56:47   
baja*
Moj bratec se je jokal pri pravljici Rdeča kapica, ker se je bal volka. Iz kasete (ja, to je bil še čas kasetuser posted image ) je potegnil trak in vse skupaj skril v omaro pod cote.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
11.6.2008 10:20:02   
Suzy.
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Ja, začeli so se strahovi.user posted image Saj to ni nobena travma. Lepo ji razloži (tako kot si ji) in ji povej, da če ne želi poslušat ne rabi ampak da je gospa res hudobna in da ni lepo od nje kaj je storila. Pa se malo pomenita kako bi bilo bolje oz. kako bi se morala obnašati. Saj bo!user posted image


Se strinjam, da se je začelo tako obdobje. Naša je včasih rada gledala vse risanke, zdaj pa nič več Rdeče kapice in podobnih zadev, kjer so noter hudobneži, volkovi.... Ker jo je strah in potem ponoči tudi sanja o tem.
Smo pač zamenjali izbor risank in pravljic. Stara je pa zdaj 4 in pol, pa še ni minilo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
11.6.2008 14:00:05   
Lunca1
No naša pa noče več gledat Viking Vikija, ker Soreja boli zob.user posted image user posted image

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
4.7.2008 12:14:46   
c7
Ja, to pa znajo. Jokati, mislim. Mi smo imeli eno obdobje, ko smo jokali ob Janku in Metki, Rdeči kapici,... MIslim, da so to bolj čustveni otroci. Tudi ob glasbi. Sta se otroka z možem enkrat peljala v vrtec, poslušali pesem od Akona Mr. Lonely, sinko pa v jok, da pogreša mamo :-)

Da pa priznam: imata po mami, saj sem pred nekaj dnevi jokala ob eni pesmi, ker so se mi pač smiliti tisti, o kom govori, in sem si jo vseeno neprenehoma vrtela :-)

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izbruhi joka zaradi pravljice...?
5.7.2008 7:46:44   
onina
Sem sama mamica in se spomnim te pravljice iz moje mladosti in se tudi spomnim, da je tudi mene ganila in, da mi je bilo hudo zaradi Bodganke - je to pač taka pravljica.

(odgovor članu c7)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
VIDEO: Odvajanje od plenic v treh dneh
video
Odvajanje otroka od plenic je lahko stresno in zelo utrujajoče. Tale mamica pa je našla odlično rešitev. Preverite!




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?