|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šminkanje
30.7.2008 1:40:33   
Anonimen
Nasa pupa je za 3. rojstni dan dobila otrosko sminko in blescice. Zdaj se sminka za vsak tretji sprehod, recimo. In mi ne more dati ljubcka, ker je nasminkana user posted image .

Koliko se "licijo" vase puncke? Oziroma koliko jim dovolite? Jaz pojma nimam, kaj je prav. Pri 30+ premorem maskaro, crno barvico, 3 osnovne sminke in po ta novem en gloss, ali nekaj takega. To ni bohvekaj, vem. Otroku ne zelim prepovedati licil, ne morem pa tudi pustiti, da sproba vse in se vec namesto mene. Kje je meja?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Šminkanje
30.7.2008 6:54:04   
nanč
Naša je tud dobila šminke,pravzaprav cel komplet ličil(otroških)in se maže,pač ko se spomni.Sej te zadeve se tak nič ne vidijo na obrazu,če pa že pa čisto malo.ji ne prepovedujem,ker je v takem obdobju,da bi vse probala.Če si nohte nalakiram,me ne zgreši,morem tud njej.sem ji kupila tud otr.parfum,ampak ga ne uporablja,ker moj bolj dišiuser posted image .

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Šminkanje
30.7.2008 7:43:22   
Blejka26
moja je stara dve leti in pol pa se že kar neki časa hoče samo šminkat..to z šminko je še dobro,moja se hoče še po očeh in to z maskaro.Seveda ji to ne dovolim,samo enkrat ko jo nisem dobro skrila mi jo je izmuznila in se vsa napacala.Še sreča da se ni v oči-mene je skori kap..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Šminkanje
30.7.2008 8:05:46   
Janya
Naše so stare skoraj 5 let pa jim ne dovolim kakršno koli šminkanje niti lakiranje nohtov, je pa res da se tudi sama namažem na vsake kvatre enkrat.
Se mi zdi da se morjo cenit in sprejemat takšne kakršne so in jim tudi rečem da jim je narava dala veliko lepote in se jim  kar da dopovedat.
Tudi starejša 17 letna ne pretirava z ličili, hvalabogu

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Šminkanje
30.7.2008 8:27:00   
Nea
Doma imam 4.5 in 2 letnico. Obe nori na šminko. Ta starejša vzame lak za nohte in potem lakira sebi in mlajši sestrici.
Otroško šminko dovolim, ampak samo za po hiši, ne na sprehode in ne v vrtec. To sta obe lepo sprejeli in se tega pravila držita.
Mamina šminka tudi ni za uporabo, ker je lahko nevarna za otroško kožo tako, da me sploh več ne sprašujeta če jo lahko uporabljata.


_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Šminkanje
30.7.2008 8:41:41   
tananejka
Jaz v tem ne vidim nobenega problema, če se seveda ne pretirava. Tako kot se odrasli razlikujemo se tudi otroci. Sama nisem nikoli pretirava z ličili, vem pa da sem se tudi jaz rada namazala z mamino šminko, če sem jo kje našla. Seveda naskrivajuser posted image . Še danes ne uporabljam šminke, le maskaro in puder, pa včasih senčilo. Pri mojih 3 puncah pa bo to očitno drugače...
Moji dvojčici, ki bosta oktobra stari 6. let, pa se nasploh radi lepo oblečeta (kiklice, kakšno zapestnico, čopke - jaz naprimer nikoli nisem marala nositi oblekic in kiklic). Imata vsaka svojo labelo in se tudi pridno mažeta. Včasih (izjemoma) jima nalakiram nohte in dam gor kakšno nalepkico v obliki srčka, zvezdice... Tudi najmlašo sestrico "uredita"user posted image
Ne povezujem pa šminkanja in ličenja z osebnim zadovoljstvom.... torej: rad se imaš lahko, če si naličen vsak dan ali pa če nisi nikoli....to je stvar samopodobe, samospoštovanja, ki ga starši otrokom dajemo z drugimi dejanji...

(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Šminkanje
30.7.2008 9:56:43   
vesna.com
Moji sta 4 in 8 in se med počitnicami občasno ta večja nalakira nohte, ta mala pa se tud včasih z otroškimi "namaže".Za šolo ne dovolim.

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Šminkanje
30.7.2008 10:20:57   
Dadi
Hvalabogu da ne dobivamo takih daril....Naša 4 letnica ima pa manijo na vazeline. Pa enkrat si je hotela nohte nalakirat in sem ji ustregla.
Se pa tudi jaz ne mažem skoz tu pa tam za spremembo.
Enkrat ko me je videla da se z maskaro mažem si je pol na samem tut ona tole maskaro gor vrgla, pa še tamalmu...za preventivo verjetno, da ne bo samo ona kregana....user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Šminkanje
30.7.2008 10:49:49   
Vrtnica79
Hmmm, jaz sem parkrat naši ( 7 let) prepustila prosto izbiro kako se naliči z temi otroškimi zadevami. Je imela tako veselje da se je lahko lišpala. Potem pa jo je to minilo.  Nohte pa ima samo zdaj med počitnicami nalakirane. Jaz pa se igram manikerko in ji krasim nohteuser posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Šminkanje
30.7.2008 10:51:21   
Vrtnica79
Aja, pa da nebo pomote- ličila se je samo za doma ko se je igrala

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Šminkanje
30.7.2008 13:16:06   
Anonimen
Jaz naši štiriletnici ne dovolim šminkanja, edina dovoljena zadeva je vazelin, in če bo po mojem do konca OŠ nič in pika (pa verjetno bo kar moralo biti!).

(odgovor članu Vrtnica79)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Šminkanje
30.7.2008 13:28:30   
Anonimen
Moja dečva je nora na ličila. Šminke, laki, pudri, maskare, parfumi... Čisto poblaznela. No, tega nima po meni, bajdevej.

Ampak ni šans, midva ne dovoliva. Ne more se petleten mulc šminkat in nohte lakirat, no. Kaj bo pa pri desetih delala potem? Pa pri osemnajstih?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Šminkanje
30.7.2008 13:41:42   
lunca77
A ma po atiju user posted image ? Ja jst tudi mislim, da ne bi dovolila, se bom ukvarjala s tem čez kaki dve leti. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Šminkanje
30.7.2008 13:48:00   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Jaz naši štiriletnici ne dovolim šminkanja, edina dovoljena zadeva je vazelin, in če bo po mojem do konca OŠ nič in pika (pa verjetno bo kar moralo biti!).


In ja, ti boš mislila, da se ne, tamala se bo pa v šoli na WC-ju mazala.

Po moje je bolje, da se take stvari dovoli v mejah normale, ker to je po moje tako kot obuvanje maminih čevljev s peto in natikanje koravd. Tako nekako, samo malo bolj moderno.
Če pa so te stvari strogo prepovedane, potem po moje ostane nekje v podzavesti, kako je to nekaj skrivnostnega (vsaj pred mamo je treba skrivat) in privlačnega ...

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Šminkanje
30.7.2008 13:52:36   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Po moje je bolje, da se take stvari dovoli v mejah normale, ker to je po moje tako kot obuvanje maminih čevljev s peto in natikanje koravd. Tako nekako, samo malo bolj moderno.
Če pa so te stvari strogo prepovedane, potem po moje ostane nekje v podzavesti, kako je to nekaj skrivnostnega (vsaj pred mamo je treba skrivat) in privlačnega ...


S temle bi se jaz strinjala in bi dala primerjavo s sladkarijami: tisti otroci, ki jih ne smejo jesti (kao jih ne marajo user posted image ), se jim, ko pridejo do njih, kratkomalo strga, in pogoltnejo vse, kar vidijo, tisti, ki jihi imajo vedno na razpolago, jih jedo v mejah normale. Nobena skrajnost ni dobra, tudi pri šminkeraju ne.


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Šminkanje
30.7.2008 14:01:09   
Anonimen
Pejta se solit vidve. A smo spet pri čokoladah? user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Šminkanje
30.7.2008 14:24:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Po moje je bolje, da se take stvari dovoli v mejah normale, ker to je po moje tako kot obuvanje maminih čevljev s peto in natikanje koravd. Tako nekako, samo malo bolj moderno.
Če pa so te stvari strogo prepovedane, potem po moje ostane nekje v podzavesti, kako je to nekaj skrivnostnega (vsaj pred mamo je treba skrivat) in privlačnega ...


S temle bi se jaz strinjala in bi dala primerjavo s sladkarijami: tisti otroci, ki jih ne smejo jesti (kao jih ne marajo user posted image ), se jim, ko pridejo do njih, kratkomalo strga, in pogoltnejo vse, kar vidijo, tisti, ki jihi imajo vedno na razpolago, jih jedo v mejah normale. Nobena skrajnost ni dobra, tudi pri šminkeraju ne.




Tokrat se popolnoma strinjam. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Šminkanje
30.7.2008 15:07:56   
Anonimen
Hvalabogu da ne dobivamo takih daril....


Ona je dobila, ker je vedno, ko je prisla na obisk, pičila direktno do kozmetike user posted image .

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Šminkanje
30.7.2008 15:11:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Po moje je bolje, da se take stvari dovoli v mejah normale, ker to je po moje tako kot obuvanje maminih čevljev s peto in natikanje koravd. Tako nekako, samo malo bolj moderno.
Če pa so te stvari strogo prepovedane, potem po moje ostane nekje v podzavesti, kako je to nekaj skrivnostnega (vsaj pred mamo je treba skrivat) in privlačnega ...


S temle bi se jaz strinjala in bi dala primerjavo s sladkarijami: tisti otroci, ki jih ne smejo jesti (kao jih ne marajo user posted image ), se jim, ko pridejo do njih, kratkomalo strga, in pogoltnejo vse, kar vidijo, tisti, ki jihi imajo vedno na razpolago, jih jedo v mejah normale. Nobena skrajnost ni dobra, tudi pri šminkeraju ne.




Lahko se strinjata, ko imata fantke user posted image .

Nekje v tej smeri razmisljam. Prepovedati sploh ne zelim, ne bi pa rada sla predalec, da ne bo taka kot v cirkusu. Glede na to, da mene sminkanje ne veseli, nimam obcutka, kje je meja, kdaj je prevec za tako majhno pupo. Ceprav se mi zdi, da bo zaenkrat to kar dovolj, ena sminka in ene blescice. Do naslednjega rojstnega dne user posted image .

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Šminkanje
30.7.2008 15:54:04   
Dadi
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Hvalabogu da ne dobivamo takih daril....


Ona je dobila, ker je vedno, ko je prisla na obisk, pičila direktno do kozmetike user posted image .


No sej pomoje bi naša tut, če bi kdo mel te reči...user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Šminkanje
30.7.2008 20:26:31   
K_a_t_i
U, šminka je zakon! S sestro sva si jo zaželeli za vsakega dedka Mraza - tisto "ta belo" (vazelin). Mogoče je mami tud misla, da bova mahnjeni na kozmetiko - no mi2 sva si pa, ko sva bili sami doma, copate namazali z njo, da se je dalo po veži boljš drsat user posted image .

Drgač pa ja, dober, da mam fantka! user posted image


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 30.7.2008 20:27:15 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Šminkanje
1.8.2008 18:18:09   
mojcapr
IZVIRNO SPOROČILO: Teja27

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Po moje je bolje, da se take stvari dovoli v mejah normale, ker to je po moje tako kot obuvanje maminih čevljev s peto in natikanje koravd. Tako nekako, samo malo bolj moderno.
Če pa so te stvari strogo prepovedane, potem po moje ostane nekje v podzavesti, kako je to nekaj skrivnostnega (vsaj pred mamo je treba skrivat) in privlačnega ...


S temle bi se jaz strinjala in bi dala primerjavo s sladkarijami: tisti otroci, ki jih ne smejo jesti (kao jih ne marajo user posted image ), se jim, ko pridejo do njih, kratkomalo strga, in pogoltnejo vse, kar vidijo, tisti, ki jihi imajo vedno na razpolago, jih jedo v mejah normale. Nobena skrajnost ni dobra, tudi pri šminkeraju ne.





Tudi jaz se strinjam, moja 4 letnica se tudi hoče šminkati, posebaj pri babici. Naj imajo malo svojega veselja, če prepoveš je še slajšeuser posted image user posted image user posted image .

Tokrat se popolnoma strinjam. user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Šminkanje
2.8.2008 0:12:49   
Peli
Moj sin se je že namazal z barvico, no pobarval si je nosek - ker sm mu ga jest za maškare.
Bolan je na rožice za na nohte in če me vidi da si urejam nohte, stoji zraven mene in mi teži dokler ne dobi rožice na noht user posted image .

Ful rad pa se maže s kremcami (ličil glih sama ne uporabljam kej dost). če ne najde druzga je dobra tud krema za noge ali hledilno mazilo - namaže se pa od obraza rok - do kolen (kar čez hlačeuser posted image ).

Mislm fant je rad lep user posted image !

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Šminkanje
7.8.2008 0:03:36   
Rubin.
Oh, Mič dete odrašča user posted image .

Pri nas je bila pozimi aktualna Labella, ker sem se jaz vsakič, ko sem šla od doma namazala z njo, se je seveda tudi mala miss.

Ker se ne šminkam, sem mislila, da je na to pozabila, vendar sem zadnjič videla, da je punčko mazala z takšno mini igračko, ki je bila podobna šminki user posted image .

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Šminkanje
10.8.2008 19:21:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Oh, Mič dete odrašča user posted image .


Da.

Ceprav se mi cedalje bolj zdi, da bomo sminkanje se najlazje dali skoz user posted image .

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci naj bodo bosi
Hoja brez čevljev je najbolj naravna in primerna za otroke, zato naj bodo ti čim večkrat bosi. Malo stopalce se namreč n...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?