|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvi čeveljčki
15.9.2008 16:45:23   
pajkica
Tako na hitro se je shladilo, da bo treba še ta teden it nekaj kupit.
Sicer še ne hodimo, stari smo 8 mesecev, ampak za ven bo pa rabil nekaj za obuti, pa glede kako je hiter v razvoju pričakujem tudi, da bo v roku dveh mesecev hodil (kobacamo že od 6 meseca, sedimo od 6,5, pred kakimi 14 dnevi pa je že začel vstajati na nogice). Brez kakršnekoli pomoči, vse sam pogrunta.

No, torej, čeveljčki.......

Mama me vztrajno prepričuje, da rabi ortopedske, čez gleženj, ampak bolj kot berem bolj ugotavljam, da je to veljalo pred 30 leti, zdaj pa naj bi otrok imel čimbolj mehke, neortopedske čeveljčke.

Ker bova šle čeveljčke kupovati skupaj bo torej problem, kako ji vse to razložiti, ker je taka, da je njeno vedno najbolj prav in če jih hočem dokazati nasprotno je cel ''kažin'' in kuhanje mule.
Da grem sama ni možno, ker greva v eno večje mesto stran od nas (pri nas itak ne dobiš nič pametnega) in ker jaz nimam avta pelje ona.
Kako naj jo prepričam, da so ortopedi zdaj drugačnega mnenja kot pred 30 leti?

Saj mogoče se vam to ne zdi problem, ampak....

Kakšne čeveljčke imajo vaši otroci? Ortopedske, neortopedske? Kaj si mislite o enih in drugih?
Jaz sem razmišljala, da bi jih šla kupiti v Deichmann. Imajo kaj pametnega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvi čeveljčki
15.9.2008 18:14:57   
ZmajTolovaj
Hja, kakor koli ji boš razložila, samo vztrajaj do konca. Res. Povej ji, da razumeš, da želi malemu najboljše, ampak v teh letih se je marsikaj spremenilo in da če bi bilo možno, bi bilo najboljše, da je otrok bos. Ker pa je pač mraz, rabi čimboljši približek, se pravi mehko obutev, ki ga ne utesnjuje.
Deichmann ima luštne stvari, vsaj meni so všeč, in ne predrage.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvi čeveljčki
15.9.2008 18:52:02   
Naja30
Mame ne rabiš nič prepričevati, ker verjetno ne bo uspelo. user posted image
Kupi mu, kar misliš da je najboljše za njega. Naša je imela prve čevlje ciciban, program softy. Navadni so fuuul pretrdi. Zelo so mi všeč superfit copati in mass čevlji. Saj za dobit je vsega dovolj, predvsem mehke obutve. Na žalost pa še marsikje (med prodajalkami npr.) velja prepričanje, da mora biti obutev ortopedska.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvi čeveljčki
15.9.2008 20:15:42   
kaya2007
težko jo boš prepričala, pa tudi ortopedi imajo deljena mnenja. naj pa te potolažim, da boš v trgovinah sploh težko našla ortopedske, jih praktično ni.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvi čeveljčki
15.9.2008 20:22:10   
tabi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

Mame ne rabiš nič prepričevati, ker verjetno ne bo uspelo. user posted image
Kupi mu, kar misliš da je najboljše za njega. Naša je imela prve čevlje ciciban, program softy. Navadni so fuuul pretrdi. Zelo so mi všeč superfit copati in mass čevlji. Saj za dobit je vsega dovolj, predvsem mehke obutve. Na žalost pa še marsikje (med prodajalkami npr.) velja prepričanje, da mora biti obutev ortopedska.



se podpišem


_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvi čeveljčki
15.9.2008 21:06:21   
Ekaz
Točno to sem jaz ravno prejšnji teden vprašala našo pediatrinjo. Včasih je veljalo, da ortopedski čeveljčki vplivajo na obliko "loka" na nogici. Danes je dokazano, da temu ni res. Velja, da ortopedski niso škodljivi, vendar na oblikovanje loka ne vplivajo. Lahko kupiš ortopedske ali navadne. Eni in drugi so dobri in niso škodljivi za nogico. Naj pa imajo mehak podplat, da lahko otroček čuti ali je stopil na kamenček, ali hodi po gladkem ali grobem,...Jaz bom kupila tiste, ki bodo lepše.

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvi čeveljčki
15.9.2008 21:50:30   
kaya2007
Velja, da ortopedski niso škodljivi, vendar na oblikovanje loka ne vplivajo.


ni nujno. po nekaterih mnenjih, daje ortopedski vložek preveč opore podplatu (deluje kot birgla), zato mišice ne delajo dovolj in posledično lahko pride do deformacij, platfusa...

ni mi všeč, če kdo piše, kot da je nekaj 100% gotovo. madona, saj si še stroka ni edina!

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvi čeveljčki
15.9.2008 22:04:20   
danijela in taja
poglej konc težav pelješ jo v ciciban.....tam ti dajo čevlje za prve korake in ti vse lepo povejo...ti si pa tiho in kupiš pa je mir.......

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvi čeveljčki
16.9.2008 7:59:56   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

poglej konc težav pelješ jo v ciciban.....tam ti dajo čevlje za prve korake in ti vse lepo povejo...ti si pa tiho in kupiš pa je mir.......


In kupiš povsem zgrešeno obutev, v kateri se otrok lomi in ves čas pada na tla, ker so čevlji pretrdi. Ali pa je prodajalka tako pametna s tem, da je treba kupit večjo št. copatkov, da ima za prst prostora, da omenjenih copatov ne more nosit, ker so ji - preveliki. user posted image  Ni se za zanašat na prodajalke, vsaj jaz imam slabe izkušnje z njihovimi nasveti.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvi čeveljčki
16.9.2008 9:26:09   
kaya2007
Ni se za zanašat na prodajalke, vsaj jaz imam slabe izkušnje z njihovimi nasveti.


sploh v cicibanu (mercator center) so blazno pametne.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?