|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 11:40:35   
gajka
A ima katera že izkušnje s cepljenjem proti rotavirusnim okužbam oz. a katera razmišlja o tem?

Cepivo je sicer drago - trenutna cena je 77 EUR za 1 odmerek. Potrebna sta pa 2 odmerka v zamiku 1 meseca. Cepljenje je mogoče do otrokovega dopolnjenega 6 meseca, držalo pa naj bi predvidoma 2 leti. Kasneje cepljenje ni več možno. Meni so to cepljenje svetovali pri pediatru in bi po planu dobil prvo dozo cepiva pri 3 mesecih, drugo pa pri 4 mesecih. Jaz kar resno razmišljam o tem cepljenju, ker je user posted image najbolj občutljiv pri morebitni okužbi ravno v prvih 2 letih. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 11:59:48   
mml
Jaz sem user posted image  cepila, prvič pri 2. in drugič pri 3. mesecu. Obakrat je imel malo več krčev prvih 48 ur po cepljenju in dober teden je bistveno več polival, drugih težav pa po cepljenju ni bilo

Pri naši P je bil en odmerek cepiva 75€

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 12:11:00   
frutka_
Ne bom je dala cepit. 

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 12:57:30   
Naja31
Bil je cepljen prvi, drugič bo čez 14 dni. Nobenih stranskih učinkov nisem opazila.
En odmerek 75 eurov.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 13:22:48   
nia5
Moja je prvič že bila cepljena, drugič pa bo čez en mesec, stranskih učinkov hvalabogu ni bilouser posted image . Cena 75 EUR.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 13:26:23   
Anonimen
Bil je cepljen prvič pri 2 mesecih starosti in tretjič pri treh mesecih. Kar je bilo par dni nazaj. Nobenih stranskih učinkov in pa ena doza je 70 euro in nič več, pri nas.

Pa še to če slučajno ne veš v informacijo, cepivo poje po kapljicah - aplicira se peros.


(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 14:53:34   
ksenija12
jaz sem 2. otročka dala cepit, pri prvem cepiva se ni bilo...cepljenje priporočajo se posebej, ce bo sel otrok v vrtec...vem, cepivo je drago...ampak vse mame, ki so imele izkusnjo z rotavirusom, bi dale se enkrat toliko, samo da ne bi morale cez to...

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 15:25:05   
Jelcy
Izgleda, da so pri nas cepiva najdrezja. MI smo placali 79, pa neki centov.user posted image

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 17:13:55   
sonchek
Tudi mi smo jo dali cepiti, predvsem pa zato, ker gre z 11.meseci v vrtec, in slišala mamice otrok ki so preživeli rotavirus..baje je res grozno..bogi otročičke...
Mislim da je doza tudi pri nas prišla 70 €, pa ni mi jasno zakaj tako različne cene...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 18:10:14   
ursalara
Sem jo dala cepiti dobila je prvo dozo pri 3 mesecih drugo pri 4 mesecih!Nobenega stranskega učinka!
Cena 76 evrov za dozo cepiva!


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 20:13:35   
Anonimen
ja mi bomo tud cepli...v celju je cepivo 62,10e.

(odgovor članu ursalara)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 20:46:33   
Tisana
v celju je cepivo 62,10e
 Mogoče ga pa Šrot subvencionira user posted image  

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
1.9.2008 21:07:51   
blaža
Smo ga cepli in je bla ena doza79e. Bog nedaj, da ga nismo, ki v našem vrtcu je vsako leto in ta starejši je bil že v bolnici zaradi Rota virusa, na infuziji. Drugače pa je vsako leto več teh trebušnih viroz in driskanja . Za informacijo, Rota virus preživi na kljuki od vrat 7 mesecev! Pa sej veste, da ko gre en kakat v vrtcu in gre drugi za njim, pa kako si oni roke umivajouser posted image . Jaz in moj mož sva ga ta prvič tudi potrefla in sva bla res zdelana. Sej dokler ga od blizu ne doživiš, ne razmišljaš o cepljenju. Tudi jaz ne bi , če ne bi vidla kako je blo s starejšim. Lani sem bla noseča in ga nisem dajala eno obdobje, ko so to spet imeli v vrtcu, v vrtec. Je blo pol jasli na infuziji v bolnici. Mi je rekla vzgojiteljica, da so prav imeli sestanek z virologinjo in da je rekla, da bo vsako leto tega več. Krasno!

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
2.9.2008 12:29:15   
Naina
Tudi mi smo ga dali cepiti, ravno zaradi tega, ker gre z 11 meseci v jasli, slišali smo pa že za hude zadeve s tem rota virusom. Stranski učinki? Malce več je jokcal in bil malce bolj nerazpoložen.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
3.9.2008 22:31:55   
Alči
Mi ga pa ne bomo dali cepit.. Tako kot so napisale punce ..teh virusiov bo vse več in pred vsemi možnimi mutacijami ga ne morš obvarvat. Tk k pred gipo recmo tut ne lih tk jo fašeš čeprav si cepljenuser posted image ..ker jih je enostavno preveč različnih, cepivo pa je za nekaj....Je pa hud ta virus ja...lahko totalno zdela človeka, res zoprnouser posted image ....ampak vseen, ne bomo ga dali. Ga bomo pa dali proti meningitisu.

(odgovor članu Naina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
3.9.2008 22:33:30   
Naja31
Ja, človeka lahko zdela, za dojenčke in majhne otročke je pa lahko smrtno nevaren. Jaz sem ga dala cepiti ker je starejši v vrtcu in lahko domov prinese "vse živo".

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
4.9.2008 8:33:32   
Ana001
Mi smo jo tudi dali cepit in ni bilo nobenih stranskih učinkov.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
4.9.2008 12:42:51   
tominikapiki
Cepit?

Naš je to dobil v obliki tekočine po žlički! 70 €. Zdaj čakamo drugo dozo (4,5 m), po prvi ni bilo nobene reakcije. Se mi pa zdi fajn, ker gre že z 11. v vrtec, tako da ...

(odgovor članu Ana001)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
5.9.2008 11:20:56   
slovenka
tudi mi bomo našo dali cepit, prvič ko bo stara 3 mesece. Od mojega bratranca sin je zbolel, čeprav takrat še ni bil v vrtcu. Teden dni v bolnici. Tega res ne želim za našo.

(odgovor članu tominikapiki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
11.9.2008 22:01:45   
mkonec
Naša je pojedla že obe dozi, je pa ena doza v Dravogradu 81 € ??user posted image ??????
Ni mi jasno, zakaj take razlike.
Za 40 € bi se pa že splačalo v Celje peljat.

LP

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
12.9.2008 12:08:10   
alea01
mi smo se tudi odločili, da bomo cepili proti rotavirusu. Je pa cena v celjskem okolišu 65,10eur

(odgovor članu mkonec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
13.9.2008 14:56:35   
dejček
Naš je bil tudi cepljen, pa je prejšnji teden vseeno staknil virus na morju v Baški. Pravzaprav sva ga tudi midva s fantom ampak, pri nama ni bilo tako hudo kot pri malem. Pri naju je driska in bruhanje + vročina, trajalo 2 dni, pri malem (star bo 2 leti) pa kar 5 dni. Na srečo je bruhal samo prvi dan, je pa dobesedno teklo z njega. Nekako mi je uspelo spraviti v njega dovolj rehidracijske tekočine in ors-ov 200, tako,da nama ni bilo na infuzijo. Je pa bil to neki hud virus, saj so  doma zboleli tudi vsi sorodniki (babice, dedki, strici). Še najbolj je zdelalo prababico. 
Vendar pa mi ni žal,da sem ga dala cepit. Bom tudi naslednjega, ko bomo tako daleč.

(odgovor članu alea01)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
14.9.2008 9:01:49   
the laura
Živjo punce, jst sm bila z našim malčkom v ljubljani in sem vprašala za to cepivo, pa mi ga je zdravnica bolj odsvetovala kot priporočala.

(odgovor članu dejček)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
14.9.2008 10:50:00   
BUŠICA
Živjo punce, jst sm bila z našim malčkom v ljubljani in sem vprašala za to cepivo, pa mi ga je zdravnica bolj odsvetovala kot priporočala.


lahko pojasniš? namreč nam ga je P zeloooo svetoval! me prav zanima pro in kontra.

(odgovor članu the laura)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Cepljenje proti rotavirusnim okužbam
15.9.2008 9:13:42   
špelin@
No, mi smo našega malega cepili - drugo dozo je dobil prejšnji teden. Prvič je imel po cepljenju dva večera krče, drugič ga je tudi nekaj matralo, ampak sem mu dala kar praventivno paracetamolsko svečko in se je stanje umirilo. Stane pa ena doza cepiva pri nas 71,30 EUR.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?