|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zavod ali študentka
24.11.2008 9:11:31   
milabe
Spoštovani!

sem v dilemi in upam, da bo imel nekdo kakšen nasvet zame.
Zaposlena sem v podjetju, ki mu ne kaže najbolje in čeprav še nič ni rečeno bomo po vsej verjetnosti v stečajnem postopku.
Sem v 2. mesecu nosečnosti (stara sem 26 let) in me zanima kaj bi bilo zame najbolj primerno:
ali grem na zavod za zaposlovanje (če bo stečajni postopek stekel) ali pa druga možnost, da se odjavim iz zavoda, saj imam še vedno možnost imeti status izredne absolventke. (samo še diploma user posted image )
s partnerjem, ki je zaposlen živiva na različnih naslovih, poleg tega imam možnost da si uredim svoje gospodinjstvo, saj si ravnokar urejava stanovanje v mansardi naše hiše.

Hvala za vaše nasvete....
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 9:13:02   
Kerensa*
Primerno - za kaj? Za čimveč financ? Zavod. Tam boš za nič dela zakonito dobivala nadomestilo in potem porodniško, kot študentka boš pa zaradi zaposlenega partnerja izvisela pri štipendiji, delat ne boš mogla, naknadno boš dobila pa samo starševski dodatek.

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 9:19:45   
milabe
Za finance seveda user posted image
Hvala za odgovor, torej v vseh primerih je bolje zavod.

Najlepša hvala!!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 9:24:57   
Kerensa*
Ja čisto v vseh ne, saj ne vem, koliko bi lahko legalno dobila kot noseča študentka s partnerjem, ampak za nadomestilo z zavoda (njegovo višino, jasno) ne gledajo na dohodek tvojega partnerja, za vse kozlarije v zvezi s štipendijami in nakazili od socialne pa. Brez točnega preračuna bi rekla, da je zavod boljša varianta.

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 11:28:30   
Anonimen
Samo še moja izkušnja: Jaz sem imela status redne študentke - absolventka. Tudi rodila sem tako, ker zaradi zavarovanja in vseh teh papirjev nisem upala tvegati (da me slučajno porod ne bi presenetil, jaz pa ne bi imela vsega urejenega). Kar se pa tiče financ, pa se mi zdi, da je bilo tudi bolje tako. Dobivala sem starševsko nadomestilo pa še štipendijo in otroški dodatek (ko sem seveda že rodila). To pa zato ker ko imaš enkrat otroka te več ne prištevajo k družini, ampak sta družina ti in otrok. Naj omenim, da prej nikoli nisem dobivala štipendije in da je bil celotni znesek vseh teh prejemkov kar visok. Sem pa potem vmes diplomirala in kot BP dobivala nekaj manj.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 11:29:59   
Kerensa*
Avtorica teme ima še zaposlenega partnerja, če sem prav razumela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 11:42:19   
_kathy_
tudi jaz sem študentka in bom dobivala štipendijo, otroški dodatek, socialno in starševski dodatek. Moj partner je tudi zaposlen, ampak to nima veze, saj sva vsak na svojem gospodinjstvu, razen, da moreva urediti preživnino.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 12:03:21   
Lalica1
Tako kot pravita kathy in Anonimna. Jaz sem imela isti primer in se mi zdi, da je bolje, da si študentka. Morata pa urediti preživnino. Naju je sodnica korektno vprašala ali rabiva samo papir ali pa imava res problem. Sva rekl, da samo papir (tega sem potrebovala za štipendijo) in nama je določila simbolično preživnino 15.000 SIT, kar ti pa nenazadnje ni tak znesek, ki bi kvaril kakšno povprečje.

Moje mnenje in moja izkušnja!

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 12:04:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_
tudi jaz sem študentka in bom dobivala štipendijo, otroški dodatek, socialno in starševski dodatek. Moj partner je tudi zaposlen, ampak to nima veze, saj sva vsak na svojem gospodinjstvu, razen, da moreva urediti preživnino.

Jaz sem ves čas pisala o legalnem denarju. Tole, o čemer ti pišeš, pa je goljufija.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 12:10:44   
Anonimen
Joj, Kerensa, a ti veš kakšne goljufije delajo nam? Očitno še nisi imela opravka z našo državo. Koliko stvari pa bi jih lahko koristili pa jih ne, ker jih država skriva pred nami?
Punce ve samo izkoristite kar lahko, ker vsi zaposleni samo dajemo in dajemo, ker je država lačna.
Pa še nekaj: Vse lepo in prav zapisano, da ti vzamejo socialno če odkloniš delo. A misliš, da v tej ljubi državi ni nobenega dela za enega R---, ki je 20 let na socialni?
Eh dajte no. Tisti, ki se znajdejo cuzajo državo vse svoje življenje, mi pa bomo obsojali nosečnico za nekaj evrčkov. Izkoristite vse kar gre!!!!

Pa srečno!

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 12:27:05   
milabe
Mislim, da vsak pazi, kje bo dobil in kako bo porabil denar, še posebej če je na poti otrok....
Ja midva sva skupaj, ampak uradno vsak na svojem naslovu, tako naj bi tudi ostalo, in si bom uredila svoje gospodinjstvo.
Seveda bom naredila vse potrebno oziroma se pozanimala da bom na boljšem...
Res pa je, če bi bilo z rožicami postlano bi bila poročena user posted image  kar si v bodočnosti tudi želiva ( da ne bova goljufala države user posted image  )

punce imate še kak podatek....???
nisem prejemala štipendije, sedaj to lahko uredim samo zato ker sem noseča?

ja za preživnino, pa že veva, da je to potrebno urediti potem....
mogoče zvenim neizkušena, ampak novica o nosečnosti je še sveža in nepričakovana, ampak smo je zeloooooo veseli ;)
full hvala vsem ki imate res dobre nasvete....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 12:32:06   
Anonimen
Milabe za štipendijo daš vlogo za tem ko rodiš. Ker od takrat dalje si samostojna družina z otrokom in se upoštevajo samo tvoji in otrokovi dohodki. Ravno tako potem dobiš otroški dodatek za otroka in starševsko nadomestilo ( to dobiš ne glede na to al si na zavodu al si študentka in znaša nekih 180 €).

(odgovor članu milabe)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 12:35:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Očitno še nisi imela opravka z našo državo.

Ja, jaz pa res ne, ja user posted image . Poleg tega pa nisem obsojala. Samo napisala sem, da pišem o legalnem načinu, ne o goljufiji. Saj bi tudi o slednjem, pa se menda to da tretirati kakor spodbujanje h kaznivemu dejanju in so me opozorili, naj javno o tem ne pišem. Tako, da samo še privat svetujem, kje in kako nategniti državo, ki nateguje nas. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 12:35:42   
Bonnie_RR
Tale tema je vedno zelo občutljiva, zato prosim, da držite dostojen nivo debate, v nasprotnem bom posredovala.

Lp,
Bonnie

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 13:10:57   
Lalica1
Ko dobiš otroka se smatrata ti in otrok za svojo družino. In če ti nimaš nobenega vira dohodka, ti pripada tudi štipendija. Malo se pozanimaj na Zavodu in ne se pustiti odgnati. Pa tudi veliko papirjev boš potrebovala. Ampak na koncu se gre zate in otročička....
Srečno!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 13:14:10   
Kerensa*
Otroka si ni naredila sama - nekje je tudi oče. user posted image

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 13:15:23   
Lalica1
A ni rekla, da ne bodo imeli istega naslova? Potem se uradno smatra, da živijo ločeno in sta potem družina mama in otrok.
Še kaj?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 14:47:17   
_kathy_
Milabe, vlogo za štipendijo vložiš, ko rodiš. Dodati moraš rojstni list otroka, vendar moraš redno študirati, saj če npr. ponavljaš, ti štipendija ne pripada. Pripada samo REDNIM študentkam. Preživnino morata urediti in ko to uredita, vložiš vlogo za otroški dodatek ter ostalo.
Se pa strinjam z ostalimi. A država nam kaj da?????!!!!! Figo!!! Zato pa, kolikor se da, izkoristite in probajte dobiti vse kar lahko.

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 15:54:05   
zoja10
jst letos ponavljam pa sm prav tako REDNA študentka.....tko da ne vem prou točno kaj misliš s tem 'rednim'....


(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 21:09:30   
_kathy_
ja tudi če redno ponavljaš, ti ne pripada štipendija. razen če redno NAPREDUJEŠ. to pomeni, da je letos ne boš imela, jo boš pa dobila drugo leto, če boš redno napredovala.

(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 21:44:36   
Anonimen
Tudi izredne študentke, ki niso prijavljene na zavodu, lahko prejemajo štipendijo.

(odgovor članu _kathy_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 22:36:34   
_kathy_
men so na socialni rekli, da če ponavljaš, ti ne pripada štipendija.tk da ne vem. a ti si izredno, pa dobiš?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 22:40:21   
frutolina
Če ponavljaš zaradi določenih razlogov, ti pripada(npr. materinstvo - si postala mama prejšnjem šolskem letu in zaradi tega nisi mogla izpolniti vseh obveznosti).
Prav tako ti pripada, če si npr. hodila v 3 letnik in nisi prejemala štipendije, zdaj pa ponovno hodiš v tretji letnik - v tem primeru jo lahko dobiš.
Načeloma jo lahko dobiš samo enkrat za 1 letnik ( razen v zakonu določenih izjem - npr. zdravstvene težave, materinstvo...)  Ne dobiš pa je, če recimo podaljšaš absolventa.
Izredne študentke imajo prav tako pravico do štipendije - če niso prijavljene na zavodu oziroma zaposlene. Ker so potem izenačene z rednimi študentkami. 

< Sporočilo je popravil frutolina -- 24.11.2008 22:45:14 >

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 23:00:50   
BarbaraGS
_kathy_ dobivala si štipendijo in socialno? Mi lahko poves podrobnosti, ker kolikor jaz vem studentke dobimo samo, stipendijo, otr.dodatek in starsevsko... slisala sem da obstaja tudi socialna pomoc, ne vem pa kako do nje. Lepo prosim ce lahko napises kaksni so pogoji za socialno pomoc in kaksna je?

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zavod ali študentka
24.11.2008 23:05:12   
birdy
Jst pa ne vem zakaj skoz pišete da naj bo prijavljena kot enostarševska družina če hoče dobit štipendijo? Če tvoj nima res neke bajne plače jo boš vseen dobila. Računi da ena plača na tri pride glih tko za štipendjio. Ajde, sej pravm, razn če ma tvoj res bajno plačo.
Če pa češ dobit še socialno, ja, pol pa se res zmenta za preživnino.
Ampak ti čist tko povem, CSD je ****... Zlo mal možnosi je da boš kej dost dobila, še noseča ja, pol k boš mela starševski dodatek pa en zlo mejhen dnar.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?