|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 9:34:16   
snežakinja
Pozdravljene! Trenutno se z mojim sinkom (1 mesec+1 teden) še 1-2x na dan podojiva, ostalo je na flaški - AM Holle. Zanima me koliko dodajate otrokom, ki so hranjeni s flaško še vode ali čaja čez dan in ali tudi ponoči? Naš nikakor noče kaj popit pa me grozno skrbi da bi ga umetno mleko izsušilo oz zaprlo.
Pa še eno vprašanje, če mogoče katera ve. Prijateljica mi je posodila Mamov grelec za flaške. Ali moram vanj natočit vodo ali postavim flaško direktno v grelec?  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 9:37:11   
ledenaa
Nič dodajanja,ker ni hotel. če noče pač noče,ne sili otroka. Ni nič narobe,če ne pije zraven umetnega mleka

Jaz ko sem imela grelec sem morala noter natočiti vodo

(odgovor članu snežakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 10:06:22   
snežakinja
ledenaa hvala ti za odgovor, si me kar pomirila.

Ja verjetno je treba notri naliti vodo. Bom probala, kar bo pa bo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 11:19:22   
Katy78
Moj tudi ni hotel nobene druge tekočine, šele po uvajanju GH je začel počasi sprejemati vodo ali čaj. V grelec pa je treba dati vodo, ja.

(odgovor članu snežakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 13:25:37   
snežakinja
No evo. Tu sta že dve, ki nista dodajali tekočine, pa so bili otroci vredu. Mene je patronažna full prestrašila, da ga bo AM izsušilo in da bo fasal zaprtje in ne vem kaj, če mu ne bom vsak dan dala še vode ali čaja.
Res ne vem kaj jim je, da tako radi strašijo. Sploh nas, ki imamo prvega otroka in še ne veš, nimaš izkušenj.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 13:29:55   
Andromeda
Nočem strašiti, toda naš je bil na AM in imel težave s kakanjem. Na koncu je dobil od napenjanja še dimeljsko kilo, dajala pa sem mu Novalac za dojenčke z zaprtjem. Jaz sem mu dajala, ker ni maral po steklenički nič drugega kot AM po žlički janežev čaj.

(odgovor članu snežakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 13:33:42   
snežakinja
Andromeda to pa ni bilo dobro.
Naš je na Holle mleku. Dajem mu tudi Biogaio in kaka zaenkrat normalno. Največkrat 1x na dan včasih tudi 2x. Polulan je pa pri vsakem previjanju. Zato nisem čisto prepričana, da bi mu manjkala tekočina, ker odvaja ok.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 13:43:54   
Katy78
Naš fant ni imel s prebavo nikoli težav, kakal je vsak dan, tudi po večkrat. Imel je pa Novalac proti polivanju. Seveda lahko pride do zaprtja, ampak to lahko pride pri vseh dojenčkih, dojenih ali zalivančkih...

Probaj mu pač ponujat, če pa ne gre, pa pač ne gre.


< Sporočilo je popravil Katy78 -- 2.11.2010 13:44:31 >

(odgovor članu snežakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 14:43:38   
petera
Če dodajaš AM, mora vmes tudi kakšen čaj oz vodo popiti, kajti AM, je pregost. Pa še dojiš samo enkrat ali dvakrat. Poskušaj, enkat že bo. To da ga ne silit, mislim da glih ni čist vredu, kajti piti tekočino mora, naprimer če ne bi hotel jesti, ga tudi ne bi sililauser posted image ?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 15:06:13   
ledenaa
petera a mleko ni tudi tekočinauser posted image   MORA pit. Kje si to pobralauser posted image

(odgovor članu petera)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 16:23:29   
zaspancek1
Tudi moj prvi je se ziv in zdrav, pa je bil samo na AM in ni do uvajanja GH maral piti nic drugega.user posted image Aja, pa se kakal je na par dni (pa ni bil zaprt, pac pa dober porabnik). Ce otrok normalno lula in kaka in nima nobenih znakov dehidracije, ni nobene potrebe ga silit pit se kaksno tekocino. Ce noce, pac noce. Vsekakor pa mu ponujaj.
Kot kaze, bo podobno z nasim drugim mulckom - zaenkrat ni navdusen nad nobenim cajem oz. vodo. Mleko pa je zakon!user posted image

Sosedov mulcek, ki je bil izkljucno dojen 6 mesecev, pa je od vsega zacetka tankal ogromne kolicine caja. Se danes spije za moje pojme ogromno, pa menda ni z njim nic narobe. Pac, otroci so si razlicni.

V glavnem, tako, kot so ze druge napisale - ponujaj (vendar ga ne sili)! Ce bo pil, super, ce ne, pa tudi prav.user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 20:58:40   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

petera a mleko ni tudi tekočinauser posted image   MORA pit. Kje si to pobralauser posted image


Mleko je tekočina, ki te bolj nasiti kot odžeja.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 21:03:48   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: snežakinja

Andromeda to pa ni bilo dobro.
Naš je na Holle mleku. Dajem mu tudi Biogaio in kaka zaenkrat normalno. Največkrat 1x na dan včasih tudi 2x. Polulan je pa pri vsakem previjanju. Zato nisem čisto prepričana, da bi mu manjkala tekočina, ker odvaja ok.


Prejle nisem imela časa, da bi kaj bolj obširno napisala: naš se je rodil kot nedonošen, nedonošenčki, sploh pa fantki, so pa še toliko bolj nagnjeni k nastanku kile, je pa po besedah P veliko "pripomoglu" k temu tudi težave pri odvajanju blata. Naš če ni kakal 2x dnevno, je bil čisto preč in jokav, pomagala sem mu tudi s termometrom itd. Na koncu smo morali še AM zamenjati zaradi močnega refluksa, ampak takrat je bila kila že operirana in tudi prebava se mu je izboljšala. Super, da tvoj nima nekih težav s tem. Če je pa dovolj hidriran, se pa vidi po težki plenici (po 3 urah mora biti) in solzah in po mečavi.

(odgovor članu snežakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
2.11.2010 21:12:14   
Izabelina
ko se lih menite o zaprtosti pri user posted image na AM... moja dojenčica je zdej stara 6 tednov, ma pa tut probleme s tem; enkrat na 4 dni je pokakana... a mislte, da zarad premal tekočine? ker čaja ji dajem bol malo, ker je patronažna rekla, da gre to na račun mlekca...

a predlagate, da ji pustim, da spije tolk čaja kokr želi al bo pol res premal mleka popila?


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dodajanje tekočine otroku na AM
3.11.2010 9:13:44   
zaspancek1

Ce ne kaka vsak dan, se ni avtomatsko nujno, da je kaj narobe! Moj prvi je kakal tudi na par dni, pa ni imel nobenih znakov zaprtja. Sele z GH je zacel kakat vsak dan. Pac od mleka ni veliko ostalo (no, razen lulanja).user posted image
Ce pa se mala napenja in vidis, da se matra pri kakanju, plenicke pa so sicer normalno polulane (se pravi, da ni dehidrirana!), bi ti jaz predlagala, da zamenjas mleko.
Caj ponujaj med obroki, tik pred hranjenjem pa raje ne, saj bo potem res manj mleka popila (ok, ce sicer teza normalno napreduje, to niti ni problem, sicer pa bo res postal). No, to pri nasih ni problem - ko sta lacna, ne pomaga noben caj, samo mleko!user posted image .



(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?