|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kamere po celi šoli
8.10.2008 22:41:20   
mala maja
A jih lahko naštimajo? Pri nas so jih naštimali v čisto vsak razred. Sicer me ne moti toliko, da bi se kregala in delala ne vem kakšen halo iz tega me je pa vseeno malo zbodlo če ni to poseganje v zasebnostuser posted image .
Aja in zakaj user posted image  jih rabijo v razredih kjer so otroci stari od 6-10 let in Ok zastopim da jih naštimajo na predmetno stopnjo ne pa tudi na razredno in še po vseh kabinetih, WC-jih, hodnikih.....user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kamere po celi šoli
8.10.2008 22:42:12   
Doll
Jaz nimam nič proti kameram,ka rnaj bodo,je preveč mamil,nasilja v šolah

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kamere po celi šoli
8.10.2008 22:49:22   
mala maja
pri nas imamo dve šoli. Eno obiskujejo otroci od 1-5 razreda in eno od 5-9. 5 razredi so v obeh. Interesne dejavnosti potekajo prav tako razdeljeno po šolah. Od 1-5 na eni in od 5-9 na drugi. In zastopim in se strinjam, da je med večjimi preveč nasilja, alkohola in cigaret. Je popolnoma prav da jih imajo na očeh pred luparijam. Amapk v šoli kjer je razrednja stopnja se mi zdi pa prehuda.user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kamere po celi šoli
8.10.2008 22:49:51   
Kerensa*
Jaz bi se s tem strinjala, če bi hoteli to uvesti... bi pa pričakovala, da od staršev prej zberejo pisna dovoljenja... če moramo dati podpis za to, da posnamejo običajno razredno fotografijo, potem hočem podpis tudi za to, da je moj otrok 6 ur dnevno pod kamerami.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kamere po celi šoli
8.10.2008 22:53:47   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz bi se s tem strinjala, če bi hoteli to uvesti... bi pa pričakovala, da od staršev prej zberejo pisna dovoljenja... če moramo dati podpis za to, da posnamejo običajno razredno fotografijo, potem hočem podpis tudi za to, da je moj otrok 6 ur dnevno pod kamerami.


točno takouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kamere po celi šoli
8.10.2008 22:55:25   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz bi se s tem strinjala, če bi hoteli to uvesti... bi pa pričakovala, da od staršev prej zberejo pisna dovoljenja... če moramo dati podpis za to, da posnamejo običajno razredno fotografijo, potem hočem podpis tudi za to, da je moj otrok 6 ur dnevno pod kamerami.


A učitelj je pa lahkouser posted image user posted image

Mene kot starša niti ne bi motilo ... kot učitelja pa ... hmmm, verjetno bi dala odpoved, ker sovražim fotografiranje in snemanje, če ni zgolj in izključno samo za domačo "uporabo".

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 2:33:06   
yellowcrystalstar
jap, big brother že gleda... groza kar se dogaja. naj dajo kamere na hodnike, tam se dogaja nasilje v šolah, ne pa v razrede in to pri tako malih otrocih... 

_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 5:50:18   
Primoza
Meni so kamere smiselne - preženejo nasilje iz šole vsaj do prvega vogala. Narkomani potem ne puščajo igle na šolskem dvorišču ampak jih odvržejo kam drugam.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 5:59:12   
Lunca1
mene osebno bi motilo, če bi med poukom snemali, ker tudi ne maram kamer.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 6:34:03   
Kerensa*
Kamere v skupnih prostorih šol (kuhinja, hodniki, telovadnica itd.) in bližnji okolici šole so namenjene zmanjševanju nasilja med učenci in s strani tretjih oseb nad učenci, kamere v učilnicah pa so namenjene zmanjševanju nasilja učencev nad učitelji, za kar tudi vsi vemo, da se dogaja... in to vedno več... in to pri vedno mlajših... ampak mislim, da bi bila 1. triada vseeno lahko izvzeta iz tega... nismo (še!) v ZDA.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 7:30:34   
mlinar
Se strinjam z Dolluser posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 7:39:24   
bskrle
Ups,a  se to sploh sme, pozanimaj se, meni se zdi kot v zaporu.

(odgovor članu mlinar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 8:02:37   
paulina
Ko je moj sin v šoli tako padel in se udaril v glavo, da je obležal v nezavesti, so mi učitelji obrazložili: " Ja, dirkal je." In to je bilo vse. Še zdaj ne vemo, kaj se je točno zgodilo, saj se otrok dogodka ni spominjal. V tem primeru bi bile kamere dobrodošle, če že učiteljev ni bilo zraven. Da ne govorim, koliko dela sem imela sama z otrokom, da je "napredoval" v višji razred. S strani pedagoginje pa sem označena, da imam velikokrat probleme s tem , kako vzgajati otroka.
Po drugi strani pa so letos v šoli prepovedali uporabljati naprave, ki omogočajo kakršno koli avdio in video snemanje šolskih prostorov, zaposlenih in sošolcev. In še piše: "Prepovedano uporabo teh naprav bo šola obravnavala kot hujšo kršitev hišnega reda in predpisov o varstvu osebnih podatkov." ...v premislek in ravnanje...

(odgovor članu mlinar)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 9:16:22   
anitaz
Absolutno se strinjam s kamerami po celi šoli.

(odgovor članu paulina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 14:24:24   
staši
Na naši šoli smo imeli isti problem predmetne stopmje ,da bi dali kamere v vse razrede po šoli .Pa nismo dovolili ,dali so jih v garderobe v stranišča in po hodniku .To da so kamere v razredu je res da vdirajo v zasebnost otrok ,problematične v razredu pa naj učiteljica oceni kaj bo z njim sej je ona tam pa naj ukrepa,samo je pa žalostno tole da so sedaj taki časi da se učitelj boji učenca in ne obratno.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kamere po celi šoli
9.10.2008 20:17:25   
Gina
Jaz sem proti "big brother is watching you" v čisto vseh primerih. Najbolj sem proti temu, da se nas snema in opazuje, kje se peljemo z avtom, to sploh ne dojemam, kako lahko folk na to pristane??? Potem sem proti temu, da se me iz satelita lahko opazuje, pa nikogar zgleda to ne moti, ker se vsem zdi to kar normalna reč.... Kaj me ma kdo za kontrolirat? Kar se tiče razreda je meni osebno sicer vseeno, če bi me snemali iz vidika kontrole, ker nimam nič za skrivat, se mi pa zdi bolana družba, za zjokat, da produciramo otroke, ki jih je treba snemat, zato da se vsaj za silo normalno obnašajo - iz tega razloga, če se že moram odločat o teh bedarijah, sem raje za to, da se snema starše doma, kako vzgajajo otroke, če se že gremo big brotherjauser posted image ...sicer pa kot pravim, controlfreekovska država se mi zdi poden od podna.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kamere po celi šoli
10.10.2008 8:22:42   
staši
Gina kot vedno se moram spet s tabo popolnoma strinjat,škoda da na naši šoli je takih učiteljev premalo kot si ti.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kamere po celi šoli
10.10.2008 8:42:41   
uwaga
Bravo Gina!user posted image user posted image user posted image Se strinjam.

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kamere po celi šoli
16.10.2008 11:23:34   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: staši

Gina kot vedno se moram spet s tabo popolnoma strinjat,škoda da na naši šoli je takih učiteljev premalo kot si ti.


točno tako user posted image  

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kamere po celi šoli
16.10.2008 21:12:09   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz sem proti "big brother is watching you" v čisto vseh primerih. Najbolj sem proti temu, da se nas snema in opazuje, kje se peljemo z avtom, to sploh ne dojemam, kako lahko folk na to pristane??? Potem sem proti temu, da se me iz satelita lahko opazuje, pa nikogar zgleda to ne moti, ker se vsem zdi to kar normalna reč.... Kaj me ma kdo za kontrolirat? Kar se tiče razreda je meni osebno sicer vseeno, če bi me snemali iz vidika kontrole, ker nimam nič za skrivat, se mi pa zdi bolana družba, za zjokat, da produciramo otroke, ki jih je treba snemat, zato da se vsaj za silo normalno obnašajo - iz tega razloga, če se že moram odločat o teh bedarijah, sem raje za to, da se snema starše doma, kako vzgajajo otroke, če se že gremo big brotherjauser posted image ...sicer pa kot pravim, controlfreekovska država se mi zdi poden od podna.


Se popolnoma strinjam s tabo...
Dodala bi pa samo še to, da folk, ki dopušča to, da se jih snema in kontrolira...med njih spadaš tudi ti...? Zakaj pa ti to dopuščaš?user posted image


< Sporočilo je popravil picola1 -- 16.10.2008 21:15:00 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kamere po celi šoli
18.10.2008 18:14:12   
Gina
Zakaj pa meniš, da "dopuščam", da se me snema ali pa kontrolira? Pri nas kamer ni, no ja, so po hodnikih, samo to so tudi v štacunah, pa drugih javnih objektih, bankah, poštah.. pa grem vseeno tudi tja. V resnici se redko počutim kontrolirano. Četudi prideš v moj razred kadarkoli že sploh hočeš, mi je popolnoma vseeno, kdo je notri. In to zato, ker se ne počutim iz te strani kontrolirano, niti me ni strah, kaj delam. Ne jemljem tega kot kontrolo, ampak zgolj kot firbec, niti me ne briga, kaj si kdo o meni misli. Naj si misli kar si hoče, vseeno mi je, njegov problem. Zakaj bi to jemala za kontrolo, ne štekam? KOntrolirano bi se počutila, če bi nekdo siciral in analiziral moje vedenje, za svoje osebne koristi ob tem, da bi mene s tem oškodoval na katerikoli ravni. S tem mislim,da bi obračal celo zgodovino in jo prirejal po svoje ravno s tem, da bi iz konteksta potegnil neko malenkost, ki sem jo morda res naredila, jo napihnil in izrabil ali npr. da bi izrabil podatke o tem, da se npr. nihče ne nahaja doma in bi nas okradel, ali da bi izrabil podatke kaj pa vem o čem, recimo o tem, kaj jaz privatno govorim o kakšni stvari, ki je morda drugačna kot javno mnenje in me zaradi tega oškodoval na kakršenkoli način. To je edina oblika kontrole, ki jo dojemam kot kontrolo. In v te oblike štejem big brotherja v obliki satelitskega snemanja mojega avta, ali moje hiše (saj menda veste, da se lahko gledamo na netu, sama včasih gledam preko spleta, satelita slovenijo, tudi našo vas, vidi se praktično vse, celo mi, laiki vidimo detajle, kaj šele specialne službe, če bi to hotele). V vseh drugih oblikah mi je vseeno, kdo mi sledi, gleda, "kontrolira", ker jaz tega niti opazim ne, po domače povedano mi "dol visi", če si kdo delo dela s tem, da me opazuje. Zdi se mi pa bogi vsak tak, smešen v bistvu, če gre v skrajnosti se mi zdi pa bolan.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kamere po celi šoli
18.10.2008 18:19:12   
Doll
Gina ko bo enkrat tvoj otrok domov prišel pretepen ,okraden,ko ga bodo nasilni učenci maltretirali ,izsiljevali se boš mogoče vprašala le zakaj niso tam kamere.
Tam so kamere za njihovo varnost in šole so leglo preprodajalcev mamil,fizičnih maltretiranj .......

Včasih pač tega ni bilo,zdaj je tega že preveč!!!Na žalost

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kamere po celi šoli
18.10.2008 18:33:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Doll
Gina ko bo enkrat tvoj otrok domov prišel pretepen ,okraden,ko ga bodo nasilni učenci maltretirali ,izsiljevali se boš mogoče vprašala le zakaj niso tam kamere. Tam so kamere za njihovo varnost in šole so leglo preprodajalcev mamil,fizičnih maltretiranj ....... Včasih pač tega ni bilo,zdaj je tega že preveč!!!Na žalost

Se strinjam (pa ne leti na Gino, ampak na splošno)... točno za to naj bi kamere bile... dober primer za to je Gorazd Čamernik (če sem si prav zapomnila tisti Global)... če ne bi bilo kamer, ki snemajo promet, ne bi nikoli našli Seada Suljanovića in najbrž se nikoli ne bi vedelo, kdo ga je ubil z nasiljem... saj to ni šola, ampak vseeno - to so kamere in to je varovalka za nasilje... jaz sem ZA kamere, ampak še vedno pa pod pogojem, da zanje vem... da me prej vprašajo in da svoje dovoljenje podpišem.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kamere po celi šoli
18.10.2008 18:38:57   
Anonimen
se mi pa zdi bolana družba, za zjokat, da produciramo otroke, ki jih je treba snemat, zato da se vsaj za silo normalno obnašajo - iz tega razloga, če se že moram odločat o teh bedarijah, sem raje za to, da se snema starše doma, kako vzgajajo otroke


Se moram strinjat.
Ceprav z lahkoto sprejmem logicne razloge za (varnost in bla bla bla, ampak ok, varnost v tistem promilu (promilu, in ne procentu!), ko kamera pomaga.

Drugace pa zalostno, da s taksno lahkoto prodajamo svojo svobodo. Pocasi bomo postali kot suznji v csau Rima, ki so delali na ograjenih deloviscih, plebejci pa so jih opazovali in delali z njimi kar so hoteli. In to vse v imenu varnosti in svobode. Zal mi je, da se raje prodamo za tisti promil, kot da sami kaj naredimo.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kamere po celi šoli
19.10.2008 10:35:04   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Drugace pa zalostno, da s taksno lahkoto prodajamo svojo svobodo. Pocasi bomo postali kot suznji v csau Rima, ki so delali na ograjenih deloviscih, plebejci pa so jih opazovali in delali z njimi kar so hoteli. In to vse v imenu varnosti in svobode. Zal mi je, da se raje prodamo za tisti promil, kot da sami kaj naredimo.


S tem se zelo strinjam.
Strinjam se tudi o promilih, ne procentih. Poleg tega da prodajamo svojo svobodo, da smo postali sfrustrirana in nasilna ter egoistična družba, smo tudi prepričani, da bodo naše otroke kar ubili, če jih ne bomo nadzorovali s kamerami, totlano overprotective družba smo ratali. Poleg tega ne znamo naučiti svojih otrok, da bi se branili pred nasilneži, očitno. Jaz malo dvomim, da bi kak moj otrok bil izsiljevan od koga, ker cel njihov lajf delam na tem, da so samostojni, odgovorni, da se znajo postavit zase oz. poiskat nekoga, ki jim bo pomagal. Delam tudi na tem, da jih ni strah, da znajo sporočat in da vedo, da če se jih bo nekdo dotaknil, da bo tisti presneto kratko odnesel na koncu koncev, ker tudi familija stoji za njimi z vsemi razpoložljivimi sredstvi - če človek odseva to, ko se z nekom pogovarja, ali ko nekoga spoznava, se mu te reči težje zgodijo, če pa se že mu, jih zna rešit. Meni se torej zdi rešitev v tem, da svoje otroke naučimo samostojnosti, življenja tako, da se bodo znali postavit zase, ne zdi se mi rešitev v tem,d a bomo mi controlfreeki in menili, da moramo mi urediti vse namesto njih. Poleg tega a vi mislite, da se tisti otroci, ki počno neumnosti v šolah sploh kaj bojijo kamer? Halo? Še bolj bodo nastopali pred njimi. Vidi se, da ne poznate ne miselnosti ne funkcioniranja nasilnežev. Če pa bo kdo koga izsiljeval, ga pa itak ne bo v razredu, kadarkoli se je še to dogajalo kje, je bilo vedno v kakšnem kotu, na stranišču, že kje, kjer ni kamer, kadar gre za te sorte tihega nasilja v šoli.
Aja, še to, en od mojih otrok je bil v razredu z enim hudim nasilnežem, ki je maltretiral celo šolo, metal stole, koga v hipu treščil v glavo, hodil po mizah, pošiljal učitelje v p.m., bil sposoben zmetati učiteljici v enem samem hipu kompletno vse iz mize in podobne reči, pa ga šola ni mogla "ukrotiti", ker ima za sabo kompletno vse zakone tak učenec, vendar čudežno moj otrok z njim sploh ni imel težav. Je pa resnica, da ni komflikten in da se zna hkrati postaviti zase - super kombinacija.
Kamere bi bile v razredih v teh primerih ok kvečjemu zato, da bi s tem lahko dokazovali potrebo po tem,d a gre kak od učencev na šolo, ki ima program za te sorte otrok, pa da se dokazuje, da mora družba delati s starši teh otrok (no, tukaj pade vse skup v vodo, ker s starši v bistvu nihče ne dela). Vendar a veste, tudi starš tega otroka bi moral dati soglasje za kamere, sicer vse kamere odpadejo. A pa menite, da bo tak starš podpisal to?

NO, ko sem prej napisala, da mi je vseeno, če me kontrolirajo v šoli, sem s tem mislila tudi to, da če delaš kot učitlej vse po predpisih, pa če v srcu veš, da delaš ful fajn, potem ti je vseeno, če te ne vem kdo gleda, ker ta, ki te gleda, opazuje, kontrolira itak nima nobenega vpliva na tvoje vedenje. Ti se kot učitelj itak vedeš tako, kot vsak dan in te ne briga, kaj si kdo misli, pa če te gleda al pa ne. Je pa res, da najbrž vsi učitelji ne gledajo tega iz mojega zornega kota. Moraš biti precej zihr vase, da to takole čutiš. Če pa ta kontrola v resnici vpliva na tvoje vedenje, potem pa je to en velik šit, ker v tem primeru se resnično pustiš upravljat od nekoga, ali drugače rečeno, prevzameš nase probleme nekoga drugega. Ne, jaz se upravljat že ne pustim, vedla se bom popolnoma enako, če me kdo gleda al pa nihče, če pa se nekdo drug od kamer pusti upravljati, je pa to spet njegov problem, mi je pa žal zanj.

Tega tudi ne morete primerjati z dogodki v disku, ker tam je šlo za malce drugačne situacije in ljudi in če primerjaš kjerkoli po svetu, četudi v Ameriki po šolah, se te reči ne dogajajo na enak način kot po diskačih, ker gre za specifiko razvojne stopnje, v disku konkretno za specifiko naduvanih posameznikov, ki so poleg tega s pooblastili, nekontrolirani od nikogar (a vidiš, vseeno jim je bilo za kamere, kot sem že zgoraj napovedovala za te sorte ljudi), ter  včasih za specifiko obupne gneče, pa dobesedno drhali, ki tepta vse pod sabo, kadar gre za specifiko vzdušja ali specifiko borbe za lajf.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?