|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj ste zanosile po HSG?
27.12.2008 20:22:29   
Martinki
Živjo punce,

muči me naslednja zadeva: v začetku decembra sem imela HSG. Rezultati so super ok, partnerjev spermiogram je ok. Nekako sem pričakovala, da bom pa po posegu takoj zanosila glede na to, da imam cikluse dolge cca 37 dni in da pride ovulacija okoli 20 dneva (povečana sluz, neustavljiva potreba po user posted image ) hsg so mi delali na 13 dan.Pa mi je božiček prinesel menstro. V ponedeljek začenem spet s Klomifenom. Imam občutek, da je zanositev po hsg uspela samo tistim puncam, ki so imela kakše polipe ali delno neprehodne jajcevode. Je uspelo tudi kateri, ki je imela hsg izvid ok?

Še nekaj: ali je sploh možno, da se na hsg vidi tudi kakšne pregrada v maternici?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
27.12.2008 20:45:14   
anci banci
moji izvidi hsg so bili ok (nobene pregrade, jajcevodi prehodni...)edino kar je bil problem so bili policistični jajčniki in so mi delali še drilling (hsg in laparo skupaj) pa nisem zanosila v 6 mesecih (to naj bi bil najboljši čas).. sem pač morala iti skoz postopek umetne oploditve in sedaj sem user posted image  v tretjem mesecu 

(odgovor članu Martinki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
27.12.2008 21:13:11   
Martinki
koliko časa pa je trajalo, da si prišla do umetne oploditve?

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
27.12.2008 22:30:19   
hubi
V istem ciklusu.

(odgovor članu Martinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
28.12.2008 12:27:55   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

V istem ciklusu.


se podpišem user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
28.12.2008 14:34:49   
taši84
na hsg-ju se vidi pregrada ali morda zamašeni jajcevodi. vse nepravilnosti pokaže.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
28.12.2008 15:53:43   
natasa82
ŽIVJO.

JAZ SEM BILA NA HSG-JU OKTOBRA IN SO MI PRAV TAKO REKLI, DA JE VSE OK. TAK DA SEDAJ SEM ŽE DRUGI MESEC  NA KLOMIFENU, PA NI ŠE NIČ. JAZ NITI OVULACIJE NIMAM, KO SI DELAM TEST. TAK DA NE VEM KAJ JE TO.

TUDI JAZ KOMAJ ČAKAM, DA BI ZAGLEDALA +.
SAMO SPLOH NE VEM KAKŠEN JE POSTOPEK NAPREJ, ČE SEDAJ NIČ NE BO.
A MOGOČE KDO VE KAKO POSTOPAJO NAPREJ?

(odgovor članu Martinki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
28.12.2008 18:37:46   
Arual
Hey,
Jaz sem bla tudi v začetku decembra na HSG, pa imam cikluse tudi daljše tam okrog 32 dni. So pa rekli da se ne vidi če je levi jajčnik prehoden, drugače je vse ok. Zdaj pa že zamuja user posted image , testi pa negativni. Tako da čakamo. Bomo vidli, če še je jutri ne bo, gremo zopet po test.

Lp

_____________________________

Vsak poraz je nov izziv za zmago.

ZMAGA JE NAGRADA ZA TISTEGA,KI VSTRAJA TOLIKO CASA,DA PREMAGA BOLEČINO....

(odgovor članu natasa82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
29.12.2008 1:34:12   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: Martinki

koliko časa pa je trajalo, da si prišla do umetne oploditve?


v 6 mesecih po laparo in HSG prej so se matrali 2 leti in pol

(odgovor članu Martinki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
29.12.2008 8:41:14   
Martinki
Če Klomifen ne prime greš nazaj k ginekologu in ti on pove kako pa kaj naprej. Mogoče se odloči za laparoskopijo ali pa za kakšno drugo hormosnko terapijo. Ravno včeraj sem računala kaoliko škatlic Klomifen sem že pokonzumirala...danes sem začela deseto! Sem si rekla, da te tri mesece še dam skozi, potem pa si nej ginekolog kaj novega zmisli.

(odgovor članu natasa82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
29.12.2008 10:41:58   
kitka1
Martinki, kar počasi. Če boš preveč nestrpna, boš še bolj razočarana vsak mesec sproti.

Tudi pri meni je bil HSG b.p., partner super, kar pa pomeni, da je verjetno bila težava kje drugje. Postopek v Lj. je običajno tak, da po HSG, hormonskih testih (to že imaš?) in spermiogramu poskusijo s klomifenom, vendar ne več kot 6 mesecev (ni smiselno, niti ni priporočljivo - ima lahko posledice na jajčnikih). Pravilo je, da se vsaj prvi ciklus s klomifenom spremlja z ultrazvokom in tako ugotovi, kakšen je odziv (koliko foliklov je dozorelo, če sploh). Če odziv s klomifenom ni dober, se poskusi še s hormonsko terapijo (injekcije gonala ali menopura), kjer običajno dozori več foliklov.

Sledi diagnostična histero in laparoskopija, kjer lahko ugotovijo in odpravijo morebitne ovire, kot so pregrada v maternici (ki se pa običajno vidi že pri ultrazvoku in te na histeroskopijo napotijo že prej) ali endometrioza. Takrat lahko tudi poskrbijo za policistične jajčnike... Ponavadi sledi še kakšen ciklus s stimulacijo in če ne uspe, se začnejo postopki umetne oploditve - najprej IUI (intrauterina inseminacija, običajno 4 postopki) in potem IVF (in vitro fertilization, na koncesijo 6 postopkov).

Govorim seveda za primer, kjer imata oba partnerja svoje spolne celice in načeloma ne najdejo vzroka, zakaj ne uspe. No, pri meni je uspelo v 2. postopku IUI (sem v 8. tednu) in upam, da bo vse ok.

Punce, ne obupat, pa kar malo pritisnite na ginekologe. Včasih te ne pošljejo kar takoj na kakšen pomemben pregled, če jih spomnite na to možnost, se pa kar strinjajo... Torej korajžno.

(odgovor članu Martinki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
29.12.2008 12:29:29   
Martinki
kitka1, najprej user posted image  za user posted image !!!!!!!!!!!!!!!!!

Mogoče sem res izpadla nestrpna, ampak ne vem kaj naj si mislim o mojem ginekologu. 3x sem mu že rekla zakaj mi ne vzame krvi za hormonske preiskave. Je rekel, da Klomifen zajema tako širok spekter hormonov, da je brez veze, da bi dala kri na preiskave. Vsakič mi Klomifen predpiše na pamet in ne preverja rasti foliklov. Naj bi bil ful strokovnjak in oh in sploh...imam občutek, da me jemlje z levo roko. Po njegovem mnenju, se glede na mojo starost, nikamor ne mudi (28 let). Po praznikih mu bom nesla izvide hsg-ja in mu kar rekla naj mi naredi ultrazvok (13 dan ciklusa). Noro se mi zdi, da bom več kot eno leto jedla K ne da bi sploh vedela ali nanj ustrezno reagiram.

(odgovor članu kitka1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
30.12.2008 18:18:54   
lana38
Jaz sem bila 2x na HSG in obakrat imela v tistem ciklusu še user posted image . Potem je pa ni bilo več in doma imam 2 prekrasna otroka.user posted image  Torej tudi tvoja user posted image  ne pomeni, da po HSG ne boš user posted image . Morda boš pa naslednji mesec zagledala user posted image .
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Martinki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
30.12.2008 19:44:02   
Martinki
Hvala za spodbudo Ptujčanka user posted image  (rojstno mesto moje mami in pol žlahteuser posted image )

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj ste zanosile po HSG?
7.1.2009 13:10:27   
lana38
user posted image

_____________________________

lana38

(odgovor članu Martinki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Naravna zaščita pred soncem
Nekatera osnovna olja imajo lasten zaščitni UV faktor. Z uporabo izbranih eteričnih olj si lahko pripravite lastno mešan...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?