|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko pojejo na dan
16.1.2009 9:56:15   
bebii
Živjo,

Zanima me, koliko povprečno na dan pojejo vaši otroci, ker meni se zdi da naša 2 letnica vsak dan manj je?
Hvala vsem, ki se vam da odpisat.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko pojejo na dan
16.1.2009 10:04:30   
koala
bebii moj sicer še nima leta,(februarja bo pihal prvo svečko), pa poje zeloooooo malo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu bebii)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko pojejo na dan
16.1.2009 10:14:29   
Najaa
Naša 2-letnica je bila od rojstva zelo priden jedec. Ko je dopolnila 2 leti, pa je čez noč začela tako zelo malo jest, da sem se kar ustrašila. Poleg tega je bila bolana in nisem bila ziher al je to zarad tega al ne. No, ko sem ji ponudila čokolado, jo je z veseljem zmazala, kosila pa npr. 2 žlice juhe in konec! Tako da sem vedla, da tako bolana že ne more bit. user posted image  V glavnem, potem sem nekje prebrala, da se jim pri 2-h letih malo upočasni rast (ne pri vseh seveda, večini pa) in je čisto normalno, da ne jejo več tako veliko. Lahko pojejo na dan celo manj kot 9m dojenček.
Dokler se lepo razvija, se nič ne sekiraj. Ne dovoli pa, da je samo sladkarije ipd.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko pojejo na dan
16.1.2009 12:43:20   
lilka
A to pa nisem vedela, da bi zato manj jedla, ker s eji upočasni rast, to da se je upočasnila že opažam, ker cunj ni treba več tako pogoto kupovat.
Morem rečt da moja 20M tudi dosti manj je kot je prej, v bistvu ko pride iz vrtca skoraj nič, kakšno žlico juhe ali jogurta ali pa še to ne, flaške tudi vedno manj, bomo zgleda počasi nehali, prej se mi pa zdi, da je vedno fuuul kosila pojedla, zdej pa samo poskusi, pa konc. Ne vem  no, našo babi že tudi skrbi.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko pojejo na dan
16.1.2009 14:40:37   
ThinkPink
Pri moji pa je čisto odvisno od dneva. Včasih se ne morem načuditi, koliko lahko tako malo dete spravi vase, včasih pa 2 žlički in konec. Nekje v povprečju pa je tako:

- zajtrk - mleko/Actimel + kruhec (z namazom ali sirčkom)  - poje sredico kosa kruha in 150ml mleka
- malica - 1 sadež - npr. banano
- kosilo - poje z največjim veseljem; količinsko pa za poln globoki krožnik npr. - malo mesa, krompirčka, zelenjave, testenin ali kaj pač pride
- malica - 100g skutka ali suho sadje
- večerja - gris ipd na 200dcl mleka

Pojma nimam ali je to veliko ali ne, sem zadovolja, če vsaj nekaj poje pri vsakem obroku.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko pojejo na dan
16.1.2009 21:44:28   
ejša1
Mi imamo sicer fantka (2l), ki je vedno rad jedel, vendar občasno pač pride kak dan, ko bolj malo poje. Če smo takrat ravno pri tašči ni fajn, ker se ona zaradi tega živcira, midva z možem pa sva popolnoma skulirana. Sicer pa ima za zajtrk in večerjo kak mlečen obrok (griz, čokolino,...), za dopoldansko malico sadje, potem pa pred spanjem kosilo in po spanju navadno spet kosilo. Ima namreč zelo rad kuhano hrano in jedi na žlico, to pa lahko je tudi po spancu.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko pojejo na dan
18.1.2009 20:29:26   
DaniNeli
Moja pupica bo imela čez mesec dni,2 leti.In jo moram pohvalit,da zelo rada papa,odvedno. Zjutraj poje zajtrk,ki je kaj namazano na kruh,al rogljiček,piškote, zaužije normalno količino tekočine 2dcl mleka ali čaja,do kosila poje kak kos sadja al jogurt.Kosilo pa zmaše kar ji daš na krožnik,od zelenjave je vse,na žlico tudi vse,posebno rada poje morske dobrote,kak kos ribe.Potem čez dan poje še kar nekaj po malo.Pa se zgodi,da potem ko pride ati z dela papa še z njim kosilo. V vrtcu jo tudi pohvalijo.Nima prekomerne telesne teže,ima 16 kg,dolga pa čez meter.

(odgovor članu bebii)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko pojejo na dan
21.1.2009 15:07:16   
honey
Naš je sicer star 3,5 leta, ampak ti vseeno lahko povem našo izkušnjo: za zajtrk flašo čokolina (včasih tudi samo polovico ali pa sploh nič), potem za kosilo mogoče 5 žlic česarkoli že (izbirčen res ni), večerja pa tudi tako - enkrat ja, enkrat ne. Vmes pa kakšno skutko, jogurt ali kaj podobnega - večkrat se pa tudi zgodi, da je 1 skuta za cel dan. Včasih se smejim, da se naš otrok naje 1x na teden za cel teden, npr. če so za kosilo vampi user posted image , golaž, jota, pražena jabolka s pirejem, špageti ipd.

Ampak da ne bo kdo mislil, da se zato sekiram. Ko je lačen, pove, da bi jedel, silim ga pa nikoli ne. Ko bo dovolj lačen, bo jedel. Težak je dovolj, raste pa tudi kot konoplja, tako da se sploh ne sekiram, če noče jest.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko pojejo na dan
21.1.2009 22:28:59   
kaya2007
IZVIRNO SPOROČILO: DaniNeli

Moja pupica bo imela čez mesec dni,2 leti.In jo moram pohvalit,da zelo rada papa,odvedno. Zjutraj poje zajtrk,ki je kaj namazano na kruh,al rogljiček,piškote, zaužije normalno količino tekočine 2dcl mleka ali čaja,do kosila poje kak kos sadja al jogurt.Kosilo pa zmaše kar ji daš na krožnik,od zelenjave je vse,na žlico tudi vse,posebno rada poje morske dobrote,kak kos ribe.Potem čez dan poje še kar nekaj po malo.Pa se zgodi,da potem ko pride ati z dela papa še z njim kosilo. V vrtcu jo tudi pohvalijo.Nima prekomerne telesne teže,ima 16 kg,dolga pa čez meter.


madona kakšne mere, naša je stara 20mesecev, torej 3 mesece mlajša, pa še nima 9kg-vaša je za dve naši user posted image

v glavnem, naša poje za zajtrk banano in pol jabolka-ponavadi zmiksano, za kosilo malo juhe in glavne jedi, težko povem koliko količinsko, recimo nekaj žlic.
za malico poje puding, za večerjo 2 mini hrenovki in malo jajčka. pa še kakšen kakav ali mleko spije (cca. 180ml).

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko pojejo na dan
24.1.2009 9:32:33   
DaniNeli
Kaya-saj ni nič narobe,če tako malo je...verjetno ti pokaže sama,ko je lačna.Edino kar se mi zdi,je ful premalo 9 kilogramov pri 20 mesecih....Moja jih je imela toliko pri 6,5 mesecih.
Otroci so si različni,ne...eni so bolj ješči eni ne.Saj se tudi pri meni zgodi,da kakšnega obroka noče jest...in si rečem,ah bo že kasneje vprašala ali pa si vzela.Kot zdaj mi noče jest zajtrka,marmelada namazana na kruh z margarino...ne silim jo,pustila ji bom na njeni mizici,pa naj si postreže.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko pojejo na dan
24.1.2009 9:35:25   
DaniNeli
Pa še to...zakaj miksaš hrano?
Zjutraj ponudi hrano,ki fejst nasiti,jajčko s sirčkom,al pa kake namaze na kruhu.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko pojejo na dan
27.1.2009 18:55:51   
MATEJA
No da še jaz napišem kako je z našim fantom, ima 2,6 leta: ni bil nikoli prevelik jedec, tako slab za jest pa tudi ne. Kar mu je fino (mlečni izdelki prav popolnoma vsi, linoti, juhica, mineštra, pašta, jota, grah, zelje (sveže ali kuhano ali kislo..), jabolko...) poje kar veliko, kar mu ni fino ali pa če ni še probal, pa niti ne poskusi. Saj če bi probal, bi mu sigurno bilo ok, je pa ziheraš, in "nestestirane" hrane noče poskusit user posted image . No npr. njegov dnevni obrok:*zajtrk: - 3 dcl kakava ali - 2 bioaktiv (ali actimel) ali linote; **malica (ker pozno vstaja (po deseti uri) je malica bolj lahka, ker je hitro kosilo..) : - *sveže stisnjen pomarančni + grenivkin + mandarinov sok ali - *pol jabolke; **kosilo: *krožnik juhe z korenčkom + meso (pol manjšega zrezka) + krompir + zelenjava (grah, špinača, kuhano zelje...) ali *testenine na vse načine (to obožava) ali * krožnik mineštre ali jote ali pasulja ali ječmena + malo klobase ali suhih rebrc + kruh ali *ribe ali lignje + krompir ali kruh - uglavnem kar se kuha za kosilo... Po spanju (**pozna popoldanska malica): *sveži sirni namaz + kruh ali * sirček + kruh ali *nutela + kruh ali *sir + salama + kruh ali *toast ali *jajce + kruh ali *jogurt ali *skutica ali *pašteta (redko) ali *hrenovka (redko)... Za **večerjo: če je "švoh" malica zopet nekaj konkretnega kar sem napisala za malico, če ne pa samo flaša kakava (2 - 3 dcl). Imam občutek da poje kar dosti, ni pa vsak dan enak in ne poje vedno enako količino... Raste pa lepo. Ima 16 kg in cca 1 m. Vedno sem se sekirala in obremenjevala s to hrano in ga silila, ampak je še slabše, dobi prav odpor se mi zdi... Je pa sigurno od organizma odvisno. Aja pa še to: kakšen košček čokolade ali kinder jajčko mu tudi dovolim, ko me vpraša. Ali pa palčke, redko kroki. LP.  

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu bebii)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko pojejo na dan
27.1.2009 20:50:59   
kaya2007
IZVIRNO SPOROČILO: DaniNeli

Pa še to...zakaj miksaš hrano?
Zjutraj ponudi hrano,ki fejst nasiti,jajčko s sirčkom,al pa kake namaze na kruhu.



sej hrane ne miksam, edino sadnje za zajtrk ima raje zmiksano, pa zraven dam še sladko smetano.
jajčka imamo pa zvečer...je treba tudi kaj sadja pojest user posted image  sej tamala čisto dovolj poje, vsaj večinoma.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




FORD C-MAX
sarar

ali menite da gredo lahko 3 avtosedeži v fordov c-max l.2004?

da (70%)

ne (30%)


Število vseh glasov: 220

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!