|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nega ta otroka ali bolniska?
11.2.2009 19:14:23   
monika trtnik
pri nas smo vsi trije bolani,ali vam je znano kako je placana bolniska,ki jo vzames zase in kako je placana nega za otroka?hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
11.2.2009 19:41:52   
biga
Pri nas je enako. V petek zbolel 20-mesečni sin, ki je še vedno bolan, za vikend ati in včeraj še jaz. Tako da smo vsi kot cunje. Danes smo šli nazaj pediatru in sem mu rekla, naj mi podaljša bolniško za otroka, čeprav bi jo lahko tudi jaz vzela. Tako imam ves teden bolniško za nego otroka, ki je plačana bolje kot če bi jo sama vzela. Nisem pa zihr, kako je z odstotki. Mislim, da je 90 (otrok) oz. 80 (jaz) odstotno plačana bolniška.

(odgovor članu monika trtnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
11.2.2009 20:00:01   
bskrle
Bolje je plačana bolniška.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
11.2.2009 20:06:05   
Aja1
Nega za otroka 80%, bolnška zate 90%.

_____________________________




(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
11.2.2009 20:29:41   
2 Sraki
Nekatera podjetja sami sponzorirajo razliko do 90%, če vzameš nego za otroka. Ker je to njim v korist. Dobijo refundirano od zavarovalnice. 

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
11.2.2009 22:11:26   
urška
80% je nega, vendar jo podjetje v celoti refundira. se pravi od prvega dne, medtem pa navadne bolniške ne oz. po 30 dneh.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
12.2.2009 11:00:13   
potepinček
bolniška 90%, nega 80%, poškodba na delu 100%, vendar nego dobi delodajalec refondirano.

(odgovor članu monika trtnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
17.2.2009 14:01:14   
Pinga
Ojla !

Zdaj sem pa malo zmedena. Zdaj smo bili 14 doma, vsi bolani, tako da imam bolniški list za nego in tudi zase. In ko sem šla danes v OD vprašat, kaj se mi bolj splača koristit, so mi rekli, da je oboje plačano 80 %. Zase bi dobila plačano 90 % samo v primeru bolniške nad 30 dni. Je to prav ?.

Lp,

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
18.2.2009 8:11:53   
potepinček
Da, odvisno od kolektivne pogodbe. Verjetno imate tako opredeljeno, tako, da potem raje koristi nego, ker dobijo refondirano.

(odgovor članu Pinga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
19.2.2009 19:34:33   
Eca
Pri meni v službi je tako, da dobim za bolniško zase 90% svoje plače - trenutne, če vzamem nego za otroka dobim 80% plače izračunane iz lanskega povprečja plač.
Pri možu je malo drugače....v obeh primerih je 80% plače. Razlika je v tem, da bolniško zase dobi 80% svoje trenutne plače, za nego otroka pa 80% lanskega povprečja svoje plače.

Pa oba delava v javni upraviuser posted image . Se splača pozanimat, kako imate zapisano v kolektivni pogodbi.

Pa še to! Praviloma je bolniška zate bolje plačana kot bolniška za nego otroka.

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nega ta otroka ali bolniska?
19.2.2009 20:07:52   
tabi
delam pri privatniku,zase mam 70%,za tamale 60%user posted image ,ampak zdravje otročkev je na 1.mestu

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?