|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 10:58:55   
limonita
Pozdravljene!

Zanima me, če ste tiste, ki vam že dlje časa ne uspe zanositi to povedale prijateljem, staršem, sorodnikom?

Jaz najrajši ne bi povedala nikomur, vendar dolgo ne bom več mogla skrivati ker me verjetno čakata histeroskopija in laparoskopija (imam pregrado). Počasi bom že morala povedati, ker pri moji ginekologinji delata dve z mojega kraja in obe dobro poznata moje domače, poleg tega pa v bolnici dela še sestrična in bi bilo res butasto da bi moji zvedeli to od drugih in ne od mene. Saj bi rada povedala moji mami, pa ne vem kako - vem, da se bo zasekirala, jokala in po možnosti krivila še sebe... in potem bom jokala še jaz...

Imate torej kakšen nasvet zame?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 11:07:49   
Rakica_80
Limonita,ti kr povej tvoji mamici in ni treba da si v skrbeh,ne ti ne tvoja mama, ker take operacije so rutinske in je prav da se rešiš pregrade, ker samo tako boš hitro prišla do lepega in zdravegauser posted image !
Pa srečnouser posted image user posted image

_____________________________

Enkrat bo uspelo.........šibamo v 4 postopek!

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 11:16:45   
tassika
Limonita, ti karpovej, mame čutijo, da nekaj ni ok, poglej povem ti moj primer, avgusta lani sem zanosila, povedala nobenmu razen 2 naj prijateljicama. Potem pa sem v oktobru imela SS in na dan abrazije v bolnici sem bila tako sama in potem sem doma povedala in so itak že vsi sumili, samo pričakovali so drugačeno novico. Nekmomu moraš povedati in mam te bo najbolje razumela, samo začeti je težko, potem pa gre.user posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 11:21:55   
ursa30
za naju vedo vsi prijatelji in ožji sorodniki, zame to ni tabu tema..nisem sama kriva, če mi ne uspe zanositi..


(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 14:37:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: limonita

Pozdravljene!

Zanima me, če ste tiste, ki vam že dlje časa ne uspe zanositi to povedale prijateljem, staršem, sorodnikom?

Jaz najrajši ne bi povedala nikomur, vendar dolgo ne bom več mogla skrivati ker me verjetno čakata histeroskopija in laparoskopija (imam pregrado). Počasi bom že morala povedati, ker pri moji ginekologinji delata dve z mojega kraja in obe dobro poznata moje domače, poleg tega pa v bolnici dela še sestrična in bi bilo res butasto da bi moji zvedeli to od drugih in ne od mene. Saj bi rada povedala moji mami, pa ne vem kako - vem, da se bo zasekirala, jokala in po možnosti krivila še sebe... in potem bom jokala še jaz...

Imate torej kakšen nasvet zame?





da dam še jaz en nasvetuser posted image raje povej....dj že zato,da ti bo laže,sem 100% da ti bodo stali ob strani.kar se pa tiče tvoje ginekologinje in sestrične.....nimajo pravico govoriti o tem,čeprav so osebno povezane s tabo.tukaj je pa le pomembna poklicna molčečnost!!!!vem kako je s tem,namreč delam v zdravstvu....

upam,da se boš prav odločila

(odgovor članu limonita)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 15:24:57   
murkica
Jaz sem povedala v bistvu prijateljem, domačim pa nisva govorila... Mogoče zato, ker mi je bilo nekako težko govoriti o tem z njimi, ker vem kako si vsi želijo vnučka in kako sem jaz sama mahnjena na otroke in vem, da bi jim bilo za naju zelo hudo... Sem pa zato povedala najožjim prijateljem, ker mi je bilo z njimi o tem veliko lažje govoriti, ker so na to gledali razumsko in naju vsak dan spodbujali. Tako, da v bistvu sem prepričana, da ti bo veliko lažje, če boš nekomu povedala, saj pridejo takšni dnevi, ko imaš vsega dovolj in resnično potrebuješ, da se nekomu zjočeš na ramo.
Na srečo je nama uspelo zanositi po naravni poti po letu in pol, tik preden sem bila jaz naročena na vse preiskave. Moj je še namreč že na sprermiogram. Sva pa bila odločena, da če bi bila potrebna umetna oploditev, da bi vsekakor povedala najinim domačim, da bi skupaj stiskali pesti za uspeh...

Kar se pa tiče malega kraja, to se res nebi smelo izvedeti, sploh če so zaposleni profesionalci. Kot ti je anonimna napisala, to je pač kodeks zaupnosti in se zasebnih informacij ne sme govoriti naokoli...
Pa veliko uspeha pri zanositvi ti želimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 16:31:43   
FIA 80
Sem bla 1 mesec nazaj na istem kot si ti Limonita. Povedala sva mojim in njegovim staršem, pa skupnim prijateljem, pa v službi - se razume. Nisva pa razlagala širši rodbini (tete, strici) -tem bova povedala, ko nama bo uspelo (ko bo)! Staršem je že dobro, da poveš, pa njegovim tudi! Drugim pa - sama veš - če bi rada, da to ostane še neki časa "top secret" - premisli, kateri prijateljici zaupaš to zate pomembno situacijo!

Srečno!user posted image

(odgovor članu murkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 16:33:58   
FIA 80
Ja in se strijnjam z Uršo!!!!! To konec koncev NI TABU tema in vedi, da nisi sama - nas je več takih!!

(odgovor članu FIA 80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 17:09:33   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: limonita

Pozdravljene!

Zanima me, če ste tiste, ki vam že dlje časa ne uspe zanositi to povedale prijateljem, staršem, sorodnikom?

Jaz najrajši ne bi povedala nikomur, vendar dolgo ne bom več mogla skrivati ker me verjetno čakata histeroskopija in laparoskopija (imam pregrado). Počasi bom že morala povedati, ker pri moji ginekologinji delata dve z mojega kraja in obe dobro poznata moje domače, poleg tega pa v bolnici dela še sestrična in bi bilo res butasto da bi moji zvedeli to od drugih in ne od mene. Saj bi rada povedala moji mami, pa ne vem kako - vem, da se bo zasekirala, jokala in po možnosti krivila še sebe... in potem bom jokala še jaz...

Imate torej kakšen nasvet zame?




mislm, da je to čist tvoja stvar...in se sama odloči...za mene so to čist osebne stvari, ki se ne tičejo nobenega...čist tko kot nakup novega avtomobila ali karkoli drugega...slovenčki so pa tako narejeni, da pač je opravljanje nacionalni šport.

to pa, da bi mogoče tvoja mama izvedela od nekoga...mi je pa tko šolsko....in kaj pol če zve ? a ji moraš vse povedat ali kako ? ne štekam zakaj folk išče odobritev pri starših za poroko in odobritev za otroka in odobritev za karkoli....ko si enkrat odrasel, delaš po svoje.....in je tvoja stvar....

kaj imajo pa drugi z tem pa ne vem...to, da imaš pregrado, pa ni noben kriv, niti ti ne...se dogaja...nis prva in nisi zadnja, k bo šla na tole operacijo...


(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 17:13:37   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: FIA 80

Sem bla 1 mesec nazaj na istem kot si ti Limonita. Povedala sva mojim in njegovim staršem, pa skupnim prijateljem, pa v službi - se razume. Nisva pa razlagala širši rodbini (tete, strici) -tem bova povedala, ko nama bo uspelo (ko bo)! Staršem je že dobro, da poveš, pa njegovim tudi! Drugim pa - sama veš - če bi rada, da to ostane še neki časa "top secret" - premisli, kateri prijateljici zaupaš to zate pomembno situacijo!

Srečno!user posted image


fia, brez zamere, ampak a ti res misliš, da VSI že ne vedo ??? kaj pa matere večinoma delajo ? vsem zgobcajo....če ne one, pa kdo drug...

k sva se midva poročila prejšnji mesec, nisva nbenmu povedala...pa mislim, da tretji dan, ko sva bila poročena, so že vsi vedel....user posted image ...tko, da...so pol vsi mojo mat klical...mene pa noben, da mi me direktno vprašaluser posted image ...pol sva poslala obvestila, do takrat so re res že vsi vedel...pa noben ni klical in čestital...user posted image ...sej za to, pa jih tudi nisva povabila...ampak to je že druga zgodba...

hočem sam rečt to, da večina folk nič ne dela in ima čist preveč časa za neumnosti in kaj počne : gobca...

(odgovor članu FIA 80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 17:18:47   
Rakica_80
Mojca....
Fia je čisto lepo in razumljivo napisala, nevem na kaj ti ciljaš, sej smo že vse lepo povedale- svojo teorijo, sedaj kdo kaj piše se ne bomo preveč spuščale v to, ker nima smisla!
Lep  pozdravuser posted image

_____________________________

Enkrat bo uspelo.........šibamo v 4 postopek!

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 17:26:00   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: BEBIII

Mojca....
Fia je čisto lepo in razumljivo napisala, nevem na kaj ti ciljaš, sej smo že vse lepo povedale- svojo teorijo, sedaj kdo kaj piše se ne bomo preveč spuščale v to, ker nima smisla!
Lep  pozdravuser posted image


na tole "hočem sam rečt to, da večina folk nič ne dela in ima čist preveč časa za neumnosti in kaj počne : gobca... "

sej če te ne mot,cool a ne...mene zlo mot, k folk za mojim hrbtom govori..."v mislih imam predvsem mojo familijo "

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 17:31:42   
Stella Rossa
Vsak ima svojo zgodbo, iz tvojega posta je pa občutiti veliko sovraštva do tvoje familije, kar je zelo žalostno. user posted image user posted image user posted image

Hvala bogu imamo pač ene zlate starše in tudi tašče, tako da nam je pač popolnoma normalno, da take stvari povemo ljudjem, ki jih imamo radi in, ki nam bodo opora, če nam ne uspe takoj.......

Brez zamere....to je samo moje mnenjeuser posted image

LP   Tatjana

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 19:29:54   
Rakica_80
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: BEBIII

Mojca....
Fia je čisto lepo in razumljivo napisala, nevem na kaj ti ciljaš, sej smo že vse lepo povedale- svojo teorijo, sedaj kdo kaj piše se ne bomo preveč spuščale v to, ker nima smisla!
Lep  pozdravuser posted image




na tole "hočem sam rečt to, da večina folk nič ne dela in ima čist preveč časa za neumnosti in kaj počne : gobca... "

sej če te ne mot,cool a ne...mene zlo mot, k folk za mojim hrbtom govori..."v mislih imam predvsem mojo familijo "



Draga Mojca, vsak je imel ali ima takšne ali onakšne problem, jaz verjamem da si prizadeta zaradi tvojih težav do staršev- ampak rešila boš težave šele takrat ko boš nehala sovražit in ko boš začela spoznavati samo sebe.
Srečno, pa začni delati malo na sebi straše pa postavi v kot- če me razumeš!user posted image user posted image
BEBIII


_____________________________

Enkrat bo uspelo.........šibamo v 4 postopek!

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 19:53:17   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

za naju vedo vsi prijatelji in ožji sorodniki, zame to ni tabu tema..nisem sama kriva, če mi ne uspe zanositi..




Se strinjam.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 20:12:56   
čebelca2
tudi jst se strinjam s tem, jst sm tud povedala da sem noseča svojim bližnjim - mojim in njegovim staršem, je pa po izbiri, kako si si blizu  s starši, nekateri res lažje povejo prijateljem za svoje težave... ostali so pa zvedeli ko me je nekdo vidu v bolnici, kjer sem bila zaradi ss in je vsem povedala da sem noseča... drugič je blo isto - omedlela sem pred znanko, ta je nardila celo štalo in drug dan so vsi vedl da sem  noseča.. hja, tko je to.

zdej za težave z nosečnostjo  vedo domači, drugim pač ne razlagam kaj, zakaj, kako... po želji, sama se odloči

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 22:12:11   
spelka12
limonita povej vsem, ki izrazijo zanimanje, ker tajiti je brezveze, pa mogoče boš tako odkrila, da je v tvoji bližini še katera punca s takimi problemi. Kako - direktno in po domače. Stanje opiši tako kot je in sigurno ti bodo vsi izrazili podporo. Tisti, ki pa je ne bodo, naj se pa gredo solit in itak niso vredni, da jih imaš v svojem življenju.

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 22:14:03   
FIA 80
Mojca nič ne zamerim - vsak ma svoje mnenje - ti si povedala svoje in - maš prav - te naše matere! Za ohcet so tut pr nama vsi vedeli prej, kot sva sploh javno objavla - ja pa tut zamer so ble, ker pol tistga folka nisva povabla!! Vse ti dam prav - v tem 2. primeru sem bla pa primorana povedat, ker sem bla v B 3 dni (vikend paket -hahaha - s taščo živim - bi blo mal čudno, da zginem za 3 dni, pa nikomur nič ne rečem, mamici sem pa povedala enostavno, ker je moja mami - no očetu (ločena) pa sem mogla povedat, ker me je spet s tistim vpr. kdaj bo končno dedi dobil - pa sem enostavno nezavedno bruhnila. Kar se pa službe tiče - sem povedala sam šefici, da me pač neki časa ne bo - sam to se je pol zavleklo v 6 tednov, ker sem še pošteno zbolela zraven (plučnica). No v pon grem po 6 tednih nazaj v službo!!!

vse kar si povedala - ti dam prav -user posted image

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 22:16:23   
FIA 80
No - sodelavke vedo - ker ... to je pa že druga zgodba (mal podobna tvoji).user posted image

(odgovor članu FIA 80)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 22:22:44   
limonita
Živjo punce!

Hvala za vaša mnenja. Sem se odločila, da bom povedala mojim domačim in sem prepričana, da ne bodo povedali nikomur. Si pa ne predstavljam prizadetosti in šoka moje mami če bi za mojo težavo izvedela od drugih. Tako ali tako pa ne bom mogla skrivati operacije - kako le?

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
14.3.2009 22:33:46   
spelka12
Oh u bistvu se da vse, če se hoče user posted image . Jest sem tud skrivala umetno oploditev, pa to tud ni tko lahko k se sliši. Ampak je lažje za tebe, če to daš iz sebe, pa še mami ti bo v oporo. Dobro opravi, pa veliko uspeha.

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
15.3.2009 7:21:48   
BarbiG
Jaz sem za najine probleme z nezmožnostjo zanositve po naravni poti povedala vsem. Moijim in njegovim staršem, prijeteljem, pa tudi v službi. V končni fazi sem med postopki kar nekaj časa v bolniški in sem se in se še bolje počutim, če vejo, zakaj me toliko časa ni. Pa tud do zdaj nisem zasledila, da bi me kdo začel kej drgač gledat al pa da bi vsi vse naokol povedal. Meni osebno je lažje, če o tem odkrito govorim, saj je ta problematika že tako razširjena med ljudmi, toliko parov se že sooča s podobnimi problemi, da vsak normalen človek to sprejme brez problema. Je pa res, da tudi rabiš ljudi s katerimi se lahko odkrito pogovarjaš, še posebej takrat, ko si ves živčen in komaj čakaš izid postopka.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Komu in kako povedati da ne uspe?
15.3.2009 9:29:18   
Rakica_80
user posted image user posted image user posted image user posted image BarbiG se strinjam s tebojuser posted image

_____________________________

Enkrat bo uspelo.........šibamo v 4 postopek!

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?