|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako in kam na abrazijo?
6.11.2008 12:05:57   
BarbaraO
Sem ena od tistih, ki so mi ta teden povedali, da se 'seme ni vzkalilo'. V torek sem izvedela, noseča sem 8 t 4/7. Zaradi razmer v službi odlašam in premišljujem, kdaj naj grem (vem, da bi bilo dobro čim prej). Ginekologinjo sem takrat poslušala malo na pol, zato vem samo to, da mi je rekla, naj grem enkrat zjutraj tešča na urgenco (napotnico že imam).

Zanima me: se je potrebno prej kaj najaviti in kam točno naj grem v Ljubljani (v porodnišnico na ginekološki oddelek - v Semenišče ali kako se že imenuje ali kam)?

Z dejstvom sem se že sprijaznila (na srečo imam doma dve luštni punčki), zdaj je treba le še opraviti fizično.

Hvala za odgovore in prijeten dan vsem!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako in kam na abrazijo?
6.11.2008 12:18:21   
tassika
Evo hitri odgovor ene, ki je to tudi dala skozi komaj 1 mesec nazaj. Greš na urgenco, v LJ greš do sprejemne pisarne za poškodbe in potem do konca hodnika, soba 31 in 32 mislim, tam te pregledajo in če si tešča in vse te potem sprejmejo na oddelek, ki pa je v drugem nadstropju. Meni je rekla, da je najbolje priti med 8 in 8,30 uro zjutraj, ker potem imaš poseg okoli 11 in greš po popoldanski viziti domov. Mora te pa obvezno nekdo peljat, ker sama ne boš mogla, meni se je ful vrtelo od narkoze in res ni priporočljivo da si sam.
Pa še malo inf., ki jih meni ni nihče povedal. Poseg res traja samo par minutk, dobiš narkozo, zmanjka te tako hitro da sploh ne veš, ne smeš imeti nobenega nakita na sebi (jaz sem mogla še pirs iz nosa vzeti vn), ne smeš imeti kontaknih leč in ne nalakiranih nohtov na rokah. Mene po posegu ni skoraj nič bolelo, krvavela pa sem kar, čeprav glede na punce, ki so bile z mano v sobi še najmanj. Me je pa bolelo, ko sem se peljala domov, čutila sem vse luknje na cesti.user posted image  
Aja pa še nekaj, res je dobro, da greš čimprej, ker če pride doma do SS, baje ful boli pa še če preveč vlečeš lahko dobiš vnetje. Itak si potem še cel teden na bolniški (je fajn, da si, ker mene je ene 3 dan tako zvilo, me je prav bolel trebuh in sem cel dan ležala, potem pa naslednji dan konec, kot da bi odrezal bolečino). V službi sem jaz povedala samo šefom in so bili zelo razumevajoči.

Če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj.user posted image

lp

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako in kam na abrazijo?
6.11.2008 12:55:26   
Naja30
Jaz sem šla na urgenco, kjer so mi še en UZ naredili preden so me poslali naprej.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako in kam na abrazijo?
6.11.2008 14:09:34   
BarbaraO
Torej, če prav razumem, se ni potrebno nič prej najaviti?

Najlepša hvala za informacije. Mi je precej lažje. Bom šla kar jutri.

Pozdravček obema!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako in kam na abrazijo?
6.11.2008 14:23:58   
tassika
Ne ni potrebno, samo prideš tja tešča in z napotnico. Aja pa še tole ne priporočajo da tudi preveč vode spiješ, ker lahko pol bruhaš. Jaz sem skor sestradala tm, nisem jedla od polnoči naprej in pila tudi ne, prvo stvar pa smo dobila ob 3-eh popoldne kos kruha s sirom in jogurt, je bilo zlata vredno.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako in kam na abrazijo?
8.11.2008 17:18:25   
BarbaraO
Najlepša hvala, tassika. Tvoje informacije so mi ful pomagale, tako da sem se včeraj kar odločila in opravila. 'Mačji kašelj' lahko rečem danes, ko je že vse za mano. Resda se načakaš, ampak zvečer, ko si doma, si pošteno oddahneš. Mene zaenkrat nič ne boli (tudi včeraj po posegu me ni), je pa zanimivo, da sem včeraj zelo malo krvavela, danes pa nič. Upam, da je tudi to normalno in da me nima kaj skrbeti. Sicer pa bom verjetno kmalu izvedela, če se mi kaj v notranjosti zadržuje. Ampak se raje tolažim s tem, da so me tako dobro sčistili, da mi nima več kaj ven priteči.

So far, so god... In upam, da tako tudi ostane.

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako in kam na abrazijo?
8.11.2008 17:20:01   
BarbaraO
Ah, ne 'god' - 'good'. What ever...

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako in kam na abrazijo?
8.11.2008 17:51:53   
tassika
BarbaroO ene krvavijo manj ene več, jaz sem tudi na začetku bolj malo, sem bila na abraziji v soboto in sem malo bolj začela šele v sredo, ko sem malo pospravljala po stanovanju, ko pa sem šla v službo in sem vsak dan hodila pol ure sem pa spet rahlo začela, tko da to je čisto odvisno od osebe. Paziti je samo treba, kar so ti tudi povedali, da ne smeš ful krvaveti in da te ne sme toliko boleti, da ne moreš nič, takrat obvezno nazaj. Je pa meni tudi ful pasalo, da sem si zavila okoli eno odejo, da me je grelo, sem se bala, da bi si kaj prehladila, me je mami skos opozarjala. no ja želim ti enako kot sebi, da čimhitreje spet zagledava user posted image  in da bova drugo leto takle čas držali zdravega dojenčka v rokah.

lp

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?