|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenje
24.4.2009 11:52:17   
kimmii
Pozdravljene,
imam en problem in sicer imam deklico staro 10 dni in prih 9 dni je lepo jedla imela sem ogromno mleka, tako da sem si morala celo črpati, včeraj pa ga je kar zmanjkalo, podojila sem jo iz obeh prsi, pa je bila še lačna, tako da sem ji morala dodati umetno mleko. Danes je tudi bolj slaba zaloga v prsih, čeprav probavava.
Kaj lahko naredim, da bodo moje prsi spet polne mleka, da se bo lahko najedla.

Hvala vsem za nasvete in vaše izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenje
24.4.2009 14:08:20   
žab*ca
kimmii,samo ne odnehaj,mogoče se ti je že količina mleka "uravnovesila" in zato ni več občutka  polnosti dojk.Svoje dete čim več pristavljaj,če je treba tudi na uro,pa bo.Jaz sem ga prva dva meseca imela kar naprej na dojki,v začetku že skoraj obupala,ker sem skoz mislila,da nimam dovolj mleka,pa sedaj pri 5mesecih polno dojim.Samo ne obupaj.

(odgovor članu kimmii)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenje
24.4.2009 14:13:06   
blazka
Kot je že pred mano napisala žabca, najbrž se je ponudba in povpraševanje uravnovesilo, in nimaš več tako nabite dojke. Čim več pristavljaj, veliko pij vode, počivaj, pa se bo delalo mleko. Če se le da ni treba dodajati, ker se dojenčki hitro navadijo vlečt cucelj od flaške, potem pa nočejo vlečt dojke, kjer se je treba malo bolj potrudit.

Pa ne se preveč sekirat!

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenje
24.4.2009 15:01:15   
titi3
Meni se je zgodilo isto, ampak ne se sekirat, ker mleko se bo povrnilo. Otroka ni potrebno dojit na pol ure, ker dobi drugače krče, saj ima v želodčku še neprebavljeno mleko. Počakaj uro in pol potem ni težave. Dojka pa naj bi se preznila na tri ure, da se količina ne zmanjša. Pomembno pa je, da otroček sprazni dojko. Ko se ti bo zdelo, da ne "gouta" več jo kar še pusti, ker boš videla, da se bo kar na enkrat vsulo še nekaj mleka. To je tisti višek zaloge, ki v kolikor ga otrok poje poveča količino mleka za naslednje dojenje. Ne se sekirat in ji ponudi še drugo dojko. Pa janež, sezam, ovsene kosmiče in ječmenovo pivo lahko piješ. Drugače pa je najboljše zdravilo počitek, tudi urco.

Samo ne se vstrašit in če je lačna ji dodaj umetno mleko in nadaljuj z dojenjem. To kar se ti je zgodilo je popolnoma normalno. Spodbujaš pa lahko tudi s črpanjem pa ji to daš potem pri naslednjem podoju. Tudi če se ti zdi, da ne načrpaš več nič nadaljuj. To spodbuja!


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenje
24.4.2009 16:06:24   
žab*ca
Jaz bi samo še dodala,ker pravi titi3,da črpaj mleko s črpalko,res to še bolj spodbuja k nastajanju mleka,ampak naj te ne zavede,če ne boš nič načrpala,jaz tudi tri ure po dojenju iz dojke nisem nikoli mogla načrpati tudi 30ml ne,pa mleka vseeno imam.
Če boš še v dilemi pojdi na forum med.over.net,tam imaš super priporočila,svetovalko skratka meni so več kot pomagale.

(odgovor članu kimmii)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenje
24.4.2009 17:19:17   
zmajaz
Čimveč tekočine piti - to najbolj vpliva na količino mleka - pa po možnosti še kak čaj za dojenje.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenje
24.4.2009 19:57:22   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: titi3

Otroka ni potrebno dojit na pol ure, ker dobi drugače krče, saj ima v želodčku še neprebavljeno mleko. Počakaj uro in pol potem ni težave. Dojka pa naj bi se preznila na tri ure, da se količina ne zmanjša. Pomembno pa je, da otroček sprazni dojko. Ko se ti bo zdelo, da ne "gouta" več jo kar še pusti, ker boš videla, da se bo kar na enkrat vsulo še nekaj mleka. To je tisti višek zaloge, ki v kolikor ga otrok poje poveča količino mleka za naslednje dojenje. Ne se sekirat in ji ponudi še drugo dojko. Pa janež, sezam, ovsene kosmiče in ječmenovo pivo lahko piješ. Drugače pa je najboljše zdravilo počitek, tudi urco.

Samo ne se vstrašit in če je lačna ji dodaj umetno mleko in nadaljuj z dojenjem. To kar se ti je zgodilo je popolnoma normalno. Spodbujaš pa lahko tudi s črpanjem pa ji to daš potem pri naslednjem podoju. Tudi če se ti zdi, da ne načrpaš več nič nadaljuj. To spodbuja!




Praznjenje na tri ure je bolj tako tako. Pristavljaj jo, kolikokrat hoče, če je to na pol ure, pa na pol ure, saj ni nujno, da se bo vsakič napokala mleka, mogoče se bo samo crkljala.
Pristavljeno imej, kolikor dolgo hoče, ker imaš pri vsakem podoju več izcejalnih refleksov.
Pa zdaj na začetku jo pristavljaj na obe dojki, da se ti ponudba uravnovesi, al kako naj napišem.
Količina popite tekočine naj bo večja, kot preden si začela dojit, ni pa se ti treba nalivat z vodo, ker zaradi tega pa ne boš imela več mleka, ampak boš samo bolj pogosto na wc-ju.

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenje
24.4.2009 20:35:42   
karin412
Pa tudi počivaj in dobro jej-predvsem beljakovine ter sezam in napitek iz sezama. Jaz ne bi dajala umetnega.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenje
5.5.2009 2:32:33   
De Facto
Zanimivo...


Koliko casa pa se izcrpano mleko ne pokvari?

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenje
12.5.2009 18:07:39   
mama2009
oj.

Izčrpano mleko drži v hladilniku 2 dni v zamrzovalniku pa 6mesecev.



(odgovor članu De Facto)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenje
13.5.2009 0:22:32   
De Facto
mama2009, hvala.



Nekje sem prebrala da se materino mleko lahko hrani v hladilniku celo 72 ur. user posted image   Jaz ga svojemu ze nebi dala!

(odgovor članu mama2009)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenje
13.5.2009 8:26:45   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: karin412

Pa tudi počivaj in dobro jej-predvsem beljakovine ter sezam in napitek iz sezama. Jaz ne bi dajala umetnega.


Imaš kakšen recept za ta napitek, al se ga mogoče kje kupi? Hvala! user posted image

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenje
13.5.2009 16:52:47   
žab*ca
Mislim da gre 2žlički sezama na 2dcl vode,vre naj 20 min. Jaz se mi zdi,da sem razliko v mleku občutila tudi po gresu.Enim pomaga tudi polenta. Najbolj pa pomaga,da nehaš razmišljati ali je ali ni dosti mleka,ampak verjameš da je in bo(seveda če se da).

(odgovor članu kimmii)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenje
14.5.2009 9:51:13   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Mislim da gre 2žlički sezama na 2dcl vode,vre naj 20 min. Jaz se mi zdi,da sem razliko v mleku občutila tudi po gresu.Enim pomaga tudi polenta. Najbolj pa pomaga,da nehaš razmišljati ali je ali ni dosti mleka,ampak verjameš da je in bo(seveda če se da).


Hvala! So dnevi, ko ga je res malo, so pa dnevi, ko kar šprica! user posted image

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenje
14.5.2009 12:53:26   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Mislim da gre 2žlički sezama na 2dcl vode,vre naj 20 min. Jaz se mi zdi,da sem razliko v mleku občutila tudi po gresu.Enim pomaga tudi polenta. Najbolj pa pomaga,da nehaš razmišljati ali je ali ni dosti mleka,ampak verjameš da je in bo(seveda če se da).


Hvala! So dnevi, ko ga je res malo, so pa dnevi, ko kar šprica! user posted image



Sem kupila sezama in že kuham...verjetno sezam popiješ zraven, ne?

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?