|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 13:40:33   
štorkljica
...oz. nevem kakšen naslov naj dam.

Torej stvar je taka...zanima me predvsem ali je res tako zelo napačno, če pred svojim laastnim otrokom govoriš o njem drugim ljudem (sorodnikom, znancem). Ali se to res ne sme delat oz. ni vredu za otroka.
No, da še razložim zakaj tako vprašanje...včeraj smo namreč bili na praznovanju rd od mojega očeta....v nadaljevanju dedija in sem jaz veselo pred celo zbrano družbo (moja mama, moja teta, moja babica in naša družinica) razlagala o moji starejši hčeri, recimo kake cvetke prihajajo ven iz njenih modrih otroških ust in kake dogodivščine se nam dogajajo, pa kako se mi zdi da prehitro odrašča, ker bi se jaz velikokrat rada cartala z njo ona "velika" punca pa se več noče z mano cartat, itd. Ona pa se je celi čas veselo igrala zraven nas z dedijem. Nakar meni teta reče, da to pa ni vredu, da pa jaz celi čas pred njo govorim o njej, če nevem, da me ona celi čas posluša, da bo baje to slabo vplivalo na njeno samopodobo tekom njenega življenja in, da to pa res ne smem delat...no naj povem, da kakrkoli sem govorila o njej so bile same pozitivne stvari in prigode. Niti slučaJno se nisem hvalisala z njo ali pa jo povzdigovala do neba, niti grdo govorila o njej ali pa jo "šinfala".
No mene je tale poduk od moje tete glede mojega ravnanja dokaj prizadel saj nisem mela občutka, da je to slabo če govoriš od svojega otroka pred njim oz., da delam kaj narobe. Je to res tako slabo?

Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 13:43:53   
**Tinkara78**
Pri dveh letih sem še lahko. Danes niti pod razno ne debatiram na široko o "cvetkah" v njeni prisotnosti. O malenkostih se pa včasih nasmejimo.  Stara je pa skoraj 5 let!

Tudi njene "skrivnosti" ne delim z drugimi.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 27.7.2009 13:50:26 >

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 13:49:46   
slutnja
nevem.. ponavadi se prasajo moji domaci kako je ...in mislim da bodo vedno.. ne vidim slabega v tem!

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 14:23:52   
ksenija12
no, jaz pred svojima ne govorim o njiju brez da bi onadva sodelovala v debati..pa sta še bolj mahjna..kaj pa vem, ne zdi se mi kulturno, ne vem...ne se sekirat zaradi tega, ju pač naslednjič vključi zraven:)

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 14:26:49   
Anonimen
meni ne pustita, da karkoli o njiju kaj povem, sploh tamali se razjezi do 100 mater. samo da kaj omenim komu.

(odgovor članu ksenija12)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 14:28:28   
mateyka
men se to zdi čist ok. eni se grejo te moderne psihologije in pretiravajo v nulo imho.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 17:29:32   
glen
Pri dveh letih sem še lahko. Danes niti pod razno ne debatiram na široko o "cvetkah" v njeni prisotnosti. O malenkostih se pa včasih nasmejimo. Stara je pa skoraj 5 let!

Tudi njene "skrivnosti" ne delim z drugimi.

enako,mi kr sama pove,da ji to ni všeč,tudi če govorim pohvalno.
stara je 5 let

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 21:59:45   
frrrr
men se ne zdi nč narobe user posted image ne vem no... nisem še slišala, da bi to otroku škodilo. saj otroka s tem ne spravljaš v zadrego, torej ne vidim s čim bi lahko na njeno samopodobo vplivala user posted image

js tut to delam... pa bom še naprej user posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
27.7.2009 22:25:19   
Najaa
Za enkrat še govorim. Stara je 2,5 leti. Ko bo starejša, pa ne bom več.

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
28.7.2009 9:18:10   
Žaži
Ko bosta starejša ne bom, tudi meni nebi bilo všeč, da se o meni pogovarja kot v tretji osebi, čeprav sem v prostoru prisotna in v debati ne sodelujem oziroma se ne morem "braniti", pa naj bodo to dobronamerne cvetke in ljubke prigode.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
28.7.2009 9:20:10   
štorkljica
Ja sej sem si mislila, da tole ni tak bav bavuser posted image   Mogoče bi jo drugič res morala večkrat vključiti v pogovor in ne govoriti o njej kot da se je to ne tiče...nevem pa tudi jaz kako bi lahko to tako drastično vplivalo na njeno samopodobo...mogoče je bila teta celo malo ljubosumna, da imam jaz dosti za povedat o svoji hčeri, ona pa o njeni vnukinji nima dosti (moja je pol leta mlajša od njene)
Me bo pa verjetno res začela tamala sama opozarjat ko ji kaj ne bo pasala, a ne?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
28.7.2009 14:26:54   
mateyka
Me bo pa verjetno res začela tamala sama opozarjat ko ji kaj ne bo pasala, a ne?


ma seveda. ko bo moja kej rekla, valjda da ne bom več "anekdotirala" user posted image user posted image

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
28.7.2009 17:51:23   
zinkazi
Kako pa se vam zdi kadar kdo pred vami o vas govori   user posted image  , pa naj govori slabo user posted image , ali dobro.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
28.7.2009 18:01:17   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi
Kako pa se vam zdi kadar kdo pred vami o vas govori   user posted image  , pa naj govori slabo user posted image , ali dobro.


hej, če govori tako kot je opisala štrokljica (moje dogodivščine v ne bahanju in ne kritiziranju), me sploh ne moti. zakaj naj bi me že?

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
28.7.2009 18:20:26   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: Žaži

Ko bosta starejša ne bom, tudi meni nebi bilo všeč, da se o meni pogovarja kot v tretji osebi, čeprav sem v prostoru prisotna in v debati ne sodelujem oziroma se ne morem "braniti", pa naj bodo to dobronamerne cvetke in ljubke prigode.


s temle se strinjam. verjamem, da je dobronamerno, samo potem pomislim, kako bi se ali sem se počutila sama, če sem poleg, ko drugi razlagajo o meni - ni prijetno. pa čeprav ne grajajo niti kaj podobnega. a še vedno o sebi raje odločam sama, kaj delim z drugimi, in verjamem, da to velja tudi za mnoge ostale. vse verjetno pač ne. ne vem, zakaj bi otroci čutili kaj drugače. je pa res, da so določene stvari, kjer to pozabim, tudi pri odraslih, in o njih povem kaj, ko so poleg. še en dokaz, da je v bistvu vseeno, ali gre za odraslega ali otroka - gre za osebo.

ne vem pa, zakaj bi dete sedaj moralo imeti psihične probleme in težave s samozavestjo user posted image res trapasto user posted image

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
29.7.2009 7:16:29   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

men se to zdi čist ok. eni se grejo te moderne psihologije in pretiravajo v nulo imho.



a potem tudi spoznanja moderne medicine zavračaš? se poslužuješ pranja cunj v potoku namesto v sodobnih pralnih strojih? pošiljaš goloba s sporočili, namesto, da bi poklicala nekoga po mobilcu in mu sama povedala? voziš voz z volom namesto avta... user posted image  



sicer pa: govororjenje o otroku, ko je otrok zraven... tudi jaz nisem pristaš tega. vem, kako neumno sem se jaz vedno počutila, ko se je to dogajajo meni (da so moji starši govorili o meni pred drugimi). ne vem, kot da jaz sama ne znam povedat nič, kot da rabim glasnika, zagovornika... na nek način res, namesto, da bi name vplivalo s povečano samozavestjo (tudi o meni so govorili lepo), sem se potem počutila kot en kreten brez jezika.

tako, da če zdaj pri mojih otrocih pride do takega položaja, da bi jaz govorila o njej pred njo, potem raje rečem, no, boš kar sama povedala... (pač karkoli že). če pa ji je nerodno ali kaj, pa rečem, pa čisto v enem stavku povem povzetek (npr. "ja, ji je bilo lepo" itn). in takoj končam. skratka brez kakih zgodbic, pripovedi in to.  

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
29.7.2009 7:26:57   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: štorkljica

Ja sej sem si mislila, da tole ni tak bav bavuser posted image   Mogoče bi jo drugič res morala večkrat vključiti v pogovor in ne govoriti o njej kot da se je to ne tiče...nevem pa tudi jaz kako bi lahko to tako drastično vplivalo na njeno samopodobo...mogoče je bila teta celo malo ljubosumna, da imam jaz dosti za povedat o svoji hčeri, ona pa o njeni vnukinji nima dosti (moja je pol leta mlajša od njene)
Me bo pa verjetno res začela tamala sama opozarjat ko ji kaj ne bo pasala, a ne?

No, to zdaj zveni tako, kot da iz tebe vre malo ljubosumjauser posted image

Ampak ima tale gospa kar prav, veš? Seveda vpliva na samopodobo in še kako, če otroka spravljaš v zadrego.
Noben starš nikoli namerno ne sramoti otroka, to je jasno. Ampak, če se vse, ki ta primer zagovarjate, malo zamislite- a vam je, zdaj ko ste odrasle ženske, prijetno, če kdo pred vami o vas govori? Kot da vas ni?
Najbrž ne in tako tudi otroku ne.
Tudi če otroka na vse pretege hvališ, se zna zelo neprijetno počutit in to ja, logično, lahko vpliva na samozavest.
Dolgoročno seveda.
Reka "dvakrat razmisli, preden enkrat poveš" si niso izmislili za brezveze...



(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
29.7.2009 8:16:34   
mateyka
ah, danes že za vsak drekec najdemo nek "scar" ki bo otroke zaznamoval v nulo celo življenje user posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
18.8.2009 11:35:27   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: roberta

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

men se to zdi čist ok. eni se grejo te moderne psihologije in pretiravajo v nulo imho.



a potem tudi spoznanja moderne medicine zavračaš?


Roberta sorry ampak tle si pa ornk v temo brcnila. Je bistvena razlika med medicino in psihologijo. Eno je veda, drugo pa empirična znanost.
Ko smo se mi rodili, cca 30 let nazaj, je bil zelo popularen neki ameriški psiholog in dosti staršev se je držalo njegove metode. Npr. on je bil mnejna, da je lahko že 1,5 mesečni otrok razvajen. No, po 30 letih je priznal, da se je v marsičem motil. Tako se lahko zgodi tudi današnjim novodobnim psihologom, ki vsak svojo teorijo tumba.

Štorkljica, glede govorjenja pred otrokom, se mi pa tvoj primer res ne zdi sporen. Če bi grdo o njej govorila se strinjam, da ji lahko pokvariš samopodobo. V bistvu si se ti z njenimi cvetkami bolj bahalauser posted image . In tudi jaz se strinjam, da ji pri 5 letih to najbrž ne bo več všeč, ker bo hotela bit resna punca, danes pa ji po mojem to samo laska. Moja bi se še bolj afnala, če bi tako o njej pred drugimi govorila. Bomo vidli kako bo čez eno leto, sedaj jih ima šele 17m...




_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
18.8.2009 12:24:52   
mateyka
roberta, mislim, da nisi dobro brala vsega skupaj. poleg tega da je npr. moj otrok premajhen, da bi sam kaj povedal o sebi, poleg tega da če ne bo želela, ne bom govorila pred njo o njej drugim ljudem, ko bo večja, se ni za bat da bi se počutila kot "kreten brez jezika" (in to sem tudi dala kot primer da je verjetno vse ok, če ne pretiravaš); poleg tega da tvoje komentarje o moderni medicini, pranju cunj v potoku in volih raje ne bom komentirala, ker je enostavno - smešno. je že Zofy lepo povedala nekaj na to temo.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: govoriti o otroku pred otrokom
18.8.2009 21:39:09   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ah, danes že za vsak drekec najdemo nek "scar" ki bo otroke zaznamoval v nulo celo življenje user posted image


POdpis pod vse mateykine poste.


Če o meni kdorkoli govori, se še nisem počutila slabo, razen če me je žalil, pa še tam sem bila bolj vesela, da to slišim, kot da bi čvekal za mojim hrbtom. Če otroka vzgojiš v eno samozavestno bitje, ki zna stat za čemerkoli, bo vse te reči vzel za dobre, ne za slabe. Ni glih fajn ga vzgajat za enega preplašenega človeka, ki bo odvisen od tega, kaj kdo o njem posledično misli. Osnovno reč, ki jo moraš dati otroku je ta, da stoji sam za sabo in za svojimi dejanji, pa kakršnakoli že so in tudi to,da ti cel svet nič ne more, dokler stojiš sam za sabo. Kaj ti potem lahko škoduje, če nekdo nekaj nevtralnega o tebi pripoveduje?

IN tako kot je že mateyka napisala, če otrok reče, da tega noče, pač tega ne počneš več. Če pa ga to že v osnovi ne moti, pa je čist brez veze se s tem obremenjevat. 

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?