|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preveč resen otrok
28.10.2009 8:05:20   
jer.za.
Včeraj sem bila na govorilnih urah za svojo hčerko(stara je pet let) in sem doživela "šok". Vzgojiteljica je rekla, da je hčerka kar preveč resna, nima v sebi igrivosti. Samo čaka, kaj bo lahko delala(risanje, striženje,...vključujejo v delo, ne v igrivost), da bi se pa spontano in sporoščeno igrala, tega pa skorajda ni. Je rekla naj jo čimbolj spodbujamo, da se bo igrala, ampak kakouser posted image  Doma ima na voljo tudi ogromno igrač, ampak ona res najraje poseže po barvicah, škarjah, plastelinu,...pa saj tega ji pa vzeti ne moremuser posted image  So pa baje vsi njeni izdelki nadpovprečni, močno izstopa od ostalih, baje v šoli ne bo problemov, bo raje naredila več kot premalo. Tudi doma zelo rada pomaga, najraje vidi če lahko meni pomaga kuhati kosilo, pa kaj posesati,...kar žari ko jo pohalim, kako je pridna. Ko ji rečem, naj se igra, sama pravi da bo raje meni pomagala.
Pa še en problem je izpostavila...nima pravih prijateljev v pravem pomenu besede-čeprav ima tudi doma veliko družbe, doma smo na vasi kjer je veliko otrok in vsakdanji stiki z ostalimi otroci, hodi na plesne vaje-je pa res da pravega prijateljstva ni. Na nikogar se ne naveže(lani se je tekom leta precej navezala na dve punčki, ki sta šli letos v šolo), je pa res da je v njeni skupini le še ena punčka stara toliko kot ona, ostale so vse mlajše. To opažam tudi sama, da rabi precej časa da se na koga naveže. Pa tudi zase se ne da postavit-bo raje tiho kot bi se prerekala(to lastnost ima najbrž po meni, tudi jaz se malokrat prerekam, čeprav vem da imam prav)
Če mi lahko da katera kakšen nasvet, bom zelo vesela.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 8:23:53   
Gordana-3
to glede prijateljev - tudi naša 5,5 letnica je taka. ona se igra z vsemi, njo pritegne igra, ki se jo kdo igra in ne oseba, ki se igra to igro. lanska vzgojiteljica je rekla, da je to dobro, da ji je bolj pomembna določena aktivnost, kot pa to, kdo se to igra. tudi mene malo skrbi, kako bo drugo leto v šoli, če res ne bo imela nobene prave prijateljice user posted image

(odgovor članu jer.za.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 8:37:53   
kaya2007
ok. pač niso vsi otroci isti in ne vem zakaj se trudijo tlačiti vse v isti kalup. vaša hčerja štrli iz povprečja, praviš da rada ustvarja, je kreativna-jaz bi na vašem mestu spodbujala te lastnosti, ne jo pa silila, da postane nekaj kar ni user posted image

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 8:54:29   
ribica.
Razumem te da o tem razmišljaš in opažaš, ampak po moje ni treba delati panike, Kot so že druge rekle, tvoje otrok pač ni enak kot vsi istali, kar je samo pohvalno. MIslim da mi svi stremimo k temu, da bi naši otroci bili sprejeti, in da ne bi nikoli doživeli žalosti, češ, nimam prijatelja. Vsega se pač ne da, pa tudi če si še tako želimo. Jaz imam 6 letnico. Pri določenih stvareh tudi naša ni taka kot večina ostalih otrok, amapk jez tega ne zatiram, ampak spodbujam. Vidim da ji gre to dobro, in se mi zdi da mora otrok razvijati svoj dar. Seveda se pa z njo pogovarjam. Tudi o tem kakšen pomen imajo prijatelji, in kako pomembno je, da vedno ne delaš vsega tako kot prijatelji. Se pravi, da mora človek vedno s svojo glavo razmislit, preden se pridruži nekemu vzorcu obnašanja, če sploh. Saj neke stvari se da s preprostim primerom razložit. Če bi bila jaz ti, bi se s hčerjo poovorila. Se mi zdi da če pričakujemo da nam bodo otroci razkrili svoja čustva, jih moramo tudi mi njim. IN nič slabega ni, če jim povemo kako se počutimo. Upam da nisem zdaj preveč zakomplicirala, in da se me je dalo vsaj malo razumeti.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 8:57:21   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: jer.za.

ampak ona res najraje poseže po barvicah, škarjah, plastelinu,...
 
So pa baje vsi njeni izdelki nadpovprečni, močno izstopa od ostalih, baje v šoli ne bo problemov, bo raje naredila več kot premalo. Tudi doma zelo rada pomaga, najraje vidi če lahko meni pomaga kuhati kosilo, pa kaj posesati,...kar žari ko jo pohalim, kako je pridna. - Samo povdarjam, da si še enkrat prebereš in spodbujaš to kar je otroku dano... Kaj ji zdej vsiljevati nekaj drugega??
 
 
nima pravih prijateljev v pravem pomenu besede
To opažam tudi sama, da rabi precej časa da se na koga naveže. - Otrok je previden, prave prijatelje si bo iskala, ko bo večja... Jaz, ko sem bila v vrtcu, tudi nisem imela pravih prijateljev, ker jim nisem bila lih všeč, al kako bi rekli, ko otroci ne marajo dolgolasih deklic s špangicami itd.... Sedaj jih imam, prave prijatelje, imela sem pa tudi svoje igralne kolege v otroštvu, to je pa to....

Pa tudi zase se ne da postavit-bo raje tiho kot bi se prerekala - jaz bi edino tu malo več naredila, pa še to se bo po moje najdla....


(odgovor članu jer.za.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 9:01:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

ok. pač niso vsi otroci isti in ne vem zakaj se trudijo tlačiti vse v isti kalup. vaša hčerja štrli iz povprečja, praviš da rada ustvarja, je kreativna-jaz bi na vašem mestu spodbujala te lastnosti, ne jo pa silila, da postane nekaj kar ni user posted image



pa točno tako.

niso vsi za vse.

jaz recimo vidim, da je od Raho mali tak resen otrok.....in strašno pameten če mene kdo vpraša....pravo nasprotje mojegauser posted image user posted image user posted image

pa ne da je moj butast, ampak mojega pa bolj zanima norenje in šport kot pa kako se reče kateremu dinozavru.....

ampak ravno v tem je point: čudovito je, da so si otroci tako zelo različni in pustiti jih je treba, da delajo, za kar so nadarjeni....
mah, meni je to tak, kot bi meni nekdo rekel, da naj mojega levičarja spodbujam, da piše z desno....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 9:17:31   
mateyka
zakaj bi pa bilo narobe, če rada dela/ustvarja? jaz sem najraje risala, plastelinala, ustvarjala izdelke.. odkar pomnim. moji mami ni noben rekel, da je kaj narobe, če to delam user posted image glavno, da sem zadovoljna in srečna, ne? user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 9:45:28   
muha1
Jer.za. to je tako, kot če bi opisovala mojo hčero user posted image . Tud naša ima doma veliko dobrih igrač od baby amabel, do legojev, pa jo ne gane, še povoha ne. Stara pa je 4 leta, riše tako, da se vzgojiteljice čudijo, meni pa je normalno user posted image , striže že od drugega leta, natančno kot jaz. V glavnem jaz jo veliko vzpodbujam, ker vidim, da v tem uživa in ne dela z odporom. 

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 11:36:25   
sazi
Tudi moje mnenje je, da s enimaš kaj sekirat. V bistvu je zelo čudno od vzgojitelijice, da to predstavlja kot problem. Je že prva, da ti pove svoja opažanja, ampak če ne gre za neke problematičen stvari, pa res ne vem, zakaj iz tega dela tak halo. Po mojem punce ni fajn na silo spreminjat. Naj dela stvari, ki jo veselijo. Bo že prišel čas, ko si bo našla prave prijatelje in postala bolj igriva - mogoče apa tudi ne, kar ni vedno slabo.

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 13:03:25   
Anonimen
Na kratko: Naj bo to, kar je in ne, kar bi drugi hoteli, da bi bila.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 14:15:46   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

zakaj bi pa bilo narobe, če rada dela/ustvarja? jaz sem najraje risala, plastelinala, ustvarjala izdelke.. odkar pomnim. moji mami ni noben rekel, da je kaj narobe, če to delam user posted image glavno, da sem zadovoljna in srečna, ne? user posted image



POdpis.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 14:19:04   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Na kratko: Naj bo to, kar je in ne, kar bi drugi hoteli, da bi bila.


POdpis.

Pa še to moraš vedet, da se ljudje spreminjamo. Ko opisuješ svojo hčerko, se mi zdi opis podoben tistemu, kar je moja mama zame pravila ko sem bila otrok, pa tudi sama se spomnim,d a sem bila izredno resna, zadržana in tiha, rada sem risala, se sama igrala, pa težko sem navezovala stike - vendar mi je bilo čist fajn in luštno, nisem čutila nobenega stresa ob tem, uživala sem. Pa vidiš v kakšno gofljo sem gor zrasla. Zelo daleč od tega, da se ne bi znala postavit zase ali bi bila pretiha ali da ne bi imela družbe. Glih obratno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Preveč resen otrok
28.10.2009 14:36:36   
zinkazi
Sprejmi svojo deklico tako kot je. Bolj mirna, zadržana. Veliko je takih ljudi, pa zato niso nič slabši. Kar se tiče prijateljstev, tudi tu navezujemo stike različno. Nekateri imajo cel kup prijateljev, nekateri pa le nekaj, so pa tisti Pravi prijatelji. Dovoli ji biti taka, kot je, ne obremenjuj se s tem. Krasno je, kakor praviš kaj vse rada počne. Deklice se pogosto raje odločijo za ustvarjalno igro, rade tudi pomagajo pri gospodinjskih delih. Za njih je igra pravo delo. Lahko ji ponudiš možnost, da se skupaj igrata z dojenčkom, sestavljata s kockami, verjetno boš spoznala, da je tudi tako aktivna, ampak verjetno so ji ljubše igre za katere se odloča. Vesela bodi, da je našla igro v kateri uživa.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu jer.za.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Preveč resen otrok
29.10.2009 11:56:44   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

ok. pač niso vsi otroci isti in ne vem zakaj se trudijo tlačiti vse v isti kalup. vaša hčerja štrli iz povprečja, praviš da rada ustvarja, je kreativna-jaz bi na vašem mestu spodbujala te lastnosti, ne jo pa silila, da postane nekaj kar ni user posted image


Enako. Tudi naša je zdaj v fazi, ko samo riše, piše, reže, izdeluje čestitke za otroke, na katere še jaz velikokrat pozabim user posted image ...  Je pa res, da je tudi zelo aktivna, kar se tiče športa... pa vem, da je taka razigrana, pobudnica veliko oslarij doma, nikoli pri miru (no, razen zdaj, ta faza - grem delat voščilniceuser posted image ) - v vrtcu pa taka vodljiva, vedno tiho, vedno zelo sodeluje, tudi menda njeni likovni izdelki štrlijo iz povprečja... pa mi je hecno, ko mi je vzg. lani rekla, češ saj veste, kako lepo riše, saj jo spodbujate, pa sem samo neodločno kimala, ker je do takrat res nisem spodbujala glede tega, (ne da bi ji branila, to ne, ampak da bi jo pa kaj fejst spodbujala, pa tudi ne...), še zdaj mi je bolj všeč, če se gre ven zdivjat ali kakšno kreativno ugro z bratcem/prijatelji na obisku, ampak če ima to žilico v sebi, je gotovo ne bomo prezerli in jo zatirali.
Tako da se ne sekiraj, ampak neguj spretnosti tvoje hčerkeuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Preveč resen otrok
31.10.2009 22:29:37   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: jer.za.

Včeraj sem bila na govorilnih urah za svojo hčerko(stara je pet let) in sem doživela "šok". Vzgojiteljica je rekla, da je hčerka kar preveč resna, nima v sebi igrivosti. Samo čaka, kaj bo lahko delala(risanje, striženje,...vključujejo v delo, ne v igrivost), da bi se pa spontano in sporoščeno igrala, tega pa skorajda ni. Je rekla naj jo čimbolj spodbujamo, da se bo igrala, ampak kakouser posted image  Doma ima na voljo tudi ogromno igrač, ampak ona res najraje poseže po barvicah, škarjah, plastelinu,...pa saj tega ji pa vzeti ne moremuser posted image  So pa baje vsi njeni izdelki nadpovprečni, močno izstopa od ostalih, baje v šoli ne bo problemov, bo raje naredila več kot premalo. Tudi doma zelo rada pomaga, najraje vidi če lahko meni pomaga kuhati kosilo, pa kaj posesati,...kar žari ko jo pohalim, kako je pridna. Ko ji rečem, naj se igra, sama pravi da bo raje meni pomagala.
Pa še en problem je izpostavila...nima pravih prijateljev v pravem pomenu besede-čeprav ima tudi doma veliko družbe, doma smo na vasi kjer je veliko otrok in vsakdanji stiki z ostalimi otroci, hodi na plesne vaje-je pa res da pravega prijateljstva ni. Na nikogar se ne naveže(lani se je tekom leta precej navezala na dve punčki, ki sta šli letos v šolo), je pa res da je v njeni skupini le še ena punčka stara toliko kot ona, ostale so vse mlajše. To opažam tudi sama, da rabi precej časa da se na koga naveže. Pa tudi zase se ne da postavit-bo raje tiho kot bi se prerekala(to lastnost ima najbrž po meni, tudi jaz se malokrat prerekam, čeprav vem da imam prav)
Če mi lahko da katera kakšen nasvet, bom zelo vesela.




Ko sem tole prebrala, sem bila kar malo šokirana. Namreč, opisala si mene v teh letih. Jaz sem bila ista. user posted image Pa sem zrastla in po mojem mnenju mi ne manjka kaj dosti. Če je nadarjena, ustvarjalna,  pridna in ima že tako mala delovne navade, ja, super, boš imela v šoli manj dela z njo. Z mano in mojo šolo se starši niso nikoli ukvarjali kaj dosti, ker ni bilo treba. Eni otroci pač malo prehitevajo, eni so pa malo zadaj. Ja kam le bi prišli, če bi bili vsi v sivem povprečju, ane?user posted image In kdo pravi, da zanjo škarje in plastelin niso igra? Meni je bilo najbolj kul, če sem lahko strigla in lepila. Kasneje sem ogromno vezla in šivala. Moja prijateljica je pa cele dneve sestavljala hiše iz lego kock. To je bila najina igra. Gumitvist in Barbike niso bile za naju. Očitno ima tvoja pupa veliko potrebo po ustvarjanju in se tega loti zavzeto in resno. Veliko nadarjenih otrok je takih. Si kdaj gledala kak dokumentarec o otrocih, ki od malih nog igrajo inštrument? Spomnim se fantka, ki je genij na klavirju. Obsedeno vadi več ur na dan, brez da bi ga kdo v to silil. In sam pove z neverjetnim žarom v očeh, da on v tem uživa. A tvoja ne uživa v tem, ko striže in lepi? Ji je to obveza, muka??

Kar se pa navezovanja stikov tiče... jaz sem že celo življenje taka. Zadržana pri navezovanju novih stikov, ko pa človeka spoznam in se z njim sprostim pa ni problema. Počakaj, tudi tvoja pupa bo imela priajteljice, samo rabi malo več časa, da se naveže. Ko bo v šoli in bo več časa preživela z istimim otroki, se bo tudi lažje navezala nanje.
Jaz osebno v tem ne vidim nobenega problema, pač nismo vsi narejeni tako, da smo najboljši prijatelji kar s celim svetom. Osebno imam malo res pravih prijateljev, ampak so ti toliko več vredni.  Z leti in izkušnjami bo pridobila tudi na samozavesti, čeprav bo verjetno vedno bolj zadržana. Je pač tak karakter. Ali pa se bo spremenila, kdo ve.
Jaz se na tvojem mestu ne bi obremenjevala s tem. Če pa boš videla, da ima v šoli s socializiranjem res probleme, se pa takrat obrni na psihologa. Vendar dvomim, da boš rabila.
Tvoja pupa je pač malo drugačna od ostalih otrok. Prehiteva.user posted image Nič bat, zrastla bo v prav fino dečvo. LP obema.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu jer.za.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Preveč resen otrok
2.11.2009 8:57:33   
jer.za.
Punce hvala vam za vaša mnenja, nasvete.

Po premiselku, branju vaših odgovorov ter predvsem po pogovoru z možem in opazovanjem male, kako uživa pri ustvarjanju sem se odločila, da jo spreminjala in silila v nekaj, kar noče ne bom.
Tako zelo lepo jo je opazovati, kako uživa v risanju, striženju,...kako z sijajem v očeh pokaže svoje izdelke, in tega ji ne bom vzela. Mogoče ji bom dodatno ponudila kakšno igračo več, več družabnih iger. Res ne morejo biti vsi otroci enaki, eni so boljši pri tem, drugi pri onem. In ko jo opazujem, se vedno bolj vidim v njej sama, ko sem bila majhna. Tudi moja mami je rekla da z menoj ni imela nikoli problemov, sploh v šoli ne. Vedno sem bila mirna, pridna, name se je lahko vedno zanesla maksimalno.

Hvala vam še enkrat.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Preveč resen otrok
3.11.2009 13:55:37   
valentinčica30
jer.za tudi pri nas imamo eno tako, v vrcu je bila kot tvoja, sedaj v šoli naredi vse dodatne naloge, 101 dodatno knjigo za bralno, v vseh krožkih...
Mi je pojasnila, da se drugače dolgočasi, saj se v podalšanem bivanju večinoma igrajo, ona pa raje ustvarja. Dokler jo to osrečuje jo bova pri tem spodbujala, sicer pa bolj ko odrašča bolj se oblikuje in že sama odloča kaj je zanjo in kaj ni.
Imava pa tudi drugo, ki je popolno nasprotje. Tako da tako kot smo mi različni so tudi otroci in edina stvar, ki zame šteje je ta, da so srečni in zadovoljni v tem kar počnejo.

(odgovor članu jer.za.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?