|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvič v vrtec in nova gripa
21.8.2009 14:59:59   
NELY84
Lep pozdrav!
Naš mali navihanček je prvič sprejet septembra v vrtec in kot vsi zaskrbljeni starši se tudi midva spopadava z določenimi strahovi predvsem pa resno razmišljava o temu ali bi ga sploh dala glede na to da se po sloveniji širi ta nova gripa, prav tako pa se zavedava da se zaradi tega ne more ustaviti vse a vseeno bi ga rada zaščitila po najinih najbočjših možnostih.Zanima me še vaše mnenje.
hvala LP


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 21.8.2009 17:43:54 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PVIČ V VRTEC IN NOVA GRIPA
21.8.2009 16:55:26   
veveričica
ja seveda tudi mene skrbi ,ampak kaj pa boš če ni druge možnosti

(odgovor članu NELY84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
21.8.2009 20:15:21   
frutka_
Vsi ravnatelji vrtcev ter OŠ bodo dobili obsežne informacije na ministrstvu  kaj stroriti v primeru če pride do izbruha. Naslednji teden naj bi  v LJ  imeli posvet.
Čimmanj komplicirajta, gripo mu lahko "prinese" kdorkoli ne samo vrtec. Kar mirno!

(odgovor članu NELY84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
21.8.2009 21:36:57   
Najaa
Se strinjam s frutko.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
21.8.2009 21:50:45   
Anonimen
sam brez panike - midva s tamalim sva bila lansko zimo en mesec skoz doma, pa je mali fasal rsv, tko da...

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
21.8.2009 22:47:52   
2ursae
jaz pa resno razmišljam, da otrok ne bi dala v vrtec - ravno zato, zaradi gripe. Je pa res, da imam drugo možnost. Čuvala bi ju tašča, ki ju je itak imela tudi do sedaj. ne vem, se morava z možem še odločit.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
21.8.2009 22:59:23   
Raho
V sredo vam bom vedela več povedati. Takrat namreč imamo posvet.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
21.8.2009 23:44:49   
nadya
Naš user posted image  naj bi šel konec novembra v vrtec ali pa ga bo čuvala tašča. In res ne vem kaj bi......user posted image  Se pa vedno bolj nagibam k temu, da ostane doma, ker pozimi zna bit res pestro, kar se te gripe tiče.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
22.8.2009 15:16:19   
NELY84
Ja očitno sva se z dragim odločila da bo naš mali še do januarja doma in jaz z njim.Sem drugače mislila z septembrom iti delat ampak imam možnost da še ostanem doma.Mali bo sicer decembra dopolnil 2 leti in najbrž ne bo preveč srečen saj je zelo rad med otroci.Če ne bi imela druge izbire bi šel z septembrom, tako pa bomo raje počakali do zime in videli kaj se bo odvilo do takrat.

(odgovor članu nadya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
22.8.2009 15:21:47   
Shorty_
trok ne bi dala v vrtec - ravno zato, zaradi gripe. Je pa res, da imam drugo možnost. Čuvala bi ju tašča, ki ju je itak imela tudi do sedaj. ne vem, se morava z možem še odločit.
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

jaz pa resno razmišljam, da otrok ne bi dala v vrtec - ravno zato, zaradi gripe. Je pa res, da imam drugo možnost. Čuvala bi ju tašča, ki ju je itak imela tudi do sedaj. ne vem, se morava z možem še odločit.


Kam jih boš dala pa če tašča dobi gripo???

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
22.8.2009 15:28:17   
Felicita
upam da vam je jasno, da na otroka prinese gripo lahko kdorkoli od družinskih članov... ali celo ve same. in če bo prišlo do nekaj primerov v vrtcu, se naj bi vrtci zaprli (tko je blo rečeno neki časa nazaj, ampak kako in kaj bo pa Raho povedala v sredo).

je pa res da se tako elegantno izogneš vsem ostalim zimskim vrčevskim obolenjem...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
22.8.2009 23:05:25   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

Kam jih boš dala pa če tašča dobi gripo???



morda pa jaz vzamem dopust ali poštukam s kakšno varuško ... kam jih boš dala pa ti, če bo gripa razsajala po vrtcu? Itak da noben način ni 100% zanesljiv, pač ravnaš, kot se ti zdi najprimernejše. Odrasli se lahko pazimo, da se ne okužimo, otroci pa tega ne znajo.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
22.8.2009 23:13:35   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

Kam jih boš dala pa če tašča dobi gripo???



morda pa jaz vzamem dopust ali poštukam s kakšno varuško ... kam jih boš dala pa ti, če bo gripa razsajala po vrtcu? Itak da noben način ni 100% zanesljiv, pač ravnaš, kot se ti zdi najprimernejše. Odrasli se lahko pazimo, da se ne okužimo, otroci pa tega ne znajo.


Vrjetno bom ravnala enako, s tem da mislim da se okuži lahko tudi drugje ne le v vrtcu. Vprašanje pa sem postavila zato ker je prijateljici tašča merkala hčerko in zato ni zaprosila za vrtec, po treh mesecih je tašča hudo zbolela ona pa je plačevala hudičevo drago varuško, do septembra ko gre punčka v vrtec. Zato si jaz ne znam predstavljat da jo čuva tašča, saj lahko čez noč ostanem brez varstva, financ za privat varstvo pa nimam, oziroma je potem bolje da ostanem kar doma.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
23.8.2009 18:20:53   
NELY84
Verjamem da nastane dosti resnejši problem če mora mami v službo in se mora za otroka najti varstvo.Strinjam pa se da odrasli lahko skrbimo za čiste roke in higieno, otroci pa sami tega ne zmorejo.V vrtcu je veliko otrok in je to nadziranje dosti težje.Vglavnem punce ne se preveč razburjat, vsaka  ima pač svoje mnenje in nekateri so bolj panični nekateri pa popolni flegmatiki,spet drugi pa nimajo druge izbire.Jaz imam izbiro da lahko ostanem letos še doma  in tako bom tudi naredila.LP

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
23.8.2009 20:31:11   
mamamajča
Vsak starš si želi, da njegov otrok ne bi ikoli zbolel. Saj ne le nova gripa, tudi rota virus in še marsikaj.
Ampak otroka ne moreš izolirati.
Tudi v nakupovalnem centru lahko odneseš marsikaj.

Mislim, da s tem, da o tem razmišljaš, samo škodiš sama sebi.
Najbolj, kar lahko narediš je, da otroka pozorno opazuješ in hitro ukrepaš. Ker kot pravim, če želiš, da ti nikoli ne zboli, ga bi morala čisto izolirati. To pa ne boš, ne?
Saj bo vse v redu!

(odgovor članu NELY84)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
23.8.2009 21:05:51   
Miška2006
Nely, te popolnoma razumem in tudi jst sem v precepu kaj narditi. No, moram rečt, da moj je predšolski in ima en kup viroz, bronhitisov, ker je pač prezgodaj rojen. Zaradi česar smo bili kar nekaj časa v KC. Med tem časom sem videla in slišala marsikaj. Še posebej na račun RSV-ja. Kar je za dojenčke lahko tudi usoden. Mi smo ga na srečo preboleli, ko je bil moj otrok že izven tistega kritičnega obdobja za RSV.
Glede vsega tega, sem zaradi Nove Gripe tudi zaskrbljena še posebej zaradi vrtca. Seveda nekatere pišete, da lahko otroku prenese vsak tudi domači. Se strinjam, ampak je 1000x večja možnost, da jo dobi otrok v vrtcu, ker tam ni higiena glih na višku. Nočem rečt, da pr nas je vse sterilno, kje pa!!! Se pa redno umivamo itd. Vrtec pa....user posted image
Ker ima moj otrok tudi več problemov s pljuči (kar je pri Novi gripi lahko tudi hud problem) ter še eno zadevo pri kateri lahko moj otrok med prvimi dobi okužbo od bolnega otroka oz. osebe, resno z možem zarmišljava, da bo otrok doma. Na srečo sem jaz tudi na porodniškem zato glede tega ni noben problem, da bi ga imela doma. Mi je po drugi strani pa hudo, da bi otroka prikrajšala vrtca, prijateljev, igre,.... Vendar zdravje je na prvem mestu!!!

Tudi jst čakam še nek odgovor od pediatrinje, ker je tudi ona mnenja, da bi bilo bolje, da bi naš otrok raje ostal doma.

Kar se pa tiče otrok, ki nimajo probleme s pljuči, je pa morda, to da bi imeli otroke doma odločitev staršev s posvetom s pediatri in proučitev možnosti kdo bi ga lahko imel (znanci, sorodstvo,..)


_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
23.8.2009 22:48:15   
2ursae
a kaj veste, kako je zdaj s tem cepivom? A bo dostopno za otroke?

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
24.8.2009 0:01:51   
mamamajča
No, nekaj bi dodala.
Jaz sem načeloma za to, da je otrok doma čimdlje, če je le možnost.

In ker pedagogi, psihologi,........., vztrajno ponavljajo, da je do tretjega leta otroku mesto pri mami, bi jaz rekla, naj za to tudi primerno ukrepajo.
Torej- če je za otroke najboljše in vsi zanje najboljše hočemo, naj nam to tudi omogočijo, ne?

Saj vem, da nima smisla, da to pišem, ker tako v Sloveniji to ne bo realizirano, ampak njihovo govoričenje je potemtakem brca v prazno, ne?

< Sporočilo je popravil mamamajča -- 24.8.2009 0:02:33 >

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
24.8.2009 0:11:47   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

a kaj veste, kako je zdaj s tem cepivom? A bo dostopno za otroke?


Jaz sem srcni bolnik, torej kao neka bolj ogrozena skupina, pa se ne bom cepila. Cepivo je novo, torej vsi stranski ucinki se niso znani. In glede na to, da je tale gripa neka farmacevtska fora, bi jaz osebno malo pocakala.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
24.8.2009 9:35:16   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

In glede na to, da je tale gripa neka farmacevtska fora, bi jaz osebno malo pocakala.


jaz sem bila tudi lep čas prepričana o tem, zdaj pa bolj ko se bliža jesen, manj sem zihr user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
24.8.2009 14:04:17   
NELY84
Ja se zavedam da lahko otrok dobi prašičjo gripo kjerkoli drugje, predvsem pa v nakupovalnih centrih, za to naš mali ne hodi z nami po trgovinah in tam kjer je gneča ljudi.Za higieno pa imamo doma in za sabo dobro poskrbljeno, se pa zavedam da se še vedno lahko zgodi da zboli.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
24.8.2009 16:59:05   
pelin
Ja se zavedam da lahko otrok dobi prašičjo gripo kjerkoli drugje, predvsem pa v nakupovalnih centrih, za to naš mali ne hodi z nami po trgovinah in tam kjer je gneča ljudi.

Včasih pa kaj res tako čudno izpade...A on ne hodi z vami?user posted image Kaj pa če mu jo boste kar vi domov prinesli?Če bi se hoteli resnično zaščititi, bi se morali gneče izogibati vsi in ne le otroci...

(odgovor članu NELY84)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
25.8.2009 14:41:47   
onina
glede umivanja rok v vrtcu - v našem vrtcu moram rečt, da si zelo pogosto umivajo roke...se pravi, pred in po vsaki jedi. Jedo 4x, se pravi 8x si umijejo roke. Se mi zdi kar v redu.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
27.8.2009 8:59:32   
SaaS
Se strinjam, da smo različni. Eni panični, drugi flegmatiki, tretji nimajo izbire.. Vsak pa sam presodi in se odloči. jaz večkrat paničarim, pa me mož in mami malo prizemljita.

Bi pa pokomentirala, te razprave o okužbah v vrtcih in doma.
Jasno, da se da okužiti tudi kje drugje kot v vrtcu in da lahko tudi sami otroka okužimo. Toda mi lažje pazimo si umivamo roke, nismo v tesnem stiku.
Ali tudi odrasli v službah skupaj dajemo v usta iste svinčnike, ližemo miške in tipkovnice, po možnosti copate, jemo z rokami, si brišemo nos in pobožamo sodelavca? Mislim, da imajo otroci veliko večjo možnost, da staknejo kaj, če ima njihov sovrstnik virus kot pa mi in naš sodelavec.
Tudi v nakupovalnem centru. Tudi mi lahko zbolimo in prinesemo domov, toda otrok poliže ograjo, ali recimo pade po tleh nato takoj roke v usta, se dotika vseh vogalov, košev za smeti... Kdo sreča več virusov?
Seveda, da ga ne bomo izolirali in ne bo ves čas doma. A če opozarjajo da nekaj razsaja, ne moremo trditi, da je enako izpostavljen doma in v vrtcu.

Ne me narobe razumet. Ne izoliram otok doma, oba hodita v vrtec od enega leta, pa imamo obe babici v bližini. Sem bolj pristaš vrtca, kljub prvemu letu stalnih prehladov, viroz, vnetij ušes... Samo s tem razmišljanjem o možnosti okužbe se ne strinjam.

(odgovor članu onina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prvič v vrtec in nova gripa
31.8.2009 21:47:19   
smeja2
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

V sredo vam bom vedela več povedati. Takrat namreč imamo posvet.


Nam zdaj lahko poveš kaj več? Me zanima, kaj ste se menil na posvetu.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?